Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discutii Update 20.11.2017: Salvarea Carasului Auriu & Pregatiri Pentru Craciun

24

Comentarii

  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    editat 21.11.2017
    Cand vor fi rezolvate erorile de pe F2  referitoare la aparitia si colectarea inimioarelor?Poate fi semnalata aceasta problema va rog? Multumesc
    Imi poti spune cat ai cerinta de inimi pe f2? este cumva de 670 k? Ca se pare ca acestea sunt cele cu probleme acum, mie imi cere 2,6 mil si dupa update-ul de aseara imi contorizeaza si fara refresh.
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    Mai este un bug si acela ca la unii jucatori nu le apare optinea sa faca momeli din purici pe moara de pe f1, de asemenea nu il pot trimite nici pe Oleg sa pescuiasca carasi aurii pe $, sper ca sa rezolve problema asta cat de curand, a fost raportata de aseara. Imi puteti spune, va rog, daca sunteti jucatori cu niv 175+ care aveti optiunea de a face momeala de purici in moara?
  • MickyGhost (RO1)MickyGhost (RO1) RO1 Postări: 274
    Arwyn a zis:
    Mai este un bug si acela ca la unii jucatori nu le apare optinea sa faca momeli din purici pe moara de pe f1, de asemenea nu il pot trimite nici pe Oleg sa pescuiasca carasi aurii pe $, sper ca sa rezolve problema asta cat de curand, a fost raportata de aseara. Imi puteti spune, va rog, daca sunteti jucatori cu niv 175+ care aveti optiunea de a face momeala de purici in moara?
    Da, eu pot face momeala pentru carasi la moara de pe f1.
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    editat 21.11.2017
    Inseamna ca bug-ul nu este influentat niv fermei cu toate ca rapoartele de la ceilalti colegi moderatori erau de la jucatori cu niv mai mic de 175. Cand o sa am mai multe detalii va anunt. ;)
  • mayapop (RO1)mayapop (RO1) Postări: 12
    Deci acest caras auriu este dedicat doar celor cu nivel foarte mare? Ca purici, slava domnului, cad la toata lumea; mancare pentru caras si acel "joc" de pescuit nu apare la toti !
  • zguby560 (RO1)zguby560 (RO1) RO1 Postări: 45
    Arwyn a zis:
    Cand vor fi rezolvate erorile de pe F2  referitoare la aparitia si colectarea inimioarelor?Poate fi semnalata aceasta problema va rog? Multumesc
    Imi poti spune cat ai cerinta de inimi pe f2? este cumva de 670 k? Ca se pare ca acestea sunt cele cu probleme acum, mie imi cere 2,6 mil si dupa update-ul de aseara imi contorizeaza si fara refresh.
    da,670 este cerinta
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    Deci acest caras auriu este dedicat doar celor cu nivel foarte mare? Ca purici, slava domnului, cad la toata lumea; mancare pentru caras si acel "joc" de pescuit nu apare la toti !
    Mai intai te duci si pescuiesti caras cu ajutorul lui Oleg, asa cum pescuiai pana acum, poti pescui de la 5 in sus. Mancarea pentru caras se face la moara de pe ferma principala, ai un tab special pntru caras si dureaza cam 7 minute, cand colectezi hrana pentru caras, se duce direct la peste, nu trebuie sa o distribui tu ca la celelalte animale.
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    Deci acest caras auriu este dedicat doar celor cu nivel foarte mare? Ca purici, slava domnului, cad la toata lumea; mancare pentru caras si acel "joc" de pescuit nu apare la toti !
    Nu este doar pentru cei cu nivel mare, este pentru toata lumea. La ceea ce m-am referit era ca problema cu lipsa optiuni de a face momeala din purici s-ar intalni doar la niv mai mari de 175+ (ceea ce i-ar determina sa foloseasca gold pentru a achizitiona pesti aurii deoarece nu ar avea alta optiune pentru a face puncte la eveniment), insa pe conturile mici ar exista si varianta de a face rost de pesti aurii pe dolari. Numai ca tot ceea ce am spus mai sus sunt concluziile la care am ajuns noi moderatorii aseara in functie de rapoartele pe care le-am primit de la jucatori, deci nu sunt informatii oficiale din partea echipei.
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    editat 21.11.2017
    De asemenea recomand ca hrana pentru pestii din iazul din sat sa o pastrati in inventar pana cand se termina evenimentul si pestii vor ajunge in iaz ca sa fie hraniti, spun asta deoarece azinoapte cateva servere au picat iar jucatorii care donasera hrana la iaz (desi nu era consumata ca nu erau pesti in ea), s-au trezit cu 0 hrana donata, ceea ce este defapt un bug vizual (adica hrana inca este acolo dar apare 0) si creeaza confuzie printre jucatori. Asadar pentru a evita toate aceste probleme este mai bine sa nu donati inca hrana la iaz. ;)
  • woody (RO1)woody (RO1) Postări: 1
    Arwyn a zis:
    Mai este un bug si acela ca la unii jucatori nu le apare optinea sa faca momeli din purici pe moara de pe f1, de asemenea nu il pot trimite nici pe Oleg sa pescuiasca carasi aurii pe $, sper ca sa rezolve problema asta cat de curand, a fost raportata de aseara. Imi puteti spune, va rog, daca sunteti jucatori cu niv 175+ care aveti optiunea de a face momeala de purici in moara?
    Nici la mine nu apare. Cum voi putea eu sa castig. fara galbeni si in egalitate de sanse cu ceilalti jucatori, premiile puse in joc(mici dar e vorba de principiu)?
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    Arwyn a zis:
    Mai este un bug si acela ca la unii jucatori nu le apare optinea sa faca momeli din purici pe moara de pe f1, de asemenea nu il pot trimite nici pe Oleg sa pescuiasca carasi aurii pe $, sper ca sa rezolve problema asta cat de curand, a fost raportata de aseara. Imi puteti spune, va rog, daca sunteti jucatori cu niv 175+ care aveti optiunea de a face momeala de purici in moara?
    Nici la mine nu apare. Cum voi putea eu sa castig. fara galbeni si in egalitate de sanse cu ceilalti jucatori, premiile puse in joc(mici dar e vorba de principiu)?
    Din pacate nu ni s-a transmis daca va avea loc astazi vreun hotfix insa sper ca in zilele urmatoare sa repare aceasta eroare. 
  • Hellene (RO1)Hellene (RO1) RO1 Postări: 4
    Buna ziua, sunt  Hellene din coop. Fericirea...La noul eveniment cu Carasul Auriu..nu pot sa-l trimit pe Oleg la pescuit de caras ..decit cu Galbenii.Nu am optiunea cu Dolari..!
     Am vrut sa pescuiesc eu caraseii ..dar...nu pot face momeala din purici...! La moara principala pot face doar ;Fulgi pt. carasul auriu..
     si..Pelete [ pt. carsul auriu din flori camp si varza ]..Nu am optiunea de a face momeala din purici..
    Mai este cineva in aceasata situatie..Deci eu nu pot pescui caraseii si Oleg..doar cu Galbeni..Ce va trebui sa fac  ; folosesc Galbenii sau las balta evenimentul..? 

  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    Buna ziua, sunt  Hellene din coop. Fericirea...La noul eveniment cu Carasul Auriu..nu pot sa-l trimit pe Oleg la pescuit de caras ..decit cu Galbenii.Nu am optiunea cu Dolari..!
     Am vrut sa pescuiesc eu caraseii ..dar...nu pot face momeala din purici...! La moara principala pot face doar ;Fulgi pt. carasul auriu..
     si..Pelete [ pt. carsul auriu din flori camp si varza ]..Nu am optiunea de a face momeala din purici..
    Mai este cineva in aceasata situatie..Deci eu nu pot pescui caraseii si Oleg..doar cu Galbeni..Ce va trebui sa fac  ; folosesc Galbenii sau las balta evenimentul..? 

    E raportata problema, sper sa se si rezolve dupa hotfix. ;)
  • Dany71772 (RO1)Dany71772 (RO1) RO1 Postări: 445
    editat 21.11.2017
    Din pacate nu vei putea castiga mare lucru fara gold, cand avansezi nr. punctelor de salvare nu va mai fi egal cu nr. pestilor prinsi si va fi nevoie sa prinzi mai multi pesti pt. 1 punct de salvare.
  • sin_axel (RO1)sin_axel (RO1) RO1 Postări: 396
    Ce dragalasi sint asa albastri !  :p
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    Da acum sunt mai placuti, iti vine sa ii strangi de drag o:)
  • Hellene (RO1)Hellene (RO1) RO1 Postări: 4
    Mulumesc...! Totul s-a rezolvat..!! 

  • Mutzy (RO1)Mutzy (RO1) RO1 Postări: 358
    Arwyn a zis:
    Da acum sunt mai placuti, iti vine sa ii strangi de drag o:)
     :)  :):):):)
  • sin_axel (RO1)sin_axel (RO1) RO1 Postări: 396
    Nu se atribuie rasplatile pentru eforturi. Am cistigat niste cutii misterioase si nu le am. Asa am observat ca nu se atribuie, ca seminte speciale, humus, potcoave,.... nu am stat sa le numar. De ce ?
  • bulina 2004 (RO1)bulina 2004 (RO1) RO1 Postări: 109
    editat 21.11.2017
    Am si eu o intrebare,am caras in bolul de pe f1,dar desi am dat mancare si acolo si la iazul coop,de ce imi apare acolo consum 0
    Trebuie prinsi carasi speciali pt iazul coop?
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    Am si eu o intrebare,am caras in bolul de pe f1,dar desi am dat mancare si acolo si la iazul coop,de ce imi apare acolo consum 0
    Trebuie prinsi carasi speciali pt iazul coop?
    Nu bulina, carasii din bol vor ajunge in iaz dupa ce se termina evenimentul, atunci vor putea fi hraniti, intre timp recomand sa nu donati hrana la iaz ca s-ar putea fie sa dispara fie sa fie un bug vizual si sa credeti ca a disparut, cel putin eu mi-am luat teapa cu 10k hrana aseara si nu ma mai risc pana nu se termina evenimentul si nu o sa fie pesti in iaz care sa o manance. ;)
  • iulia52i (RO1)iulia52i (RO1) RO1 Postări: 3
    Chiar daca poate nu are strict legatura cu subiectul discutiei, nu ma pot abtine sa nu comentez. Cei care o aplaudau pe Sandra in privinta boicotului campionatului, sa se uite putin la primele 2 locuri din clasamentul general al carasului si poate o sa isi schimbe parerea. Sincer asa fatarnicie rar mi-a fost dat sa intalnesc si in viata reala
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    Am rugamintea sa nu transformati discutia acesta intr-una de discutii in contradictoriu, am ales sa nu intervin in discutiile trecute si nu vreau sa ma vad nevoita sa intervin nici acum, avem nevoie de solutii la problemele noastre nu de si mai multa ranchiuna.  ;)
  • Filip07 (RO1)Filip07 (RO1) RO1 Postări: 18
    Chiar daca poate nu are strict legatura cu subiectul discutiei, nu ma pot abtine sa nu comentez. Cei care o aplaudau pe Sandra in privinta boicotului campionatului, sa se uite putin la primele 2 locuri din clasamentul general al carasului si poate o sa isi schimbe parerea. Sincer asa fatarnicie rar mi-a fost dat sa intalnesc si in viata reala
    nu meriti nici atentia Sandrei nici macar umpic din ce inseamna atentie ....... 
    ce spui tu este ireal si ce se intampla acum este normal ..
    cand a trebuit sa spuneti ceva ati tacut si acum cand sa taceti , va treziti vorbind 
    sandra nu pentru ea a facut ce a facut pt ca ea isi permite , a facut pt altii dar cine sa inteleaga ........
    spor la joc in continuare si inceteaza cu vorbele jignitoare la adresa altora ....

  • si eu am probleme la coop cristina84 cu fermele danydan  si mihaela19  la moara e blocată cu momeala de caraș auriu  si nu imi da voie sa vand. imi spune ca nu se vinde acest produs
  • si eu am probleme pe coop cristina84 pe fermele danydan si mihaela19.  mi sa blocat morile pe fermele principale cu momeala de caraș auriu. cand dau sa colecteze imi spune sa vândă sa fac loc în hambar iar cand dau sa vand imi apare ca acest produs nu se poate vinde. va rog sa remediati problema. 
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    si eu am probleme la coop cristina84 cu fermele danydan  si mihaela19  la moara e blocată cu momeala de caraș auriu  si nu imi da voie sa vand. imi spune ca nu se vinde acest produs
    Dany trebuie sa mergi in minijocul lui Oleg si sa pescuiesti manual niste carasi aurii ca sa folosesti din momeala, ca stocarea maxima de la momeala e pana la 20 numai.
  • buna am o problema 
    imi apare ca am 101 pesti carasii aurii dar pe secunda imi face doar 80 puncte pe secunda am gresit eu cu ceva
    pesti i am scrans din pescuitul meu cu momelii si ma ajutat oleg cu pescuitul  imi aducea cate 5
    va rog sa ma ajutati ca nu stiu ce trebuie sa i fac
    multumesc
  • buna am o problema  imi apare ca am 101 pesti carasii aurii dar pe secunda imi face doar 80 puncte pe secunda am gresit eu cu ceva pesti i am scrans din pescuitul meu cu momelii si ma ajutat oleg cu pescuitul  imi aducea cate 5 va rog sa ma ajutati …
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    editat 22.11.2017
    Ti se vor atribui recompensele dar mai tarziu cand treci deja la alte recompense, asa am patit si eu ieri(trebuia sa iau talismanele pentru barci) dar le-am primit abia aseara dupa ce am luat rasplata urmatoare. Am semnalat  problema asta echipei de aseara, sper ca azi sa aflu un raspuns concret.
    buna am o problema 
    imi apare ca am 101 pesti carasii aurii dar pe secunda imi face doar 80 puncte pe secunda am gresit eu cu ceva
    pesti i am scrans din pescuitul meu cu momelii si ma ajutat oleg cu pescuitul  imi aducea cate 5
    va rog sa ma ajutati ca nu stiu ce trebuie sa i fac
    multumesc
    Nu e o eroare sau ceva ce trebuie sa faci tu, asa a fost construit evenimentul ca sa ii creasca gradul de dificultate, cu cat strangi mai multi pesti aurii cu atat dau mai putine puncte pe secunda. 
Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!