Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discutii: Fermierul Harnic Intre Cooperative

1235»

Comentarii

  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    In legatura cu postarea lui Beo despre moderatori, ar trebui sa o lasi deschisa comentariilor ca sa putem spune si noi ceva. M-ar interesa mai mult sa aflu parerea oamenilor despre mine (buna sau rea), decat sa le inchid gura. Ca asa nu se rezolva nimic niciodata
    Baza acelui subiect e respectarea regulilor si respectarea moderatorilor, nu cred ca e ceva de discutat, nu cred ca trebuie deschis pentru asta. Voi trebuie sa respectati regulile, nu sa discutati despre ele ;)
  • BGD_2 (RO1)BGD_2 (RO1) RO1 Postări: 459
    editat 24.10.2017
    De-abia astept sa se lase Beo de moderat.
    De ce? Ai vrea sa candidezi la postul de moderator? :D:D:D:D:D
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    BeoFarmer a zis:
    In legatura cu postarea lui Beo despre moderatori, ar trebui sa o lasi deschisa comentariilor ca sa putem spune si noi ceva. M-ar interesa mai mult sa aflu parerea oamenilor despre mine (buna sau rea), decat sa le inchid gura. Ca asa nu se rezolva nimic niciodata
    Baza acelui subiect e respectarea regulilor si respectarea moderatorilor, nu cred ca e ceva de discutat, nu cred ca trebuie deschis pentru asta. Voi trebuie sa respectati regulile, nu sa discutati despre ele ;)
    De ce vorbesti mereu la plural desi oamenii sunt nemultumiti doar de tine (din cate citesc pe forum). Normal ca nu mi se pare normal sa jigneasca, ai dreptate, dar nici sa tacem din gura la orice aberatii scot GGS, mai ales cand bagam bani reali in joc. Ne-am intors in comunism? 
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    De-abia astept sa se lase Beo de moderat.
    De ce? Ai vrea sa candidezi la postul de moderator? :D:D:D:D:D
    Da, sa faca voluntariat :))))))
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    BeoFarmer a zis:
    In legatura cu postarea lui Beo despre moderatori, ar trebui sa o lasi deschisa comentariilor ca sa putem spune si noi ceva. M-ar interesa mai mult sa aflu parerea oamenilor despre mine (buna sau rea), decat sa le inchid gura. Ca asa nu se rezolva nimic niciodata
    Baza acelui subiect e respectarea regulilor si respectarea moderatorilor, nu cred ca e ceva de discutat, nu cred ca trebuie deschis pentru asta. Voi trebuie sa respectati regulile, nu sa discutati despre ele ;)
    De ce vorbesti mereu la plural desi oamenii sunt nemultumiti doar de tine (din cate citesc pe forum). Normal ca nu mi se pare normal sa jigneasca, ai dreptate, dar nici sa tacem din gura la orice aberatii scot GGS, mai ales cand bagam bani reali in joc. Ne-am intors in comunism? 
    Niciodata nu am interzis sa vorbiti urat despre echipa GGS ca si eu ma iau uneori de ei, problema e ca mai mult o incasez eu de la voi decat o incaseaza ei!

    Asa sta treaba si pe la rusi. polonezi, nemti si alte comunitati...moderatorii trebuie sa indure toata frustrarea comunitatii

    Eu stiu ca in unele cazuri aveti dreptate, dar eu ce sa fac daca ieri am fost obligat de catre un sef sa opresc boicotul? Eu am semnat ceva, asa ca pe forum trebuie sa fac totul ca la carte...pe joc sustin si eu greva impreuna cu cooperativa mea

    Voi credeti ca mie imi convine ce se intampla? NU, dar nu am ce sa fac, decat sa astept vesti de la echipa, ca sa va pot anunta si pe voi - iar aici iar intervin dileme si acuzatii, cum ca tin informatiile ascunse de voi si le spun doar colegiilor de cooperativa :trollface:
    Nu am vazut scris pe undeva ca nu am voie sa dau pe chat sau mesaj de cooperativa un link de pe forum dupa ce am postat, asa am facut si in Crop Shop, pot sa va confirme, asa fac si in Castigatoarea, pot sa va confirme

    Nu a zis nimeni ca nu puteti sa boicotati, o puteti face, dar nu pe forum. In cazul in care apare pe forum, sunt nevoit sa aplic masurile necesare.

    In joc sunt la fel si eu, ca voi toti, dar pe forum nu pot!
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    De-abia astept sa se lase Beo de moderat.
    Atunci te invit sa imi fi coleg  ;)
    Ca singura nu m-as descurca
  • maimuk (RO1)maimuk (RO1) RO1 Postări: 42
    Sunt prea nervos si suparat sa raspund in detaliu acum. Nimeni nu nu ma poate obliga sa tac, dupa ce un moderator m-a facut hot, fara sa-i adresez nimic in prealabil: http://prntscr.com/h1h9yp
    Ok, da-ma afara, suspenda-mi contul, fa-mi orice, dar nu ma ameninta, fie si ca moderator, ca imi impui sanctiuni. Fa-o, dar nu te lauda ca nu-stiu-ce-o-sa-faci-tu-moderatorule!
    Cand GGS va fi impecabil ca dezvoltare, concept, executie de joc, cand isi va respecta jucatorii, cand isi va asculta jucatorii, cand va curata jocul de bug-uri inainte de a introduce orice noutate aberanta, si- in special- cand va fi asertiv cu ceea ce jucatorii solicita, atunci - si numai atunci - accept orice sanctiune din partea GGS - via moderatori.
    Pana atunci, indiferent de sanctiunile voastre de 2 lei, imi rezerv dreptul de a scrie orice doresc aici.
    Suspicios de repede intervin moderatorii cand se incalca regulamentul, dar cand li se sesizeaza aici, pe forum, ca un jucator a fost dat afara abuziv de un alt jucator care a intrat ilegal pe contul sefului unei cooperative, se fac ca ploua. Am adresat celuilalt moderator cateva intrebari - in particular - nu a raspuns, si nu cred ca o va face. Asa ca, de ce sa tac?
    Dar asta e alta poveste, o vom arata data viitoare!
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
     Lol, ce vad aici...tipic romanesc..ne varsam frustrarile unii impotriva altora...treziti va, vinovatii sunt la GGS si pentru prima data vad cu adevarat vointa jucatorilor romani de a indrepta ceva din mizeria facuta de GGS
  • aristo (RO1)aristo (RO1) RO1 Postări: 90
    Cred că este greșit să numim ( noi și GGS ) ceea ce se întâmplă acum pe forum drept BOICOT .
    Este doar refuzul de a mai consuma timp, bani și nervi cu o marfă ( joc ) de calitate inferioară ( plin de bug-uri ).

    Dacă merg la cumpărături și vânzătorul îmi dă marfă alterată, refuzând-o, nu înseamnă că boicotez magazinul.

    Intrând pe joc, fiecare dintre noi vrea deconectare, nu stres.
    Dar, culmea este că deși au loc ( poate tocmai de aceea ) remedieri peste remedieri, rezultatul este doar unul negativ.
    Și atunci, este de preferat să nu mai particip la diversele evenimente, prea multe și prea dese.
    Nu se poate să stau numai pe joc; am și obligații în viața de zi cu zi.
    Sunt destui jucători ce nu o fac de mult timp și nu înseamnă că boicotează.
    Fiecare are dreptul de a juca cum, ce vrea și ce îl tentează.
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    cind o firma nu vine in intimpinarea clientilor cu o marfa buna si de calitate si care ii intereseaza pe aceie cienti firma va da faliment , iar asta nu va insemna ca ei au boicotat firma pentru ca au sfatuit si pe alti clienti sa nu cumpere ceva prost  au luat atitudine, asa se face si aici vrem sa luam atitudine contra unui produs ce este din ce in ce mai degradat:((

  • CyberJohn (RO1)CyberJohn (RO1) RO1 Postări: 643
  • Ariel_9 (RO1)Ariel_9 (RO1) Postări: 80
     
     Si sheakespearian:
    "To b(uy), or not to b(uy) - that is the question [...]



  • chijer (RO1)chijer (RO1) RO1 Postări: 17
    Ce se intampla cu pisica, de cateva zile contorul de cadouri nu mai inregistreaza. Culegem ca nebunii si nimic:((
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
       Dragi moderatori, va rog sa va interesati ce este cu neconcordanta in orarul evenimentelor de la Campionatul Mondial si cele in curs de desfasurare. Deasemenea nu intelegem pt ce se initiaza un nou Campionat al ligii in afara programului anuntat in cooctombrie si Campionatul Mondial, multumesc. 
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    editat 31.10.2017
    Fac asta pentru ca pot, vor, si de acolo sar galbenii. Si pentru ca in afara de galbeni (bani reali) nu ii intereseaza nimic. Sunt tare curioasa cum justifica toate inadvertentele. Sau poate nu justifica nimic, incep CM si ... cainii latra ursul trece. Ca de obicei. :(
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    Nu ne intereseaza justificarile ci rezolvarea neconcordantelor avand in vedere investitiile in galbeni
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    Buna dimineata dragi fermieri,
    Va rog sa ne anuntati in caz ca aveti probleme la Fermierul Harnic Cooperativ ca sa le raportam.  ;)

    Recomandare: Ca sa evitam neplacerile de la evenimentul trecut al FHC va recomand ca la final sa faceti print screen-uri cu locul vostru in lista de rang (individual si cooperativ), ce recompense ar trebui sa luati si in ce cooperativa sunteti ca sa aveti dovezi in caz ca trebuie sa contactati suportul, de preferabil daca intalniti anomalii sa le dati mail imediat dupa ce se termina evenimentul. De semenea este posibil ca unele din print-urile de la voi sa le folosim si noi in rapoartele catre echipa. :*

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier