Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Concursuri Forum

Concurs Forum - Halloween -> Prima Parte

BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
editat 28.10.2017 în Concursuri Forum

Dragi fermieri,

Cea mai infricosatoare zi a anului se apropie in pasi repezi, ceea ce inseamna ca trebuie sa incepem si noi sa facem pregatirile! Cel mai minunat moment este aproape aici.....nenumarate fantome, zombies si clovni vor vana printre cei vii, clopotelele usilor care chinuiesc urechile nevinovate si multe dulciuri...da, ati ghicit, este Ha-Ha-Haaaaalloweeen!!!

6

Concurs Halloween - Prima Runda -> Timpul Pentru Povesti Infricosatoare

Nimic nu se compara cu o poveste interesanta si foarte infricosatoare spusa in seara de Halloween, insa mai intai trebuie sa ne gandim la una care sa bage in sperieti orice ascultator!

In aceasta prima parte a concursului de Halloween trebuie sa creati o poveste originala la ferma folosindu-va de personajele BigFarm!

6

Cateva reguli mici:
  • Povestea trebuie sa fie obligatoriu infricosatoare si despre Halloween
  • Povestea trebuie sa contina minim 300 de cuvinte, maxim 500 de cuvinte 
  • Aprecierile oferite (vezi mai jos) pot fi primite doar din partea membrilor comunitatii, moderatorilor, prietenilor si colegilor de cooperativa. In cazul in care va oferiti aprecieri folosind conturi multiple le voi sterge
(Pentru ca probabil voi fi intrebat : 300 si 500 = numere orientative; + sau - cateva cuvinte nu reprezinta o problema, dar daca depaseste sau scade cu mult, nu va fi luata în considerare)

In plus, pentru a ma asigura ca povestile vor fi in mare parte originale, in cadrul povestii trebuie sa includeti urmatoarele cuvinte: 
  • BigFarm
  • Ferma
  • Magie
  • Dovleac
  • Vrajitoare
  • Moara
  • Numele a cel putin 2 personaje BigFarm ca personaje principale

6

Punctajul:

Punctajul va fi calculat in bomboane, adica fiecare apreciere oferita de voi la postarea unui participant se va lua in considerare ca 10 bomboane! blush Jucatorii cu cel mai mare numar de bomboane vor fi declarati castigatori! Oare cate bomboane poate sa obtina povestea ta? 

Recompense

Doar nu credeati ca ramaneti doar cu bomboanele, nu? D  Recompensele pe baza aprecierilor/ bomboanelor oferite de voi sunt urmatoarele:

Locul 1:
  • Decoratiunea comunitatii foc de tabara CU FERICIRE SAT, oferita in premiera in aceasta comunitate
  • 5000 galbeni
  • 15 trifoi mic oriunde doriti voi si oricand (oferite din contul meu personal)
Locul 2:
  • 5000 galbeni
  • 10 trifoi mic oriunde doriti voi si oricand (oferite din contul meu personal)
Locul 3:
  • 3000 galbeni
  • 5 trifoi mic oriunde doriti voi si oricand (oferite din contul meu personal)
Locurile 4 si 5:
  • 2000 galbeni
Locurile 6-10:
  • 1000 galbeni
  • 3 trifoi mic oriunde doriti voi si oricand (oferite din contul meu personal)
De asemenea, exista si un pachet special pentru cea mai frumoasa poveste aleasa de catre echipa de moderare:
  • 5000 galbeni
  • Decoratiunea comunitatii foc de tabara CU FERICIRE SAT, oferita in premiera in aceasta comunitate
5

Ce mai asteptati? Impartasiti acest concurs cu prietenii si cooperativa voastra, astfel incat concursul sa fie cunoscut de cat mai multi jucatori!

Concursul va lua sfarsit pe data de 20/10/2017 la ora 18:00

Mult succes tuturor! 
Post edited by BeoFarmer on
«1

Comentarii

• bulina 2004 (RO1)bulina 2004 (RO1) RO1 Postări: 109
    editat 13.10.2017
    BeoFarmer a zis:

Dragi fermieri,

Cea mai infricosatoare zi a anului se apropie in pasi repezi, ceea ce inseamna ca trebuie sa incepem si noi sa facem pregatirile! Cel mai minunat moment este aproape aici.....nenumarate fantome, zombies si clovni vor vana printre cei vii, clopotelele usilor care chinuiesc urechile nevinovate si multe dulciuri...da, ati ghicit, este Ha-Ha-Haaaaalloweeen!!!

6

Concurs Halloween - Prima Runda -> Timpul Pentru Povesti Infricosatoare

Nimic nu se compara cu o poveste interesanta si foarte infricosatoare spusa in seara de Halloween, insa mai intai trebuie sa ne gandim la una care sa bage in sperieti orice ascultator!

In aceasta prima parte a concursului de Halloween trebuie sa creati o poveste originala la ferma folosindu-va de personajele BigFarm!

6

Cateva reguli mici:
    • Povestea trebuie sa fie obligatoriu infricosatoare si despre Halloween
    • Povestea trebuie sa contina minim 300 de cuvinte, maxim 500 de cuvinte 
    • Aprecierile oferite (vezi mai jos) pot fi primite doar din partea membrilor comunitatii, moderatorilor, prietenilor si colegilor de cooperativa. In cazul in care va oferiti aprecieri folosind conturi multiple le voi sterge
    (Pentru ca probabil voi fi intrebat : 300 si 500 = numere orientative; + sau - cateva cuvinte nu reprezinta o problema, dar daca depaseste sau scade cu mult, nu va fi luata în considerare)

In plus, pentru a ma asigura ca povestile vor fi in mare parte originale, in cadrul povestii trebuie sa includeti urmatoarele cuvinte: 
    • BigFarm
    • Ferma
    • Magie
    • Dovleac
    • Vrajitoare
    • Moara
    • Numele a cel putin 2 personaje BigFarm ca personaje principale

6

Punctajul:

Punctajul va fi calculat in bomboane, adica fiecare apreciere oferita de voi la postarea unui participant se va lua in considerare ca 10 bomboane! blush Jucatorii cu cel mai mare numar de bomboane vor fi declarati castigatori! Oare cate bomboane poate sa obtina povestea ta? 

Recompense

Doar nu credeati ca ramaneti doar cu bomboanele, nu? D  Recompensele pe baza aprecierilor/ bomboanelor oferite de voi sunt urmatoarele:

Locul 1:
    • 5000 galbeni
    Locul 2:
    • 5000 galbeni
    • 10 trifoi mic oriunde doriti voi si oricand (oferite din contul meu personal)
    Locul 3:
    • 3000 galbeni
    Locurile 4 si 5:
    • 2000 galbeni
    Locurile 6-10:
    • 1000 galbeni
    • 3 trifoi mic oriunde doriti voi si oricand (oferite din contul meu personal)
    De asemenea, exista si un pachet special pentru cea mai frumoasa poveste aleasa de catre echipa de moderare:
    • 5000 galbeni
    5

Ce mai asteptati? Impartasiti acest concurs cu prietenii si cooperativa voastra, astfel incat concursul sa fie cunoscut de cat mai multi jucatori!

Concursul va lua sfarsit pe data de 20/10/2017 la ora 18:00

Mult succes tuturor! 
    Toate bune si frumoase,dar aicci intervine o problema: Jucatorii care prefera sa joace solo sau intr-o cooperativa mai mica nu pot beneficia de voturi din partea colegilor,deci nu stiu cat  de corecta e jurizarea asta.....
    Stiu ca sunt intr-un fel off-topic,daca nu-ti place,sterge-mi postul,Beo:))

PS:Prin asta nu acuz pe nimeni care participa la concurs sau asa ceva,deci sper sa se inteleaga ca nu e decat o parere
    bulina 2004 COOP Big Tata :) Intrati la noi in cooperativa. ;)
  • Lua (RO1)Lua (RO1) Postări: 67
    Cuvintele care trebuie obligatoriu pune in text vor fi ingrosate

" In seara de Halloweeen , in BigFarm se daduse startul la o petrecere in ferma plina de peripetii. Cu totii erau prezenti la petrecere , in afara de Daniel si Tessa , care au ales sa se plimbe prin padurea din apropiere. Dar se vorbea despre ea ca ar fi bantuita si ca spirite rele ar pasi pe lumea noastra de Halloween acolo.
           -Eu nu cred asa ceva! ziceau cei doi. Hai sa mancam placinta de dovleac!
           Se apucasera sa manance , dar auzira niste sunete ciudate. Sunetele se auzea din ce in ce mai tare , apoi se ivi o umbra , parca de vrajitoare. Mai rau! Era un demon!
            -HAHAHA! Inainte nu credeati ca as fi existat , dar acum veti crede pentru tot restul vietii! Plecati! Ferma voastra de langa padure nu este construita unde trebuie! O sa va o distrug!
             Daniel si Tessa fugira de indata la ferma lor , pe care o gasisera prapad , magie intunecata si feste o facusera asa. Era prea tarziu! Nu aveau ce sa mai faca! Singura sansa de a supravietui era sa fuga spre necunoscut!
             Li se parea ca vedeau spirite in moara lor distrusa. Nu se inselasera! Era demonul!
             Inca putin si ieseau din padure , dar un zid mare de piatra le-a ruinat dorinta. Era fix la iesirea din padure.
             - HAHAHAHAHA! ABRACADABRA!

De atunci , nu se mai stie nimic despre cei doi. Nu s-a aflat nicio informatie si nici nu se va mai afla....

In anul urmator, in aceeasi zi , Lester a pasit in padurea cea bantuita , sa infrunte spiritele cele rele , pentru ca se credea cel mai tare de la ferma si a vrut sa dovedeasca asta si batranilor din ferma : Matilda si George. A dat peste un cimitir infricosator. Ceata era peste tot. Intr-o gaura s-au aruncat doua cadavre cunoscute. Cand lester s-a uitat mai bine , era un cap in plus , nu avea corp.....

>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)

Este atat de greu sa faci o poveste originala? Ai luat cate putin din primele doua povesti, ceea ce nu este frumos!! 
  • cristi si ferma (RO1)cristi si ferma (RO1) RO1 Postări: 1,062
       Lua (RO1) a zis:
    Cuvintele care trebuie obligatoriu pune in text vor fi ingrosate

" In seara de Halloweeen , in BigFarm se daduse startul la o petrecere in ferma plina de peripetii. Cu totii erau prezenti la petrecere , in afara de Daniel si Tessa , care au ales sa se plimbe prin padurea din apropiere. Dar se vorbea despre ea ca ar fi bantuita si ca spirite rele ar pasi pe lumea noastra de Halloween acolo.
           -Eu nu cred asa ceva! ziceau cei doi. Hai sa mancam placinta de dovleac!
           Se apucasera sa manance , dar auzira niste sunete ciudate. Sunetele se auzea din ce in ce mai tare , apoi se ivi o umbra , parca de vrajitoare. Mai rau! Era un demon!
            -HAHAHA! Inainte nu credeati ca as fi existat , dar acum veti crede pentru tot restul vietii! Plecati! Ferma voastra de langa padure nu este construita unde trebuie! O sa va o distrug!
             Daniel si Tessa fugira de indata la ferma lor , pe care o gasisera prapad , magie intunecata si feste o facusera asa. Era prea tarziu! Nu aveau ce sa mai faca! Singura sansa de a supravietui era sa fuga spre necunoscut!
             Li se parea ca vedeau spirite in moara lor distrusa. Nu se inselasera! Era demonul!
             Inca putin si ieseau din padure , dar un zid mare de piatra le-a ruinat dorinta. Era fix la iesirea din padure.
             - HAHAHAHAHA! ABRACADABRA!

De atunci , nu se mai stie nimic despre cei doi. Nu s-a aflat nicio informatie si nici nu se va mai afla....

In anul urmator, in aceeasi zi , Lester a pasit in padurea cea bantuita , sa infrunte spiritele cele rele , pentru ca se credea cel mai tare de la ferma si a vrut sa dovedeasca asta si batranilor din ferma : Matilda si George. A dat peste un cimitir infricosator. Ceata era peste tot. Intr-o gaura s-au aruncat doua cadavre cunoscute. Cand lester s-a uitat mai bine , era un cap in plus , nu avea corp.....

>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)>:)

Este atat de greu sa faci o poveste originala? Ai luat cate putin din primele doua povesti, ceea ce nu este frumos!! 

Adevarat....asta am vazut si eu....Beo, nu stiu....dar daca eu as fi mod nu as puncta postarea...:|
    cristi si ferma (RO1)
    By CARPE DIEM Coop.
     :)  :):)
    editat 14.10.2017
    nu am treaba, sa castige oricine, dar pe merit! Daca noi ne-am chinuit sa scriem ceva original, altii de ce nu pot??  si dupa mai rade si ca lula!!! Beo, hai sa fim corecti!
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Am citit acum toate cele 3 povesti iar toate mi se par ca sunt diferite si au ceva original

Bineinteles ca in toate o sa auziti cuvantul vrajitoare care face o vraja...inca nu am auzit de vrajitoare care sa nu faca una :p

Nu va temeti, sunt destule recompense pentru toata lumea, nu trebuie sa va sapati unii pe altii! Mie unul chiar mi-a placut asta:

Asteptam si alte participari, sunt multe recompense de castigat! Dupa finalizarea concursului o sa recitesc si o sa verific toate povestile in parte sa ma asigur ca se incadreaza si respecta regulile! :)
    era clar ca nu o sa faci nimic!
    editat 15.10.2017
    Eu nu atac pe nimeni! spuneam doar sa fim originali! uite de ex imi plac povestile scrie de @Andreea_diavoli (RO1)  si @GABRlELA (RO1) deoarece sunt foarte originale si pt asta le-am dat apreciere  ;)
    Si mie imi plac toate, fiecare au o parte de originalitate
    cat de dragut!!  <3<3 nu respecta in totalitate tema de a fi infricosatoare, dar mesajul este unul foarte frumos!!  :'(<3<3<3<3
  • AlinaSima (RO1)AlinaSima (RO1) RO1 Postări: 9
    multumesc frumos Lua :)o:)
  • Draguta povestea! E super!

Brigada_Veselaa

• AlinaSima (RO1)AlinaSima (RO1) RO1 Postări: 9
    multumesc frumos luiza  o:):)

• Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    BeoFarmer a zis:
    Si mie imi plac toate, fiecare au o parte de originalitate
    Cum adica au o parte de originalitate?? Ori sunt ale lor, ori nu mai sunt....De aia e Romania unde e astazi...Nu e prima data cand Luiza se ''inspira'', mare grija cu ea dragi participanti ca acum mai scoate o poveste din ultimele 3 :)))))
    Denion @ ro 1

• Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    Lua (RO1) a zis:
    nu am treaba, sa castige oricine, dar pe merit! Daca noi ne-am chinuit sa scriem ceva original, altii de ce nu pot??  si dupa mai rade si ca lula!!! Beo, hai sa fim corecti!
    Am scris si mai sus, nu e prima data cand face asta si e lasata in pace..Ar trebui de rusine sa isi stearga povestea si sa faca alta.
    Denion @ ro 1

• ggg32 (RO1)ggg32 (RO1) RO1 Postări: 13
    Big like, Ambramburica! 
    Ggg32Player @ us 1
    Concursul a luat sfarsit!

Va multumim pentru participare, voi anunta castigatorii maine, cel tarziu poimaine
Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!