Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discutii: Campionatul Mondial - Evenimentul Numarul 2

ArwynArwyn Guest Postări: 800
Salut,

Aici puteti comenta modificarile aduse
Post edited by BeoFarmer on
«1

Comentarii

  • Dany71772 (RO1)Dany71772 (RO1) RO1 Postări: 445
    • Punctele de cooperativa vor scădea atunci când se colecteaza  cadouri de la un copac al cooperativei complet udat
    • Punctele CM nu vor mai cădea de la Roata Norocului sau nu vor fi oferite ca recompense de clasament în acest minigame - în schimb, acestea au fost înlocuite cu monede CM pentru a permite jucătorilor să beneficieze de anumite recompense, dar să nu se urce în clasament cu efort redus.
    Deci cand un membru va colecta copacul va pierde puncte coop, doar el?
    Si la roata nu se vor mai da punctele de eveniment si se vor da doar monede CM?

  • Si cum ramane cu evenimentele? Incepe evenimentul cu OZN maine, conform calendar CM? Pai cel cu natura inca nu e gata, vor rula 2 deodata?!>?!?  Nu va mai exista pauza intre sezoanele de cai?
  • Sef Tataie (RO1)Sef Tataie (RO1) Postări: 9
    editat 31.10.2017
    Campionatul va incepe cu un BUG? Si cu o intretinere server?  o:)
  • Mutzy (RO1)Mutzy (RO1) RO1 Postări: 358
    Campionatul va incepe cu un BUG? Si cu o intretinere server?  o:)
    Numai un BUG si o intretinere???? Ce optimist esti :):):)
  • Campionatul va incepe cu un BUG? Si cu o intretinere server?  o:)
    Numai un BUG si o intretinere???? Ce optimist esti :):):)
    Speranta moare ... la sfarsit!  B)
  • Mutzy (RO1)Mutzy (RO1) RO1 Postări: 358
    Campionatul va incepe cu un BUG? Si cu o intretinere server?  o:)
    Numai un BUG si o intretinere???? Ce optimist esti :):):)
    Speranta moare ... la sfarsit!  B)
    Asa sa fie, cum zici tu  :)
  • E o prostie sa  pierzi puncte cand colectezi de la copaci. Primesti una si pierzi alta.

  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    editat 31.10.2017
    Salutare tuturor,

    Din pacate eu inca nu am verificat si modificat nimic din traducerea lui Arwyn, nu am citit actualizarea in limba romana, dar din cate am inteles dintr-o scurta citire a variantei originale cu ceva timp in urma NU se vor pierde puncte pentru colectarea copacului, ci se vor obtine puncte 

    Roata Norocului pentru CM inca exista, insa nu o sa mai acorde puncte pentru eveniment, dar in schimb o sa se ofere Monede CM

    Calendarul actual este unul gresit iar din informatiile pe care le am se vor face modificari la el in timpul actualizarii.

    Actualizarea ar trebui sa aiba loc inainte de inceperea evenimentului
  • maimuk (RO1)maimuk (RO1) RO1 Postări: 42
    Concurs:
    Ce buguri va aduce noua serie de competitie ce incepe odata cu CM2?
    Voi oferi recompense celor mai interesante / haioase / nefericite idei, constand in: strangeri de mana, felicitari, laude, barbi, etc...hai sa fie si o grebla-doua!
  • Dany71772 (RO1)Dany71772 (RO1) RO1 Postări: 445
    mersi
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    editat 31.10.2017
    Imi cer scuze pentru confuzie dragilor! Termenul la care am vrut sa ma refer este a cadea nu scadea, sau a pica obiecte de la copac, cladiri etc.  ;)
    Cat despre calendar in anuntul oficial este specificat ca este orientativ si ca anumite date din el se pot schimba, iar acest lucru este valabil chiar si dupa actualizarea de maine.
  • daniel fermier (RO1)daniel fermier (RO1) RO1 Postări: 546
    BeoFarmer a zis:
    Salutare tuturor,

    Din pacate eu inca nu am verificat si modificat nimic din traducerea lui Arwyn, nu am citit actualizarea in limba romana, dar din cate am inteles dintr-o scurta citire a variantei originale cu ceva timp in urma NU se vor pierde puncte pentru colectarea copacului, ci se vor obtine puncte 

    Roata Norocului pentru CM inca exista, insa nu o sa mai acorde puncte pentru eveniment, dar in schimb o sa se ofere Monede CM

    Calendarul actual este unul gresit iar din informatiile pe care le am se vor face modificari la el in timpul actualizarii.

    Actualizarea ar trebui sa aiba loc inainte de inceperea evenimentului

    Multumim!
  • Mutzy (RO1)Mutzy (RO1) RO1 Postări: 358
    Concurs:
    Ce buguri va aduce noua serie de competitie ce incepe odata cu CM2?
    Voi oferi recompense celor mai interesante / haioase / nefericite idei, constand in: strangeri de mana, felicitari, laude, barbi, etc...hai sa fie si o grebla-doua!

    Multumesc pentru concurs! Poti sa-l numesti: Concurs forum – Halloween -  Partea a treia…ca doar tot concurs de groaza este…  :)

    Eu preconizez incurcaturi la competitia cailor si la evenimentul saptamanal
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    Concurs:
    Ce buguri va aduce noua serie de competitie ce incepe odata cu CM2?
    Voi oferi recompense celor mai interesante / haioase / nefericite idei, constand in: strangeri de mana, felicitari, laude, barbi, etc...hai sa fie si o grebla-doua!

    Ma astept la orice problema care se poate rezolva daca cumparam / cheltuim niste galbeni.
    Si ma astept ca DUPA CM sa dispara ceva profitabil sau care nu necesita cheltuirea de galbeni ca sa mearga cum trebuie, ca de ex: vaporul, fermierul harnic cu peste (cred ca va urca limita pentru autorizatii undeva la cer, ca la fermierul clasic) etc.In concluzie, nu ma astept la nimic bun de la acest CM. Am in continuare convingerea ca acest CM este o monitorizare a activitatii, sa vada ce merge cum trebuie si sa strice, sau unde pot face oarece modificari sa ne faca sa mai cheltuim niste galbeni. Dar poate ca sunt eu pesimista.
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    Copacii castigati la campionat nu sunt permanenti ?! Dispar ca si cupa din sat?
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    syby (RO1) a zis:
    Copacii castigati la campionat nu sunt permanenti ?! Dispar ca si cupa din sat?
    Da, sunt temporari, la fel ca trofeul din satul cooperativei
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    Multumesc Beo
  • Arwyn Postări: 431
    Ziua buna dragi fermeri,
    Doresc sa va anunt ca bug-ul care a determinat copacul pisicii de pe ferma gastronomica sa nu contorizeze inimioarele a fost reparat dar este necesar ca sa fie reconstruit, asadar in timpul actualizarii echipa va scoate copacul pisicii de pe ferma gastronomica la toti jucatorii care sunt blocati la 0 inimi si li se vor da inapoi dolarii sau galbenii investiti in construirea copacului, apoi dupa actualizare poate fi reconstruit si va functiona normal.  

    Si pe cand actualizarea ca CM bate la usa!!!???
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    editat 01.11.2017
    Dupa ce incepe. Sau ... poate dupa ce se termina :)
  • cvg9 (RO1) a zis:
    Dupa ce incepe. Sau ... poate dupe ce se termina :)
    Si de cateva ori in timpul desfasurarii CM asa de schema :smiley:
  • cum e noul CM? va place?

  • luizazanuta (RO1)luizazanuta (RO1) Postări: 989
    editat 01.11.2017
    cum e noul CM? va place?

      La mine nu e niciun CM , sau sa inteleg ca incepe odata cu CC ?
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    editat 01.11.2017
    Nu avem informatii cand va avea loc actualizarea, CM nu poate incepe inainte de update.  :/
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    In scurt timp vor incepe update-ul pe site-urile partenere apoi se va face pe toate serverele. 
  • luizazanuta (RO1)luizazanuta (RO1) Postări: 989
    editat 01.11.2017
    Mersi Arwyn! Incepusem sa ma ingrijorez , stau cu toate gata la recoltare  pentru CM :)

  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    CM ora 15:00, CC ora 15:30
  • multumesc  :)
  • Este deja 15:22 si tot nu a inceput :(
  • cocolino9 (RO1)cocolino9 (RO1) Postări: 4
    editat 01.11.2017
    Este deja 15:22 si tot nu a inceput :(
    dar e  doar miercuri
    mai e pana joi...
    :)
  •   Cum va descurcati la CM? Eu sunt locul 1 momentan B)B)

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier