Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discutii: Modificari La Regiunea De Pescuit

1411

Comentarii

  • ctm (RO1)ctm (RO1) RO1 Postări: 13
    Deja se imputeste pestele in hambar. GGS .....inca o porcarie a jocului. Sunt prea multi jucatori? Ma tot intreb de ce vreti sa plece de pe big farm in haita lumea? N-ar fi rau sa veniti si cu ceva constructiv, sau nu sunteti in stare ca cei din politica?Cândva era o placere jocul. Acum iti da dureri de cap. Oare mai merita jucat?

  • jan93 (RO1)jan93 (RO1) Postări: 10
    acest joc nu mai are nici o atractie am muncit asa de mult sa pot pescui sa am un venit in aceasta ferma si de odata am dat faliment cum zicea  cineva o sa lasam conturile la nepoti  sa mareasca ei ferma so duca la cel mai inalt nivel ca noi in aceasta viata nu putem nici macar sa ne pierdem timpu degeaba  nu avem nici un viitor asa cum vor eii  adica conducerea 
  • Rody-rory (RO1)Rody-rory (RO1) RO1 Postări: 125
    Buna dimineata.
    Stau si ma uit si ma mir de ce prostie au putut face. Folosesc dolari din celelalte ferme sa trimit barcile la pescuit si apoi sa dau pestele pe o grebla si o perie. Si ca sa folosesc aceste articole trebuie sa dau mesaje, sa intru pe chat sa dau sfoara-n tara ca vreau sa fac schimb de unelte, ca altfel nu am cum sa le folosesc.  Pe urma stai sa vad cine mi-a pus si apoi sa incep plimbarea pe conturi si sa le pun si eu ca oamenii au muncit pt ele. Macar lasati-ne sa le folosim pe propriile ferme, poate asa interesul pt piata de peste va creste. Asa voi fi interesata sa cresc productia la mine fara batai de cap, sa fac dolari si sa-i investesc in reg. de pescuit. Ca sa dau 408 ton la piata pe nimic trebuie sa merg de 6-7 la balta , ca acum dau ton cu tiriita. Nu mai spun ca peste spada si restul, deloc.Sper ca GGS sa regindeasca total prostia care au facut-o.

    Numai bine tuturor si ginduri bune GGS. 
  • sandra105 (RO1)sandra105 (RO1) RO1 Postări: 75
    Revoltator , umilitor , scandalos , nedrept!

    Daca asta a fost solutia ggs pentru a termina definitiv acest joc : atunci nu le pot spune decat ca: au reusit !

    Singura solutie este sa reveniti la  situatia anterioara  dand posibilitatea jucatorilor sa aleaga daca doresc sa vanda pestele sau il vor transfera la piata pentru niste gunoaie de cadouri .

    Alte tertipuri de genul : hai ca va lasam sa-l vindeti dar cu preturi mai mici , sunt inacceptabile.

    Incetati sa ne mai umiliti dandu-ne  speranta ca putem avansa cat de cat in acest joc , pentru ca  apoi sa ne retrageti cu brutalitate si maxima rautate aceasta sansa .


  • SPYSPY Postări: 41
    Cel mai prost uptade 
    JALNICCC
  • clinn (RO1)clinn (RO1) RO1 Postări: 198
    editat 17.08.2017
    Buna draga comunitate!
    Eu am sustinut inca de la inceput ca, se castiga prea usor si prea multi bani si ca jocul nu mai are farmec, asa ca asteptam aceasta reechilibrare. Greseala mare a fost ca din start nu trebuia sa se dea drumul la versiunea aceea de pescuit si sa se astepte pana cand era gata asta.
    Reactile umane sunt logice...e ca si cand ai avut un salariu de 10.000 si ti-l reduce la 500.
    Daca in schimb aveai 250 si ti-l crestea la 500 era toata lumea bucuroasa nu? (cam asta e filozofia)
    Sa revenim la partea reala si practica: Total de acord ce a spus Rodica si alti jucatori: dai bani din ferme pe echipamente care acum sunt scumpicele si apoi te uiti cum "se impute" pestele pe stoc, sperand ca intr-o zi o sa vina si in contract care sa-l poti expedia cu acel peste si asta pentru ca s-a modificat substantial si repartitia pestilor in balta.
    Iarasi daca at fi sa ne uitam la retetele din golful Sirenei, unde scrie ca file de peste rar se face din cod, somon si spade, ma gandesc ca e logic ca acesti pesti sa apara rar si ca asta e de fapt normalitatea care trebuia sa existe de la bun inceput. Insa acum aceasta normalitate loveste cam dur si ca atare trebuie sa venim cu propuneri pertinente care sa aiba ceva sansa de realizare.
    Si da, recunosc public ca acum avem un moderator care transmite feedback-ul si care se implica si e DE APRECIAT acest lucru si in acest caz ar trebui sa ne exprimam si aici si nu musai pe ENG, deoarece suntem acum auziti si de aici.
    Daca ati remarcat din valoarea contractelor, deja pretul pestilor e redus substantial, asa ca propunerile mele OFICIALE sunt urmatoarele:
    1. Sa se poada vinde pestele la liber, ca oricare produs, din moment ce acum valoreaza putin si nu  mai dezechilibreaza balanta..e cel mai logic si firesc..si cine vrea acel bonus de 25% de la piata sa munceasca si acolo.....altfel vom avea mult hering pe stoc degeaba si bani zero.
    2. Mixurile NU at trebui sa fie cerute in contracte -  E O MARE GRESEALA - faci mixuri pentru a face cutii cu mistere, ptr hrana de alge, ingrasamant, de alge etc si nu ca sa iei niste amarati de dolari.
    3. La piata organica avem (ce-i drept mai rar) crema de miere sau sapun...care aduc profitul cel mai bun...e LOGIC si firesc sa avem si la piata de peste in contracte cerinte cu retetele cele mai valoroase de la golful Sirenei, asa cum se arata si in poza cu update-ul (pentru ca am citit pe ENG aseara ca de fapt e pacaleala si la contracte NU  se cere nici o reteta).
    4. Cadourile sunt...cadouri si nu cred ca pot fi folosite in propria ferma insa am putea primii mai multe jetoane si produse premium decat cadouri care asa cum a spus si colega mea, nu pot fi folosite la tine in ferma.
    (probabil ca GGS stie ca exista in fapt, contrar regulamentului multe multi accounturi si lumea isi pune singura cadouri (si nu e nimeni fraier sa inchida  conturi care iti aduc bani ..ca totul se rezuma la bani :( chiar daca e impotriva regulamentului oficial...) dar mai sunt si oameni care nu au multi account) si beneficiaza greu de cadouri.
    5. In fine, existent unui pret official de vanzare a pestilor este necesara pentru a isi dezvolta fiecare strategia de pescuit si de contracte, ca altfel nu vorbim de joc de strategie si se contrzice insasi "definitia" oficiala a jocului.

    Spor la joc si o zi frumoasa!
  • Gabriela_M (RO1)Gabriela_M (RO1) RO1 Postări: 140
    Buna ziua tuturor

    Propunerile facute de Clinn sunt reale si firesti intr-o dezvoltare normala a jocului - daca nu ar fi facut greseala sa dea drumul la zona de pescuit si cred ca unele din ele vor fi implementate in timp.
    Sunt normale si reactiile jucatorilor dupa "echilibrarea" jocului. Dezvoltatorii s-au asteptat la asemenea reactii, prin urmare ne dau greble si perii la schimb.
    In timp, ecourile actualizarii se vor stinge, vom dezvolta piata de peste, se vor aduce ceva imbunatatiri si totul va intra in normal.
    Sa ne bucuram ca am reusit sa imbunatatim cat de cat laboratoarele, ascunzatoarea lui Lester, ca avem o flota, si ca acum jocul a devenit echilibrat - atingerea urmatorului nivel al laboratorului va ramane doar un vis ....

    o zi frumoasa si mult spor  :)
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    sunt total deacord cu clinn....astea sunt masuri de echilibrarea balantei, insa update  asta a fost cireasa de pe tort...sunt nemultumiri cu privire si la alte update-uri pe care le am inghitit si am mers mai departe si astefel jocul a ajuns un stress
  • sandra105 (RO1)sandra105 (RO1) RO1 Postări: 75
    daaaaaa....sa ne bucuram pentru un sfert de acadea....ca pe restul au luat inapoi :(
    Penibil !
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    parerea mea este ca a fost gandit bine docul la inceput avand in vedere avalansa de evenimente si competitii...acum l au regandit si sper sa regandeasca si frecventa evenimentelor si competitiilor care, te epuizeaza fizic si te goleste de toate resursele pe care cu greu le strangi...avand in vedere acest fapt, ma intreb, cand avem timp sa strangem dolari si sa facem o modernizare ? A nu se uita ca avem si cooperative care nu functioneaza singure si care cer si ele dolari si gold..
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    editat 17.08.2017
    Eu din comentariul tau sunt de acord cu asta:

    Si da, recunosc public ca acum avem un moderator care transmite feedback-ul si care se implica si e DE APRECIAT acest lucru si in acest caz ar trebui sa ne exprimam si aici si nu musai pe ENG, deoarece suntem acum auziti si de aici.


  • buna ziua
    Parerea mea este ca au facut greseala ca nu au lasat pestii sa se vanda... in paralel cu piata puteam asa sa ne dam interesul pentru joc ,
    Eu imi imaginez ca jocul trebuie sa aduca imbunatatiri , insa nu in felul asta puteau sa ne dea altceva de lucru altceva de constuit ca sa avem pe ce cheltui dolarii dar nu ce au facut acum e de-a dreptul Rusinos , asa scade intersesul jucatorului si se va plictisi si ce sa zic de contrubutibutia cu bani reali care nu va mai fi si playerul va renunta la joc !
    Avem destuule cheltuieli cu laborul , Matilda ridicat fel de fel de cladiri , parcele cumparat terenuri aveam ce face, in special ca Steve vine din an in paste si nu mereu il prinzi sau daca e asa o singura data
    Trebuie cumva sa reactionam cat mai multi la cea ce au facut si sa revina la vanzarea pestilor care a fost initial altfel ...jocul nu va mai prezenta interes!
  • Nu intelegeti ca este un mod subtil de a ne lasa de joc. Cei drept au reusit cu un update "super". Dai peste in valoare de cateva milioane pe o grebla :))) a da si 50k dolari daca ai noroc.
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    editat 17.08.2017

    Atentieeeeee!!!!!


    Am stiri de la Dennis, Product Manager

    Stirea suna cam asa:
    Aceste schimbari in regiunea de pescuit sunt permanente si nu se vor schimba,aceasta este decizia finala! 
    In ceea ce priveste piata de peste, echipa noastra de balansare este in vacanta, prin urmare nu vor putea fi facute modificari foarte curand, insa o sa incercam sa reechilibram contractele de la piata de peste!
    Post edited by BeoFarmer on
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    Da...vom lua si noi o luuuunga vacanta
  • CyberJohn (RO1)CyberJohn (RO1) RO1 Postări: 643
    da, ok
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    vad ca au aparut si uni care tin cu ursul nu-mi pare nimic normal cind apuci sa dai cuiva ceva e jenant sa te duci sa il iei inapoi e injositor puteau sa gindeasca o alta strategie de a echilibra ceva nu asta:((
    imi e scirba de felul cum gindesc si incearca sa isi gestioneze propriile greseli:!!
  • rxn. (RO1)rxn. (RO1) Postări: 97
    "echilibru" moderatorul nu mentioneaza incasarile uriase ale companiei din toate evenimentele de anul acesta... problema era ca la doc, ca sa sari peste timpul de asteptare dadeau cam prea putini galbeni pentru cam prea multe px, si jucatorii obtineau cam multi dolari si compania nu obtinea destui bani *reali* din acea regiune de pescuit.

    A mai vazut cineva in laborator inn 2016 acele: hrana premium = hrana (normala) + culturi . apoi hrana super = hrana premium + hrana normala . apoi hrana din alge = hrana super + hrana premium ? Asta a fost in laborator inainte de pescuit, si inainte sa introduca pescuitul in joc, a fost un update care au eliminat acele *buguri* din laborator... Asta se va intampla si cu cutiile cu mistere din laborator... nu pare ciudat ca se fac din mixuri de pesti ?

    eu NU fac nici un contract pana nu vor reintroduce preturi la ele... pentru ca nu au nici un pret... 

    si interesant ca au scos casuta unde trebuia sa scrii email la inregistrarea contului... a observat cineva ca piata aia da numai cadourile care le pun alti jucatori pe ferma ta? 
  • yourdreams132 (RO1)yourdreams132 (RO1) RO1 Postări: 27
    Exact, ne-ar prinde si noua bine o vacanta ...
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    rusine  domnul Dennis o decizie foarter proasta probabil ca vei vedea o scadere a numarului de jucatori !!!
  • arabu.lolo (RO1)arabu.lolo (RO1) Postări: 22
    editat 17.08.2017
    BeoFarmer a zis:
    pe INT sau strans intr-o zi 273 de comentari impotriva acestui update printre care ma numar si eu, dar oricum nu conteaza.
    Pai si pe RO de ce nu se fac comentarii? 

    Deageaba avem noi propriul forum, daca lumea merge pe EN, pot face cerere linistit pentru stergerea forumului romanesc daca romanii nu il folosesc!
    petru ca pe RO nu ii iau in seama
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    rusine  domnul Dennis o decizie foarter proasta probabil ca vei vedea o scadere a numarului de jucatori !!!
    A spus ca vor fi modificari in bine, dar nu avem alte detalii
  • arabu.lolo (RO1)arabu.lolo (RO1) Postări: 22
    editat 17.08.2017
    nu inteleg un lucru ..de ce nu ne lasa si pe noi sa ne imbogatim...si vor numai pentru ei.. se pare ca balanta inclina numai in favoarea lor...si noua ne-ar prinde bine o  vacanta,si noi putem sa facem un update in portofele si sa le "scadem,,salariul de la 10000 la 500.. sunt de acord cu update-ul asta dar nu era mai ok sa ramana  varianta vanzarii pestilor la liber? nu stiu daca ati observat dar nu primesti balti cu peste cerut la piata..nici nu vreau sa ma gandesc la bataia de joc cand ve ti baga silozul 

    AR TREBUI SCOASE SI  SACINILE  ZILNICE DE LA PESCUIT. IN CONDITIILE DE FATA NU LE MAI PUTEM FINALIZA      TIMPII,CANTITATEA SI BALTA RARA CU SPADA NU AJUTA
  • Ariel_9 (RO1)Ariel_9 (RO1) Postări: 80
    editat 17.08.2017
    BeoFarmer a zis:

    Atentieeeeee!!!!!


    Am stiri de la Dennis, Product Manager

    Dennis who???
    Aha...stiu: "Dennis the Menace"  http://http//www.imdb.com/title/tt0106701/

    90s vintage retro 1990s nostalgia GIF
     

  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    Buna dimineata.
    Stau si ma uit si ma mir de ce prostie au putut face. Folosesc dolari din celelalte ferme sa trimit barcile la pescuit si apoi sa dau pestele pe o grebla si o perie. Si ca sa folosesc aceste articole trebuie sa dau mesaje, sa intru pe chat sa dau sfoara-n tara ca vreau sa fac schimb de unelte, ca altfel nu am cum sa le folosesc.  Pe urma stai sa vad cine mi-a pus si apoi sa incep plimbarea pe conturi si sa le pun si eu ca oamenii au muncit pt ele. Macar lasati-ne sa le folosim pe propriile ferme, poate asa interesul pt piata de peste va creste. Asa voi fi interesata sa cresc productia la mine fara batai de cap, sa fac dolari si sa-i investesc in reg. de pescuit. Ca sa dau 408 ton la piata pe nimic trebuie sa merg de 6-7 la balta , ca acum dau ton cu tiriita. Nu mai spun ca peste spada si restul, deloc.Sper ca GGS sa regindeasca total prostia care au facut-o.

    Numai bine tuturor si ginduri bune GGS. 
    Mie mi se cer scoici de ieri, dar de 2 zile nu am o balta cu scoici si creveti..
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    Eu m am hotarat sa nu mai pescuiesc, pentru ca ies in pierdere..va sfatuiesc sa faceti la fel! Zi frumoasa, dragi colegi!
  • Eu m am hotarat sa nu mai pescuiesc, pentru ca ies in pierdere..va sfatuiesc sa faceti la fel! Zi frumoasa, dragi colegi!
    Eu de ieri barcile le trimit neechipate 
  • rxn. (RO1)rxn. (RO1) Postări: 97
    interesant..dupa c trimit observ ca au mai aparut comentarii inainte sa-l trimit :)

    A mai observat cineva ca atunci cand vrei sa construiesti pe ferma (exemplu: livada) obtii destui dolari pt imbunatatire colectand vreo 100 de livezi? 
    Pestii aceia dadeau multi dolari...cam prea multi dolari pe langa preturile de imbuntatire a barcilor... o singura calatorie iti dadea toti dolarii cheltuiti pe imbunatatirea barcii. Dar la acea "livada" nu primesti dintro singura colectare toti dolarii care i-au cheltuit pe imbunatatire... 

    Si oare de ce se fac updates din astea mereu cand "echipa este in vacanta" ? 
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Eu am facut o propunere echipei care sper sa va placa:

    Barcile sa fie mult mai ieftin de echipat



    Acum o sa vedem daca sunt luat in considerare sau nu
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    vacanta ????!!!
    vrajeala e o scuza pentru prostie :)BeoFarmer a zis:
    rusine  domnul Dennis o decizie foarter proasta probabil ca vei vedea o scadere a numarului de jucatori !!!
    A spus ca vor fi modificari in bine, dar nu avem alte detalii
    si beo trebuiau sa se gindeasca de la inceput  nu sa corecteze pe parcurs  nu e o eroare oarecare  care nu permite nu stiu ce si se va repara e un mod de joc pe care ei l-au implementat prost asta este lipsa de profesionalitate arata ca acolo lucreaza niste incepatori prost platiti care nu isi dau interesul:)) 

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier