Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Probleme tehnice şi bug-uri

Roata Norocului de Iarna - Discutii


Aici vom putea discuta exclusiv pe tema RNI (intrebari, rapoarte, solutii).  :)

Comentarii

  • lynu (RO1)lynu (RO1) RO1 Postări: 115
    am finalizat Roata pe loc 3 (asa-mi arata in ultima secunda) si la final n-am primit premiile cuvenite (de ex. Magarul Viking) am primit numai o amarata de decoratiune pt loc 1-50 (la final nici clasamentul nu mi-l arata - un bug total)

    IMI VREAU MAGARUL VIKING-NORDIC!!!!   :#:#:# 

    JETOANELE INAPOI  :'(
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    Buna @lynu,
    Am raportat echipei, din propria experienta pot spune ca ar trebui sa le dai mail celor de la suport (cel mai probabil asta va fi si raspunsul lor), dar (concluzie personala, neoficiala) ca ar fi fost o problema la locul 3 al Rotii Norocului deoarece a mai raportat o colega moderator ca si la ea pe server jucatorul de pe locul 3 nu a primit Magarul Viking, asa ca astept sa vad daca apar mai multe rapoarte si poate echipa va avea alta solutie in acest caz, inafara de apelarea la serviciul suport.
  • maimuk (RO1)maimuk (RO1) RO1 Postări: 42
    Pe baza propriei experiente, indraznesc sa te sfatuiesc sa NU contactezi pe cei de la suport. Experienta e pur si simplu umilitoare. Te vor suspecta si bombarda cu intrebari inutile, nu-ti vor oferi nimic din ceea ce soliciti sau cel mult iti vor da, in batjocura, o deco inutila ca valoare - pe care ei o numesc "compensatie", si vor opri discutia brusc, spunandu-ti ca "subiectul e incheiat"!
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    editat 23.11.2017
    Si da se pare ca trebuie sa sustin ideea lui maimuk, echipa mi-a raspuns ca jucatorii sa nu dea inca mesaj la suport, sunt rapoarte de pe mai multe servere asadar nu este vorba doar de un caz singular ceea ce inseamna ca echipa cauta o solutie la problema in cauza fara a aglomera suportul cu mail-uri de la jucatori.

    Rectificare: Raspunsul oficial al echipei este ca jucatorii afectati SA CONTACTEZE suportul pentru problema recompenselor de la RNI, daca se poate sa adaugati si print screen-uri care ajuta la usurarea analizei. :/
    Post edited by Arwyn on
  • lynu (RO1)lynu (RO1) RO1 Postări: 115
    Arwyn a zis:
    Rectificare: Raspunsul oficial al echipei este ca jucatorii afectati SA CONTACTEZE suportul pentru problema recompenselor de la RNI, daca se poate sa adaugati si print screen-uri care ajuta la usurarea analizei. :/
    mail la suport am scris (desi nu cred ca voi mai primi magarul sau jetoanele inapoi), dar poze n-am, nu aveam sa stiu ce o sa se intample - eram atent sa nu pic din top (ar fi culmea sa fac non-stop poze la joc - speram sa se rezolve dupa refresh...)
    ultimele mele discutii cu suportul de cand nu mai au limba romana mi-au lasat de dorit (eu le scriu una ei se fac ca inteleg alta)
  • maimuk (RO1)maimuk (RO1) RO1 Postări: 42
    Rectific si eu: contactati suportul daca vreti sa va enervati la culme! Si da, se fac ca nu pricep. Tu spui : "rosu", ei iti raspund "verde", dar cand revii si ceri din nou "rosu", ei asta raspund: "exact rosu v-am dat si noi, este exact ce ati cerut"!!!!. Daca insisti, baga placa cu: "subiectul este inchis...". Niste nemernici rau....
  • SO N (RO1)SO N (RO1) Postări: 7
    Buna seara.
    La aceeasi roata a "norocului" am terminat pe locul 1 si nici eu nu am primit grajdul promis.
    Serviciul suport nu este in limba romana sau nu stiu eu cum sa-l gasesc, deci ... nu vad sansa de a recupera cadoul promis decat daca rog moderatorul sa transmita problema mea, celor care sunt in masura sa rezolve.
    Multumesc.
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    Cei care sunt in masura sunt doar cei de la suport, care din pacate da nu mai este in romana ci in engleza, iar singura modalitate sa trimiti mail este sa folosesti google translate, ticketul poate fi trimis doar de catre jucatorul cu problema in cauza. 
  • ctm (RO1)ctm (RO1) RO1 Postări: 13

    Cu tot respectul.

    Daca e o problema generalizata si asa pare din moment ce primele locuri nu au primit premiile promise, cred ca trebuie semnalizata de cei care reprezinta vorbitorii de limba romana.

    E un joc si nu consider ca premiul e primul motiv pentru care trebuie atrasa atentia.

    Ceva nu e setat corect.

    Nu e necesar sa-mi raspunda moderatorul.

    Daca foloseste timpul pentru a transmite erorile, este deja multumitor.

    Cred si sper ca si ceilalti jucatori sunt de acord cu mine.

  • ctm (RO1)ctm (RO1) RO1 Postări: 13
    Am uitat sa specific ca ma numar printre pierzatori. Am fost pe locul 2 la roata si bineinteles nici eu nu am primit grajdul.
  • Eu nici n-am avut jetoane :(
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    Ctm din echipa singurii care vorbesc romana sunt eu si @BeoFarmer, nu exista o echipa a bf in limba romana.
  • daniel fermier (RO1)daniel fermier (RO1) RO1 Postări: 546
    Eu nici n-am avut jetoane :(


    Si pe cine crezi ca intereseaza?

    Vrei sa-ti dau eu????

  • lynu (RO1)lynu (RO1) RO1 Postări: 115
    se mai stie ceva despre Magarul de la Roata Norocului de Iarna???
    am scris la suport pe 25 noiembRIE
    nici macar o veste :(
    stie careva ceva??
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    Mai da-le un mail tot in tichetul vechi, acum nu mai am pe cine intreba sa verifice status-ul tichetului, abia Luni pot discuta cu un CM mai multe detalii.
  • lynu (RO1)lynu (RO1) RO1 Postări: 115
    Arwyn a zis:
    Mai da-le un mail tot in tichetul vechi, acum nu mai am pe cine intreba sa verifice status-ul tichetului, abia Luni pot discuta cu un CM mai multe detalii.
    habar n-am cum sa fac asta, mail cu tichetul vechi - nu situ cum sa fac referire la tichetul vechi, nu stiu unde mai gasesc numarul; (cum fac asta, dau reply la mail?, chiar vreau sa stiu pe viitor)
    dar daca ma puteti ajuta astept (sigur nu sunt singurul care nu si-a primit premiul)
  • lynu (RO1)lynu (RO1) RO1 Postări: 115
    Revin cu noi precizari:
    Acuma aprox. 30 de min mi-am primit magarul, l-am gasit in inverntar la ferma gastronomica, si inca o decoraitune

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier