Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Comunitate Distracţie şi conversaţie

scuze

TLC (RO1)TLC (RO1) Postări: 49

Buna seara

imi cer scuze comunitatii big farm din Romania, dar ....
colegi de-ai mei, care sunt in vacanta, se distreaza si se relaxeaza
surclasand crop shop

fara suparare, va multumim pentru intelegere !

Comentarii

  • Alevinta (RO1)Alevinta (RO1) Postări: 12

    Ne meritam soarta. Nu suntem uniti si de aceea unele din actiunile noastre de a demonstra ceva raman in suspans, chiar daca incep bine cu o nota entuziasta si cu o oarecare hotarare. Daca am fi mai hotarati si mai uniti, atunci am avea si reusita. Asa ca...ne meritam soarta...din pacate! Am asteptat cu oarecare speranta aceasta competitie anuntata ca fiind una in care nu se va baga gold sau mov iar prin acest lucru se va trage un semnal de alarma. Unii s-au tinut de cuvant iar cei care au facut altfel, se stiu ei insisi de asemenea.

     Este o confirmare ca nu avem persoane capabile, nu neaparat ma refer doar la sefi de coop, care sa genereze actiuni colective, nici oameni capabili sa depaseasca criza. Pentru ca vazand toate mesajele postate putem vorbi de o situatie delicata, care implica pareri pro si contra, unele duse la extrem, cu argumente sau fara… o criza intr-un cuvant. Care era de anticipat de cei cu experienta si putea fi gestionata catre ceva constructiv.

    Insa ne plangem mereu ca suntem dezavantajati, ca suntem la mila administratorilor jocului, dar in  realitate nu avem niciun motor puternic al nostru, al clientului, care vrea in primul rand respect si in al doilea rand prestarea unor servicii decente din partea GGS.

    Si, in general, preferam sa tratam fatalist subiectul, asta e n-avem noroc!, in loc sa ne punem in mod serios intrebarea de ce om fi noi mereu in astfel de situatii.

    Prin tot ce ati postat pana acum, fara sa arat cu degetul in stanga sau in dreapta sau pe cineva anume… doar am aratat ca suntem romani. Insa suntem acei romani care nu mai au nimic de a face cu demnitatea de a fi roman, ca model interbelic al acestui neam, demnitate care pare ca o statuie distrusa barbar de “vitejii” contemporani, incalecati pe caii iuti ai lipsei de constiinta. Ne rezumam la „ba pe-a ma-tii” si „sa moara si capra vecinului” si cam atat.


    In momentul de fata, deznadejdea si nepasarea sunt cele doua mari patimi care ne distrug, incetul cu incetul. Deznadejdea ne priveaza de ceea ce am dobandit pozitiv pe cale naturala, iar nepasarea nu ne permite sa renuntam de vicii. Nepasarea ne face meschini, deznadejdea ne coboara de tot in prapastia rautatii.

    Trebuie sa umblam mai mult la conceptii,la suflet,sa ne implicam mai mult pentru ceilalti caci numai uniti vom putea demonstra ceva, altfel putem pleca linistiti de acum,ultimul sa stinga lumina.

    Tot ce am scris nu sunt sfaturi, nu sunt reprosuri, ci doar niste pareri scrise pe fuga.

    Nu am vrut sa postez dar mi-am zis ca poate cineva, sau chiar cativa poate, sau chiar mai multi o sa invatam ceva si din episodul asta.

    Respect tuturor.

  • TLC (RO1)TLC (RO1) Postări: 49

    e subiectul meu ""scuze""

    daca ai postat aici, inseamna ca va cereti si voi scuze ? :)

  • Alevinta (RO1)Alevinta (RO1) Postări: 12
    Eu mi-am exprimat parerea in nume personal. Nu are nici o legatura cu numele topicului deschis de tine
  • TLC (RO1)TLC (RO1) Postări: 49

    atunci deschideti alt topic cu alt titlu


  • wizardmt13 (RO1)wizardmt13 (RO1) RO1 Postări: 68

    Salut.Nu sustin ce ati facut dar inteleg de ce.Sper totusi ca ,crop a inteles mesajul si ca si voi o sa reveniti la jocul fara gold.

    Merci

  • gainusha (RO1)gainusha (RO1) RO1 Postări: 41
    iaca si de aici... succes crop

    https://prnt.sc/h21bre
  • Rody-rory (RO1)Rody-rory (RO1) RO1 Postări: 125
    TLC (RO1) a zis:

    Buna seara

    imi cer scuze comunitatii big farm din Romania, dar ....
    colegi de-ai mei, care sunt in vacanta, se distreaza si se relaxeaza
    surclasand crop shop

    fara suparare, va multumim pentru intelegere !

    Buna ziua.

    Da , erau in vacanta si joaca jocuri de noroc la Scoala Shinkei-SuijakuȘ))))))))))))
    Mereu va impiedicati de CROP SHOP.

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier