Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discutii: Campionatul Mondial - Evenimentul Numarul 2

2»

Comentarii

  • Anca018 (RO1)Anca018 (RO1) RO1 Postări: 9
    editat 01.11.2017
    De ce nu s-a rezolvat problema pisicii pe toate fermele? Eu la ferma floricola inca nu primesc inimi
    Iar pe gastro unde aveam 50k inimi, au distrus-o Buna rezolvare
    Post edited by Anca018 (RO1) on
  • rody rodica (RO1)rody rodica (RO1) RO1 Postări: 19
    este ora 19;11 si nu ma pot conecta la server - este cumva in intrtinere?

  • Nu , nu este. Mie-mi merge perfect
  • maimuk (RO1)maimuk (RO1) RO1 Postări: 42
    "In plus, recompensele neprimite de la precedentul Fermier Harnic Intre cooperative vor fi acordate in actualizarea de saptamana viitoare".

    Asa s-a anuntat saptamana trecuta. Actualizarea s-a facut, recompensele nu s-au primit.
    Am sesizat anterior si direct, la suport, mi-au raspuns sa urmaresc forumul!!!
    Voi faceti misto?
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    "In plus, recompensele neprimite de la precedentul Fermier Harnic Intre cooperative vor fi acordate in actualizarea de saptamana viitoare".

    Asa s-a anuntat saptamana trecuta. Actualizarea s-a facut, recompensele nu s-au primit.
    Am sesizat anterior si direct, la suport, mi-au raspuns sa urmaresc forumul!!!
    Voi faceti misto?
    Ti-ai schimbat cumva cooperativa?
    Cooperativa in care esti pe ce loc a fost in cadrul evenimentului?

  • maimuk (RO1)maimuk (RO1) RO1 Postări: 42
    Da, am fost in Noro/
    A terminat pe 3, dar au afisat locul 6.
    Va bateti joc in fiecare zi de noi.
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    Pai tu primesti recompensa de la cooperativa in care esti. Cei din Noro au primit rasplatile pentru locul pe care l-au ocupat. Probabil cooperativa in care esti acum nu s-a clasat pe vreun loc care sa va aduca vreo recompensa.
  • maimuk (RO1)maimuk (RO1) RO1 Postări: 42
    Nu ai inteles.
    Noro a terminat pe 3, eram si eu membru, dar au luat recompense pentru locul 6 (inclusiv eu)
    Nu am primit recompensele pt locul 3.
    unde sunt acum nu e relevant pentru problema ridicata.
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    editat 04.11.2017
    Citez:

    Alte modificari

    • Cu această actualizare vom oferi recompensele care nu au fost obținute în ultimul Eveniment Fermierul Harnic Cooperativ
    Dupa ultimul update (cel din data de 1 noiembrie) s-au dat recompensele pentru adevaratele locuri pe care le-au avut cooperativele in cadrul evenimentului, deci cooperativa Noro a luat recompensele pentru locul 3 (inafara de cele de pe locul 6 luate la finalul evenimentului Fermierul Harnic Cooperativ) dar daca tu ai iesit de la ei din cooperativa inainte de update nu ai avut cum sa le mai iei.
  • emmanuella (RO1)emmanuella (RO1) RO1 Postări: 17
    Bună, ”mă bucur foarte mult” că l-ați adus pe Fermierul Harnic, dar ați uitat să aduceți și peștele potrivit lui. Eu de o săptămînă nu am avut deloc, scoici, stridii, creveți, pește spadă, somon, cod. M-ati omorît, m-ați intoxicat cu atîția homarii și heringii. Întrebarea este; de ce nu s-a început cu homar și hering ?????????????????????

    Sper să-mi răspundă cineva.
  • Lua (RO1)Lua (RO1) Postări: 67
    editat 08.11.2017
    Mi se pare absurd din partea voastra, sa dati vina mereu pe moderatori. De ce nu intelegeti ca nu ei fac acest joc? Ei sunt aici sa ne ajute, dar in masura in care, cineva de mai sus,baga in seama ceea ce ei transmit. Moderatorii nu au nici o vina, ca  nu sunt date cadourile potrivite  sau ca nu exista pestele corespunzator, etc .Hai sa nu mai fim atat de rai.
  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    editat 09.11.2017
    Ieri am primit recompensele în monede după prima săptămână de campionat. Nici măcar 1000, este de-a dreptul jenant să primesc sub 1000 de monede în condiţiile în care am avut peste 100k puncte, mai multe decât în orice altă săptămână de la ediţia precedentă. Nu ştiu cum se fac calculele, dar e clar că sunt total aiuristice. Încă o bilă neagră pentru GGS. Ţineţi-o tot aşa, sunteţi pe drumul cel bun dacă urmăriţi ca jucătorii să părăsească jocul ...

    Dar cel mai uimitor pentru mine este lipsa de reacţie a jucătorilor. Să înţeleg că toată lumea e mulţumită cu ce a primit?
    Post edited by -moon_light- (RO1) on
  • am primit  in jur 1300 de monede  cu  proape 200.000 puncte master,sincer ma gandesc serios pe viitor daca se mai merita sa mai joc.
  • daniel fermier (RO1)daniel fermier (RO1) RO1 Postări: 546

    Eu pentru loc 2 sau 3, la 120.000 puncte (in a doua grupa) am luat mai putin de 700 de monede..

    Data trecuta la 40-50k puncte am strans in total 4.800 de monede..

    ..LOGICA GGS..

  • offf (RO1)offf (RO1) RO1 Postări: 24
     dupa ce am incheiat o sectiune ce se intampla cu punctele pe care le facem in continuare la acea sectiune?
    De exemplu: daca am castigat toate recompensele la "cal", punctele de la barca lui Barnacle se mai aduna sau nu la punctajul total?
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    editat 10.11.2017
    Teoretic se mai contorizeaza punctele insa vor aparea mai rar, nu este sigur acest raspuns dar cand voi avea unul (astept confirmare de la echipa), te voi anunta  ;)
    Confirmat, punctele se vor contoriza normal doar ca nu vei mai lua alte recompense la acea categorie  ;)
    Post edited by Arwyn on
  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    Ce face GGS e o chestie comunistă. Nu trebuie să influenteze clasamentul de server munca individuală. 100k puncte trebuie să genereze acelaşi număr de monede indiferent de server. Ce, japonezul a muncit mai mult decât mine pentru acelaşi număr de puncte master? E o aiureală să mă tragă pe mine în jos un cont pe care cineva intră o dată pe zi. Munca mea trebuie răsplătită conform efortului meu, nu efortului comun. Pentru efortul comun este un clasament separat cu recompense separate.
  • Rody-rory (RO1)Rody-rory (RO1) RO1 Postări: 125
    Buna seara.
    Urmatorul Campionat Mondial il vor juca domnii de la GGS si sa-si bata cineva joc de ri cum au facut-o ei cu noi. Parca se spunea ca s-a imbunatatit sistemul de rasplata pt munca individuala. Am tras o luna de zile, am facut toate evenimentel, termin pe locul 13 cu aprox, 500 000 pumcte si primesc 5342 amarite de monede.
    Campionatul anterior am facut 300000 puncte si am luat 10300 monede. Eu vreau sa fiu rasplatita dupa munca mea, pt pozitia serverelui sa existe alte reguli si rasplati. Sustin ideea colegului de mai sus.

    CURATA BATAIE DE JOC ! Le doresc spor la joc domnilor.
  • Dany71772 (RO1)Dany71772 (RO1) RO1 Postări: 445
    Si eu sustin parerile lui -moon_light- si rody-rodion, nu s-a schimbat nimic in bine doar in rau, fiindca pe noi nu ne-a ajutat cu nimic noua metoda de calcul. Fiecare sa primeasca recompensa pe munca lui.
  • flori2007 (RO1)flori2007 (RO1) Postări: 131
    MONEDELE O BATAIE DE JOC LA ADRESA JUCATORILOR DIN PARTEA GGS-ULUI 
    EI SA CHELTUIE CINE DORESTE PE CAI VERZI PE PERETI DE ACUM PE MINE NU MA CONVING SA MA DISTREZ CUMPARAND GALBENI
    PUR SI SIMPLU PASS
  • Mutzy (RO1)Mutzy (RO1) RO1 Postări: 358
    Muuult, muuult mai prost rasplatita munca de la CM2. De data asta am primit circa jumatate din cantitatea de monede primita la CM1. Nu merita pierdut timpul cu asa ceva. „Felicitari” GGS, din prost in mai prost...
  • Lua (RO1)Lua (RO1) Postări: 67
    O bataie de joc. Parca ne-ar da monedele din buzunarul lor. Atata munca, degeaba. Nu se compara deloc cu primul CM

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier