Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discutii: Modificari La Regiunea De Pescuit

1911

Comentarii

  • TLC (RO1)TLC (RO1) Postări: 49
    editat 19.08.2017

    imi pare rau ca raspund tarziu, dar am vrut sa ma documentez la afirmatiile tale, de ce nu ai zis inainte de competitie

    nu am stiut de aceste grupari si apropo, unde ai citit de rusi ?

    ca eu nu gasesc, ... aici ?

    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/ru/categories/russian

    la japonezi scrie ceva aici, dar nicidecum ce ai zis tu

    citeste si singur sa te convingi

    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/ja/discussion/159253/種をまく-に表示されない作物の種の入手方法について#latest

  • IULYAN2120 (RO1)IULYAN2120 (RO1) RO1 Postări: 88
    TLC (RO1) a zis:

    imi pare rau ca raspund tarziu, dar am vrut sa ma documentez la afirmatiile tale, de ce nu ai zis inainte de competitie

    nu am stiut de aceste grupari si apropo, unde ai citit de rusi ?

    ca eu nu gasesc, ... aici ?

    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/ru/categories/russian

    la japonezi scrie ceva aici, dar nicidecum ce ai zis tu

    citeste si singur sa te convingi

    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/ja/discussion/159253/種をまく-に表示されない作物の種の入手方法について#latest


    scrie pe formul international ca acola au vorbit cei mai multi si eu am dat doar un ex: rusia si Japonia !  ca eii au zis pana nu face ceva cu regunia de pescuit nu mai cumpara gold ! eu am cont si pe international si de obice in cop care eram era mereu pe locu 9 in gold la rang si acuma sunt pe 2 cu 2 mill de reputatie !
  • TLC (RO1)TLC (RO1) Postări: 49

    mie mi-au ramas galbenii cumparati dinainte de up si vreau sa-i cheltui acum

    nu stiu daca voi reusi, voi vedea


  • flori2007 (RO1)flori2007 (RO1) Postări: 131
    Din partea mea pot sa stea tot in concediu dar nu pe banii mei asta este sigur .
    Eu astept sa imi dea cladirea disparuta din cladiri tematice pentru care am muncit, mi-am petrecut timp in fata calculatorului,. Cand au aparut pestii devenise jocul din nou interesant si nu stresant sa strang de bani ca si in viata reala , adica sa gandesc de doua ori pana cheltui o data, acum nu mai sunt interesante ,cel putin din punctul meu de vedere , nici satul cooperativei si nici fermele temporare care mananca tot ce faci pe celelalte ferme si colac peste pupaza mai trebuie sa intretii si zona de pescuit . Toate acestea paraca ar fi niste paraziti care se tin de noi si nu ca sa devina jocul mai interesant ci ca sa devina mai stresant!
    Deci sa stea GGS ul cu burta la soare daca ei cred ca aceasta este solutia dar eu nu mai dau nici un banut pentru nimic iar campionatul cooperativelor din partea ...... pas.
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    cit de curind vor ramine in concediu permanent, vrajeala asta o arunca ori de cite ori fac cite o gafa si deja nu prea mai tine eu unul nu o mai cred  si de la vara viitoare posibil sa ramina in concediu de tot daca nu cumva mai repede, daca o tin asa in continuare:))
  • BGD_2 (RO1)BGD_2 (RO1) RO1 Postări: 459
     mmda! inca o motiv in plus pentru a renunta la joc. inainte sa introduca regiunea de pescuit voiam sa ma las dar am aflat de regiune si am zis sa mai stau sa vad ce si cum. m-am bucurat ca incepuse sa devina iar interesant, dar . . . mi-a trecut. actiunile repetitive devin plictisitoare si producatoare de stres, daca nu sunt recompensate pe masura. cu dolarii castigati aveam posibilitatea sa imi maresc fermele. acum nu mai am!
     ma gandesc sa mai stau vre-o doua saptamani, poate poate (poate?!?) avem noroc si ggs-ul revine la idei mai placute - slabe sanse!! in conditiile in care eu am venit de la fps-uri, poate ma ajuta ggs-ul sa revin la vechile "placeri", chiar daca sunt mai vechi!
  • Joc de 42 de luni si n-am bagat nici-un leu in joc si am avut zile cu 26k aur doar din autorizatii si cutii. In momentul de fata am 5,8k. Deci nu e lege sa bagi bani in acest joc. 
  • rxn. (RO1)rxn. (RO1) Postări: 97
    editat 20.08.2017
    Iar o faceti f frumos ca si inainte, am vrut o decoratiune dar coop in care eram nu vroia in liga de aur, apoi au scos decoratiunea
    am venit pt noutati si le-au schimbat iar

    voi aveti o boala pe coop aia... ca oamenii aia se joaca jocu asta au cu ce si voi va uitati la ei nu sunteti in stare sa faceti o coop ca a lor
    nu gasesc ce au scris japonezii.. adica c fel d oameni fac 100 milioane d puncte in campionat care au nevoie d dolarii facuti din regiunea d pescuit? si punctele alea le-am halucinat eu ?

    primele 10 nivele d laborator se fac in 4-5 luni cu dolari din cele 3 ferme nefinalizate si pestii care ii pescuieste oleg.
    daca vrei sa colectezi flori de camp non stop pt toate nivelele d laborator, cu 4 parcele de niv 9 dureaza 16,000 de ani 

    am mai scris si n-o sa mai repet,,,,,,,,,,,, dar fiind intre dusmani aici...........................am sa folosesc alte forumuri............ mersi pt razboiu contra mea ca-ntotdeauna... lumea marelui dumnezeu care nu ma lasa p mine sa am nmc...... multumiri unui nou  "prieten" pt starea in care sunt iar... d fapt ca sa nu mint.. eram dinainte de a se anunta minunatul downdate......doar a trebuit sa mi-o zica

    apropo
    p forumu englez halucinam ca scriau d p serverul nordic, netherlands.. cele care folosesc limba engleza, pe bulgari nu-i anuntase nimeni d update si au avut surpriza... aa si indienii ziceau ca "boicoteaza" . germanii ziceau ca lor le-a inchis topicu, si n-am inteles c scria cel d p serveru rus, zicea ceva d america latina parca
    poate o sa scriu p acolo prostiile care ma invatati aici, nu uitati sa le stergeti................si poate................sa-mi blocati accesu sa numai trebuiasca sa sufere toata lumea "din cauza mea" ....................ca doar pt mine faceti "cadourile" astea

    si edit: NU AM DE GAND SA CUMPAR AURUL ALA PENTRU A PUTEA AVEA CEVA PE JOCUL ASTA. AI SOLUTIA SA GONESTI LUMEA SA LE-O ZICI ASA FRUMOS CAND COMENTEAZA !!!!!!
    Post edited by rxn. (RO1) on
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    Joc de 42 de luni si n-am bagat nici-un leu in joc si am avut zile cu 26k aur doar din autorizatii si cutii. In momentul de fata am 5,8k. Deci nu e lege sa bagi bani in acest joc. 
    Ce legatura are asta cu docul ?! Iar aurul l ai strans din munca altora, participarea ta la campionat e nula
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    Joc de 42 de luni si n-am bagat nici-un leu in joc si am avut zile cu 26k aur doar din autorizatii si cutii. In momentul de fata am 5,8k. Deci nu e lege sa bagi bani in acest joc. 
    amimpresia ca ti cu ursul icearca sa construesti ceva cu galbeni tai si vezi pentru ce iti ajunge daca vrei sa joci doar asa sa pierzi timpul fara nici o realizare si sa cistigi pe munca altora da sunt deacord cu tine :))
  • De ce as baga bani in acest joc? Pentru niste pixeli albastrii? Bagam bani in acest joc daca puteam sa scot inapoi. Sunt jocuri care iti da posibilitatea sa scoti bani. Dar aici doar ai bagat si atat. In fine fiecare decide cum vrea sa joace.
  • aristo (RO1)aristo (RO1) RO1 Postări: 90

    COMUNA PRIMITIVĂ !  :)))))))

    CITAT din prezentarea moderatorului:

    Posibilitatea de a vinde direct pestii si momeala obtinuta in regiunea de pescuita va fi eliminata.

    ADEVĂRAT !

    Ne-am întors la COMUNA PRIMITIVĂ!

    La schimb: TROC sau TRAMPĂ  :)

    Schimbul de pește se face pe perii și greble.

    De ce avem atunci nevoie de ambarcațiuni moderne, echipate cu mulți $ ?

    Să pescuim cu canoe și nu cu ambarcațiuni moderne, ce nu au ce căuta în schimbul COMUNEI PRIMITIVE .

    Nu va fi nevoie să o echipăm decât cu padele :))

    Culmea este că se cer în comenzi pești ce nici nu mai apar în regiunile de pescuit.

    Probabil că ar trebui să-i pescuim din mări și oceane și să-i aducem GGS :))))


  • aristo (RO1)aristo (RO1) RO1 Postări: 90

    P.S.

    Deoarece GGS zice că noi suntem vinovați pentru că avansăm prea repede prin vânzarea directă a peștelui ( avem prea mulți $ ), promit că deși cumpăram aur pentru construcții și grăbirea producției în comp. ( gen flori, la sfârșit câțiva galbeni ), promit că nu voi mai cumpăra gold pentru up, ci voi aștepta să îi strâng ca să avansez încet, așa cum se cere !

    Astfel. îl voi ajuta și pe el ( GGS) să avanseze asemenea ! :))

    Probabil, au avut prea mari veniturile și s-au speriat că vor avea prea mari impozitele !  :)))))

    Nu vreau să-l pun într-o astfel de situație ! :)))))))


  •    1-orice cont activ pentru GGS are o anumita cheltuiala de mentenanta mai mare  fata de un cont inactiv (nu este o razbunare ci un fapt pe care GGS si l-au asumat la momentul la care au creat acest joc(in speranta ca vor castiga rezonabil de pe urma lui-nu ca se vor imbogati) si ar trebui ca acesta aplicatie/joc sa atraga cat mai multi utilizatori/jucatori care sa le respecte munca si sa ii remunereze/plateasca (doar ca ei au gasit o piata-Romania pe care considera ca o pot calca in picioare-pe mine unul nu ma va calca) ......

    Salutare, 

    Veti zice ca tin cu ursul ..... parerea mea este ca trebuie rasplatita munca oamenilor din spatele acestui pogram/joc si de aceia este bine sa cumparam gold/aur/galbeni atat cat suntem dispusi sa dam/platim fie prin achizitia de pachete cu galbeni(ma repet) fie prin donatie(nu am gasit un astfel de buton in acest program/joc)
       Cand am scris '' fara a investi bani reali(jocul este gratuit) - am facut referire la faptul ca Product Managerul a sarit calul (este punctul meu de vedere) nu vrea un castig rezonabil ci vrea sa se imbogateasca si atunci din partea mea nu va mai vedea nici un pachet cu galbeni cumparat/achizitionat
       Oricum ne-am indepartat cu discutia de acest upgrade care a adus atata nemultumire si am intrat intr-o zona in care au apaut intre noi disensiuni/neintelegeri, iar atat timp cat sunt jucatori pe server care inca sponsorizeaza/platesc acest joc inseamna ca pentru ei aceasta zona nu are nici un interes au suficienti Dolari sau Galbeni pentru a se dezvolta in continuare.

    Cu stima!



  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    Parerea mea este ca noii intrati in joc sunt multi si nu au idee ce insemna pestele la liber...nu au docul activ, deci ei vor fi urmatorii jucatori fara proteste...cei cu lvl f. mare nu vor renunta la ferme si vor juca in continuare la fel ca   inainte de nefericitul update....concluzia este sumbra pt cei de mijloc care sunt f.multi 
  • Ambramburica (RO1)Ambramburica (RO1) RO1 Postări: 138
    editat 20.08.2017
    Ne ascultă și pe noi careva dintre barosanii GGS care acum fumează liniștiți într-un hamac de pe plaja din Hawai, fără să le pese de ce căcăt de update au reușit să facă? ALOOO, GGS, trezirea!!! Lumea e nemulțumită!!!!

    aaa și apropo, oare cât trebuie să mai aștept până primesc o baltă de somon? Ă? Că deja mă cam plictisesc.
  • bulina 2004 (RO1)bulina 2004 (RO1) RO1 Postări: 109
    editat 20.08.2017
    Imi pare rau ca am ajuns ca din cauza unui amarat de joc care ar trebui sa fie,, relaxant,,ajungem sa ne certam ca prostii pe un forum...... si mai presus de atat,cu moderatorii.... 
  • Rody-rory (RO1)Rody-rory (RO1) RO1 Postări: 125
    Buna ziua.
    am 3 contracte la care mi se cer 745 pesti spada, 777 cod in conditiile in care de cind s-a facut update am avut o singura balta cu asemenea specii. Echipa de balansare a lucrat pe genunchi acest update grabindu-se sa plece in concediu, lasind jucatorii sa-si manince nervii din cauza jocului. 
    Imi cere sa dau sute de pesti din specii rare pe greble si perii, care nici nu le pot folosi in ferma la mine si atunci pt. ce as onora un contract? M-am saturat de cite contracte am refuzat. Pt. asta am piata? Si-au batut joc de noi de data asta. 
    Cererea e aiurea, oferta si mai aiurea. Sper ca in al 12-lea ceas sa-si dea seama de ce au facut si sa repare lucrurile.
  • Pacat. Era un joc la care mai pierdeam timpul la PC. S-a dus si asta. RIP Big Farm.
  • delikt_marius (RO1)delikt_marius (RO1) Postări: 8
    editat 20.08.2017
    propun o greva generala ; sa nu mai trimitem barcile la balti.
  • SPYSPY Postări: 41
    Ii dau in judecataaaaaaaa
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    degeaba va agitati utati-va in top 50 la campionat ei isi bat joc de noi ii doare undeva de ce vrem noi sunt jmecheri au bani nu au ce face cu ei, ei platesc salariile GGSului ei le ingroasa veniturile daia nu ne ia in seama nimeni pentru ca bani curg in continuare:))
  • Dany71772 (RO1)Dany71772 (RO1) RO1 Postări: 445
    editat 20.08.2017
    degeaba va agitati utati-va in top 50 la campionat ei isi bat joc de noi ii doare undeva de ce vrem noi sunt jmecheri au bani nu au ce face cu ei, ei platesc salariile GGSului ei le ingroasa veniturile daia nu ne ia in seama nimeni pentru ca bani curg in continuare:))

    pot sa zic ca mi-ai furat cuvintele?
    atata cearta si nemultumire dar eu nu vad la ce avem nevoie de dolari când exista gold, aratati-mi va rog ce s-a schimbat de când e up-ul cu piata, parca se baga mai mult gold asta da dar in rest?
    nu e primul joc care ajunge intr-un stadiu in care il joci de placere doar daca poti baga bani si daca nu, e simplu renunti
    pana atunci sa fim fericiti ca inca nu s-a ajuns acolo, e doar la începutul drumului prin faptul ca jucatorii micuti nu au nicio sansa sa realizeze ceva in abundenta reprezentata de big farm sau eu nu o vad
    in concluzie macar cei mari sa ne mai bucuram de joc inca vreo 2 ani poate mai mult sau mai putin cat inca se poate juca fara gold, dupa vor ramane doar jucatorii "cu bani"(nu vreau sa zic altfel)
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
     Corect , o opservatie corecta:))
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    asteptam cu nerabdare, o veste de la GGS...sper sa aflam azi,, cu scuzele de rigpoare, ca indrepta ceea ce au facut stramb si deasemenea astept si despagubiri pt o greseala care nu e din vina noastra
      La treaba GGS...jucatorii asteapta
  • Ariel_9 (RO1)Ariel_9 (RO1) Postări: 80
    Regret faptul ca le merge atat de rau:
    .https://global.handelsblatt.com/companies-markets/bad-vibes-at-goodgame-691326
    Dar nu astfel de schimbari ii vor ajuta sa se redreseze, dimpotriva.
    Sau nici nu incearca o redresare, ci doar stoarcerea ultimelor resurse, inainte de inchidere?
    Atunci da, inteleg logica din spatele ultimului update.

  • loretasul (RO1)loretasul (RO1) RO1 Postări: 33
    Regret faptul ca le merge atat de rau:
    .https://global.handelsblatt.com/companies-markets/bad-vibes-at-goodgame-691326
    Dar nu astfel de schimbari ii vor ajuta sa se redreseze, dimpotriva.
    Sau nici nu incearca o redresare, ci doar stoarcerea ultimelor resurse, inainte de inchidere?
    Atunci da, inteleg logica din spatele ultimului update.

    Dap se pare ca asta este...ultima stoarcere de fonduri inainte de cadere..Cred ca pana la urma ne agitam degeaba caci jocul se va inchide oricum.
  • IULYAN2120 (RO1)IULYAN2120 (RO1) RO1 Postări: 88
    Regret faptul ca le merge atat de rau:
    .https://global.handelsblatt.com/companies-markets/bad-vibes-at-goodgame-691326
    Dar nu astfel de schimbari ii vor ajuta sa se redreseze, dimpotriva.
    Sau nici nu incearca o redresare, ci doar stoarcerea ultimelor resurse, inainte de inchidere?
    Atunci da, inteleg logica din spatele ultimului update.

    Dap se pare ca asta este...ultima stoarcere de fonduri inainte de cadere..Cred ca pana la urma ne agitam degeaba caci jocul se va inchide oricum.

    Asa este exact Lafel a fost si cu cityvile de pe facebook care a jucat stie ! si ala sa inchis ! dupa vro 5 ani ! ca am jucat si eu 
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    Regret faptul ca le merge atat de rau:
    .https://global.handelsblatt.com/companies-markets/bad-vibes-at-goodgame-691326
    Dar nu astfel de schimbari ii vor ajuta sa se redreseze, dimpotriva.
    Sau nici nu incearca o redresare, ci doar stoarcerea ultimelor resurse, inainte de inchidere?
    Atunci da, inteleg logica din spatele ultimului update.

    Dap se pare ca asta este...ultima stoarcere de fonduri inainte de cadere..Cred ca pana la urma ne agitam degeaba caci jocul se va inchide oricum.

    Asa este exact Lafel a fost si cu cityvile de pe facebook care a jucat stie ! si ala sa inchis ! dupa vro 5 ani ! ca am jucat si eu 
    Mai stiti jocuri cu ferme? Ca sa ne pregatim :)
  • IrinaLoghin (RO1)IrinaLoghin (RO1) RO1 Postări: 16
    Regret faptul ca le merge atat de rau:
    .https://global.handelsblatt.com/companies-markets/bad-vibes-at-goodgame-691326
    Dar nu astfel de schimbari ii vor ajuta sa se redreseze, dimpotriva.
    Sau nici nu incearca o redresare, ci doar stoarcerea ultimelor resurse, inainte de inchidere?
    Atunci da, inteleg logica din spatele ultimului update.

    Dap se pare ca asta este...ultima stoarcere de fonduri inainte de cadere..Cred ca pana la urma ne agitam degeaba caci jocul se va inchide oricum.

    Asa este exact Lafel a fost si cu cityvile de pe facebook care a jucat stie ! si ala sa inchis ! dupa vro 5 ani ! ca am jucat si eu 
    ha ha..si eu...se pare ca mergem din inchidere in inchidere:)))))

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier