Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discutii: Modificari La Regiunea De Pescuit

1511

Comentarii

  • mayapop (RO1)mayapop (RO1) Postări: 12

    buna ziua

    astiar or uitat de preturile astronomice de la laborator , copacul lester ,si scoala maltildei puls alte cladiri care necesita multi dolari

    ce am cistigat din pesti e o nimica toata fata de preturile care se cer pentru cladiri

    ar trebui sa reduca preturile de ridicare si la aceste cladiri

    si mai un lucru : un joc prea complicat si prea greu nu e jucat de nimeni cu placere

    aceste sint zise ei ce vor sa ne faca sa ne lasam de joc in loc sa jucam in continuare

    sau sa bagam mai mult sa le merarga lor bine ?

    fiecare face ce vrea


    Cei care suntem mici, pentru ca am inceput jocul recent, suntem cei mai defavorizati. Docul era singura sursa de bani pentru a putea sa ne dezvoltam. Din productia curenta de la ferme si contracte (care cer multe produse si sunt de valoare mica), este greu sa mai crestem. Asa cum a spus violeta, preturile devin astronomice la orice vreu sa construiesti si la pamant, vizavi de ce bani poti obtine. Este o inechitate intre jucatorii mai vechi si cei mai nou intrati. In plus, s-ar parea ca acesti dezvotatori nu au inteles ca noi intram pe joc pentru relaxare, nu sa ne umplem de nervi. Cand vezi ca nu te poti dezvolta, ca foarte greu inaintezi, iti cam vine sa renunti la acest joc si sa cauti altceva pentru relaxare. Si deja jocul este mult prea incarcat, iti cere sa aloci bani si mult timp pentru a face fata la sarcini, ceea ce deja e cam prea mult. Fiecare dintre noi are serviciu, scoala, familie si scopul jocului nu poate fi deturnat de la relaxare la roboteala continua, pentru ca devine inutil.

    Mai este si faptul ca incearca sa ne pacaleasca pe fata, numind "noua piata de peste", cand de fapt sunt tot contracte, la care trebuie sa tragi sa ajungi la nivel maxim cu bonusul. Dar cand vezi ca trebuie sa muncesti mult pentru niste rasplati "rahitice", te lasi pagubas. Ni se duce orice urma de motivatie pentru acest joc.

    Am senzatia ca dezvoltatorii acestui joc incearca sa inchida serverul ro si nu stiu ce sa mai inventeze pentru a sicana jucatorii si ai face sa se lase de joc.
  • sandra105 (RO1)sandra105 (RO1) RO1 Postări: 75
    BeoFarmer a zis:

    Atentieeeeee!!!!!


    Am stiri de la Dennis, Product Manager

    Stirea suna cam asa:
    Aceste schimbari in regiunea de pescuit sunt permanente si nu se vor schimba,aceasta este decizia finala! 
    In ceea ce priveste piata de peste, echipa noastra de balansare este in vacanta, prin urmare nu vor putea fi facute modificari foarte curand, insa o sa incercam sa reechilibram contractele de la piata de peste!
    Tot permanent si tot final decid si eu sa nu mai bag mana in buzunar sa sposorizez pe cineva care-si bate joc de mine , de noi toti  in asemenea hal.
    Cat despre" echipa de balansare" din partea mea , poate  ramane in vacanta for ever...oricum pana acum au dat dovada doar de lipsa de respect pentru cei care le baga bani in cont.

  • IrinaLoghin (RO1)IrinaLoghin (RO1) RO1 Postări: 16
    Pai probabil ca merg pe principiul hai sa bagam cea mai proasta varianta posibila.....jucatorii fac scandal..se agita ,nu le convine ,ameninta si apoi noi venim cu o varianta putin imbunatatita pe care sunt nevoiti sa o accepte ca de///am tinut cont nitel de doleantelele lor ...dar de fapt era ceea ce ei vroiau sa bage de la inceput..si uite asa cainii latra caravana trece...
  • BeoFarmer a zis:
    Eu am facut o propunere echipei care sper sa va placa:

    Barcile sa fie mult mai ieftin de echipat



    Acum o sa vedem daca sunt luat in considerare sau nu


    Nu ma intereseaza chiar deloc. Suna mai interesant sa lase pestele la vanzare asa cum era inainte. Poate sa injumatateasca pretul, nu-I nimic. Pestele spade era 47000, sa-l faca 23500, si tot asa....Nu ne intereseaza  sa ieftenesca echiparea barcilor, pentru ca oricum le trimit neechipate. Nu merita sa mai bag nici un dolar in ele.

    Rusine.

  • O sa mai intru pe forum. Pana nu vad ca s-a modificat ceva in bine si jucatorii sunt multumiti, eu personal nu mai am ce cauta pe joc. Ma pis pe prostia de joc de care si-au batut joc.
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Uitati un exemplu a contractelor pentru nivelul maxim a pietei:

  • CyberJohn (RO1)CyberJohn (RO1) RO1 Postări: 643
    editat 17.08.2017
    628 de scoici si 628 de stridii pentru doar 1.6 milioane. :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

    CE GLUMA.


    EDIT:
    628 stridi = 2.943.436 dolari
            628 scoici = 2.198.000 dolari

    sa nu mentionez milioanele pentru echiparea barcilor.

    UNDE ESTE PROFITUL, CA EU NU IL VAD.
  • yoyobz (RO1)yoyobz (RO1) RO1 Postări: 43
    Hai sa stam stramb si sa judecam drept.
    De ce face ggs ceea ce face:
    -pentru ca poate:))
    -merg pe ideea ca orice schimbare nasoala pe care o fac de fapt nu va alunga pe nimeni de pe joc. sau cel putin pe nici un platitor, pentru ca nu va abandona investitia deja facuta:(
    -si pentru ca .....suntem lasi datorita orgoliului:(
    Spor in toate:)
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    Hai sa stam stramb si sa judecam drept.
    De ce face ggs ceea ce face:
    -pentru ca poate:))
    -merg pe ideea ca orice schimbare nasoala pe care o fac de fapt nu va alunga pe nimeni de pe joc. sau cel putin pe nici un platitor, pentru ca nu va abandona investitia deja facuta:(
    -si pentru ca .....suntem lasi datorita orgoliului:(
    Spor in toate:)
    ai dreptate aici dar putem sa nu ii mai platim chiar daca nu abandonam  au gindirea unui copil de 5 ani ,, este jucaria mea si fac ce vreau cu ea " dar nu gindesc ca aici este ca la un magazin si daca intri si dai peste un vinzator gretos nu mai cumperi nimic si nici nu mai dai pe acolo:))
  • rxn. (RO1)rxn. (RO1) Postări: 97
    Poate am omis sa scriu si aici ca sa stie lumea despre c echilibru vorbeam eu

    costa zeci de milioane de dolari sau mii de galbeni... costa sute d milioane de dolari sau zecii d mii d galbeni... costa 1 miliard de dolari sau sute de mii de galbeni

    si lumea avea destui dolari din pesti si numai cumpara nimeni cu galbeni !!!!! ASTA ERA MAREATA PROBLEMA !!!!!!
  • cristi si ferma (RO1)cristi si ferma (RO1) RO1 Postări: 1,062
    rxn. (RO1) a zis:
    Poate am omis sa scriu si aici ca sa stie lumea despre c echilibru vorbeam eu

    costa zeci de milioane de dolari sau mii de galbeni... costa sute d milioane de dolari sau zecii d mii d galbeni... costa 1 miliard de dolari sau sute de mii de galbeni

    si lumea avea destui dolari din pesti si numai cumpara nimeni cu galbeni !!!!! ASTA ERA MAREATA PROBLEMA !!!!!!
    FOARTE BINE punctat.
    Nu mai aveau vanzari.
    Ca niste porci grasi pana in cap care nu se satura... :(:/:|:'(
  • yoyobz (RO1)yoyobz (RO1) RO1 Postări: 43
       Eu asta am inteles din mesajul celor de la ggs:
    ,,noi gandim jocul pe termen lung si voi....ne incurcati"
     
  • CyberJohn (RO1)CyberJohn (RO1) RO1 Postări: 643
       Eu asta am inteles din mesajul celor de la ggs:
    ,,noi gandim jocul pe termen lung si voi....ne incurcati"
     
    pe termen lung. daca continua asa nu vor ajunge pana in 2018
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Au spus ca vor face modificari la piata ca sa fie mai profitabila, am facut si propunere in ceea ce priveste echipamentul, ori sa il ieftineasca ori sa il scoata de tot si sa gaseasca alte metode pentru a creste stocarea, pestele prins pe ora, etc fara costuri, cum ar fi cercetari de cooperativa pentru zona de pescuit (asta inca nu am propus, daca credeti ca e ok doar ziceti si o fac)
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    editat 17.08.2017
    vad ca a aparut un comentriu de la GGS si ne spun ca nu or sa mai revina asupra acestei decizii ca asa vor ei ca ne dauneaza noua, o sa le dauneze si lor eu unul am decis asa pe ,,termen lung" si ne limitat sa nu mai contribui cu nici un ban la salariile echipaei GGS, sper ca si alti sa ajunga la acceasi concluzie ca mine 
       PS si chiar ma gindesc serios sa imi caut un alt joc de relexare  ,,pe termen lung" si care sa nu apartina GGS
    Post edited by tudor gheorghe (RO1) on
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    nu te baza pe cooperative Beo ca o sa dispara si ele in curand din lipsa de jucatori 
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    modificarile la echiparea barcilor  si costurile reduse la modernizarea lor nu ajuta cu nimic...barcile pescuiesc si neechipate si nemodernizate...nu trebuie sa prinzi mai mult peste ca si asa, nu ai ce face cu el...aceste modificari sunt valabile doar cu vanzarea libera la peste la un pret mai mic decat cel initial

     


  • cristi si ferma (RO1)cristi si ferma (RO1) RO1 Postări: 1,062
    BeoFarmer a zis:
    Au spus ca vor face modificari la piata ca sa fie mai profitabila, am facut si propunere in ceea ce priveste echipamentul, ori sa il ieftineasca ori sa il scoata de tot si sa gaseasca alte metode pentru a creste stocarea, pestele prins pe ora, etc fara costuri, cum ar fi cercetari de cooperativa pentru zona de pescuit (asta inca nu am propus, daca credeti ca e ok doar ziceti si o fac)
    Este OK
  • Domnilor si doamnelor nu era normal ca piata organica de la pescuit sa fie la fel ca cea initiala cu toate produsele de ferme unde poti sa cumpari si sa vinzi produsele?
    Deci se putea lasa sa se vinda si pestele!... cat despre vacanta e normal sa isi ia iau cei de la ggs doar si-au umplut bine sacul de bani ! insa poate poate luam vacanta si noi definitiv atunci or sa vada sponsori ptr joc !
  • rxn. (RO1)rxn. (RO1) Postări: 97
    Mie imi place vechea idee de a transforma si aceasta regiune de pescuit intr-o ferma "clona" care sa functioneze ca si celelalte 3 ferme...
    Sa elimine barcile definitiv, sa "colectam" din acele balti, sa le "hranim" cu uneltele care le producem in doc... sa adauge hambare separate pentru pescuit(daca nu vor sa fie aceleasi cu hambarele de la ferma principala)si pestii sa aiba preturi exacte... 
    Siii sa imbunatatim nivelul baltilor !!!!!!!! 

    Si tot ar trebui ca la "piete" sa dam numai produse finite... 
  • The Best Farm 1 (RO1)The Best Farm 1 (RO1) Postări: 9
    editat 17.08.2017
    Cel mai urat update de pana acum.O mizerie.Pentru conturile mari mai este cum mai este,dar pentru cei mici care abia se dezvolta si care abia au deblocat zona de pescuit cu ce sa construiasca si cu ce barci sa adune pestele necesar pentru contracte,care ''odata finalizare'' (dupa 1 an de zile) sa primeasca o grebla si o perie..
  • SPYSPY Postări: 41
    Macar sa ne dea 100.000 gold 
  • sandra105 (RO1)sandra105 (RO1) RO1 Postări: 75


    Domnilor si doamnelor nu era normal ca piata organica de la pescuit sa fie la fel ca cea initiala cu toate produsele de ferme unde poti sa cumpari si sa vinzi produsele?
    Deci se putea lasa sa se vinda si pestele!... cat despre vacanta e normal sa isi ia iau cei de la ggs doar si-au umplut bine sacul de bani ! insa poate poate luam vacanta si noi definitiv atunci or sa vada sponsori ptr joc !
    Cel mai bine era sa ne fi lasat asa cum eram inainte. , sa putem vinde pestii .Doar nu crapa fierea in ei ca mai faceam si noi un dolar , tot din munca noastra si pe banii bagati de noi pana la urma.Dar de ce sa lase ei ceva care sa avantajeze cat de cat jucatorul...lasa sa-i dam in cap dar sa le luam banii fraierilor .
    De acum sa astepte mult si bine pana mai bag eu bani in pacaleala asta de joc.
  • CyberJohn (RO1)CyberJohn (RO1) RO1 Postări: 643
    editat 17.08.2017
    ceva nu este in regula, asa ar trebuii sa arate zona de pescuit? nu stiu ce sa fac

    http://prntscr.com/g9qdqe.



  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    Am o vaga banuiala ca docul, asa cum a fost pana acum a fost in bug, de care nu s-au sesizat pentru ca nu a "tipat" nimeni. Au realizat ei "greseala" la CM cand au monitorizat activitatea jucatorilor si au observat ca sunt multi mai dezvoltati decat ar fi fost in conditii normale. Si ca "fondurile" lor nu s-au "dezvoltat" conform dezvoltarii fermelor. Recunosc ca pentru a-mi dezvolta mai rapid fermele (cand aveam in nivel mai mic de 50) am cam cumparat terenuri pe galbeni, pentru ca daca asteptam sa fac dolarii necesari imbatraneam :smile:  Cred ca e cazul mutora. Ori acum, cu dolarii obtinuti din vanzarea pestelui nu au mai fost nevoiti (cei cu nivel mai mic) sa cumpere si sa foloseasca galbeni.
    Si in plus, se obtineau prea usor autorizatii de aur la fermierul cu peste de catre majoritatea jucatorilor. Si au remediat "problema" - cam drastic dupa parerea mea. Cred ca greseala a constat in pretul pestelui, s-a adaugat in zero la coada - pestele spada e posibil sa fi fost gandit sa se vanda cu 4.700dolari in loc de 47.000. Banuiesc ca cel / cei care au programat initial docul nu mai lucreaza la GGS sau au fost sanctionati.
  • Pana nu se rezolva nimic cu pescuitul consider ca nu exista !!! si voi juca ca si cum nu ar fi zona de pescuit, fara insa sa mai bag pe contul lor un sfantz deci decat sa ies in pierdere mai bine asa ... pana nu voi constata ca se merita acel pescuit sa pot vinde pestele la liber!!!  insa, in ritmul asta ma ajung nepotii din urma si cine stie poate le predau lor stafeta jocului !
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    editat 17.08.2017
    Pana nu se rezolva nimic cu pescuitul consider ca nu exista !!! si voi juca ca si cum nu ar fi zona de pescuit, fara insa sa mai bag pe contul lor un sfantz deci decat sa ies in pierdere mai bine asa ... pana nu voi constata ca se merita acel pescuit sa pot vinde pestele la liber!!!  insa, in ritmul asta ma ajung nepotii din urma si cine stie poate le predau lor stafeta jocului !

    De ce sa nu intri? Eu intru, dau sa adune toate barcile pe care le am cate un tip de peste, si astept sa apara fermierul cu peste. Si le "adun" pe toate atunci. Sa iau autorizatia ;)
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297

    buna ziua

    astiar or uitat de preturile astronomice de la laborator , copacul lester ,si scoala maltildei puls alte cladiri care necesita multi dolari

    ce am cistigat din pesti e o nimica toata fata de preturile care se cer pentru cladiri

    ar trebui sa reduca preturile de ridicare si la aceste cladiri

    si mai un lucru : un joc prea complicat si prea greu nu e jucat de nimeni cu placere

    aceste sint zise ei ce vor sa ne faca sa ne lasam de joc in loc sa jucam in continuare

    sau sa bagam mai mult sa le merarga lor bine ?

    fiecare face ce vrea


    Cei care suntem mici, pentru ca am inceput jocul recent, suntem cei mai defavorizati. Docul era singura sursa de bani pentru a putea sa ne dezvoltam. Din productia curenta de la ferme si contracte (care cer multe produse si sunt de valoare mica), este greu sa mai crestem. Asa cum a spus violeta, preturile devin astronomice la orice vreu sa construiesti si la pamant, vizavi de ce bani poti obtine. Este o inechitate intre jucatorii mai vechi si cei mai nou intrati. In plus, s-ar parea ca acesti dezvotatori nu au inteles ca noi intram pe joc pentru relaxare, nu sa ne umplem de nervi. Cand vezi ca nu te poti dezvolta, ca foarte greu inaintezi, iti cam vine sa renunti la acest joc si sa cauti altceva pentru relaxare. Si deja jocul este mult prea incarcat, iti cere sa aloci bani si mult timp pentru a face fata la sarcini, ceea ce deja e cam prea mult. Fiecare dintre noi are serviciu, scoala, familie si scopul jocului nu poate fi deturnat de la relaxare la roboteala continua, pentru ca devine inutil.

    Mai este si faptul ca incearca sa ne pacaleasca pe fata, numind "noua piata de peste", cand de fapt sunt tot contracte, la care trebuie sa tragi sa ajungi la nivel maxim cu bonusul. Dar cand vezi ca trebuie sa muncesti mult pentru niste rasplati "rahitice", te lasi pagubas. Ni se duce orice urma de motivatie pentru acest joc.

    Am senzatia ca dezvoltatorii acestui joc incearca sa inchida serverul ro si nu stiu ce sa mai inventeze pentru a sicana jucatorii si ai face sa se lase de joc.

    ...............................................................................................................................................................

    Ei lasa ca noi astia mai 'vechi' nu am inceput cu docuri si peste, si noi ne am chinuit, erau momente cand nu aveam bani sa dau drumu la moara sa imi faca hrana pentru gaini ca investisem intr o parcela sau ceva. Problema e ca nu poti sa dai ceva si apoi sa iei inapoi, nu e etic.

    Referitor la severul de Romania, doar nu crezi ca doar in Romania a avut loc update ul asta? Plus ca sunt care baga bani reali si in Ro :)))

    Pace :))))
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    toate bune si frumoase , toti suntem suparati ca GGSul isi bate joc de noi dar daca nu puten sa ne punem deacord sa facem ceva concret vor ramine doar vorbe in vint iar ei isi vor bate joc de noi in continuare  !!
      iar eu cred ca singurul loc unde ii doare sunt bani asa ca propun sa jucam ecologic fara stimulenti :)
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    cvg9 (RO1) a zis:
    Pana nu se rezolva nimic cu pescuitul consider ca nu exista !!! si voi juca ca si cum nu ar fi zona de pescuit, fara insa sa mai bag pe contul lor un sfantz deci decat sa ies in pierdere mai bine asa ... pana nu voi constata ca se merita acel pescuit sa pot vinde pestele la liber!!!  insa, in ritmul asta ma ajung nepotii din urma si cine stie poate le predau lor stafeta jocului !

    De ce sa nu intri? Eu intru, dau sa adune toate barcile pe care le am cate un tip de peste, si astept sa apara fermierul cu peste. Si le "adun" pe toate atunci. Sa iau autorizatia ;)
    Daca o sa mai fie fermierul cu peste...

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier