Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Dsicutii update 15.09.2017 - Oktoberfest

2»

Comentarii

  • Blurr01 (RO1)Blurr01 (RO1) RO1 Postări: 84
    ca peste noapte upgrade la moara costa doar 90 de milioane de dolari...
    Duoaaaamnnneee slava cerului si celor de la GGS !!!!
    dintr-o data viata e mai frumoasa...

    ca si bancul cu rabinul si oile....


    vai de mama noastra cui ne-am incredintat banii...


  • flori2007 (RO1)flori2007 (RO1) Postări: 131
    de ce in informatii imi cere apa si cand vreu sa produc imi cere zahar?
    este cumva 1 aprilie si nu stiu eu?
    mi se cere sa fac insula obligatoriu ca sa particip la alt event ?
    nu era optionala insula?
    fermele insulare aveau o logica cand faceam dolari mai usor acum insa .......
    deci una se spune si alta se face?
  • gargarita81 (RO1)gargarita81 (RO1) RO1 Postări: 34
    editat 21.09.2017
    Heiiiiiii ce mama......d...k  faceti?Va bateti joc de noi.,dupa ce  ca iau pe mere si dau pe pere .la doc..acum ma trezesc ca pun moara la up  cu  500 mil iar astazi costa doar  90 mil.  dif pierduta este f. mare.aaaa m-am prins  black+friday la maxim ptr. cladiri este cand nu+l avem pe nenea surubel....serios acum,Beo ,te intrebi de ce nu intram pe forumul Ro...ete de asta,ptr. ca omiti sa ne spui lurcuri ce tin de adevar ,.era simplu sa ne avertizezi sa nu ne grabim cu arhitectul  ca treaba nu e sigura la preturi.  E dreptul meu sa cred ca nu ai o comunicare buna si onesta cu stafful acestui joc,si ca informatiile tale nu sunt sigure,si ne duc in  pierdere.  Legat de contractele la pesti inainte nu aveam balti cu spada deoarece era profitabil si acum avem spada din belsug dar nu avem scoici,ceveti ..sa putem onora macar un contract pe zii.Sunt asa multe dedesupturi ca nu am cum sa le enumar pe toate .
  • Gospodaru.1 (RO1)Gospodaru.1 (RO1) Postări: 57
    editat 21.09.2017


    Sa inteleg ca GGS vrea sa stau 24din 24 si sa dau si aur pentru asta? "nu sunt destule resurse si amanam ferma vulcanica pt 2018" cu recompense de genul in 2018 jocul nu o sa mai fie :)
  • sin_axel (RO1)sin_axel (RO1) RO1 Postări: 396
    Scoateti produsele dupa ferma temporara nu se pot finaliza 50% din contracte. RUSINE RUSINE !!!!!!
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    Sa ne spunem nemultumirile pe forumul asta = a vorbi intr-o punga..
  • ciresica67 (RO1)ciresica67 (RO1) RO1 Postări: 9
    Oktoberest ma obliga sa incep ferma de bomboane. :'(:#  ceea ce nu mi se pare corect. Si trebuie sa o imbunatatesc destul de mult pentru a avea lapte, smantana, pudra de cacao, zahar in cantitati suficiente pentru a produce inghetata, suc de cirese sau turta dulce. Ar trebui sa-mi ofere posibilitatea sa cumpar CU DOLARI (nu cu gold) produsele de care am nevoie, asa cum face cu pestele.
  • BGD_2 (RO1)BGD_2 (RO1) RO1 Postări: 459
    editat 23.09.2017
    Oktoberest ma obliga sa incep ferma de bomboane. :'(:#  ceea ce nu mi se pare corect. Si trebuie sa o imbunatatesc destul de mult pentru a avea lapte, smantana, pudra de cacao, zahar in cantitati suficiente pentru a produce inghetata, suc de cirese sau turta dulce. Ar trebui sa-mi ofere posibilitatea sa cumpar CU DOLARI (nu cu gold) produsele de care am nevoie, asa cum face cu pestele.
    Sau, pur si simplu, ignori festivalul. :):):) - doar un sfat, dezinteresat.
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Vaaaaaaai de mine, imi iau si eu "liber" cateva zile de la forum ca sa ma mai relaxez nitel, si in timpul asta toata lume BEO BEOOO incoace si-n colo, de parca Beo ar fi unicul moderator din acest forum  :D Eu daca lipsesc 2-3 zile inseamna pentru unii din voi ca nu va bag in seama sau ascund "unele adevaruri", oare celalalta moderatoare care lipseste din februarie ce va ascunde:trollface:

    Eu nu sunt obligat sa stau aici continuu si in 2 secunde sa va raspund la toate lucrurile care le scrieti, defapt nu sunt obligat sa fac nimic  ;)


    ca peste noapte upgrade la moara costa doar 90 de milioane de dolari...
    Duoaaaamnnneee slava cerului si celor de la GGS !!!!
    dintr-o data viata e mai frumoasa...

    ca si bancul cu rabinul si oile....


    vai de mama noastra cui ne-am incredintat banii...



    Se stie, dar inca nu exista o decizie finala in ceea ce priveste returnarea dolarilor, insa echipa a luat in vizor acest lucru si o sa va anunt dupa ce e luata decizia finala
    Heiiiiiii ce mama......d...k  faceti?Va bateti joc de noi.,dupa ce  ca iau pe mere si dau pe pere .la doc..acum ma trezesc ca pun moara la up  cu  500 mil iar astazi costa doar  90 mil.  dif pierduta este f. mare.aaaa m-am prins  black+friday la maxim ptr. cladiri este cand nu+l avem pe nenea surubel....serios acum,Beo ,te intrebi de ce nu intram pe forumul Ro...ete de asta,ptr. ca omiti sa ne spui lurcuri ce tin de adevar ,.era simplu sa ne avertizezi sa nu ne grabim cu arhitectul  ca treaba nu e sigura la preturi.  E dreptul meu sa cred ca nu ai o comunicare buna si onesta cu stafful acestui joc,si ca informatiile tale nu sunt sigure,si ne duc in  pierdere.  Legat de contractele la pesti inainte nu aveam balti cu spada deoarece era profitabil si acum avem spada din belsug dar nu avem scoici,ceveti ..sa putem onora macar un contract pe zii.Sunt asa multe dedesupturi ca nu am cum sa le enumar pe toate .
     :o Ai dreptate, din moment ce tatal meu e Nostradamus iar maicamea e Baba Vanga, cum mi-am permis eu sa nu ghicesc in cafea ce va urma sa se intample cu moara, rusine sa imi fie!

    Draga BeoFarmer (stiu ca nu am postat unde trebuie ,dar poate asa ma bagi in seama) ,poti sa transmiti mai departe rugamintea mea ( ca tu nu ai nici o autoritate ) da a-mi explica si mie cineva cum fac sa onorez si eu contractele pe pisciola cand am in acest moment 5 BALTI DE HOMAR sI 1 HERING+TON. As vrea un raspuns concret nu o parere de-a ta ca la topicul meu ''am calul blocat la arena de calarie de 2 zile.ce fac?????/ ''.Multumesc anticipat si scuze ca postez peste tot dar din punctul meu de vedere VA BATETI JOC DE NOI
    Draga pib333, lasand la o parte "pisciola", deja a existat anunt oficial cu privire la acest lucru si vor mai fi modificari cu privire la acest lucru si in actualizarea de saptamana asta, vreau sa stiu ce raspuns voiai sa iti dau la subiectul cu calul?
    Raspunsul meu din acel subiect nu era o parere personala, era metoda OFERITA DE ECHIPA pentru deblocarea calului. Am lasat chiar si o imagine, raspuns in alte 2-3 subiecte plus in stirile de la moderatori, sa nu mai zicem ca inainte sa dau eu raspuns in acel subiect au oferit raspuns si alti jucatori.
     

    Cu privire la festival, jucatorii de la nivelul 65 in sus au nevoie de produse de la ferma de bomboane, insa unele dintre aceste produse pot fi cumparate si din magazinul din liga satelor folosind medalii.

    Nu va obliga nimeni sa faceti insula sau evenimentul, in acest joc NIMENI nu va poate obliga sa faceti nimic. E adevarat ca recompensele de activitate si cele pentru jucatorii de top (exceptand deco pentru loc 1 din grupa mare) sunt inutile, insa recompensele pentru cooperativele de top sunt extrem de bune. pentru ele se merita lupta.

    In orice caz, adevaratele premii nu sunt acele recompense, recompensa adevarata e bucuria de a lucra in echipa impreuna cu colegii de cooperativa, asta e adevaratul premiu, insa voi doriti sa castigati totul fara a pierde nimic in schimb
  • BGD_2 (RO1)BGD_2 (RO1) RO1 Postări: 459
    editat 25.09.2017
    Ha haaa, ai dreptate BeoFarmer si iti sustin afirmatiile. Nimeni nu este obligat sa participe la nici un eveniment daca nu vrea. Iar daca nu-s atenti la celelalte postari este vina lor exclusiva.
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    Draga Beo nici macar nu merita sa pierd timpul in a-ti raspunde la ELUCUBRATIILE tale. Totusi ma bucur ca nu am fost langa tine ,cred ca imi dadeai o palma , dupa felul cum ne-ai certat ca ti-am deranjat relaxarea.
    P.S. Din curiozitate ,care este rolul tau aici,daca spui ca nu esti obligat sa faci nimic?
    Copy paste sau google translate de pe alte forumuri mai capabile :)

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier