Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discutii: Modificari La Regiunea De Pescuit

110

Comentarii

  • WOW demoralizant..era ok, acum numai imi este aminte sincer sa echipez barcile, sa la imbunatatesc, sa astept sa se intoarca, ca parca numai isi are rostul investita..macar de micsorau preturile(de la vanzarea pestelui)  un pic dar sa scoatem dolari la sigur  !  Nu cu putin "noroc"  :neutral:  ..
  • rxn. (RO1)rxn. (RO1) Postări: 97

    EXact! Articolul din linkul postat este din ianuarie, in martie nu era regiunea de pescuit.

    Inainte de laborator se avansa greu in nivel, unii poate chiar cumparau hrana super,premium,alge (poate unii mai iau algele de acolo) de la "afaceri big farm" . Acum urmeaza ca aceste "resurse premium" sa fie facute cu catalizatoarele care se castiga doar ca rasplata ca sa mai ingreunezze si partea asta. 

    Regiunea d pescuit a fost de fapt "testul" ca lumea avea dolarii........astea era clar ce s-ar fi intamplat, partea cu baltile si "nu putem vinde pestele" pare razbunare. 

    Mie tot mi-ar place sa fie separat, unii isi pot face deja ferma cu galbeni...si ceilalti sa poata totusi sa le obtina si fara galbeni. Dar asta ar cam insemna sa adauge mai multe constructii care sa functioneze ca si "castelul de apa, atelierul" care sa faca jocul mai usor.........si sa LASE DOLARII AIA DE LA PESTI CUM ERAU INAINTE.

    Sau uite alta idee sa adauge o cladire care o construim cu galbeni sa scada preturile de constructie sau sa ridice pe cele cu care vindem produsele (dar deja exista cercetari la cooperativa). Ar fi perfecta, ca si ascunzatoarea lui lester, 70 nivele cate 1% pt fiecare nivel.... 

  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    Sper sa primim vesti cat mai repede intrucat jocul a devenit imposibil...
  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    Chiar e bătaie de joc, Vreţi să ne lăsăm de joc? Aţi făcut update-ul, să fiţi sănătoşi, oricum nu schimbaţi nimic oricât am ţipa noi. Dar fraţilor, băgaţi naibii toate tipurile de bălţi pe hartă. Cereţi contracte cu spadă, cod, dar eu de când aţi făcut update-ul nu am avut nicio baltă cu astfel de peşte. Jocul devine un stress, nu o relaxare şi chiar mă gândesc serios să uit de jocul ăsta ...
  • Neata Beo,

    Ce parere ai de contractul pe care il am acum la piata de peste? ''Contract standard; statiune de vacanta; produse comandate - 137 x Hering'' si primesc 1xGrebla; 1xPerie; 3.699 Dolari''

    Paritatea celor de la GGS 1 x Galben / 27,27 x Dolari
    1 x Perie = 300 Galbeni x 27,27 =   8.181    Dolari
    1 x Grebla = 250 Galbeni x 27,27 = 6.817,5 Dolari
                                                             3.699    Dolari
    asta inseamna ca 137 x Hering =  18.697,5 Dolari
    Eu inteleg urmatoarele ca 1 x Hering = 136,5 Dolari
     Acum vine intrebarea din perspectiva acestei comenzi ''Care mai este rostul zonei de pescuit la mare adancime'' vorbim de cheltuieli in dolari si timp de asteptare pentru jucatori (pe care le cunosti ca esti si tu unul dintre utilizatorii acestei aplicatii/joc) iar pentru GGS cost de intretinere a acestei aplicatii care se concretizeaza in salarii pentru angajati. 
    Daca GGS doreste inchiderea acestei aplicatii este alegeea lor si ar fi bine sa o faca odata iar daca doresc sa continue atunci transmite aceste ganduri ale mele de a se trezi inainte de a pierde si mai multi jucatori care inca mai sponsorizeaza/platesc pachete cu Galbeni.

    O sa zici ca sunt carcotas si ca exista butonul 'delete' dar in acelasi timp daca stai sa te gandesti putin nu vei avea o explicatie logica ce anume doresc(prin astfel de comenzi) cei de la GGS de la jucatori, ii doresc in continuare pentru a mai castiga ceva de pe uma lor? sau vor sa ii alunge? pentru ca exemple de genul acesta sunt nenumarate.

    Cu stima!
  • arabu.lolo (RO1)arabu.lolo (RO1) Postări: 22
    editat 22.08.2017
     aveti de gand sa ne dati posibilitatea sa completam prapaditele alea  de contracte  .... am ajuns la 4 contracte .cu mari eforturi si mici satisfactii ..asa ca,nu se merita sa onorezi contractele..atata timp cat nu primesti baltile necesare sau  ceea ce trebuie ptr dezoltarea  fermelor...adica DOLARI..tre sa stai o saptm sa poti onora un contract..eu unul sunt plictisit de acesti timpi uriasi ptr dezv fermei in felul asta nu ne mai convingeti ca merita sa bagam si bani reali in joc..pana si happy hour asta arata cat de zgarciti puteti fii...nici nu ma deranjeaza ca pierd o logare ,nu pierd mare lucru ..candva am renuntat in a mai juca..apoi am zis ca jocul pare,PARE mai interesant mai ales cand ati bagat si docul ..acum regret ca joc iar acest joc,si ca alti jucatori incet incet voi bate in retragere
  • dann (RO1)dann (RO1) Postări: 11
    "Aceste schimbari in regiunea de pescuit sunt permanente si nu se vor schimba,aceasta este decizia finala! In ceea ce priveste piata de peste, echipa noastra de balansare este in vacanta, prin urmare nu vor putea fi facute modificari foarte curand, insa o sa incercam sa reechilibram contractele de la piata de peste!"

    Apropos .....cat mai tine balansarea in balansoar a echipei de balansare???
    Adica mai tine putin, mult sau forever vacanta asta a echipei de 10 + 1 scrinciob viteza?

    Vorba folcloristului roman Andrei Barseanu "Brazii că se leganau, Cuibuletul mi-l stricau"
    si respectiv "echipa GGS ca se legana, jocul Big Farm tare mi-l strica" (asta e de mine, adica Dan).

     o:)   o:)   o:)   o:)


  • Ariel_9 (RO1)Ariel_9 (RO1) Postări: 80
    editat 22.08.2017
    dann (RO1) a zis:
    Apropos .....cat mai tine balansarea in balansoar a echipei de balansare???
    Adica mai tine putin, mult sau forever vacanta asta a echipei de 10 + 1 scrinciob viteza?
    Vorba folcloristului roman Andrei Barseanu "Brazii că se leganau, Cuibuletul mi-l stricau"
    si respectiv "echipa GGS ca se legana, jocul Big Farm tare mi-l strica" (asta e de mine, adica Dan).

     o:)   o:)   o:)   o:)
    Cum cat mai tine?
    Raspunsul - tot pe note muzicale:

    "Un elefant se legana pe o panza de paianjen/
    Si fiindca ea nu se rupea a mai chemat 1 elefant!
    .......(si tot asa:2,3.....8,9)
    Zece elefanti se leganau [...] si pentru ca panza s-a rupt/ Toti elefantii au cazut! "

    Ups, dar tu ai fost mai  optimist, daca ai numarat 10+1. :)))
  • dann (RO1) a zis:
    Apropos .....cat mai tine balansarea in balansoar a echipei de balansare???
    Adica mai tine putin, mult sau forever vacanta asta a echipei de 10 + 1 scrinciob viteza?
    Vorba folcloristului roman Andrei Barseanu "Brazii că se leganau, Cuibuletul mi-l stricau"
    si respectiv "echipa GGS ca se legana, jocul Big Farm tare mi-l strica" (asta e de mine, adica Dan).

     o:)   o:)   o:)   o:)
    Cum cat mai tine?
    Raspunsul - tot pe note muzicale:

    "Un elefant se legana pe o panza de paianjen/
    Si fiindca ea nu se rupea a mai chemat 1 elefant!
    .......(si tot asa:2,3.....8,9)
    Zece elefanti se leganau [...] si pentru ca panza s-a rupt/ Toti elefantii au cazut! "

    Ups, dar tu ai fost mai  optimist, daca ai numarat 10+1. :)))
         Elefantii lui se leganau pe fier :)))))
  • diaad (RO1)diaad (RO1) RO1 Postări: 14
    Am incercat sa accept ideea noutatiilor propuse si sa incerc o noua strategie de joc, dar imposibil daca suntem sabotati. Care este ratiunea de a continua jocul, daca peste restrictiile impuse, in "mod aleator"  primesc cu preponderenta doar balti cu hering si ton ?!  In acest moment 5 din 6 balti au aceasta structura. Deja mi se pare prea mult si in mod direct reclam ca este bataie de joc fata de jucatori.

    In mod evident nu cred ca pot sa recomand vreunui jucator sa mai faca investitii cumparand facilitati de joc.

    Cu stima,
    diaad 
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    Circula, si mai circula inca o intrebare pe internet: "Ce ai face daca ai sti ca maine pamantul nu ar mai fi?". Cam asta e situatia cu acest joc. Nu putem noi sa il revigoram si nici sa il facem sa supravietuiasca prea mult. Nu e decizia noastra. Dar, e decizia noastra ce facem pana se inchide: chiar merita sa ne stresam in legatura cu dolarii pe care ii castigam sau nu, cu pestele pe care il putem pescui sau nu? Parerea mea e ca nu merita. Dar ... ne putem relaxa in timpul care a mai ramas, si pur si simplu sa pierdem niste minute / ore in chip placut, fara sa ne facem nervi inutili. Au altii grija sa ni-i facem in viata reala, nu mai are rost sa ii facem si pentru un joc care s-ar putea sa nu mai reziste pana la Craciun
  • Blurr01 (RO1)Blurr01 (RO1) RO1 Postări: 84
    Hai ca ne-au raspuns :))))
  • dann (RO1)dann (RO1) Postări: 11
    Abureala.  :)  :)  :)  :)
    Ma duc sa ma plimb cu bicicleta.....sigur voi fi mai castigat.  ;)
    Cat despre a mai baga bani in acest joc.....niente! :)
    Ce se primeste inapoi nu reprezinta ce am avut initial si ce vreau eu sa primesc inapoi.
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    Zarurile au fost aruncate, nu se mai modifica nimic, nu va mai stresati degeaba..nu mai pescuiti, asta s a vrut!
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    Cu toata supararea privind pescuitul, nu trebuie sa fim si negativisti...procesul de schimbare total al jocului la doc, nu este simplu si necesita timp ...eu zic sa ne bucuram de joc pana vor reusi sa reconstruiasca aceasta zona care, sigur, nu va ramane sub aceasta forma
  • Salutare
    A trecut o saptamana de la update, si  am o problema, de la update nu am mai primit balta cu spada,cod...
    Unde as putea sa raportez?
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    Multumim moderatorului ca ne tine la curent cu intentiile GGS si sper ca o va face si pe viitor 

  • Rody-rory (RO1)Rody-rory (RO1) RO1 Postări: 125
    Salutare
    A trecut o saptamana de la update, si  am o problema, de la update nu am mai primit balta cu spada,cod...
    Unde as putea sa raportez?
    Cui sa raportezi? Ei au facut reechilibrarea ariilor de pescuit si se lauda ca au facut bine .
    Sa reechilibreze si contractele in functie de ariile pe pescuit, nu sa ne ceara sute de peste spada, cod in conditiile in care ei iti dau o balta ( daca o dau)cu aceste specii pe saptamina. Am mii de heringi in stoc, ce fac cu ei, la contracte cere abia citeva sute. M-am saturat de refuzat contracte.
    Reechilibrarea ariilor de pescuit =  bataie de joc fata de jucatori.

    O zi frumoasa tuturor.
  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    GGS: la fel de bine echilibraţi ca Cirque du soleil.
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    Beo, poti sa mi spui, te rog, cum se poate juca Fermierul harnic la peste, in conditiile in care peste nu este si barcile nu le putem echipa???!!!!!!
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    editat 24.08.2017
    Ca prima data, fara sa echipezi barcile si cu galbeni sa sari peste ce nu ai  o:)  :#.  Nu-s Beo, faceam si eu haz de necaz. Cred ca asta e modalitatea pe care au gasit-o sa ne impiedice sa luam autorizatia inca din prima zi.
  • BigMarty (RO1)BigMarty (RO1) Postări: 5
    editat 25.08.2017
    Sesizarea a functionat, azi am primit prima balta cu peste spada.

    Si cand ceva functioneaza mai incercam o data :)

    Toate  contractele sa   ceara  hering, . dupa o saptamana de pescuit am bagat toti pestii la contracte si am ramas cu 11.000 hering, de acum o sa fac doar contracte care au hering .

    P.S Ar trebuii scoasa sarcina zilnica cu " prinde 50 spada" , ar trebuii sa ai 2 balti ca sa poata fi indeplinita..
    Post edited by BigMarty (RO1) on
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    Sesizarea a functionat, azi am primit prima balta cu peste spada.

    Si cand ceva functioneaza mai incercam o data :)

    Toate  contractele sa   ceara  hering, . dupa o saptamana de pescuit am bagat toti pestii la contracte si am ramas cu 11.000 hering, de acum o sa fac doar contracte care au hering .

    P.S Ar trebuii scoasa sarcina zilnica cu " prinde 50 spada" , ar trebuii sa ai 2 balti ca sa poata fi indeplinita..
    Norocosule :)) Ma refer la balta de peste spada
  • Sesizarea a functionat, azi am primit prima balta cu peste spada.

    Si cand ceva functioneaza mai incercam o data :)
    Da' sigur n-ai dat şpagă pe undeva pentru asta? Ori e bonus la cumpărat galbeni? Zi-ne secretul sesizării, că mulţi n-am mai văzut spadă... de când s-a inventat praful de puşcă..! Băftosule!!! ;)
  • CyberJohn (RO1)CyberJohn (RO1) RO1 Postări: 643
    asa arata contractele dupa hot fixul de azi, felicitari si la mai multe. nu stiu cum stau baltile pentru ca trebuie sa astept sa imi dispara cele 5 cu hering si cea cu stridii si scoici.



  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Contractele sunt identice cu celelalte de inainte de hotfix, singurul lucru cu care difera e numarul de pesti necesar pentru indeplinirea contractului
  • sandra105 (RO1)sandra105 (RO1) RO1 Postări: 75
    Asteptam cu totii ,  cu maxim  interes hotfix-ul de astazi. Speram intr-o restabilire onorabila a situatiei. Din pacate aceeasi maxima bataie de joc:( Indiferent ce "imbunatatiri" au facut astazi , contractele sunt la fel de dezavantajoase ca si cele de dinainte.
    Daca cineva imi poate explica cum 101 stridii valoreaza o picatura de apa,sau 136 scoici valoreaza tot atat = 1 picatura de apa ,  atunci acea persoana merita toata stima si respectul jucatorilor.
    Pana atunci nu pot spune decat ca:  se continua bataia de joc...  din pacate:(





  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    asa arata contractele dupa hot fixul de azi, felicitari si la mai multe. nu stiu cum stau baltile pentru ca trebuie sa astept sa imi dispara cele 5 cu hering si cea cu stridii si scoici.



    Aia e o lacrima, plang si contractele de la piata :)
  • ANNNA3 (RO1)ANNNA3 (RO1) RO1 Postări: 13
    nu am peste spada si cere la lucratorul harnic, cum pot sa rezolv problema???
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    nu am peste spada si cere la lucratorul harnic, cum pot sa rezolv problema???
    cu galbeni doar :)

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier