Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Fermierul Harnic Cooperativ - Clasamentul cooperativelor- Informatii


Buna tuturor,

Asa cum ati observat, pe unele servere clasamentul cooperativ al Fermierului Harnic pare sa arate doar cateva cooperative. Acest lucru se datoreaza unei erori din partea serverului jocului care a cauzat lipsa inregistrarii unor cooperative in cadrul evenimentului si am dori sa ne cerem scuze pentru acest inconvenient.

Aceasta inseamna ca acele cooperative afectate pe serverele care au intalnit aceasta problema nu vor primi recompensele clasamentului, deoarece nu sunt incluse in clasament deloc.

Acelas lucru nu se aplica si in clasamentul individual deoarece nu au fost afectati de aceasta problema, ceea ce inseamna ca activitatea dvs individuala este recompensata in mod regulat cu recompense de activitate si pentru clasare.

Aceasta problema a fost complet neasteptata si ne straduim sa ne asiguram ca nu va mai aparea, impreuna cu alte probleme pe care le-ati experimentat in ultima vreme.

Toate cele bune, 
Echipa comunitatii voastre
Post edited by BeoFarmer on

Comentarii

  • Rody-rory (RO1)Rody-rory (RO1) RO1 Postări: 125
    editat 12.12.2017
    Buna seara.
    Niste incompetenti, n-au reusit sa rezolve problema si au dat vina pe server.
    Nu-i o cooperativa -doua sint zeci de cooperative. Ei chiar nu se uita si nu vad ca lipsesc toate cooperativele mari?  Nu se intraba de ce?  Cine are acces la server ?Cine vor sa rezolve problema? Jucatorii? Au clasamentele individuale , ce e asa de greu sa rezolvie problema? Daca si-ar respecta jucatorii ar face tot posibilul sa fie bine.
    Sa le fie rusine!  Altadata sa-l joace ei.
  • Sora13 (RO1)Sora13 (RO1) Postări: 32

    GGS ne-a obisnuit cu glume proaste, dar asta pentru mine este cea mai proasta.

    Ceea ce s-a intamplat in ultima vreme ma face sa cred ca nu avem de-a face decat cu ultimele zvacniri ale acestui joc.

    Cum naiba sa poti tine evidenta la minut a punctajelor individuale, dar nu le poti pune pe astea cap la cap pentru un clasament al cooperativelor? Rusinos si jignitor la adresa inteligentei jucatorilor.


  • Alevinta (RO1)Alevinta (RO1) Postări: 12
    Cel mai scurt comentariu
    A dezamagi - A face să-și piardă speranțele, iluziile, bunele păreri sau sentimentele Si: a decepționa, a deziluziona.
    DEX al Limbii Romane
    Cam aici suntem, mai ales ca am savurat succesul fuziunii
  • Rody-rory (RO1)Rody-rory (RO1) RO1 Postări: 125
    Eu am o propunere, dupa ideea unei colege.
    Sa schimbe numele jocului in BUG FARM, cred ca e cea mai corecta denumire.
  • Pe bune!!!??? Doar ATAT puteti !!!???

  • Edwards3 (RO1)Edwards3 (RO1) RO1 Postări: 9
    pe buneee?????
    cooperativa care are acum rang 1 are nivel 167 !!!!! in conditiile in care coop de rand 1 pe serverul romanesc are 696 !!!!!
    atat puteti ??????
    NESIMTITILOR !!!!!
    cooperativa de pe loc 1 are fix aceleasi puncte ale contului de pe loc 10 in clasamentul individual - CARE APARTINE UNEI COOPERATIVE NELISTATA  IN TOP !@#$%^&*(
    cum puteti explica - GGS prin vocea moderatorilor sai - acest lucru si lipsa ORICAREI recompense pentru cooperativele nelistate ???

    cum puteti FAVORIZA cooperative atat de slabe in DETRIMENTUL conturilor CARE chiar CONTEAZA IN JOCUL ASTA????
    eu personal nu imi bat capul... de la primele erori si de la anuntul fuziunii nu imi mai bat capul cu bigfarm... dar este culmea absurdului sa spui ca asta este.. ,, cooperativele slabe vor lua toate reconmpnsele ca... atat putem noi....
    CULMEA NESIMTIRII !!!
  • liv78 (RO1)liv78 (RO1) RO1 Postări: 9
    editat 13.12.2017
    CM_Hunter a zis:

    Buna tuturor,

    Asa cum ati observat, pe unele servere clasamentul cooperativ al Fermierului Harnic pare sa arate doar cateva cooperative. Acest lucru se datoreaza unei erori din partea serverului jocului care a cauzat lipsa inregistrarii unor cooperative in cadrul evenimentului si am dori sa ne cerem scuze pentru acest inconvenient.

    Aceasta inseamna ca acele cooperative afectate pe serverele care au intalnit aceasta problema nu vor primi recompensele clasamentului, deoarece nu sunt incluse in clasament deloc.

    Acelas lucru nu se aplica si in clasamentul individual deoarece nu au fost afectati de aceasta problema, ceea ce inseamna ca activitatea dvs individuala este recompensata in mod regulat cu recompense de activitate si pentru clasare.

    Aceasta problema a fost complet neasteptata si ne straduim sa ne asiguram ca nu va mai aparea, impreuna cu alte probleme pe care le-ati experimentat in ultima vreme.

    Toate cele bune, 
    Echipa comunitatii voastre


    Serios?
    Am fost loc 2 in topul individual si nu am primit nici o recompensa pentru locul ocupat in clasament.
    Bataie de joc.

  • mayapop (RO1)mayapop (RO1) Postări: 12
    Daca eu am fost loc 15, ce sa mai spun ca nu am primit nimic ?!?Dar e sigur ca nimeni nu a primit recompensele de la Fermierul harnic si smecher !

  • Gabriela_M (RO1)Gabriela_M (RO1) RO1 Postări: 140
    Buna dimineata :)

    Eu am fost locul 1 la siloz si nu am primit nimic. N-am fost foarte atenta, dar cred ca silozul a disparut pur si simplu cam cu 1 ora inainte de final. Cand mi-am dat seama ca nu mai este, am cautat premiile, apoi am dat restart, am sters, am schimbat browserul, si ... nimic.
    Nu am apucat sa fac un print screen cu clasamentul final, dar am unul facut cu cu o zi inainte.

    O zi splendida tuturor si mult spor in toate :)

  • ArmynaSoryna (RO1)ArmynaSoryna (RO1) RO1 Postări: 151
    sunteti un esec total...dezamagitor..o data cu noile eventuri vin si alte buguri..din rau in mai rau....felicitari ptr palnie...si f...i si cu banii luati 
  •     Sunt de acord cu cei care au scris mai sus nemultumirile lor sunteti incompetenti si dati vina pe servere rusine sa va fie ,va bateti joc de jucatorii
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    Buna dimineata :)

    Eu am fost locul 1 la siloz si nu am primit nimic. N-am fost foarte atenta, dar cred ca silozul a disparut pur si simplu cam cu 1 ora inainte de final. Cand mi-am dat seama ca nu mai este, am cautat premiile, apoi am dat restart, am sters, am schimbat browserul, si ... nimic.
    Nu am apucat sa fac un print screen cu clasamentul final, dar am unul facut cu cu o zi inainte.

    O zi splendida tuturor si mult spor in toate :)

    Problema a fost raportata de aseara, momentan se fac investigatii, in update-ul de azi se vor face si niste reparatii dar nu avem informatii daca acestea vor include si FHC sau va exista un hotfix ulterior pentru acesta. Cert este ca dupa update vom primii si lista cu ce reparatii s-au efectuat. 
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    Cand are loc  update-ul ?
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    Nu ni s-a comunicat inca ora, vom anunta cand vom stii.
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    Multumesc Arwyn

  • mayapop (RO1)mayapop (RO1) Postări: 12
    AH, SPLENDID ! Se vor face si NISTE REPARATII  !! Ha, ha, ha!!!! Sa nu va mirati daca in urma acestor reparatii va veti alege cu nimic! Nu a fost in baza lor de date, nu au cum verifica, e de vina serverul, mos Craciun, vecinul etc. Dar tot o sa primim ceva - O MARE TEAPA !
  • Buna ziua! Evenimentul a fost oprit de aproximativ 1 saptamana. Este ora 15:20 si nici acum nu s-a bagat. Oricum daca mai intarzie mult o sa fim anuntati ca maine o sa-l bage tipic GGS :S
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    Buna ziua! Evenimentul a fost oprit de aproximativ 1 saptamana. Este ora 15:20 si nici acum nu s-a bagat. Oricum daca mai intarzie mult o sa fim anuntati ca maine o sa-l bage tipic GGS :S
    Am anuntat deja ora actualizarii: http://prntscr.com/hmy83u
  • fl3ryn (RO1)fl3ryn (RO1) RO1 Postări: 64
    suntetit niste incopetenti dupa ce in loc de campionatul cooperativelor ati bagat palnia
    ni-ci un jucator de la fermierul harnic nu si-a primit recompensele individuale
    sunt conturi in clan la mine care au luat locul 1 la nivele mai mici si nu au primit nimic cum o sai recompesati? sunt foarte multi care castigase decoratii bunicele, autorizatii la top 50 si multe altele
    sa va fie rusine cum ati reusit sa transformat un joc interesant intr-un joc plin doar de erori si eventuri doar gandite sa chetui gold
    drept rasplata eu personal  si cooperativa ma jur ca in loc sa va mai incarcam conturile  voi face ce ati facut voi cu noi la ultimul event
    si sincer cine mai incarca gold in acest joc nu a inteles nimic din felul cum ne trateaza ei pe noi
    rusine ggs
  • Gabriela_M (RO1)Gabriela_M (RO1) RO1 Postări: 140
    editat 13.12.2017
    multumesc frumos Arwyn, o seara placuta :)
  • flori2007 (RO1)flori2007 (RO1) Postări: 131
    buna seara cand intru de pe o ferma pe alta mi se blocheaza jocul
    mai are cineva aceasta problema?
    pe ferma insulara nu vad nimic acolo este ceata completa
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    buna seara cand intru de pe o ferma pe alta mi se blocheaza jocul
    mai are cineva aceasta problema?
    pe ferma insulara nu vad nimic acolo este ceata completa
    Flori ai incercat sa dai stergere a datelor de navigare? Sau sa intri cu alt browser?
  • aristo (RO1)aristo (RO1) RO1 Postări: 90
    buna seara cand intru de pe o ferma pe alta mi se blocheaza jocul
    mai are cineva aceasta problema?
    pe ferma insulara nu vad nimic acolo este ceata completa
    Ceața s-a așternut pe tot jocul big farm. :)
    Unde a dispărut eventul ” comenzile pentru Moș Crăciun” ?
    În ceață! :)
    Ca și clasamentul cooperativelor, a jucătorilor.
    Curând nu va mai rămâne nimic din jocul ce va fi ,,în ceață ” !!!
    S-au făcut atâtea up-date-uri și s-au înmulțit event-urile până s-a distrus tot ce a fost bun.
    Dar să nu ne supărăm! 
    Să ne bucurăm pentru ceea ce a fost bun și să lucrăm la ferme fără să dăm atenție event-urilor; doar pentru distracție !

  •  Uite si  cireasa  pe coliva  jocului  :,, deoarece în testele noastre nu a apărut nicio problemă, dar va trebui să avem o verificare finala la o scară mai mare.''  , va alegem pe voi  , jucatori de pe serverul romanesc sa testati  jocul si noi eventual sa reparam din mers  bug-urile  - pe nervii  si resursele  voastre -   ultima parte imi apartine . Dar ce suntem noi , cobai ? ptr ce fapta buna am fost  ridicati in rang ? cum e posibil daca   se lucreaza asa intens ,  sa realizezi  ca de fapt totul e  ...varza ,  ca noi am fost aruncati in liga de argint -?? Sunt convinsa ca  mai sunt cooperative care au ajuns  in liga de aur , argint , poate cine stie , datorita unor rezultate foarte bune , in bronz .
    Este  lipsa de respect  fata de jucatori - nu ai totul pus la punct  ,  nu incepi  eventul - nu incerci sa scapi de probleme cerandu-ti scuze si aruncandu-le pe post de premii , ca oscioarele la caini, cateva aspecte de iarna . nu te vaiti de probleme , ca nu e treaba noastra -  ci a voastra   ,  luati pauza o luna de la  tematice si rezolvati preoblemele - dar de nu mai curge goldul . Si daca cineva se gandeste  ,, nu-ti convine pleaca ''  -NU- nici nu ma gandesc sa fac ce si cand vor ei sau altii - am investit   timp ,  bani , suflet in joc , am  o echipa minunata ,  si nu cer decat un minim de  RESPECT   si un raspuns la o intrebare - de ce nu au testat pe serverul  USA -? poate rezolvau mai repede . Chiar nu se poate juca   fara sa ne umplem de nervi ?
     Cine stie , poate cei cu care fuzioneaza  vor fi mai receptivi .
  • nela paraschiv (RO1)nela paraschiv (RO1) RO1 Postări: 123
     Uite si  cireasa  pe coliva  jocului  :,, deoarece în testele noastre nu a apărut nicio problemă, dar va trebui să avem o verificare finala la o scară mai mare.''  , va alegem pe voi  , jucatori de pe serverul romanesc sa testati  jocul si noi eventual sa reparam din mers  bug-urile  - pe nervii  si resursele  voastre -   ultima parte imi apartine . Dar ce suntem noi , cobai ? ptr ce fapta buna am fost  ridicati in rang ? cum e posibil daca   se lucreaza asa intens ,  sa realizezi  ca de fapt totul e  ...varza ,  ca noi am fost aruncati in liga de argint -?? Sunt convinsa ca  mai sunt cooperative care au ajuns  in liga de aur , argint , poate cine stie , datorita unor rezultate foarte bune , in bronz .
    Este  lipsa de respect  fata de jucatori - nu ai totul pus la punct  ,  nu incepi  eventul - nu incerci sa scapi de probleme cerandu-ti scuze si aruncandu-le pe post de premii , ca oscioarele la caini, cateva aspecte de iarna . nu te vaiti de probleme , ca nu e treaba noastra -  ci a voastra   ,  luati pauza o luna de la  tematice si rezolvati preoblemele - dar de nu mai curge goldul . Si daca cineva se gandeste  ,, nu-ti convine pleaca ''  -NU- nici nu ma gandesc sa fac ce si cand vor ei sau altii - am investit   timp ,  bani , suflet in joc , am  o echipa minunata ,  si nu cer decat un minim de  RESPECT   si un raspuns la o intrebare - de ce nu au testat pe serverul  USA -? poate rezolvau mai repede . Chiar nu se poate juca   fara sa ne umplem de nervi ?
     Cine stie , poate cei cu care fuzioneaza  vor fi mai receptivi .
    crezi ca au  fc teste? eu nu cred ,tot timpu fc teste si functioneaza jocu pe zi ce trece mai prost,rusinica ,nu m-ai abuzati de increderea jucatorilor,si nu m-ai mintiti ,m-ai bn  nu m-ai veniti cu minciuni expirate si recunoasteti  ca sunteti incompetenti,
  • nela paraschiv (RO1)nela paraschiv (RO1) RO1 Postări: 123
    editat 14.12.2017
    cu fermieru harnic  sa terminat ,am ramas cu teapa,nu e prima data,dar acum vad ca se joaca cu campionatu ,ba incepe in 30 de minute,ba dispare,ba apare in 3 ore ,va bateti joc de noi ,rusine,acum apare  la tot ce am pe ferme ca s-au dublat cantitatile ,la recoltat ciuciu nu m-ai sunt duble sau asta este rezultatul la teste inca un bug 

  • Anca018 (RO1)Anca018 (RO1) RO1 Postări: 9
    Decat sa le mai umpleti buzunarele celor de la GGS, mai bine puteti face o donatie de 10 lei si ajutati la imbunatatirea unei sectii de la spitalul de copii. Ei chiar au nevoie de asta
    http://inimacopiilor.galantom.ro/fundraising-pages/view?id=5040
  • ArmynaSoryna (RO1)ArmynaSoryna (RO1) RO1 Postări: 151
    Decat sa le mai umpleti buzunarele celor de la GGS, mai bine puteti face o donatie de 10 lei si ajutati la imbunatatirea unei sectii de la spitalul de copii. Ei chiar au nevoie de asta
    http://inimacopiilor.galantom.ro/fundraising-pages/view?id=5040
    ca bine zici 
  • Anca018 (RO1)Anca018 (RO1) RO1 Postări: 9
    Decat sa le mai umpleti buzunarele celor de la GGS, mai bine puteti face o donatie de 10 lei si ajutati la imbunatatirea unei sectii de la spitalul de copii. Ei chiar au nevoie de asta
    http://inimacopiilor.galantom.ro/fundraising-pages/view?id=5040
    ca bine zici 
    Degeaba zic bine ca lumea tot in jocuri prefera sa bage bani, dar se plang ca nnu avem spitale. Chiar daca statul ar trebui sa faca asta, mai bine facem noi schimbarea decat sa asteptam de la ei

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier