Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Cooperative Locul de întâlnire al cooperativelor

Sa infiintez....?

   Am 503 gold (si sunt aproape sigura ca mai iau 5000 gold de la concurs) , ambele sume mai mari de 375 , suma necesara de gold pentru a fonda o cooperativa. Ma gandeam sa imi fondez una , dar nu sunt sigura , am nevoie de parerea voastra : Sa-mi infiintez sau nu? Si va rog sa motivati de ce da sau de ce nu , ca sa stiu.


    Intrebare : Sa-mi infiintez o cooperativa?
    Raspunsuri:

    
   

Comentarii

  • Mutzy (RO1)Mutzy (RO1) RO1 Postări: 358
    NU, categoric NU. 
    Sunt locuri in coop. de top si nu numai. Costurile unei coop. sunt imense. Nu-ti ajunge goldul castigat din joc. Iti dau cateva exemple:
     -Optimizarea proceselor nivel 6 costa 70 000 gold;
     -Subventii nivel 2 costa 20 000 gold;
    -Recrutari nivel 20 costa 89 400 gold.
     Sper ca te-am convins. 
  • SPYSPY Postări: 41
       Am 503 gold (si sunt aproape sigura ca mai iau 5000 gold de la concurs) , ambele sume mai mari de 375 , suma necesara de gold pentru a fonda o cooperativa. Ma gandeam sa imi fondez una , dar nu sunt sigura , am nevoie de parerea voastra : Sa-mi infiintez sau nu? Si va rog sa motivati de ce da sau de ce nu , ca sa stiu.


        Intrebare : Sa-mi infiintez o cooperativa?
        Raspunsuri:

        
       
    Daca voiai sa infiintezi o coop trebuia sa o infiintezi in 2013 nu 2017
  • kalahari (RO1)kalahari (RO1) RO1 Postări: 61
    Dincolo de caracterul mai degraba gratuit al infiintarii acestui topic, de dragul de a face conversatie, trebuie observat ca:
    Trei sferturi din primele 200 de coop (de fapt, singurele care conteaza cat de cat) sunt in cautare de membri, ceea ce denota ca ne aflam in plina criza de expansiune a coop.
    Cu toate acestea, jucatorii din coop. mici, aflate mai jos de 200, nu inteleg/nu vor sa migreze, din motive necunoscute sau mai degraba din comoditate.
    Coop. mici nu mai au niciun viitor, caci pentru asta le trebuie membrii noi.
    In plus, jucatorii acestor coop sunt in usoara stagnare, pt ca isi consuma resursele- si asa putine, doar pentru a ramane acolo, in loc sa beneficieze de un plus de la coop. mai mari.
    Daca satul coop. ar deveni cu adevarat operational si ar furniza castiguri nete, atunci coop. mici ar suferi o noua lovitura.
  • BGD_2 (RO1)BGD_2 (RO1) RO1 Postări: 459
    editat 22.09.2017
     Veni, vidi, vici. Si n-am stat prea mult. Ca sef te lovesti si de indaratnicia unor jucatori. In "Victorioasa" ma rugam de ei pentru cate-o cercetare, si de comunicare . . . nici nu mai am ce zice. Si sa nu uit de stresul din timpul evenimentelor pentru cooperative. Sa te ti de fiecare sa faca misiuni, sa te certi cu ei ca nu au intrat si tu voiai prezenta, sa ii dai afara din coop ca nu au mai intrat de nu stiu cand si apoi sa te certi cu ei pe tema asta.
     Sfatul meu este sa parchezi intr-o coop mica, care nu are pretentii prea mari si sa iti vezi frumusel de fermele tale, in ritmul tau. Sunt cooperative ai caror membri au grupuri de discutii pe facebook, skipe, dar asta pentru ca sunt de ceva timp in acea coop. Si asa e, acum e mai greu sa infiintezi o cooperativa, mai ales daca vrei sa si avansezi in vre-o liga.
  • Buna ziua!  

    Cooperativele de top nu reusesc sa stranga membrii dvs cum ati putea ?Vorba aia au toate cercetarile la maxim, in campionat active si totusi nu vin oamenii. De ce ar alege sa vina fix la dvs cu 0 cercetari?

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier