Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Comunitate Discutii generale & Subiecte interesante

nepricepere

AddY37Add (RO1)AddY37Add (RO1) RO1 Postări: 161
buna dimineata
boicotul cu zero misiuni a fost a tactica foarte rapida de a rezolva mai repede treaba cu ggs ca sa primim cit mai repede premii bune
varianta simpla fara gold dureaza foarte mult pina cind o baga ggs in seama :((or sa creada ca doar o perioada ne merge rau apoi ne revenim 
dupa competie mai sint si alte event .daca ele nu se includ or sa creada ca ei (ggs)  au dreptate
Post edited by AddY37Add (RO1) on

Comentarii

  • sandra105 (RO1)sandra105 (RO1) RO1 Postări: 75
    felicitari vio, foarte corect!

  • Cartus3 (RO1)Cartus3 (RO1) RO1 Postări: 43
    este greu sa convingi 19 sefi de coop. sa inteleaga si sa aplice ideea asta, oricat de buna ar fi ea (ideea),

    personal sustin intru totul acest demers si va felicit si pe aceasta cale!
  • AddY37Add (RO1)AddY37Add (RO1) RO1 Postări: 161

    nu totii vrem evente de realizat ci nu imposibile si cu buguri ??
    nu totii vrem premii mai bune ???ca sa merite truda noastra


  • Mika40 (RO1)Mika40 (RO1) RO1 Postări: 75
    corect...dar nu mai bine se spunea de la inceput asa? ca au aparut pe forum postari clare de la sefi..mari...care spuneau ca ei joaca cu 0 gold si 0 mov.......si apoi s-a schimbat tactica..ce sa mai priceapa oamenii?
    deja a devenit f stresant totul..in loc sa ne relaxam, pierdem timpul sa aratam cu degetul catre cutare si cutare....iar unii care pana acum au fost principalii finantatori ai ggs-ului isi vad linistiti de joc, sub diverse pretexte...ca acum vreo 2 ani cand s-a mai incercat o data boicotul.....
  • mesajele pt sefii de coop au ft destul de clare de la inceput , sa ramanem toti pe 0 , dar bineinteles fiecare a aplicat cum a vrut (s-au gandit ca e momentu sa profite :wink:)
  • sandra105 (RO1)sandra105 (RO1) RO1 Postări: 75
    S-au trimis mesaje pe conturile tuturor sefilor de coop. Daca unii dintre voi ati fost mintiti sau dezinformati , nu este vina noastra. Cert este ca cel putin primele 50 coop din lista de rang coop  au fost instiintate de acest lucru. 
    Repet , subiectul "mesaj catre ggs " a fost inchis  , si am inteles motivul .
    S-a continuat cu mesaje pe conturile de joc ,

  • Macar noi cei din NORO ne-am tinut de cuvant si suntem singurii cu 0 puncte..

  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    La cât aţi cheltuit la oktober şi pâlnia anterioară, ce credibilitate credeţi că aveţi? Eu sunt 100% cu propunerea voastră, dar nu este realistă la ce aţi făcut la ultimele eventuri. Ca să obţineţi un punct 0, de plecare, va dura ceva timp, în care să obţineţi încrederea celorlalţi. Ca o sugestie, încercaţi să-i convingeţi ceilalţi şefi de cooperative din ligă să dea afară jucătorii şi să-i reprimească cu condiţia să nu mai facă puncte.
  • sandra105 (RO1)sandra105 (RO1) RO1 Postări: 75
    Ne straduim moon , te asigur ca ne straduim .
    SI da , este adevarat , am cheltuit mult si la palnie si la oktober , insa la fel de bine putem pune stop atunci când lucrurile nu sunt in ordine.Nimeni nu ne poate acuza ca ne-am dorit ceea ce in mod normal , la campionat nu am fi reusit poate...nu stiu. 
    Noi avem puterea de a ne opri , voi ?
    Nu cred ca ne-am pierdut credibilitatea pentru ca am indraznit sa castigam oktober sau palnia , din contra am fost felicitati de majoritatea colegilor altor coop.
    Insa a fost o munca infernala , cheltuieli asisderea...iar multumirea cam deloc. Asa ca nu ne invidia:)

  • AddY37Add (RO1)AddY37Add (RO1) RO1 Postări: 161
    editat 26.10.2017
    poate cei de la ggs nu vad bine si spera ca ne trece 

    necumpararea goldului  nui poate convinge in totalitate si vor amana mereu problema 
    trebuie sa vada si alte dovezi ca sintem nemultumiti de defectele lor

    de aia trebuie sa fim uniti ptr un joc mai bun pentru noi toti
  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    Departe de mine gândul de a vă invidia :). Chiar din contra ... Eu vă susţin în demersul vostru, dar încercam să vă dau nişte indicii de ce nu aveţi succes din prima. Ar fi extraordinar să-i puteţi convinge şi pe ceilalţi să terminaţi toţi cu 0 pct, dar eu mă îndoiesc că veţi reuşi Dacă veţi fi perseverenţi, poate veţi reuşi din a doua, a treia încercare.
  • gainusha (RO1)gainusha (RO1) RO1 Postări: 41
    cum am mai spus - daca 5 coop sunt pe locul 16 le dam softul peste cap :)))

    ca nu pot retrograda 5 si promiva 4 ca nu se pupa :))) 
    si nici nu pot retrograda coop de pe locul 16 ca nu este eligibil al retrogradare....

    ca softul e un lucru mai precis decat ceasul de la Universitate :)))
  • buna. nu am scris pana acum...am preferat sa citesc ineptiile unora care habar nu au ce se intampla , dar isi dau si ei cu parerea. cum ar fi flura de ex...ea e total pe langa subiect , nu se informeaza , dar ii place sa streseze in loc sa-si intrebe seful cum sta treaba . ok..deci...in ultimele 7 zile am trimis mesaje la toti sefii de coop , cu propunerea sa luam toti vacanta ( ca sa nu spun ceea ce este cu adevarat ) . mai jos , va voi spune cine a fost de acord si cine nu...mai ramane ca voi sa judecati cine s-a tinut de cuvant , cine a avut onoare , cine a mintit , cine a profitat si , mai ales , cine NU este de acord cu faptul ca momaile astea de la GGS isi bat joc de noi in ultimul hal .
    Castigatoarea- au fost primii contactati , au acceptat vacanta dupa o f scurta ezitare , cu precizarea -clinn va strica totul si de data asta  ( ma scuzati ca dau din casa , dar este necesar ) si , de asemenea , au pus conditia ca toata lumea sa respecte conventia , altfel se apuca de treaba..ceea ce mi s-a parut perfect de bun simt. 
    LIFE - au fost de acord sa joace soft -fara gold 
    the group- au fost de acord cu vacanta, fara alte conditii
    dacica farm- au spus ca ei joaca cum vor , nu le pasa de faptul ca GG ne desconsidera...ei joaca normal , cu gold si toate alea.
    veteranii-la fel ca cei de mai sus . respect pt sustinere nicusor ( a se citi pe dos )
    just- total de acord cu vacanta , in toate aspectele.
    corsicano- a fost a doua coop care a acceptat imediat vacanta , fara conditii.
    crop shop- si asa ajungem la buba acestui semi-fiasco... inca nu stim cum se va sfarsi , inca se mai poate repara ceva . am luat contact cu clinn, a acceptat in prima faza vacanta  ( de forma ) . dupa care , a dat 5 mesaje de coop , in care si-a intrebat oamenii daca sunt de acord...dar, inainte de a fi de acord ( citez ) va rog sa-mi ascultati motivele pt care EU nu sunt de acord cu asta. in restul de mesaje , i-a convins sa renunte la idee , desi am vb cu multi oameni de acolo si erau initial de acord. apoi , i-a raspuns sandrei , ca , el este de acord cu vacanta , dar...oamenii lui nu accepta asta . 
    asta este adevarul pur , am dovezi de la toti sefii de coop mentionati , cu accept sau refuz  . mai ramane sa intre si sandra si vom completa cu coop cu care a vorbit ea. si in final , vom sti pe cine putem conta pt binele nostru . al tuturor , si cine e doar pt el insusi .
    NU judecati amanunte...nu va incurcati in chestii mici care s-au intamplat in trecut..sa lasam disensiunile deoparte , sa uitam ca suntem inamici virtuali , si , cel putin o perioada limitata de timp sa fim uniti , sa aratam ca stim faptul ca acest joc a ajuns de tot raspul , ca platim pt buguri si erori , ca , din , placerea de a juca , am ajuns la stresul de a cheltui bani pt GG . iar ei ne intorc spatele mereu . 
    o zi buna tuturor si sper ca la final , NORO sa aiba pe cineva alaturi in protestul nostru pasiv fata de GG .
  • Dany71772 (RO1)Dany71772 (RO1) RO1 Postări: 445
    editat 27.10.2017
    Dupa cum i-am spus si sandrei eu nu am nimic de castigat din asta si nici un alt jucator care nu baga bani, deci sa fim uniti la ce, ce ar trebui sa sustin eu si oricare alt jucator care nu a bagat bani vreodata in joc ca nu ma prind?
    Daca va sustin gasesc in depozit 10 rate de insula, 15 vaci de la insula, 8 livezi de meri coop si poate vreo 20 decoratiuni de la october? Daca da spuneti-mi cu ce pot eu si oricare alt jucator care nu a bagat bani sa va jute.
    P.S. Sa faci o acuzatie fara dovezi e doar o dovada de nesimtire, v-am aratat ca beofarmer din C a incalcat orice intelege facand 1800 hrana in 4 minute, e o dovada de neconstetat voi nu puteti sa aduceti asa ceva impotriva CS.
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Dupa cum i-am spus si sandrei eu nu am nimic de castigat din asta si nici un alt jucator care nu baga bani, deci sa fim uniti la ce, ce ar trebui sa sustin eu si oricare alt jucator care nu a bagat bani vreodata in joc ca nu ma prind?
    Daca va sustin gasesc in depozit 10 rate de insula, 15 vaci de la insula, 8 livezi de meri coop si poate vreo 20 decoratiuni de la october? Daca da spuneti-mi cu ce pot eu si oricare alt jucator care nu a bagat bani sa va jute.
    P.S. Sa faci o acuzatie fara dovezi e doar o dovada de nesimtire, v-am aratat ca beofarmer din C a incalcat orice intelege facand 1800 hrana in 4 minute, e o dovada de neconstetat voi nu puteti sa aduceti asa ceva impotriva CS.
    Si tie ti se pare desprins din SF ca sa faci 1,8k hrana in 4 minute? Eu de obicei bag 10-15k in 5 minute si ies. 
    Poate pentru tine e ceva extraordinar sa faci 1,8k...si sa stii ca nu au iesit puncte de acolo din moment ce nu a existat nici booster de cooperativa si nici booster individual pe toata perioada competitiei, daca voiam sa fac puncte bagam 10-15k hrana 
  • Dany71772 (RO1)Dany71772 (RO1) RO1 Postări: 445
    editat 27.10.2017
    SF bineinteles ca nu doar am demonstrat ca ai bagat gold. Cum i-am spus si lui wizard daca cei din C au bagat alge foarte bine sa fie sanatosi daca au bagat gold au fost impotriva serverului, eu doar am demonstrat ca voi ati folosit gold. La fel si celelate coop daca spun cu mana pe inima ca nu au bagat gold si au facut punctele doar cu alge eu zic ca au sustinut serverul. Si atunci doar C a fost impotriva tuturor si ne-a intins o capcana ca sa aiba viata mai usoara.
    Deci sa curga cu preent-uri cu toti membrii din orice coop care au bagat gold sa se vede asta clar, gold nu alge si atunci vedem cu adevarat cine a fost impotriva serverului. Pana acum doar C a facut acest lucru si a fost prinsa dar nu e de mirare asa au facut si vs Golden League. 
  • niku 13 (RO1)niku 13 (RO1) RO1 Postări: 48
    Cu multa placere The one!!! 
    Chiar am ramas surprins cand mi-ai dat msj sa nu bagam gold deloc la campionat. Era perioada palniei, aveati miliarde de pcte....ma uitam la msjul tau si-mi spuneam....asta-i nebun frate? Azi rup norii cu goldul, si de maine,poimaine vrea protest :)
  • floare_de_colt (RO1)floare_de_colt (RO1) RO1 Postări: 15
    editat 27.10.2017
    Macar noi cei din NORO ne-am tinut de cuvant si suntem singurii cu 0 puncte..

    Eeeii.. nu chiar singurii :)
    Sunt 4 cooperative care s-au tinut de cuvant:
    https://prnt.sc/h2tvup

    Poftiti de verificati..!
     Mi-as dori sa vad ca mai sunt oameni de onoare..la care cuvantul dat conteaza.
     O seara frumoasa!
    Post edited by floare_de_colt (RO1) on
  • gargarita81 (RO1)gargarita81 (RO1) RO1 Postări: 34
    editat 28.10.2017
    Dany nu are rost..lasa+i ,nu facem decat sa aducem un gram umil de audienta acestui forum pe cale de disparitie..si moderat atat de PROST... fara indoiala suntem ca un nod in gat ptr ei  si asta imi place la nebunie...SA PROTESTEZE CEI CE BAGA BANI NU NOI...sa ne vedem de treaba si sa luam cat mai multe premii de la orice ev..pana la urma de aia jucam..sa ne bucuram si sa apreciem faptul ca tot ce are coop noastra e facut cu truda si cinst nu picat mota -mo din card  :|:|
    Post edited by gargarita81 (RO1) on
  • lasatii sa se inece in propriul venin.

  • deniyanca (RO1)deniyanca (RO1) RO1 Postări: 80
    buna. nu am scris pana acum...am preferat sa citesc ineptiile unora care habar nu au ce se intampla , dar isi dau si ei cu parerea. cum ar fi flura de ex...ea e total pe langa subiect , nu se informeaza , dar ii place sa streseze in loc sa-si intrebe seful cum sta treaba . ok..deci...in ultimele 7 zile am trimis mesaje la toti sefii de coop , cu propunerea sa luam toti vacanta ( ca sa nu spun ceea ce este cu adevarat ) . mai jos , va voi spune cine a fost de acord si cine nu...mai ramane ca voi sa judecati cine s-a tinut de cuvant , cine a avut onoare , cine a mintit , cine a profitat si , mai ales , cine NU este de acord cu faptul ca momaile astea de la GGS isi bat joc de noi in ultimul hal .
    Castigatoarea- au fost primii contactati , au acceptat vacanta dupa o f scurta ezitare , cu precizarea -clinn va strica totul si de data asta  ( ma scuzati ca dau din casa , dar este necesar ) si , de asemenea , au pus conditia ca toata lumea sa respecte conventia , altfel se apuca de treaba..ceea ce mi s-a parut perfect de bun simt. 
    LIFE - au fost de acord sa joace soft -fara gold 
    the group- au fost de acord cu vacanta, fara alte conditii
    dacica farm- au spus ca ei joaca cum vor , nu le pasa de faptul ca GG ne desconsidera...ei joaca normal , cu gold si toate alea.
    veteranii-la fel ca cei de mai sus . respect pt sustinere nicusor ( a se citi pe dos )
    just- total de acord cu vacanta , in toate aspectele.
    corsicano- a fost a doua coop care a acceptat imediat vacanta , fara conditii.
    crop shop- si asa ajungem la buba acestui semi-fiasco... inca nu stim cum se va sfarsi , inca se mai poate repara ceva . am luat contact cu clinn, a acceptat in prima faza vacanta  ( de forma ) . dupa care , a dat 5 mesaje de coop , in care si-a intrebat oamenii daca sunt de acord...dar, inainte de a fi de acord ( citez ) va rog sa-mi ascultati motivele pt care EU nu sunt de acord cu asta. in restul de mesaje , i-a convins sa renunte la idee , desi am vb cu multi oameni de acolo si erau initial de acord. apoi , i-a raspuns sandrei , ca , el este de acord cu vacanta , dar...oamenii lui nu accepta asta . 
    asta este adevarul pur , am dovezi de la toti sefii de coop mentionati , cu accept sau refuz  . mai ramane sa intre si sandra si vom completa cu coop cu care a vorbit ea. si in final , vom sti pe cine putem conta pt binele nostru . al tuturor , si cine e doar pt el insusi .
    NU judecati amanunte...nu va incurcati in chestii mici care s-au intamplat in trecut..sa lasam disensiunile deoparte , sa uitam ca suntem inamici virtuali , si , cel putin o perioada limitata de timp sa fim uniti , sa aratam ca stim faptul ca acest joc a ajuns de tot raspul , ca platim pt buguri si erori , ca , din , placerea de a juca , am ajuns la stresul de a cheltui bani pt GG . iar ei ne intorc spatele mereu . 
    o zi buna tuturor si sper ca la final , NORO sa aiba pe cineva alaturi in protestul nostru pasiv fata de GG .
    spune tu...a meritat osteneala? eu zic ca nu :P nu suntem noi o coop mare,care sa stea tot timpul in aur,dar si noi am bagat gold in diverse activitati. mi se pare normal sa am pretentii DE MAI BINE. dar....ca si data trecuta,cand a fost vacanta :) majoritatea nu s-au tinut de cuvant. si eu,ca sef de coop,a trebuit sa fiu portar in propria coop,pt a scoate jucatorii care au facut puncte,si a -i reprimi inapoi.si pt ce? ca am fost atat de naiva si am crezut ca putem schimba ceva...a 2 oara. si prima data am participat la asa zisa vacanta,si tot crop shop,au fost cei care atunci s-au gandit sa" munceasca "mai mult . sa ne fie invatatura de minte tuturor,si sa realizam ca nu o sa fim uniti in veci vecilor,ca tot va fi cineva mai "destept ". la a 3 a "vacanta " nu mai particip. :pensive:
  • deniyanca (RO1)deniyanca (RO1) RO1 Postări: 80
    editat 01.11.2017
    Dany nu are rost..lasa+i ,nu facem decat sa aducem un gram umil de audienta acestui forum pe cale de disparitie..si moderat atat de PROST... fara indoiala suntem ca un nod in gat ptr ei  si asta imi place la nebunie...SA PROTESTEZE CEI CE BAGA BANI NU NOI...sa ne vedem de treaba si sa luam cat mai multe premii de la orice ev..pana la urma de aia jucam..sa ne bucuram si sa apreciem faptul ca tot ce are coop noastra e facut cu truda si cinst nu picat mota -mo din card  :|





    nu te cunosc,si nu am personal nimic cu tine. dar..as zice sa te gandesti de 2 ori inainte de a scrie ceva. truda? serios? nu cu truda a fost facut crop shopul,ci cu cardul. si eu am fost acolo,si stiu cum se munceste,deci nu ma poti contrazice. sunt si oameni de calitate,de mare calitate in crop,recunosc. dar daca voi nu ati fi facut puncte in astea 2 vacante,nimeni nu s-ar fi legat de voi. dar voi ati vrut sa aratati ca sunteti mai destepti ca restul "speciilor" ,adica noi.  de aia se arunca cu noroi in voi,nu din cauza invidiei :pensive:

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier