Acasă Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discutii: Modificari La Regiunea De Pescuit

1411

Comentarii

• jan93 (RO1)jan93 (RO1) Postări: 10
    acest joc nu mai are nici o atractie am muncit asa de mult sa pot pescui sa am un venit in aceasta ferma si de odata am dat faliment cum zicea  cineva o sa lasam conturile la nepoti  sa mareasca ei ferma so duca la cel mai inalt nivel ca noi in aceasta viata nu putem nici macar sa ne pierdem timpu degeaba  nu avem nici un viitor asa cum vor eii  adica conducerea 
    jan93 @ ro 1
  • SPYSPY Postări: 41
    Cel mai prost uptade 
    JALNICCC
  • Gabriela_M (RO1)Gabriela_M (RO1) RO1 Postări: 140
    Buna ziua tuturor

Propunerile facute de Clinn sunt reale si firesti intr-o dezvoltare normala a jocului - daca nu ar fi facut greseala sa dea drumul la zona de pescuit si cred ca unele din ele vor fi implementate in timp.
    Sunt normale si reactiile jucatorilor dupa "echilibrarea" jocului. Dezvoltatorii s-au asteptat la asemenea reactii, prin urmare ne dau greble si perii la schimb.
    In timp, ecourile actualizarii se vor stinge, vom dezvolta piata de peste, se vor aduce ceva imbunatatiri si totul va intra in normal.
    Sa ne bucuram ca am reusit sa imbunatatim cat de cat laboratoarele, ascunzatoarea lui Lester, ca avem o flota, si ca acum jocul a devenit echilibrat - atingerea urmatorului nivel al laboratorului va ramane doar un vis ....

o zi frumoasa si mult spor  :)
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    sunt total deacord cu clinn....astea sunt masuri de echilibrarea balantei, insa update  asta a fost cireasa de pe tort...sunt nemultumiri cu privire si la alte update-uri pe care le am inghitit si am mers mai departe si astefel jocul a ajuns un stress
    parerea mea este ca a fost gandit bine docul la inceput avand in vedere avalansa de evenimente si competitii...acum l au regandit si sper sa regandeasca si frecventa evenimentelor si competitiilor care, te epuizeaza fizic si te goleste de toate resursele pe care cu greu le strangi...avand in vedere acest fapt, ma intreb, cand avem timp sa strangem dolari si sa facem o modernizare ? A nu se uita ca avem si cooperative care nu functioneaza singure si care cer si ele dolari si gold..
  • Nu intelegeti ca este un mod subtil de a ne lasa de joc. Cei drept au reusit cu un update "super". Dai peste in valoare de cateva milioane pe o grebla :))) a da si 50k dolari daca ai noroc.
    ~Wonderful Ranch~

Da...vom lua si noi o luuuunga vacanta
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 786
    vad ca au aparut si uni care tin cu ursul nu-mi pare nimic normal cind apuci sa dai cuiva ceva e jenant sa te duci sa il iei inapoi e injositor puteau sa gindeasca o alta strategie de a echilibra ceva nu asta:((
    imi e scirba de felul cum gindesc si incearca sa isi gestioneze propriile greseli:!!

• rxn. (RO1)rxn. (RO1) Postări: 97
    "echilibru" moderatorul nu mentioneaza incasarile uriase ale companiei din toate evenimentele de anul acesta... problema era ca la doc, ca sa sari peste timpul de asteptare dadeau cam prea putini galbeni pentru cam prea multe px, si jucatorii obtineau cam multi dolari si compania nu obtinea destui bani *reali* din acea regiune de pescuit.

A mai vazut cineva in laborator inn 2016 acele: hrana premium = hrana (normala) + culturi . apoi hrana super = hrana premium + hrana normala . apoi hrana din alge = hrana super + hrana premium ? Asta a fost in laborator inainte de pescuit, si inainte sa introduca pescuitul in joc, a fost un update care au eliminat acele *buguri* din laborator... Asta se va intampla si cu cutiile cu mistere din laborator... nu pare ciudat ca se fac din mixuri de pesti ?

eu NU fac nici un contract pana nu vor reintroduce preturi la ele... pentru ca nu au nici un pret... 

si interesant ca au scos casuta unde trebuia sa scrii email la inregistrarea contului... a observat cineva ca piata aia da numai cadourile care le pun alti jucatori pe ferma ta? 
  • yourdreams132 (RO1)yourdreams132 (RO1) RO1 Postări: 27
    Exact, ne-ar prinde si noua bine o vacanta ...
    rusine  domnul Dennis o decizie foarter proasta probabil ca vei vedea o scadere a numarului de jucatori !!!

• arabu.lolo (RO1)arabu.lolo (RO1) Postări: 22
    editat 17.08.2017
    BeoFarmer a zis:
    pe INT sau strans intr-o zi 273 de comentari impotriva acestui update printre care ma numar si eu, dar oricum nu conteaza.
    Pai si pe RO de ce nu se fac comentarii? 

Deageaba avem noi propriul forum, daca lumea merge pe EN, pot face cerere linistit pentru stergerea forumului romanesc daca romanii nu il folosesc!
    petru ca pe RO nu ii iau in seama
    Pentru ca...
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    rusine  domnul Dennis o decizie foarter proasta probabil ca vei vedea o scadere a numarului de jucatori !!!
    A spus ca vor fi modificari in bine, dar nu avem alte detalii
  • arabu.lolo (RO1)arabu.lolo (RO1) Postări: 22
    editat 17.08.2017
    nu inteleg un lucru ..de ce nu ne lasa si pe noi sa ne imbogatim...si vor numai pentru ei.. se pare ca balanta inclina numai in favoarea lor...si noua ne-ar prinde bine o  vacanta,si noi putem sa facem un update in portofele si sa le "scadem,,salariul de la 10000 la 500.. sunt de acord cu update-ul asta dar nu era mai ok sa ramana  varianta vanzarii pestilor la liber? nu stiu daca ati observat dar nu primesti balti cu peste cerut la piata..nici nu vreau sa ma gandesc la bataia de joc cand ve ti baga silozul 

AR TREBUI SCOASE SI  SACINILE  ZILNICE DE LA PESCUIT. IN CONDITIILE DE FATA NU LE MAI PUTEM FINALIZA      TIMPII,CANTITATEA SI BALTA RARA CU SPADA NU AJUTA
    Pentru ca...
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    Buna dimineata.
    Stau si ma uit si ma mir de ce prostie au putut face. Folosesc dolari din celelalte ferme sa trimit barcile la pescuit si apoi sa dau pestele pe o grebla si o perie. Si ca sa folosesc aceste articole trebuie sa dau mesaje, sa intru pe chat sa dau sfoara-n tara ca vreau sa fac schimb de unelte, ca altfel nu am cum sa le folosesc.  Pe urma stai sa vad cine mi-a pus si apoi sa incep plimbarea pe conturi si sa le pun si eu ca oamenii au muncit pt ele. Macar lasati-ne sa le folosim pe propriile ferme, poate asa interesul pt piata de peste va creste. Asa voi fi interesata sa cresc productia la mine fara batai de cap, sa fac dolari si sa-i investesc in reg. de pescuit. Ca sa dau 408 ton la piata pe nimic trebuie sa merg de 6-7 la balta , ca acum dau ton cu tiriita. Nu mai spun ca peste spada si restul, deloc.Sper ca GGS sa regindeasca total prostia care au facut-o.

Numai bine tuturor si ginduri bune GGS. 
    Mie mi se cer scoici de ieri, dar de 2 zile nu am o balta cu scoici si creveti..
    Denion @ ro 1

• Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    Eu m am hotarat sa nu mai pescuiesc, pentru ca ies in pierdere..va sfatuiesc sa faceti la fel! Zi frumoasa, dragi colegi!
    Denion @ ro 1

• Eu m am hotarat sa nu mai pescuiesc, pentru ca ies in pierdere..va sfatuiesc sa faceti la fel! Zi frumoasa, dragi colegi!
    Eu de ieri barcile le trimit neechipate 
    Pentru ca...
  • rxn. (RO1)rxn. (RO1) Postări: 97
    interesant..dupa c trimit observ ca au mai aparut comentarii inainte sa-l trimit :)

A mai observat cineva ca atunci cand vrei sa construiesti pe ferma (exemplu: livada) obtii destui dolari pt imbunatatire colectand vreo 100 de livezi? 
    Pestii aceia dadeau multi dolari...cam prea multi dolari pe langa preturile de imbuntatire a barcilor... o singura calatorie iti dadea toti dolarii cheltuiti pe imbunatatirea barcii. Dar la acea "livada" nu primesti dintro singura colectare toti dolarii care i-au cheltuit pe imbunatatire... 

Si oare de ce se fac updates din astea mereu cand "echipa este in vacanta" ? 
    vacanta ????!!!
    vrajeala e o scuza pentru prostie :)BeoFarmer a zis:
    A spus ca vor fi modificari in bine, dar nu avem alte detalii
    si beo trebuiau sa se gindeasca de la inceput  nu sa corecteze pe parcurs  nu e o eroare oarecare  care nu permite nu stiu ce si se va repara e un mod de joc pe care ei l-au implementat prost asta este lipsa de profesionalitate arata ca acolo lucreaza niste incepatori prost platiti care nu isi dau interesul:)) 

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier