Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Comunitate Distracţie şi conversaţie

Competitie

Mika40 (RO1)Mika40 (RO1) RO1 Postări: 75
Buna seara tuturor,

In primul rand, Beo, sper din toata inima sa nu mai inchizi si aceasta discutie....pana la urma, avem libertatea cuvantului...sau cel putin asa sper...nu e in regula sa pui pumnul in gura comunitatii doar pt ca ai aceasta putere de moderator.

Apoi, sper din parte tuturor sa se poata purta o discutie fara jigniri...m-am tot uitat pe alte forumuri si sincer...balacareala ca aici n-am vz ..poate pe la rusi o fi asa ...dar pe tari vestice nicicum.,...si tindem, cica, sa fim ca cei de acolo.

In ceea ce priveste competitia....eu joc la aceasta comp fara gold si fara mov. De ce n-as face misiuni de genul asta? Relaxant? Care ar fi motivul sa nu incercam sa luam premiile data de GGs fara gold, si atat cat se poate...cate premii putem sa luam fara sa le dam bani e un castig pt noi si o pierdere in buzunarele lor.

Sincer, nu inteleg de ce trebuie sa ne jignim? De ce se primesc mesaje pe privat cu niste cuvinte care n-au legatura cu bunul simt?
De ce noi care facem mis fara gold si mov trebuie sa fim facuti prosti, gunoaie, magari, nesimtiti.....si multe alte cuvinte??? De ce ni se adreseaza astefel de cuvinte? Pt ca luam premii fara a cotiza la GGS? Cina va opreste, fratilor, sa jucati fara gold?? Cine? 

Iar cand cineva dintr-o coop in asa zisa vacanta e prins ca a folosit gold sare cat colo si inchide conversatii...e frumos asa?

Nu ar fi mai bine sa fim relaxati si sa nu mai finantam GGS-ul nu numai in comp asta, ci mult mai mult timp...pana cand nu si-or mai bate joc de noi.

Voie buna va doresc!



Post edited by Mika40 (RO1) on
«134

Comentarii

  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Inca nu am motive sa iti inchid subiectul, dar te rog sa imi arati de unde ai scos asta:

    De ce noi care facem mis fara gold si mov trebuie sa fim facuti prosti, gunoaie, magari, nesimtiti.....si multe alte cuvinte??? De ce ni se adreseaza astefel de cuvinte? Pt ca luam premii fara a cotiza la GGS? Cina va opreste fratilor sa jucati fara gold?? Cine? 

  • Dany71772 (RO1)Dany71772 (RO1) RO1 Postări: 445
    In primul rand toti jucatorii care nu stiu sa joace fara gold, poate stiu ca daca fac o acuzatie trebuie sa o sustina cu un argument. Astfel ca va rog sa faceti preent la jucatorii din CS cand baga gold sau alge in misiuni nu sa acuzati fara dovezi. Un numar de puncte nu reprezinta nimic acuzarea se face cu dovada, daca o aveti postati-o daca nu invatati sa jucati fara gold.
    Si multumesc frumos dar nu am nevoie de  o predica de la cei din C care si-au castigat locul pe server printr-un atac psihologic asupra cooperativei Golden League, ca dupa ce i-au atacat sa faca acelasi lucru. Cine joaca de mai mult timp stie ca aceste cuvinte sunt adevarate.
  • Mika40 (RO1)Mika40 (RO1) RO1 Postări: 75
    de pe mesaje private, beo...ca aici toti sunt ingerasi:)
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    de pe mesaje private, beo...ca aici toti sunt ingerasi:)
    Cu astea se poate rezolva altfel...ma contactezi pe mine si imi arati despre ce e vorba, dar atata timp cat acele mesaje nu au venit de la mine, si nici subiectul precedent nu a fost deschis de mine, nu inteleg de ce amesteci asta cu mine :(
  • Mika40 (RO1)Mika40 (RO1) RO1 Postări: 75
    Doar te rugasem sa nu mai inchizi subiectul:) Cu atat te implicasem:)
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Atata timp cat e o discutie civilizata subiectul ramane deschis


  • Dany71772 (RO1)Dany71772 (RO1) RO1 Postări: 445

    Vad ca nu-mi aduce nimeni un argument, si daca nu stiai pentru mine parerea oamenilor fara argumente nu conteaza. This is my ninja way! :)
  • Mika40 (RO1)Mika40 (RO1) RO1 Postări: 75
    editat 25.10.2017
    Eu cred ca din cauza unei rate, a unui mar si alte premii pixelate, multi au uitat ca, de fapt, acesta este un joc in care, teoretic, ar trebui sa ne relaxam.
    Si asta nu ne face deloc bine. In primul rand ne enervam ca x sau y baga banul sa ia marul...cand nu se baga banul, ne enervam ca nu luam marul, ca-l iau altii...ca de ce...ca nu respecta nu stiu ce pact...
    In al doilea rand, tot pt mar, rata sau cine stie ce deco miscatoare dam bani castigati, de unii cu greu, si finantam ggs-ul ..noi saracim pe cardul real, dar suntem bogati pe ferma:)...iar ggs-ul face buzunarul mare.
    Si isi mai si bate joc de noi...
    Si atunci cand ne putem bucura de tot ce ne dau ei, fara sa-i imbogatim, ne luam la harta pt simplul motiv ca unii nu vor sa faca mis deloc, iar altii fac mis, dar fara gold si mov...mai avem un pic si ne luam gatul unii la altii....noroc ca nu suntem fata in fata, ca cine stie ce putea iesi:P...

    Dragi colegi, haideti sa jucam jocul asta pt placerea noastra...pt noi, nu pt altii..pt ce dorim noi sa facem pe fermele noastre, nu pt ce fac altii sau pt ce zic altii...si, repet, haideti sa profitam noi de ei, nu ei de noi...haideti sa jucam fara gold nu numai acum, ci muuulta vreme, si le luam si premiile, si ii si ustura....nu-i ustura ca stam si iesim din joc sau ignoram nu stiu care comp...ci ca profitam de ei (isi dau si ei seama ca nu-s prosti). Iar cand vedem ca se schimba ceva la ei, ca testeaza sufucuent de mult ceva nou astfel incat sa nu maia vem mereu bug-uri, daca vrem si putem, le mai dam si bani.

    Dar oricum jucam, tare bine ar fi sa nu ne mai incrancenam atat...Ce mai facem cand o veni vreo para pixelata?:)
  • yoyobz (RO1)yoyobz (RO1) RO1 Postări: 43
       Uitandu-ma acum la top 50,nu pot sa spun decat,bravo,felicitari celor care au aruncat cu pietre in crop....ati reusit sa ,,treziti''orgoliul castigatoarei:(
    Mai e o surpriza ca din asta castiga....ggs?
    Nu stiu dar parca suna a ceva premeditat:(
    Dezamagire....iarasi...maritam tot ceea ce ne face ggs:(
  • liv78 (RO1)liv78 (RO1) RO1 Postări: 9
    Buna seara,
    De cand joc nu am postat niciodata pe formul deoarece nu am simtit nevoia, dar acum serios nu este vina noastra ( a celor din cs) ca lumea din celelalte cooperative nu au investiti in ferme sa le faca profitabile pentru a face multe puncte fara gold. Am fost acuzata pe privat ca bag gold si cand am explicat cum de culeg atata raspunsula a fost "si marmota invenea ciocolata". Acum va propun un simplu calcul matematic:
    http://prntscr.com/h1y607
    manual napi 3 pe 20 parcele, cu humus normal culese la 4 minute jumate (in primele 24 de ore de la inceperea intrecerii aveam boostul activat deoarece am fost cu cs pe loc 2 la siloz) adun 2003 napi x 6 ture inseamna 12,018 napi.
    La flori nu am calculat inca dar cu manual level 6 pe 20 parcele, aproape 2000 flori la1 minut inseamna peste 42.000 flori in 30 de minute.
    Ati preferat sa bagati gold in misiuni fara a-i investii in ferme. Luati si butonati si voi si sa vedeti ca daca munciti mai multe ore pe zi fara gold si nu doar 3-4 ore cu gold o sa faceti si voi multe puncte.
    O seara minunata si spor la joc in continuare!

  • Cartus3 (RO1)Cartus3 (RO1) RO1 Postări: 43
    Buna seara,
    De cand joc nu am postat niciodata pe formul deoarece nu am simtit nevoia, dar acum serios nu este vina noastra ( a celor din cs) ca lumea din celelalte cooperative nu au investiti in ferme sa le faca profitabile pentru a face multe puncte fara gold. Am fost acuzata pe privat ca bag gold si cand am explicat cum de culeg atata raspunsula a fost "si marmota invenea ciocolata". Acum va propun un simplu calcul matematic:
    http://prntscr.com/h1y607
    manual napi 3 pe 20 parcele, cu humus normal culese la 4 minute jumate (in primele 24 de ore de la inceperea intrecerii aveam boostul activat deoarece am fost cu cs pe loc 2 la siloz) adun 2003 napi x 6 ture inseamna 12,018 napi.
    La flori nu am calculat inca dar cu manual level 6 pe 20 parcele, aproape 2000 flori la1 minut inseamna peste 42.000 flori in 30 de minute.
    Ati preferat sa bagati gold in misiuni fara a-i investii in ferme. Luati si butonati si voi si sa vedeti ca daca munciti mai multe ore pe zi fara gold si nu doar 3-4 ore cu gold o sa faceti si voi multe puncte.
    O seara minunata si spor la joc in continuare!


    pe bunee??
    asa v-ati ales toti cei cu ferme dezvoltate si v-ati dat intalnire in crop??? 

    oare celelalte coop. nu au jucatori cu ferme dezvoltate.. chiar asa? :))))))))
    fara suparare, dar intentia voastra de a lua primul loc in aceste conditii este clara pt. toata lumea

    felicitari colegilor din comunitate care au inteles scopul acestei decizii felicitari noro pt. ca ati luat atitudine!
  • Mika40 (RO1)Mika40 (RO1) RO1 Postări: 75
    editat 25.10.2017
    Ei, acum cred ca toata lumea se simte bine:)))
    Lucrurile s-au reasezat:)))...GGS poate sta linistit ca nu mai au probleme cu banii...
    Oricum, important e ca va fi PACE!:))
    (studiati top 10:P)
  • liv78 (RO1)liv78 (RO1) RO1 Postări: 9
    Eu vorbesc frumos si dau un exemplu concret de realizat puncte fara gold iar tu ma iei la misto si bagi gold.
    Ce spune asta despre tine oare?
    Ia uitati-va cine e pe primele locuri la sc fuku (oare cati ce la C) si asta de dinainte de discutiile de pe forum, cine invarte roata? Am 500 monede sa le joc dar stau cuminte ca am promis ca fac doar puncte din misiuni fara gold.
    Daca as fi bagat gold acum aveam mult mai multe puncte.
    Chiar atat e de greu sa credeti ca se poate juca frumos fara gold si humu/hrana mov sau va mancau degetele si cautati un motiv sa bagati gold? Si atunci cine e de vina? CS binenteles, ca intotdeauna :))
    Cred ca acum e randul meu sa spun: pe bune???


  • Sora13 (RO1)Sora13 (RO1) Postări: 32

    Lorenzo, la fel ca multi altii, a ales sa joace.

    Nu l-am vazut sa posteze mesaje prin care sa isi justifice hotararea. Ce manuale are, cat scoate pe parcele,daca joaca cu aur sau nu.

    Daca tot a hotarat sa joace, joaca!

    Faza asta cu protestam, dar jucam fara aia si fara aia, arata ca un protest la care n-o fi foc sa mai bagam si-o hora sau un dans al pinguinului.

    Jucati cu toata pasiunea daca asta ati hotarat si nu va mai justificati!.



  • Sora13 (RO1)Sora13 (RO1) Postări: 32

    Era sa uit:)

    RESPECT NORO!!!

  • gargarita81 (RO1)gargarita81 (RO1) RO1 Postări: 34
     si cum subiectul ,,buna ziua,, a fost inchis si consider ca nu e musai ca ultimul cuvant  sa+l abia moderatorul  vin cu o completare ...voi da aici ultimul meu mesaj..Raul nu uita ca si u ai facut parte din aceasta coop candva..nu e cazul sa te victimizezi sau sa te ,,umilesti,,nu e cazul sa fii ironic...din cate vad nu suntem pe acelasi subiect..sa stabilit un boicot fara gold si alge ,unii colegi au decis sa nu faca deloc mis...ceea ce nu era valabil ptr toti,iar voi sustineti ca nu lasam o coop mica sa ia loc 1..o coop mica .tre sa aiba un niel scazut nu ca cea de rangul celor din top5..acum vad ca sunteti pe loc 1..v-a iesit jocul perfect..astia sunteti voi...fara gold ati fii nimic sa dovedit inca din pima zii de comp fa..seara frumoasa si spor la umplut buzunarele celor din conducere..voi sunteti cauza problemelor acestui joc
  • ma uit cu stupoare la tot ce se intampla aici si nu imi vine sa cred  cum inca odata se demonstreaza ca romanul stie doar sa se faca de rahat, fara sa jignesc pe cineva . se pare ca nu ati inteles nimic din tot ce sa vrut  . ati facut din nou un razboi  desi in cazul de fata trebuia sa fim uniti pt un scop comun. nu e vorba de nici o coop indiferent de numele ei , e vorba de interesele noastre ca jucatori dar se pare ca nu va intereseaza asta . in cazul asta nu pot decat sa va doresc la cat mai multe premii pe care sa nu le primiti desi ati muncit pt ele , cat mai multe eventuri la care daca nu bagati gold sa nu faceti nimic pt ca asta meritati . 
    respect maxim pt toti jucatorii care au ales sa nu faca misiuni campionatul asta indiferent din ce coop fac parte 

  • yoyobz (RO1)yoyobz (RO1) RO1 Postări: 43
        In sfarsit revolta,boicotul au fost inabusite :( 
    Felicitari ggs,stai linistit comunitatea RO1 este alaturi de tine si te sustine.....financiar.
    Ce ma surprinde e faptul ca cei care au deschis cutia pandorei...tac sau....s-au culcat?!?!?!
    Sustin in continuare ca totul pare premeditat :(

  • gargarita81 (RO1)gargarita81 (RO1) RO1 Postări: 34
    editat 25.10.2017
        In sfarsit revolta,boicotul au fost inabusite :( 
    Felicitari ggs,stai linistit comunitatea RO1 este alaturi de tine si te sustine.....financiar.
    Ce ma surprinde e faptul ca cei care au deschis cutia pandorei...tac sau....s-au culcat?!?!?!
    Sustin in continuare ca totul pare premeditat :(

    de acord cu tn..mai avem din comp...pana la final se va dovedi premeditarea faptelor
  • sandra105 (RO1)sandra105 (RO1) RO1 Postări: 75
    Nici nu tacem  si nici nu dormim  deocamdata , si  suntem  alaturi de toti cei care au inteles mesajul pe care am dorit sa-l transmitem.
    Si nu o facem doar pentru noi ci pentru toti jucatorii  care au inteles ca trebuie o schimbare in bine.
    O rugaminte mare avem: incetati certurile, nu ajuta la nimic si pe nimeni !
    Acum va rog sa-mi permiteti sa raspund câtorva probleme care au fost ridicate in aceste discutii:

    1.UNOM ARE DIN GRESEALA PRIMUL LOC , a jucat la scoala fara sa isi da seama ca si de acolo vin puncte. A iesit si a reintrat in coop , astfel punctele adunate au fost resetate . 
    iar daca  nu va fi alt coleg care sa joace la scoala si sa depaseasca punctajul acumulat de unom , acesta va face acelasi lucru , va iesi /intra in coop .! Astfel contorul de puncte se va reseta si Noro va avea din nou 0 puncte.
    Jetoanele nu au fost cumparate  , ele s-au acumulat in cont de-a lungul timpului.
    Sunt si colegi care au jucat la roata si au acumulat pr , dar au iesit/ intrat in coop si s-au sters

    2.Nimeni nu a pomenit ceva de scoala Shinkey.
    Recititi prima postare si veti vedea ca ne-am referit la pescuitul oceanic , la campionatele exagerat de dese  , problemele intampinate la festivalul oktober apoi la palnia coop., la problemele intampinate acolo , la bug-urile care ne chinuiesc in joc. 

    3. Inca mai sunt 2 zile de campionat  , timp in care , cei care isi doresc cu adevarat schimbarea pot reseta contoarele si pot ajunge la 0 puncte (iesind si reintrând in coop respective) .

    Exercitiu de imaginatie : toate cele 20 coop pe loc 1, cu 0 puncte (plus cadourile obtinute deja pentru punctele ce au fost acumulate pana in momentul resetarii  )

    Noi am demonstrat ca se poate atunci când dorim ceva cu adevarat. Si ca sa nu fie nicio suspiciune asupra vreuneia dintre coop propun ca aceasta sa se intample de jos in sus, de la ultima coop pana la coop de pe loc 1.

    Cei care isi doresc cu adevarat schimbarea , o vor demonstra procedând astfel .
    Deviza noastra ar trebui sa fie : toti pentru unul si unul pentru toti ! 
    si nu certuri si scandaluri interminabile si fara rost.



  • sandra105 (RO1)sandra105 (RO1) RO1 Postări: 75
    Mesaj de la unom(silviu) , care nu poate intra pe forum datorita unui  (ce credeti?) BUG! 

    "Dragi prieteni si mai putin prieteni!
    La japonez am jucat o singura data pentru timp redus la cu 50% si am facut 1.660 puncte, dar cand am vazut ca am luat si 8.000 PR, m-am oprit desi intentionam sa mai joc fiindca am 105 jetoane.
    Am si iesit din NORO ca sa scap de PR si am reintrat.
    Prin urmare cele peste 41.000 puncte sunt bug.
    Daca se va intampla sa raman pe primul loc pana la sfarsit si sa iau cele 10 milioane PR de care uitasem, promit ca ies iar din NORO ca sa scap de ele si apoi reintru.
    Silviu"
  • gainusha (RO1)gainusha (RO1) RO1 Postări: 41
    editat 25.10.2017
    mi-e teama ca nu ati inteles logica protestului ...
    goldul sau non-goldul nu intra in discutie - unii joaca cu gold altii nu, asta tine de filozofia si "potenta" fiecaruia...

    ideea este legata de modul in care politica GGS este practic o politica de speculare a temperamentului nostru de jucatori, in detrimentul calitatii si frumusetii jocului...
    de ceva vreme nu avem decat bug peste bug, succesiuni aberante de eventuri, in schimb, atunci cand fac ceva bun, pentru dezvoltarea fermelor - ma refer la vanzarea pestilor - gataaaa blocheaza tot ca cica ne dezvoltam prea repede...

    este cazul sa luam atitudine daca vrem sa mai jucam acest joc... niciuna dintre cererile sutelor de mii de jucatori nu sunt onorate, in schimb - VICTORIIIEEE avem sloturi noi la preturi prohibitive - asta fiind ultima isparava a GGS)... in conditiile in care fiecare eveniment - campionat palnie sau cine mai stie ce inventie - costa banuti in plus pentru cine pune cooperativa pe primul plan...

    de fiecare data cand prostestam la cerintele aberante ni se spune ca esti liber sa alegi intre a juca si a sta deoparte... ok. acum stam pe bara....

    mi-ar fi placut ca pe aceasta bara sa stam mai multi colegi din liga de aur  :)
    dar era greu sa nu fie chiar nimeni fericit ca  alearga singur :)

    toata chestia este sa nu iasa al doilea :)
  • Mika40 (RO1)Mika40 (RO1) RO1 Postări: 75
    Nici nu tacem  si nici nu dormim  deocamdata , si  suntem  alaturi de toti cei care au inteles mesajul pe care am dorit sa-l transmitem.
    Si nu o facem doar pentru noi ci pentru toti jucatorii  care au inteles ca trebuie o schimbare in bine.
    O rugaminte mare avem: incetati certurile, nu ajuta la nimic si pe nimeni !
    Acum va rog sa-mi permiteti sa raspund câtorva probleme care au fost ridicate in aceste discutii:

    1.UNOM ARE DIN GRESEALA PRIMUL LOC , a jucat la scoala fara sa isi da seama ca si de acolo vin puncte. A iesit si a reintrat in coop , astfel punctele adunate au fost resetate . 
    iar daca  nu va fi alt coleg care sa joace la scoala si sa depaseasca punctajul acumulat de unom , acesta va face acelasi lucru , va iesi /intra in coop .! Astfel contorul de puncte se va reseta si Noro va avea din nou 0 puncte.
    Jetoanele nu au fost cumparate  , ele s-au acumulat in cont de-a lungul timpului.
    Sunt si colegi care au jucat la roata si au acumulat pr , dar au iesit/ intrat in coop si s-au sters

    2.Nimeni nu a pomenit ceva de scoala Shinkey.
    Recititi prima postare si veti vedea ca ne-am referit la pescuitul oceanic , la campionatele exagerat de dese  , problemele intampinate la festivalul oktober apoi la palnia coop., la problemele intampinate acolo , la bug-urile care ne chinuiesc in joc. 

    3. Inca mai sunt 2 zile de campionat  , timp in care , cei care isi doresc cu adevarat schimbarea pot reseta contoarele si pot ajunge la 0 puncte (iesind si reintrând in coop respective) .

    Exercitiu de imaginatie : toate cele 20 coop pe loc 1, cu 0 puncte (plus cadourile obtinute deja pentru punctele ce au fost acumulate pana in momentul resetarii  )

    Noi am demonstrat ca se poate atunci când dorim ceva cu adevarat. Si ca sa nu fie nicio suspiciune asupra vreuneia dintre coop propun ca aceasta sa se intample de jos in sus, de la ultima coop pana la coop de pe loc 1.

    Cei care isi doresc cu adevarat schimbarea , o vor demonstra procedând astfel .
    Deviza noastra ar trebui sa fie : toti pentru unul si unul pentru toti ! 
    si nu certuri si scandaluri interminabile si fara rost.




    http://prntscr.com/h20g8u
  • gainusha (RO1)gainusha (RO1) RO1 Postări: 41
    asa. si? ce vrei sa demonstrezi ca ceva imi scapa...
  • Mika40 (RO1)Mika40 (RO1) RO1 Postări: 75
    editat 25.10.2017
    citeste ultima parte din printscreen........ultimele 3 randuri..."pe durata comp vom juca la misiuni fara sa folosim gold...etc"..nu s-a vb nicicum ca nu se fac misiuni deloc ca sa fim pe 0.......dar, ce mai conteaza?
  • liv78 (RO1)liv78 (RO1) RO1 Postări: 9
    citeste atent
    http://prntscr.com/h2105j
    noi asta facem
  • sandra105 (RO1)sandra105 (RO1) RO1 Postări: 75
     Este  adevarat ca nu a fost scris pe forum dar uitati de mesajele care au fost trimise ulterior in joc , tuturor sefilor de coop din liga de aur .
    Va reamintesc ca  , nu tot ceea ce gândim ne este permis sa scriem pe forum pentru ca ...surprizaaaaaa!subiectul este inchis:)


  • gainusha (RO1)gainusha (RO1) RO1 Postări: 41
    inainte de a posta pe forum intrebati-va sefii de cooperativa apropos de  protestul asta...

    si ce au promis si ce au facut...

    dar ati deschis deja cutia pandorei asa ca nu mai are sens niciun fel de discutie.

    cele cateva cooperative care au ales verticalitatea vor retrogada - si-au asumat riscul asta si asta este, vor suporta consecintele...

    dar nu va mai victimizati atata - ca jucam fara gold ca facem ca dregem... nu-i asa...  sefii vostri au promis ceva... si nu va tineti de cuvant .. cam asta este
  • wizardmt13 (RO1)wizardmt13 (RO1) RO1 Postări: 68
    editat 25.10.2017
    Buna seara,
    De cand joc nu am postat niciodata pe formul deoarece nu am simtit nevoia, dar acum serios nu este vina noastra ( a celor din cs) ca lumea din celelalte cooperative nu au investiti in ferme sa le faca profitabile pentru a face multe puncte fara gold. Am fost acuzata pe privat ca bag gold si cand am explicat cum de culeg atata raspunsula a fost "si marmota invenea ciocolata". Acum va propun un simplu calcul matematic:
    http://prntscr.com/h1y607
    manual napi 3 pe 20 parcele, cu humus normal culese la 4 minute jumate (in primele 24 de ore de la inceperea intrecerii aveam boostul activat deoarece am fost cu cs pe loc 2 la siloz) adun 2003 napi x 6 ture inseamna 12,018 napi.
    La flori nu am calculat inca dar cu manual level 6 pe 20 parcele, aproape 2000 flori la1 minut inseamna peste 42.000 flori in 30 de minute.
    Ati preferat sa bagati gold in misiuni fara a-i investii in ferme. Luati si butonati si voi si sa vedeti ca daca munciti mai multe ore pe zi fara gold si nu doar 3-4 ore cu gold o sa faceti si voi multe puncte.
    O seara minunata si spor la joc in continuare!


    Liv,nu vreau sa demonstrez nimic dar vad ca ne-ai dat ceva calcule aici iar eu zic ca ma pricep putin la calcule Deci tu spui ca aduni 42 mii flori la 30 min. La o misiune de genul asta cu boostere probabil ca iei cam 100 mii PR iar in acest caz tu avand 1.800.000 PR acum, inseamna ca ai stat in fata calculatorului fara sa te misti timp de minim 9 ore din ultimele 24 sau cat au trecut de la inceparea competitiei, facand in fiecare minut cam 80 de clck-uri :).Asta in cazul in care ai avut numai misiuni cu flori ,ceea ce stim ca nu se intampla. Cum sunt si alte misiuni la care tu nu ai full la manuale si la care nicicum nu poti ajunge la 100 k PR fara mov sau galbeni , rezulta ca timpul tau se extinde probabil cu inca cateva ore:))

    Nu spun ca nu ar fi posibil dar trage tu concluziile:))

    PS:nu stiu ce concluzii tragi tu de aici dar dupa atata munca eu cred ca o vacanta ti-ar pica manusa:)

    Post edited by wizardmt13 (RO1) on
  • Draga Sandra.......degeaba boicotati,degeaba nu jucati,degeaba retrogradati....degeaba ,degeaba .....degeaba ..toate  spre binele jucatorilor ...atata timp cat exista si o CASTIGATOAREA
    Exemplific : am picat cu rodicapera la hrana ( nu a dat decat vreo 43.000)..i-am atras atentia ca se joaca ..CURAT....
    uite ce mesaje am primit : http://myprintscreen.com/s/nzng/d10384d94b..( te doare undeva de punga mea ? )......http://myprintscreen.com/s/nznh/4d7aa7c9aa  ( sa ma mangai intre picioare, nu este pe cont cine  scrie acolo. :::))).......)
    am pus si ,,traducerile ,, in eventualitatea ca prtsc nu se deschid 
                               
    concluziile le tragi tu 

    ptr beutzul......nu te mai obosi sa faci comentariu la postarile mele ...nu voi cobora niciodata la niv tau sa-ti raspund...o fac acum ca sa te LUMINEZ ..ca eu postez in nume personal si nu in numele crop shop.....asta pentru cultura ta generala ...


    Pe la inceputul jocului...am fost si eu in Castigatoarea...si ptr ca mi-am permis sa iau atitudine ..cand febletele ,fostului sef -TLC- au jignit un jucator .....am fost pofita de ,,domnulTLC ,, printr-un mesaj privat sa parasesc coop

    Asa ca degeaba,degeaba,degeaba...........................asta ,pana nu va uniti ...sa dati jos ....Ciuma ( tot cu C incepe ) din capul nostru 


Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier