Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discutii - Un Nou Prieten - Anunt despre Inimile Pisicii

ArwynArwyn Guest Postări: 800
Buna ziua dragi fermieri,

Am o veste buna pentru voi  :)

Iata despre ce este vorba:

Pentru a rezolva problemele cu scoaterea copacilor de pisici, vom face ceva puțin special pentru a ne cere scuze. Dupa urmatoarea actualizare (planificata pentru saptamana care incepe din 20 noiembrie), timp de 10 zile vom rula o Nebunie a Inimilor Pisicii speciala! Pe parcursul acestui timp, inimile pisicii vor fi mai ușor de colectat pe Ferma Gastronomica. În plus, vom adăuga o cantitate stabilită de inimi ale pisicii la Copacul pisicii de pe  Ferma Gastronomica pentru a oferi jucătorilor un booster suplimentar. Aceasta va fi aceeași sumă pentru toți jucătorii.
Pentru a profita de boosterul suplimentar trebuie să fie construit Copacul pisicii pe Ferma Gastronomica înainte de actualizare pentru ca inimile sa fie contorizate (Copacul este depozitul in care Inimile sunt depozitate, in lipsa lui acestea sunt pierdute deoarece nu au unde sa se stocheze). Dacă nu ați construit un Copac pe Ferma Gastronomica, atunci nu veți primi inimile.
De asemenea, suntem conștienți că unii dintre dvs. raportează probleme cu Copacul său de pisici de la ultima actualizare. Suntem conștienți de aceste probleme și investigăm.

Post edited by BeoFarmer on
«1

Comentarii

  • Dany71772 (RO1)Dany71772 (RO1) RO1 Postări: 445
    Si pisica de pe floricola la care inca am semnul sa o hranesc, si cand dau click imi apare sa cumpar cu galbeni ce se va face?
    Bugul cu cladirile, in care dupa ce pui sageata pe un staul... se blocheaza imaginea cu info si dupa apare la toate cladirile imaginea cu info specifica cladirii si se blocheaza jocul, se va rezolva si el cu actualizarea din acea saptamana?
  • Se face doar la pisica de pe f2 ? Ar fi super sa se faca si pe f1 sau f3 acea Nebunie a inimioarelor de pisici si Boosterul , asa ne vom lua pisici mai repede pe toate fermele ;)
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    editat 02.11.2017
    Momentan ni s-au dat numai informatiile acestea, mai multe detalii le vom primi in anuntul oficial ce va fi pregatit pentru update-ul respectiv. 
    Cat despre problema cu pisica de pe ferma floricola Dany, imi poti da un print screen cu ceea ce iti apare. ;)
  • Dany71772 (RO1)Dany71772 (RO1) RO1 Postări: 445

    Apare acel simbol de hranire, dar nu o pot hrani ca apare poza din dreapta. A fost si cand m-a lasat sa o hranesc ca sa dispara acel simbol acum nu ma mai lasa.
  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    Pisica mea de pe F2 a auzit de booster ... şi a plecat. Ori o fi speriat-o dulăul Băse, că ăsta e rău tare şi o fi fugit săraca?
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    Seara buna, 
    Am niste precizari de facut:
    Dany problema de la tine cu pisica este un bug vizual, trebuie intai sa aduni inimile ca sa poti hrani pisica.
    Rog toti jucatorii care au aceasi problema ca Dany sa o raporteze aici pe forum.
    Suportul nu poate ajuta cu nimic in  cazul erorilor la copacul pisicii, asadar nu are rost sa le dati email.
    In legatura cu aceste erori ale copacului pisicii echipa investigheaza si inregistreza toate tipurile de erori raportate de catre jucatori, se cauta solutii pentru repararea copacului ca acesta sa functioneze corect cand va avea loc urmatorul update.
    Vor avea loc reparatii ale unor bug-uri insa o lista cu acestea o vom afla in apropierea efectuarii update-ului.
  • BGD_2 (RO1)BGD_2 (RO1) RO1 Postări: 459
    Mie unu mi-ar convenii sa activeze butonul de demolare. Daca nu o mai vrei sa o poti demola inainte de a aduna toate inimile.
  • Fly1 (RO1)Fly1 (RO1) RO1 Postări: 3
    Azi a disparut copacul pisicii din ferma gastronomica! Ce este de facut?
  • Dany71772 (RO1)Dany71772 (RO1) RO1 Postări: 445
    multumesc arwyn
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    Fly1 (RO1) a zis:
    Azi a disparut copacul pisicii din ferma gastronomica! Ce este de facut?
    Poti citi pe forum subiectele in care s-a mai discutat despre aceasta tema  ;)
  • Cine mai are probleme cu colectarea inimilor pentru copacul pisicii?Cand colectez nu se contorizeaza si asta pe nicio ferma.
  • lynu (RO1)lynu (RO1) RO1 Postări: 115
    cris cristina (RO1) a zis:
    Cine mai are probleme cu colectarea inimilor pentru copacul pisicii?Cand colectez nu se contorizeaza si asta pe nicio ferma.
    mie imi apar colectate dupa de dau refresh 2 ferme, 1 si 3
    pe gastro... am pisica blocata la zero (desi pana la update imi mergea ca si la celelalte ferme)
    poate dupa actualizare vor rezolva (cine stie)
  • Anca018 (RO1)Anca018 (RO1) RO1 Postări: 9

    E asa de cand l-am construit, adica de cand s-au bagat prima data
  • irene25ro (RO1)irene25ro (RO1) RO1 Postări: 7
    Nici la mine nu se aduna nimic la copacul pisicii. E vreo solutie? Am pus copacul pisicii pe toate fermele...si nimic.Vreo idee?Nici pisica nu o vad, o fi invizibila. 
  • maria_7474 (RO1)maria_7474 (RO1) RO1 Postări: 127
    Nici la mine,la ferma gastronomica nu se strang inimi pentru copacul pisicii :(
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    Mi-au demolat pisica de pe F2 care contoriza inimi, si acum dupa ce am pus-o iar (pe 2 sau 3 noiembrie) am 0 inimi. Parca spuneau ca le demoleaza doar pe cele care nu functionau cum trebuie. Dar poate ca abia acum, cand nu mai contorizeaza functioneaza bine, din punctul lor de vedere.
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    Cvg ai dat cumva si o stergere a datelor de navigare sau refresh?
    Poate te ajuta si ce am postat aici.
    Si doar de pe F2 nu iti contorizeaza inimile sau si pe restul fermelor?
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    doar pe F2. In rest nu sunt probleme. 
  • chijer (RO1)chijer (RO1) RO1 Postări: 17
    Eu am construit copacul pisicii din prima zi cand a aparut, culeg zilnic produse la la brutarie si toate celelalte pe ferma gastro, totusi contorul de inimi culese imi arata ZERO :(
  • maria_7474 (RO1)maria_7474 (RO1) RO1 Postări: 127
    La mine strange niste inimi acum,dar putine tare,nu le contorizeaza pe toate

  • bulina 2004 (RO1)bulina 2004 (RO1) RO1 Postări: 109
    De curiozitate,a terminat cnv de strans inimi pentru zeita pisica sa ne spuna si noua daca se merita macar atata munca......?
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    editat 06.11.2017
    Nu merita, din experienta de pe serverul de testare. Nu au dezvoltat-o suficient, are doar un nivel, nu da cadou la un nivel si blocheaza jocul. Cred ca din cauza asta sunt asa multe inimi de strans. Spera sa o dezvolte pana strangem noi toate inimile.  ;)Revin. Am curatat browser-ul. Acum nici macar nu mai "sar" inimi, cu toate ca am copacul pisicii pe F2. E ca si cum nu at exista. Doar ca ocupa locul degeaba, si imi scade satisfactia.

    Post edited by cvg9 (RO1) on
  • aristo (RO1)aristo (RO1) RO1 Postări: 90
    cvg9 (RO1) a zis:
    Nu merita, din experienta de pe serverul de testare. Nu au dezvoltat-o suficient, are doar un nivel, nu da cadou la un nivel si blocheaza jocul. Cred ca din cauza asta sunt asa multe inimi de strans. Spera sa o dezvolte pana strangem noi toate inimile.  ;)Revin. Am curatat browser-ul. Acum nici macar nu mai "sar" inimi, cu toate ca am copacul pisicii pe F2. E ca si cum nu at exista. Doar ca ocupa locul degeaba, si imi scade satisfactia.

    Pisica ta vrea 79.000 de galbeni :))
    Ca și ale noastre, de fapt !
    Eu cred că demolez copacul; ocupă prea mult loc și fără folos .
  • BGD_2 (RO1)BGD_2 (RO1) RO1 Postări: 459
    Si eu astept ziua cand voi primi dreptul de a demola copacul pisicii. :D:D:D:D
  • Dany71772 (RO1)Dany71772 (RO1) RO1 Postări: 445
    Cum de iti cere asa putine inimi?
    La mine sunt vreo 2.600.000 pe gastro.
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    editat 08.11.2017
    Nu cate cere e problema, ci faptul ca acum nici macar nu mai "produc" inimi. Nici la moara, nici la brutarie, si nici la lucratorii plimbareti. Si cu toate astea, nu o pot demola. Am fost fraiera ca am reconstruit copacul dupa ce mi l-au scos. Am curatat browserul, l-am schimbat cu unul pe care nu mai jucasem BF, si e aceesi problema.
  • Dany71772 (RO1)Dany71772 (RO1) RO1 Postări: 445
    Eu cred ca e o problema daca unii au de strans de 4 ori mai putin ca altii, macar le trimitem pachetul de buguri complet.
  • angelu (RO1)angelu (RO1) Postări: 1
    Oare cand se va rezolva cu copacul pisicii ca nu imi contorizeaza nimic pe f2 :wink:
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    Momentan nu avem vesti despre copac  :/
  • Ana7144 (RO1)Ana7144 (RO1) RO1 Postări: 17
    De când cu actualizarea asta mi-a disparut copacul pisici de pe ferma gastronomica,frumos ati procedat,ati luat copacul tocmai sa nu putem beneficia de aceasta schimare,frumoasa tactica ...totusi cred ca puteti si mai mult poate imi reapare pisica si pot beneficia de acest lucru ,va asigur ca era construita pe toate 3 fermele,sper sa fiti corecti

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier