Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discutii: Modificari La Regiunea De Pescuit

1711

Comentarii

  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Buna dimineata.
    Sa nu ne mai bage pe git uneltele ( grebla, perii etc.) Nu echipez barcile cu ele. Am nevoie de dolari pt. asta.
    Si nu vreau sa muncesc pe celelalte ferme ferme pt. a cheltui dolarii in regiunea de pescuit.
    Daca nu vor sa faca schimbari sa fie sanatosi, jocul merge mai departe datorita noua, jucatorilor si l-au tot dezvoltat datorita jucatorilor cu dare de mina si celor care au stat online pe joc( ca si de aici se cistiga bani, ca de aia au facut Happy hour).
    Si cum spunea un jucator sa facem abstractie de reg. de pescuit si cind vor vedea ca nu au reusit vor regindi strategia. 

    o zi buna tuturor.
    Contractele vor fi revizuite si imbunatatite

    "Si nu vreau sa muncesc pe celelalte ferme ferme pt. a cheltui dolarii in regiunea de pescuit."

    Eu despre asta vorbisem ieri, cerusem parere voastra ca sa transmit echipei sa scada pretul echipamentelor sau sa le scoata de tot si sa se gaseasca alte metode de a echipa barcile sau sa creasca proprietatile lor sa nu mai fie nevoie de echipamente
    Asa nu ar mai trebuii sa investim dolari pentru echiparea barcilor si am putea pescui cu ele si cantitati mari de peste ca sa onoram contractele (care vor fi imbunatatite)

    Dar nimeni nu ma baga in seama, ba chiar din contra, @tudor gheorghe (RO1) a spus ca DOAR MIE mi-ar fi de ajutor acest lucru, deparca eu sunt singurul jucatori BigFarm care ar avea nevoie de dolari sa cumpere echipament pentru barci!!!
  • BeoFarmer a zis:
    Voi ce nu ati inteles??? Pestele nu va mai putea fi vandut niciodata, chiar Product Manager-ul a zis!


    Product Manager-ul traieste viata de zi cu zi si din banii Romanilor nu doar de la celelalte tari in care este jocul,

    Daca scriai ca este este nu stiu ce zeu care a zis ca nu se revine pe o anume setare din joc, atunci intelegeam ,

    Multumesc pentru sustinerea celor pe care ii ai in grija  dar daca noi ca si jucatori nu existam nici tu nu mai ai  rostul de a fi moderator (nu este un atac la persoana din spatele avatarului-Beo).

    Cu stima!
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    @MotherRussia (RO1) Product Manager-ul este "Dumnezeul BigFarm", decizia lui are cea mai mare putere
  • yourdreams132 (RO1)yourdreams132 (RO1) RO1 Postări: 27
    Eu consider ca moderatorul isi face destul de bine treaba, ne-a informat de  deciziile luate  de GGS , a trimis mai departe doleantele noastre, ca nu   se rezolva  cum dorim asta e altceva. Nu depinde de el sa se schimbe jocul.
    Respect ceea ce face pentru noi si ii multumesc
  • Daca tot avem de a face cu niste zei, vin cu urmatoarea propunele; creaza un nou subiect/camp de discutii in care sa votam toti cei nemultumiti(si aici vei fi surprins ca nu suntem doar cei care au scris pe forum) in care sa votam daca sa mai folosim sau nu zona de pescuit de mare adancime, iar rezultatul sa il pui pe masa Product Manager_ului sa vada si parerea noastra, pentru ca oricum cunosc raspunsuri de la astfel de zei (sunt o persoana careia i-a fost dat un astfel de raspuns ''Aici suntem in Romania si se poate'', pentru mine nu se poate doar pentru ca suntem/traim in Romania.............ma opresc 

  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    Puterea Zeului creste direct proportional cu nr de jucatori...e valabil si reversul
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    Insist cu vanzarea pestelui la liber
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    editat 18.08.2017
    Daca tot avem de a face cu niste zei, vin cu urmatoarea propunele; creaza un nou subiect/camp de discutii in care sa votam toti cei nemultumiti(si aici vei fi surprins ca nu suntem doar cei care au scris pe forum) in care sa votam daca sa mai folosim sau nu zona de pescuit de mare adancime, iar rezultatul sa il pui pe masa Product Manager_ului sa vada si parerea noastra, pentru ca oricum cunosc raspunsuri de la astfel de zei (sunt o persoana careia i-a fost dat un astfel de raspuns ''Aici suntem in Romania si se poate'', pentru mine nu se poate doar pentru ca suntem/traim in Romania.............ma opresc 

    Se cunosc deja reactiile tuturor comunitatilor, a spus clar ca decizia lui este cea finala, insa este liber la discutii in ceea ce priveste piata si alte propuneri in ceea ce priveste pescuitul, EXCEPTAND vanzarea directa a pestelui

    syby (RO1) a zis:
    Insist cu vanzarea pestelui la liber
    Au insistat toti moderatorii pana ce am fost anuntati ca aceasta decizie este finala si nu vor mai fi modificari  
  • SPYSPY Postări: 41
    Macar primim ceva? 10.000.000 dolari 

  • CyberJohn (RO1)CyberJohn (RO1) RO1 Postări: 643
    editat 18.08.2017
    Beo, acest dumnezeu care se crede el sa nu uite un aspect forte important in afaceri.

    NU AI CLIENTI (JUCATORI) DAI FALIMENT.

    sa realizeze ca datorita NOUA este product manager


  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Beo, acest dumnezeu care se crede el sa nu uite un aspect forte important in afaceri.

    NU AI CLIENTI (JUCATORI) DAI FALIMENT.

    sa realizeze ca datorita NOUA este product manager


    Nu stiu daca asa se crede el, dar asa imi place sa il numesc eu  o:)

    Dar decat sa stam sa barfim si sa ingrozim pe aici, nu mai bine am cauta SOLUTII pentru imbunatatirea pietei, echipamentelor,etc?
  • Multumesc Beo

    Revin nu o lua in nume personal nu am nimic cu tine, doar ca trebuie sa facem ceva concret daca vrem sa nu fim calcati in picioare, daca acest server nu va mai intra 1 luna pe zona de pescuit(chiar daca sunt dintre noi care au zis ca sa se intre si sa se trimita barcile fara echipament)si tot in decursul acestei luni nici un jucator nu ar mai da ROL/EUR pe galbeni atunci va vedea acest  zeu al GGS_ului acestea, va fi nevoit ori sa inchida serverul Romanesc-ca sa nu incalce politica actionariatului-de a castiga in fel si chip multi EUR, ori va tine cont si de parerile noastre, sunt radical dar este singura noastra arma.

    PS, Sunt un fost jucator care tot in urma unui upgrade am parasit jocul iar acum am reintrat de gura copiilor sa ii ajut sa-si creasca conturile-dar gustul amar al celor care nu se mai satura inca pluteste.
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    editat 18.08.2017
    Vreau mai multe comentarii ca ale lui @rody-rodion (RO1), ce a spus ea am transmis : sa nu mai existe contracte in care sa se ofere nimicuri precum perii si greble, fara a fi si altceva pe acolo

    Propuneri de acestea am nevoie pentru a le trasmite, doar aceste propuneri pot sa imbunatateasca situatia! 
  • BeoFarmer a zis:
    Voi ce nu ati inteles??? Pestele nu va mai putea fi vandut niciodata, chiar Product Manager-ul a zis!


    Product Manager-ul traieste viata de zi cu zi si din banii Romanilor nu doar de la celelalte tari in care este jocul,

    Daca scriai ca este este nu stiu ce zeu care a zis ca nu se revine pe o anume setare din joc, atunci intelegeam ,

    Multumesc pentru sustinerea celor pe care ii ai in grija  dar daca noi ca si jucatori nu existam nici tu nu mai ai  rostul de a fi moderator (nu este un atac la persoana din spatele avatarului-Beo).

    Cu stima!
    lol am primit 2 voturi de abuz,
    Esteee sunt si jucatori carora le este bine in pijamalele lor

    Multumesc.
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    Beo, daca selectezi pareri, nu mai are rost sa stam nici macar pe forum...eu daca vorbesc nu o fac doar in numele meu...
  • CyberJohn (RO1)CyberJohn (RO1) RO1 Postări: 643
    1. sa reorganizeze baltile de pesti pentru ca sunt praf, nu stiu de ce le-au modificat pentru ca ele eram bune.
    am 5 balti cu scoici si stridi si 1 cu homar.

    2. sa reduca preturile la echipamente cu 60-65%. sau sa se scoata.

    3. sa mareasca sumele de dolari pe care le primesti din contracte pentru ca in momentul de fata nu se merita sa trimiti o barca cu 10.000.000 dolari si sa vinzi contract cu 130.000 dolari ?!?!?!?!?!?!?!? si sa scape de cacaturile alea de peri si greble ca nu avem nevoie de asa ceva.

    4. diversitate in contracte, ca de 2 zile oricate contracte refuz primesc numai ce nu am sau nu pot pescuii din lipsa de balti.

    5. si poate si reducerea de peste in contracte ca cere cam mult.


    daca mai imi vine ceva mai completez. 
    oricum mi-am pierdut timpul spunandu-le si pastea.

  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    Contracte si vanzare la liber cu preturi fara un 0
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    editat 18.08.2017
    1. sa reorganizeze baltile de pesti pentru ca sunt praf, nu stiu de ce le-au modificat pentru ca ele eram bune.
    am 5 balti cu scoici si stridi si 1 cu homar.

    2. sa reduca preturile la echipamente cu 60-65%. sau sa se scoata.

    3. sa mareasca sumele de dolari pe care le primesti din contracte pentru ca in momentul de fata nu se merita sa trimiti o barca cu 10.000.000 dolari si sa vinzi contract cu 130.000 dolari ?!?!?!?!?!?!?!? si sa scape de cacaturile alea de peri si greble ca nu avem nevoie de asa ceva.

    4. diversitate in contracte, ca de 2 zile oricate contracte refuz primesc numai ce nu am sau nu pot pescuii din lipsa de balti.

    5. si poate si reducerea de peste in contracte ca cere cam mult.


    daca mai imi vine ceva mai completez. 
    oricum mi-am pierdut timpul spunandu-le si pastea.

    Multumesc! Voi transmite acum!

    syby (RO1) a zis:
    Beo, daca selectezi pareri, nu mai are rost sa stam nici macar pe forum...eu daca vorbesc nu o fac doar in numele meu...
    Nu selectez pareri, insa pana acum am tot spus ca jucatorii sunt nemultumiti deoarece pestele nu poate fi vandut si sa zis foarte clar ca acest lucru nu va mai fi posibil, de ce sa o fac din nou si din nou? Acest lucru mai mult ar inrautatii, as fi luat drept un om insistent, nesimtit, neintelegator care repeta zile intregi acelasi lucru!
  • BeoFarmer a zis:
    ........
    Dar decat sa stam sa barfim si sa ingrozim pe aici, nu mai bine am cauta SOLUTII pentru imbunatatirea pietei, echipamentelor,etc?

    I-ti spun sincer m-am distrat/relaxat mai mult stand/citind/scriind pe forun decat distractia/relaxarea pe care jocul mi-o ofera in acest timp/perioada. Am ras mult citind toate comentariile/parerile diferitilor jucatori, iar in zona asta nu poate fi folosit cardul bancar(se ingrasa cu sumele ramase si nedate catre GGS-si cei care lucreaza acolo programatori si nu numai trebuie platiti) cu alte cuvinte fac-involuntar ce zicea unul dintre participantii la discutii ''pana nu vad schimbarea si jucatorii multumiti nu mai intru pe joc''

    Toate bune!
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    Repeti parerile noastre ca de asta suntem aici si noi si tu
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    syby (RO1) a zis:
    Contracte si vanzare la liber cu preturi fara 0
    solutia cea mai buna si usor de realizat
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    scz...fara un 0
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Fie @syby (RO1), trasmit CM-ului din nou acest lucru pentru a discuta la sedinta
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    important este sa scoatem tot pestele din balti si sa l putem vinde si prin contract si surplusul la liber....sa taie un zerou din pret daca li se pare mult, dar sa l poti valorifica pe tot, nu conditionat de un contract
  • SPYSPY Postări: 41
    De ce nu putem vinde mixurile?
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    @CyberJohn (RO1) Te rog sa imi spui cat de diversificate sa fie contractele, un exemplu de contract, produse, ai putea sa imi spui te rog?
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Uitati cum sa facem:

    Tocmai am fost informati ca avem timp pe durata weekend-ului sa adunam mai mult feedback si propuneri de la voi, iar apoi echipa va discuta aceste lucruri si se vor face modificari

    Va rog sa va ganditi cum am putea imbunatatii piata si alte idei cu  privire la regiunea de pescuit
  • SPYSPY Postări: 41
    syby (RO1) a zis:
    Contracte si vanzare la liber cu preturi fara un 0
    da
  • SPYSPY Postări: 41
    La lv 8 la doc sa fie lv 100 nu  lv 120
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    BeoFarmer a zis:
    1. sa reorganizeze baltile de pesti pentru ca sunt praf, nu stiu de ce le-au modificat pentru ca ele eram bune.
    am 5 balti cu scoici si stridi si 1 cu homar.

    2. sa reduca preturile la echipamente cu 60-65%. sau sa se scoata.

    3. sa mareasca sumele de dolari pe care le primesti din contracte pentru ca in momentul de fata nu se merita sa trimiti o barca cu 10.000.000 dolari si sa vinzi contract cu 130.000 dolari ?!?!?!?!?!?!?!? si sa scape de cacaturile alea de peri si greble ca nu avem nevoie de asa ceva.

    4. diversitate in contracte, ca de 2 zile oricate contracte refuz primesc numai ce nu am sau nu pot pescuii din lipsa de balti.

    5. si poate si reducerea de peste in contracte ca cere cam mult.


    daca mai imi vine ceva mai completez. 
    oricum mi-am pierdut timpul spunandu-le si pastea.

    Multumesc! Voi transmite acum!

    syby (RO1) a zis:
    Beo, daca selectezi pareri, nu mai are rost sa stam nici macar pe forum...eu daca vorbesc nu o fac doar in numele meu...
    Nu selectez pareri, insa pana acum am tot spus ca jucatorii sunt nemultumiti deoarece pestele nu poate fi vandut si sa zis foarte clar ca acest lucru nu va mai fi posibil, de ce sa o fac din nou si din nou? Acest lucru mai mult ar inrautatii, as fi luat drept un om insistent, nesimtit, neintelegator care repeta zile intregi acelasi lucru!
    Eu de 3 zile nu am balti cu scoici dar mi se cer la piata...e normal?

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier