Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discutii: Fermierul Harnic Intre Cooperative

124

Comentarii

  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    Strangi pct bonus cand duci comenzi la 10 pct sec ca sa ajungi sa faci 390 pct/sec trebuie sa duci 390 de comenzi la 10 pct/sec. 
    390pct/sec x 60sec=23.400pct/min
    23.400pct/min x 60min=1.404.000 pct/h
    1.404.000pct/h x 72h (3 zile durata evenimentului)= 101.088.000 mil pct
  • Anna15Marriia (RO1)Anna15Marriia (RO1) Postări: 26
    editat 23.10.2017
    Arwyn a zis:
    Strangi pct bonus cand duci comenzi la 10 pct sec ca sa ajungi sa faci 390 pct/sec trebuie sa duci 390 de comenzi la 10 pct/sec. 
    390pct/sec x 60sec=23.400pct/min
    23.400pct/min x 60min=1.404.000 pct/h
    1.404.000pct/h x 72h (3 zile durata evenimentului)= 101.088.000 mil pct
    Si gold !? Cam tot atata cat punctele pe secunda, nu?
  • aristo (RO1)aristo (RO1) RO1 Postări: 90
    Aceasta remediere, chiar este BĂTAIE DE JOC !
    Aveam mere la pâlnie pentru încă 4 ore și acum am luat-o de la început cu orz !
    BRAVO GGS !
    LUCRAȚII VOI !!!!
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    S-a preconizat ca decoratiunea finala ar costa 300k gold, deci cam atat s-ar presupune sa cheltuim pentru a o obtine :/
  • Tot ce se intampla este  pur si simplu .....UMILITOR
  • maria_7474 (RO1)maria_7474 (RO1) RO1 Postări: 127
    Buna,cum vine asta,inainte de update asteptam lapte si acum am lucerna,porumb si papadie :(( iar papadie,isi bat joc de noi.
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    Si iar se blocheaza jocul...
  • aristo (RO1)aristo (RO1) RO1 Postări: 90

    Arwyn a zis:
    Strangi pct bonus cand duci comenzi la 10 pct sec ca sa ajungi sa faci 390 pct/sec trebuie sa duci 390 de comenzi la 10 pct/sec. 
    390pct/sec x 60sec=23.400pct/min
    23.400pct/min x 60min=1.404.000 pct/h
    1.404.000pct/h x 72h (3 zile durata evenimentului)= 101.088.000 mil pct
    Am avut comenzi cu 10 pct./sec. si mai mult de 14-16 puncte/secunda nu au dat.
    Sincer, nu înțeleg calculul făcut de tine cu cele 390 pct/sec și matematica și fizica au fost preferatele mele cu participare și rezultate bune și la OLIMPIADE.
    Cum ajungi de la 10-14-16 puncte/sec. la 390 puncte / secundă ?
    Este vreo magie și noi n-o știm ?
    Ar trebui să avem numai comenzi cu 10 pct./sec.una după alta ?
    Nu se poate chiar dacă ai avea produse;trebuie culese și înseamnă că tot există diferențe cel puțin la secunde.
    Din câte am observat tu n-ai făcut nici un punct în această săptămâna, iar eu vorbesc din calcul matematic și experiența de la acest joc.
  • aristo (RO1)aristo (RO1) RO1 Postări: 90
    Corectez:
    LUCRAȚI VOI ( GGS ) !
    Si o puteți face și în campionat.
    Cooperativa noastră va retrograda !!!
  • Edwards3 (RO1)Edwards3 (RO1) RO1 Postări: 9
    Arwyn a zis:
    Strangi pct bonus cand duci comenzi la 10 pct sec ca sa ajungi sa faci 390 pct/sec trebuie sa duci 390 de comenzi la 10 pct/sec. 
    390pct/sec x 60sec=23.400pct/min
    23.400pct/min x 60min=1.404.000 pct/h
    1.404.000pct/h x 72h (3 zile durata evenimentului)= 101.088.000 mil pct
    asta este un post serios? sau ne tinem de glume?
  • flori2007 (RO1)flori2007 (RO1) Postări: 131
    iar o iau de la capat asteptam orz si acum vor salata mielului toate cu timp mare de productie
    MULTUMESC PENTRU FARSA GGS
  • aristo (RO1)aristo (RO1) RO1 Postări: 90
    GREU DE CAP !
    Cred că am înțeles MAGIA GGS.
    Dacă faci 390 misiuni cu 10 pct./sec., datorită programării, primești ca bonus diferența dintre sau și cele 100 milioane puncte.:))))
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    Arwyn a zis:
    Din punctul de vedere al GGS ar trebui sa se joace cu 390pct/sec timp de 72h pentru a face 100 mil$. Adica sa fie duse 390 de comenzi la 10 pentru a strange pct bonus. Cel putin la concluzia asta am ajuns noi moderatorii!  :/

    Ce am postat eu nu este ceva oficial, echipa nu ne-a dat niciun detaliu despre cum au calculat ei strangerea punctelor, am precizat ca acel calcul este ceea ce am considerat noi moderatorii si de asemenea nu am chef de nicio gluma pentru ca nu se cade in astfel de cazuri. 
  • aristo (RO1)aristo (RO1) RO1 Postări: 90
    SCUZAȚI INSISTENȚA !
    Am descifrat de unde provin cele 390 pct./sec., dar calculul este greșit.
    BOOSTERELE
    Pentru cine are de cheltuit spre ex.la cele personale câte 5o mil.$ și 865.000 galbeni /oră, + cele de coop. la max. cunoașteți calculele.72 ore= val.a 2 ore + 7x6 x val./oră= cheltuiala necesară. 
    Calcul pentru 100 pct. : 
    4 boostere x 70%max. = 280%;
    100pct.+280 pct.=380 pct. dar nu pe secundă, ci la sută. 
     Pâlnia suportă 1-10 puncte / sec.(acum și bonus câteva puncte în plus), nu 100/sec.
    10 pct./sec. + 28 pct.boostere/sec.= 38 pct./sec.
    38 pct./sec. x 3600 sec./oră x 72 ore = 9.849.600 puncte.
    Diferenta nu poate sa fie decât din bonusuri sau  mai cumpărăm noi 9 pâlnii pentru a funcționa concomitent si a suplini punctajul.
    Și de acum nu mai deranjez indiferent de situație !
    Las și pe ceilalți să posteze și eu doar să citesc :)


  • roxhanik89 (RO1)roxhanik89 (RO1) RO1 Postări: 84
    editat 24.10.2017
       Mi-am consumat tot ingrasamantul pentru a face un punctaj cat mai mare, vazand ca urmeaza sa am mere....cand surpriza...s-a schimbat iar in porumb.
      Nu este corect!!!!
     Pur si simplu nu ne fac decat sa renuntam la joc, Lucratorul harnic trebuia sa fie la o saptamana dupa campionat..cel putin, pentru a nu ne consuma toate resursele si a putea sa mai respiram. Cum era inainte, aveai timp si de sarcinile zilnice..acum trecem de la un eveniment la altul.
  •  
      Daca doar ne multumim sa ne plangem si nu luam atitudine  nu ne va lua nimeni in seama...
     
      Ei isi vor primi bani in continuare ,si noi dureri de cap  in schimb.  :/
     
  • paraschiv (RO1)paraschiv (RO1) RO1 Postări: 9
    bine  ca sa terminat rahatu nemtilor,ticalosilor
  • WinnerAlex70 (RO1)WinnerAlex70 (RO1) RO1 Postări: 13
    WOOOOW, ce teapa ne-am luat:( nu-mi vine a crede, de pe loc 5 , cooperativa a ajuns pe loc 17, nu mi se pare decat o BATAIE MAAAREEE DE JOC.DECI  RECOMPENSE.....
  • paraschiv (RO1)paraschiv (RO1) RO1 Postări: 9
    ticalosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
  • iar o dati de gard cu noi . coop ce termina pe locul 5 nu trebuia sa primeasca timi scurti la constructii si cotetul de rate . multumim mult ca in continuare ne tratati ca pe niste prosti . dragi moderatori e timpul sa va mai faceti si datoria pe aici suntem satui si scarbiti de tot ce se intampla . sper sa se trezeasca in sfarsit jucatorii sa deschida ochii si sa facem ceva pt oricand ne putem trezi in situatii de astea 
     si vom primii raspunsuri de genu ai primit de 2 ori o recmpensa de toata jena ce faci atata galagie . sunt scarbit de-a dreptu 
  • paraschiv (RO1)paraschiv (RO1) RO1 Postări: 9
    ticalosiiiiiiiiiiiiiiii

  • Drept raspuns la ignoranta voastra  fata de noi, campionatul ce urmeaza din partea mea va fi  cu 0 galbeni si 0 puncte ...
     

     Va multumesc pt intelegere !!!!
  • paraschiv (RO1)paraschiv (RO1) RO1 Postări: 9
    hotiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    Ce a tinut de noi am facut dragii mei, am raportat problema, ca si ceilalti moderatori de pe celelate servere de altfel, mai mult de atat nu putem face si daca am vrea.  :(
  • si eu ce tine de mine voi face , stau pe 0 la campionat nu de alta dar nu am chef ca dupa 4 zile sa ma trezesc cu ochii in soare :(
    si ar fi perfect daca si altii ar face la fel 
  • BestDANI (RO1)BestDANI (RO1) RO1 Postări: 2
    Nesimtire totala din partea ggs sa vedem ce veti face dupa ce nu o sa mai bage lumea bani reali in jocul vostru de 2 lei oamenii isi pierd timp din viata lor reala baga bani in prostie as putea spune si pentru ce?pentru un joc plin de buguri nesimtire din partea ggs nu ne primim nici recompensele de drept? 
  • BestDANI (RO1)BestDANI (RO1) RO1 Postări: 2
    nu mai bagati galbeni fratilor nu mai faceti niciun punct la evenimentele lor de 2 lei caci ei vor vrea din ce in ce mai mult pentru niste ;;rasplati;; de toata jena!!!
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    nu o sa facem nimic pentru ca uni au vazut oportunitatea de a putea sa ia ceva si s-au apucat sa-si arate muschi iar pe acestia ii pute-ti vedea in top 50 la campionat  cred ca le este mila de cei de la GGS sa nu saraceasca cumva ca altfel nu le inteleg actiunea  ca sa nu spun un cuvint jicnitor:((((va pling de mila nu o sa va face-ti bine nici o data
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    In legatura cu postarea lui Beo despre moderatori, ar trebui sa o lasi deschisa comentariilor ca sa putem spune si noi ceva. M-ar interesa mai mult sa aflu parerea oamenilor despre mine (buna sau rea), decat sa le inchid gura. Ca asa nu se rezolva nimic niciodata
  • maimuk (RO1)maimuk (RO1) RO1 Postări: 42
    De-abia astept sa se lase Beo de moderat.

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier