Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discutii: Docuri, pescuit si altele

146»

Comentarii

  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Salut,

    Chiar in acest moment trimit toate parerile voastre mai departe!
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    editat 29.05.2017
    Raman la parerea mea ca acest UPDATE nu are finalitate. Mi se pare aiurea sa pescuiesc pesti ca sa ii vand. E ok daca am nivel mic si am nevoie de dolari sa cresc. Dar ... pot vinde la fel de profitabil piersicile, ciresele, laptele, ouale etc. Din care, totusi, fac prajituri pe F2, sau parfumuri pe F3,  si e chiar mai profitabil sa le vand. Mi se parea normal / util sa folosesc pestii la Golful Sirenei, si sa obtin pe langa PRODUSE din peste si alge. Eu cred ca acest UP a avut doar scopul de a crea inca un event de Lucratorul Harnic (pe care ar fi putut totusi sa il numeasca Pescarul Harnic). Si daca la Lucratorul Harnic poti gandi o strategie, pentru ca toate produsele care se cer sunt si accesibile, aici la "Pescarul Harnic" mergi pe noroc: poate iti cere totusi ceva ce poti pescui.
    Ca o propunere de eficientizare, ar fi mai usor ca raportul acela de pescuit sa fie prezentat la cerere pentru fiecare vas in parte, ca optiune, si nu cand recoltez pestele.
    Dar asta e parerea mea. E posibil sa nu agreez asa mult acest UP si din cauza ca nu imi place sa pescuiesc (in viata reala). ;)
  • Concluzie generala din tot ce am citit din opiniile voastre :
    Acest update este in mare parte inutil , facut doar asa, sa zica cei de la BigFarm, ca au facut ceva " nou si productiv" :))) ( Ca si "ciorile sangerii de pe GGE:)) ) 
    Este bun pentru jucatorii incepatori ca mine . (Multumesc BigFarm, pwp :* )
    Dar...
    Este inutil , pentru cei de nivel mare, intrucat efectiv, acestia sunt fortati sa cheltuie bani (reali ) si timp daca vor sa pescuiasca. Apoi, pestele pescuit nu ii ajuta la absolut nimic pe jucatorii de nivel mare ,intrucat acesta suma pe care o obtii din vinderea pestelui, o poti obtine mult mai repede, si mult mai usor din vinderea altor produse pe f1,f2,f3. 

  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    :) Aproximativ corect. Cu singura observatie ca trebuie cheltuiti bani reali daca vrei sa faci ceva la Lucrator, sau vrei sa faci up rapid la doc si la vase.
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    editat 29.05.2017
    Concluzie generala din tot ce am citit din opiniile voastre :
    Acest update este in mare parte inutil , facut doar asa, sa zica cei de la BigFarm, ca au facut ceva " nou si productiv" :))) ( Ca si "ciorile sangerii de pe GGE:)) ) 
    Este bun pentru jucatorii incepatori ca mine . (Multumesc BigFarm, pwp :* )
    Dar...
    Este inutil , pentru cei de nivel mare, intrucat efectiv, acestia sunt fortati sa cheltuie bani (reali ) si timp daca vor sa pescuiasca. Apoi, pestele pescuit nu ii ajuta la absolut nimic pe jucatorii de nivel mare ,intrucat acesta suma pe care o obtii din vinderea pestelui, o poti obtine mult mai repede, si mult mai usor din vinderea altor produse pe f1,f2,f3. 

    Te contrazic

    Pescuitul e cea mai mare sursa de dolari la nivel actual, Cu barci bune 30-50 milioane pe zi
  • kalahari (RO1)kalahari (RO1) RO1 Postări: 61
    Poate fi cea mai buna sursa de pescuit daca ai ambarcatiuni cu multe sloturi echipate adecvat.
    Ce inseamna "adecvat" e o discutie lunga, dar cu siguranta sloturile suplimentare se obtin prin upgradare.
    Partea buna (inca) este ca nivelul PX-ului la peste nu conditioneaza upgradarile. Intr-o logica normala asa ar fi trebuit, dar e foarte bine si asa.
  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    editat 29.05.2017
    Concluzie generala din tot ce am citit din opiniile voastre :
    Acest update este in mare parte inutil , facut doar asa, sa zica cei de la BigFarm, ca au facut ceva " nou si productiv" :))) ( Ca si "ciorile sangerii de pe GGE:)) ) 
    Este bun pentru jucatorii incepatori ca mine . (Multumesc BigFarm, pwp :* )
    Dar...
    Este inutil , pentru cei de nivel mare, intrucat efectiv, acestia sunt fortati sa cheltuie bani (reali ) si timp daca vor sa pescuiasca. Apoi, pestele pescuit nu ii ajuta la absolut nimic pe jucatorii de nivel mare ,intrucat acesta suma pe care o obtii din vinderea pestelui, o poti obtine mult mai repede, si mult mai usor din vinderea altor produse pe f1,f2,f3. 

    Fără supărare, dar nu ai calculat nimic cu siguranţă, deci a te pronunţa despre profitabilitate fără să calculezi nu are niciun rost. Se obţine profit chiar şi cu barcă cu motor neechipată, dar dacă ai o barcă mare, cum sunt de exemplu cele câştigate la eventul care tocmai s-a terminat profitul este imens. Observaţia vine de un jucător vechi, ca să nu mă pronunţ mare-mic.

    Poate fi cea mai buna sursa de pescuit daca ai ambarcatiuni cu multe sloturi echipate adecvat.
    Ce inseamna "adecvat" e o discutie lunga, dar cu siguranta sloturile suplimentare se obtin prin upgradare.
    Partea buna (inca) este ca nivelul PX-ului la peste nu conditioneaza upgradarile. Intr-o logica normala asa ar fi trebuit, dar e foarte bine si asa.

    Influenţează chiar mult: nu poţi ridica docul fără acest nivel pescar, dacă vrei să o faci cu dolari.
  • Dany71772 (RO1)Dany71772 (RO1) RO1 Postări: 445
    eu consider ca la momentul actual docul este piesa care completeaza acest puzzel numit Big Farm, putin cam tarziu dar daca ramane asa este minunat, jucatorii vechi stiu despre ce vorbesc, iar ce noi vor descoperi in timp
    cei care il considerati inutil nu-l folositi chiar nu sunteti obligati mai ales ca nu aveti de castigat o decoratiune, autorizatii sau ceva cu mot, restul de 90% din comunitate cred ca-l va folosi cu placere
    deci parerile negative doar pot produce nefericirea majoritatii jucatorilor, in legatura cu acest update exista mici buguri cu baltile si lipsa a 1-2 tipuri de peste in acelasi timp nimic mai mult
    preparate din peste sunt deja destule la golful sirenei ajungeti cu nivelul pescarului pe la 100 si dupa cereti finalitate mai buna si aici dar pana atunci nu-i vad rostul acestei probleme, mai ales ca o finalitate ar cam scadea interesul(mici calcule-nu e greu) si nici nu cred ca se potriveste 
  • eu nu am posibiitatea de achizitionare a barcilor.Va rog sa ma ajutati cu ce conditii trebuiesc indeplinite!Multumesc
  • flori2007 (RO1)flori2007 (RO1) Postări: 131
    Mai da cu crevetii ce aveti? Ii astept inca din timpul campionatului dar nu au mai aparut nici pana acum! Doar la mine in balta este o problema? Sau s-or fi scumpit ,? I-au luat americanii, rusii ?
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    Ar trebui sa se faca ceva cu afisarea progresului pe floricola.
    Din ce am observat, daca trimiti vase la pescuit, in timp nu se schimba locurile de pescuit, raman in aceeasi aranjare si cu acelasi tip de peste. Dar ... nu sunt experta in doc si nu sunt foarte sigura de observatia mea.
  • nouggg (RO1)nouggg (RO1) Postări: 70
    Buna dragi fermieri. Nu vreau sa se interpreteze in fel si chip postarea mea insa vazand lista de rang de la evenimentul fermierului harnic, cea postata de moderator, am constatat ca am ocupat un loc foarte bun (10). Mie personal nu mi s-a parut ca as fi depus efort suplimentar pentru asta in conditiile in care nu am investit decat timpul necesar dotarii barcilor si trimiterii acestora la pescuit. Chiar mi s-a parut muuuult mai simplu de atins nivelul maxim, decat cealalta versiune a evenimentului. E doar o parere personala si atat.
     
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Buna dragi fermieri. Nu vreau sa se interpreteze in fel si chip postarea mea insa vazand lista de rang de la evenimentul fermierului harnic, cea postata de moderator, am constatat ca am ocupat un loc foarte bun (10). Mie personal nu mi s-a parut ca as fi depus efort suplimentar pentru asta in conditiile in care nu am investit decat timpul necesar dotarii barcilor si trimiterii acestora la pescuit. Chiar mi s-a parut muuuult mai simplu de atins nivelul maxim, decat cealalta versiune a evenimentului. E doar o parere personala si atat.
     
    Felicitari!


  • CyberJohn (RO1)CyberJohn (RO1) RO1 Postări: 643
    ce este mai bine sa ai la doc?  sa ai mai multe barci cu motor, mai multe vas skipjack, mai multe vas norfolk sau mai multe trauler.
    Trauleru la nivel maxim depaseste pe celelalte.
  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135

    eu zic că e bine să ai şi bărci mici şi mari, pentru eventul fermierului harnic, când cele mici se întorc repede cu marfa.
  • Dany71772 (RO1)Dany71772 (RO1) RO1 Postări: 445
    si eu cred la fel, plus ca sunt frumoase e pacat sa renunti la vreun model:)
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    Si eu am ajuns la gold la lucratorul de zilele trecute, ceea ce la lucratorul normal nu o sa se intample prea curand, in cazul meu. Contrar a ce spun unii colegi de aici, se pot face bani frumosi cu pescuitul si fara un efort prea mare depus, ce vreti mai mult :0. Spor!
  • marcel4 (RO1)marcel4 (RO1) RO1 Postări: 4
    De ce nu se poate vinde peste in afara contractelor ca pana acum? De ce alte produse se pot vinde si in afara contractelor? Nu este corect. Pretul prin contracte este foarte mic si se cer contracte cu valoare mica.
  • BlackAna5 (RO1)BlackAna5 (RO1) Postări: 932
    la mine tot nu pot vinde mixurile si pesstele din regiunea de pescuit 
  • la mine tot nu pot vinde mixurile si pesstele din regiunea de pescuit 
        Pai daca nu citesti anunturile...
        A fost facuta o piata de peste care da preturi mult mai mici cica "pentru ca ne dezvoltam prea repede" :rage:
  • Dj_deea90Player (RO1)Dj_deea90Player (RO1) RO1 Postări: 899
    la mine tot nu pot vinde mixurile si pesstele din regiunea de pescuit 
        Pai daca nu citesti anunturile...
        A fost facuta o piata de peste care da preturi mult mai mici cica "pentru ca ne dezvoltam prea repede" :rage:
    Voi doua v-ati certat, asa-i? 
  • BlackAna5 (RO1)BlackAna5 (RO1) Postări: 932
    nu
    dar chear nu am acele produse cu care onorez contractele de peste inainte vindeam ce vroiam cand vroiam si pretul nu e chear bun 
     ne dezvoltam repede ? cine a zis? >:)>:)>:)
  • nu
    dar chear nu am acele produse cu care onorez contractele de peste inainte vindeam ce vroiam cand vroiam si pretul nu e chear bun 
     ne dezvoltam repede ? cine a zis? >:)>:)>:)
       GGS !
  • BlackAna5 (RO1)BlackAna5 (RO1) Postări: 932
    la urechile mele nu a a juns
  • daniel fermier (RO1)daniel fermier (RO1) RO1 Postări: 546
    nu
    dar chear nu am acele produse cu care onorez contractele de peste inainte vindeam ce vroiam cand vroiam si pretul nu e chear bun 
     ne dezvoltam repede ? cine a zis? >:)>:)>:)
       GGS !
    la urechile mele nu a a juns

    @BeoFarmer BAN pleaseeee :neutral::angry::angry:
  • nu
    dar chear nu am acele produse cu care onorez contractele de peste inainte vindeam ce vroiam cand vroiam si pretul nu e chear bun 
     ne dezvoltam repede ? cine a zis? >:)>:)>:)
       GGS !
    la urechile mele nu a a juns

    @BeoFarmer BAN pleaseeee :neutral::angry::angry:
       Cui?
  • Dj_deea90Player (RO1)Dj_deea90Player (RO1) RO1 Postări: 899
    Refuza-le. Eu am asa si contracte de 6 milioane. Picaturile mi se pare ca scad foarte mult valoarea.

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier