Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discutii: Modificari La Regiunea De Pescuit

1311

Comentarii

  • Ariel_9 (RO1)Ariel_9 (RO1) Postări: 80
    BeoFarmer a zis:
    Eu sambata discutasem cu wabbit, moderator pe forumul englez, despre aceasta actualizare.

    Noi ne-am gandit ca era mai bine daca ar fi scazut pretul pestilor in vanzare, iar la piata de peste sa il fi putut vinde mai scump, dar nici azi nu am primit un raspuns de la cineva din echipa privind conversatia noastra

    Dar voi sunteti de acord cu ideea, da? Caci voi insista cu ea 
    Nu!! - e ceea ce spuneam mai sus despre strategia "biciul si zaharelul" :)))
    Ce face GGS? Vine mai intai cu o varianta foarte proasta, care ne dezavantajeaza si nemultumeste pe toti - scuze, nu chiar pe toti,:)))   dar sa zicem ca pe majoritatea. Si noi, ce facem?
    Ajungem sa ii rugam sa ne ofere varianta mai putin proasta???? pff :)))
    Dar daca asta era de fapt intentia initiala a companiei? Ulterior, daca vor mai fi cativa nemultumiti, vor putea spune linistiti "dar asta ati cerut chiar voi, si noi intotdeauna va facem pe plac".
    Si acum vor fi si dovezile, publice,  ca rezultatele de la chestionare de unde sa reiasa ca jucatorii au cerut scoaterea semintelor de aur de la recompensele din competitie, si tot jucatorii au cerut competitii cat mai dese - pe acelea nu le-a vazut inca nimeni :P

  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    insistă pentru ieftinerea up-rilor de la Laborator, Şcoală şi Lester, că acolo foloseam dolarii, nu-i duceam acasă ... Să fie nişte preţuri normale, în conformitate cu ce se obţine pe joc normal, nu cu cardul.
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Eu astept atunci si alte propuneri din partea voastra, atat in ceea ce priveste regiunea de pescuit, cat si in ceea ce priveste laboratorul,scoala si copacul

    Eu o sa transmit tot feedback-ul echipei si sa speram ca se va face ceva, tinandu-se cont de parerea comunitatii
  • Mutzy (RO1)Mutzy (RO1) RO1 Postări: 358
    BeoFarmer a zis:
    Eu sambata discutasem cu wabbit, moderator pe forumul englez, despre aceasta actualizare.

    Noi ne-am gandit ca era mai bine daca ar fi scazut pretul pestilor in vanzare, iar la piata de peste sa il fi putut vinde mai scump, dar nici azi nu am primit un raspuns de la cineva din echipa privind conversatia noastra

    Dar voi sunteti de acord cu ideea, da? Caci voi insista cu ea 
    Depinde cu cat ar fi scazut pretul pestelui. Ar fi o afirmatie gratuita sa spun ca mi-ar conveni varianta, fara sa stiu ca am profit.
  • cristi si ferma (RO1)cristi si ferma (RO1) RO1 Postări: 1,062
    Era absolut evident sa se intample asta.
    Inca de la inceput mi-am dat seama ca ne vor atrage sa facem traulere lvl 6 si dupa ori vor scoate facilitatea de a vinde pestele ori valoarea pestilor se va micsora inzecit.
    PROFIT :neutral:  :/
  • SPYSPY Postări: 41
    editat 16.08.2017
    -
    Post edited by SPY on
  • BeoFarmer a zis:
    Eu astept atunci si alte propuneri din partea voastra, atat in ceea ce priveste regiunea de pescuit, cat si in ceea ce priveste laboratorul,scoala si copacul

    Eu o sa transmit tot feedback-ul echipei si sa speram ca se va face ceva, tinandu-se cont de parerea comunitatii


    Şi pentru că tot a venit vorba şi momentul potrivit, pe lângă reintroducerea opţiunii de vânzare directă a peştelui/produselor, ar trebui cerută- într-o oarecare concordanţă cu produsele de la piaţa organică- şi posibilitatea CUMPĂRĂRII de peşte/produse, chiar şi la rata actuală, de 10:1 (cumpărare:vânzare). E total aiurea, dezamăgitor şi frustrant să stai cu un contract blocat pt că nu ai un hering sau un homar... iar timpii de pescuit au crescut, de nu se va mai putea trece decât o data pe zi la doc (pt un jucător normal, cu serviciu, copii şi familie). Şi în aceeaşi ordine de idei, ar fi potrivită- dată fiind multitudinea mereu crescândă de produse care se pot fabrica şi se cer de la brutărie, magazin floricol şi sirenă- posibilitatea cumpărării, în aceleaşi condiţii de paritate, a tuturor produselor cerute la nave şi la contracte (prăjituri, buchete, reţete etc).

    PS1: mă îndoiesc că se va implementa aşa ceva, dar vă doresc mult success în demersurile voastre.

    PS2: felicitări şi mersi pt programul AFP26, care face jocul să meargă un picuţ mai repede; dacă mai cunoaşteţi soluţii din astea... veţi ajunge mai uşor la inima gamerilor, care vă vor trece mai uşor cu vederea unele scăpări.

  • dann (RO1)dann (RO1) Postări: 11
    editat 16.08.2017
    Conform anuntului: "Posibilitatea de a vinde direct pestii si momeala obtinuta in regiunea de pescuita va fi eliminata".
    In concluzie si posibilitatea ca eu sa mai bag bani reali in joc va fi eliminata, atat pe termen scurt, cat si pe termen mediu sau lung!
    Bafta GGS pe termen ....whatever! :)))
  • Ladaru12Player (RO1)Ladaru12Player (RO1) RO1 Postări: 94
    si eu cred ca este o solutie buna cu aceasta idee
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    pot spune ca interesul pentru zona de pescuit mi-a pierit, cum nici piata organica nu-mi place si nu o folosesc deloc o ignor asa am sa ignor si piata de peste si zona de pescuit , desi am navele maricele probabil ca voi mai intra din cind in cind asa daca ma impiedic de ele si nu am altceva de facut 
    de dotat probabil ca nu le voi mai dota cu nimic le trimit asa goale cit va prinde  nu se mai merita sa dai bani si pe dotari, daca se mai scoate ceva bine daca nu iar bine  
    din partea mea GGSul poata sa le ia inapoi si sa si le bage unde vor :))
    asta e ca si cum dai cuiva un cadou si dupa o perioada te duci si ceri cadoul inapoi :))
  • Lua (RO1)Lua (RO1) Postări: 67
    Este cea mai proasta actualizare de cand joc eu BF!!! Nu este normal, sa nu mai putem vinde deloc peste. Ni s-au taiat practic aripile. Cum mai facem bani? Care oricum erau putini, ca la ce costuri au cladirile, banii ce ii faceam abia iti ajungeau de „suc”  :D:D:D!!! Orice produs din ferma se poate vinde. Pestele cu ce este mai special? Nasoala treaba!
  • dann (RO1) a zis:
    Conform anuntului: "Posibilitatea de a vinde direct pestii si momeala obtinuta in regiunea de pescuita va fi eliminata".
    In concluzie si posibilitatea ca eu sa mai bag bani reali in joc va fi eliminata, atat pe termen scurt, cat si pe termen mediu sau lung!
    Bafta GGS pe termen ....whatever! :)))
    idem cu tine, daca ei considera ca noi am castigat prea multi dolari din pesti si eu consider ca au castigat multi prea multii bani de pe spatele tuturor jucatorilor deci pauza din a mai investi bani .....
  • SPYSPY Postări: 41
    Interesant este ca pe TEST-SERVER nu s-a bagat 
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    sutin aceata idee  pe care eu am mai propus-o si am fost si pedepsit de mariachi  pentru instigare la boicot  da macar sa se alature cit mai multi din cei ce cotizeaza la greu:)) 
    dar eu nu cred ca se vor alatura prea multi:))
  • Arkanna (RO1)Arkanna (RO1) RO1 Postări: 14
    Dar nu se gandesc  ca la un moment dat... tot  punandu-se atatea piedici in a avansa la o  ferma in nivel, s-ar putea  sa ne saturam de... atata stres si alergatura?

    Eu ma numar printre cei care au decis ca mi-a ajuns. Multumesc GGS pentru imboldul dat, ultimul update mi-a pus capac. Ce distractie? Ce relaxare? Ce joc? A devenit un stres si nu mai merita.
     
  • dann (RO1)dann (RO1) Postări: 11
    Dragii mei colegi...sa ne intelegem....dau bani pe ce imi place (iar daca imi place, dau multi!)....tocmai regiunea de pescuit, cu dolarii multi castigati (atentie!!!! prin munca asiduua - nu la cersit!!!), mi-a trezit din nou interesul pentru joc - poate chiar prea mult. :) 
    ....dar sa ne intelegem.....cui i se pare facil (chiar cu multitudinea de dolari castigati) ca are sanse sa stranga, de exemplu, 62.000 mere ("Incidentul - nu din aceasta lume") la nivel 115, in acest mileniu???? :) 
    Am jucat nenumarate jocuri, am fost in topul acestora (chiar moderator), insa le-am abandonat din cauza unor astfel de updateuri total neinspirate, de genul "tine un cadou....scuze, il luam inapoi".
    Pai, dragii mei colegi, nu platesc pentru cadouri primite si ulterior retrase.
    Niciodata nu am platit bani reali ca ulterior sa-i cer inapoi! Nu asa se face! :(
    Moderatorilor le spun ca astfel de masuri distrug jocuri si indeparteaza exact jucatorii care investesc sume, nu neaparat mari, insa constante - in privat le-as putea da numele acestora pentru verificare.
    Cu stima,
    al dumneavostra coleg Dan. 





  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    problema este ca astia nu numai ca au cerut cadoul inapoi dar problema ar fi cam asa::
    da-mi cadoul inapoi ca am gresit, e prea scump pentru tine si ia-l pe asta de 2 lei ca pe asta il meriti -deci e si mai mare nesimtirea:))))
  • Cel mai nasol Update de cand joc eu BigFarm, dezamagire totala.
    Rusine GGS, rusine la toti pentru acest update.
    Ne-a luat drept prosti. Isi bat joc de jucatori cu acest update. Vor sa bagam doar bani reali in joc.
    Se gandesc doar la buzunarul lor sa creasca, se gandesc pe viitor cum sa fie mai bine pentru ei.
    Cu acest update nu mai am nici un interes sa joc.
    A devenit o bataie de joc si o nesimtire totala.
    O mai spun odata: sa va fie rusine!


  • Rusine echipei GGS. Este o rusine ce au putut sa faca cu acest update. O crasa nesimtire. Cum dracu sa nu renunti la joc ? Sa scoata dracului ferma de pescuit. Sa ne lase cum eram inainte. Am ajuns sa dau sute de kile` de peste la piata pe o grebla ? Ce dracu este cu nesimtirea asta ?
  • II doare ...ca suntem noi suparati.
    Asta-i joc pentru ei..l-au facut de tot rasul..


  • Stiti... GGS se furiseaza si ne infecteaza pestele cu E-uri si chimicale , asta face mai ieftin pestele.
  • rxn. (RO1)rxn. (RO1) Postări: 97
    Dar care sunt acum PRETURILE pestiilor ?
    Sau dolarii primiti de la acea piata sunt doar... random ? 
    De ce este totul random in jocul asta ? De ce nu sunt puse intr-o anumita ordine incat sa fie posibile fara "galbenii" aia. De ce lucruri care se obtin usor se dau ca rasplati dupa mult efort ca sa ajungi la xxx,xxx puncte ? Ce ECHILIBRU este acolo ? 
  • flori2007 (RO1)flori2007 (RO1) Postări: 131
    ok este un joc dar....
    DE CE ma obliga sa vand ceva in pierdere pe o grebla sau alt articol nefolositor?
    DE CE nu am posibilitatea sa vand pestele asa cum vreau eu la fel ca si produsele agricola la piata sau direct din inventar?
    JOCUL nu ar trebui sa ma relaxeze dupa o zi de munca?
    DE CE trebuie sa muncesc gratis ? NU este de ajuns ca suntem SUPRATAXATI in viata reala ?
    Este un JOC? Sau este un LOC DE MUNCA?
    OK unii joaca pe bani reali, este alegerea fiecaruia ce face cu punga lui, dar de exemplu de ce sa bagi bani reali ca sa primesti o grebla?
    CEL MAI PROST UP
    S-au facut multe update-uri in acest joc dar sunt in asentimentul tuturor colegilor ca este cel mai naspa, si asta o spun frumos, nu ma astept sa se schimbe nimic dar cel putin tare mult mi-as dori ca aceste ganduri ale noastre, ale tuturor celor care jucam, sa ajunga si la NIVEL INALT LA GGS.
    Joc de la aparitia acestui joc pentu a ma relaxa dupa o zi de munca si acum am impresia ca ma intorc la sapa de lemn, ca sunt obligata sa muncesc iar eu nu asta imi doresc. Multumesc dar NU VREAU NERVI SI STRES DE LA UN JOC!!!!!!!!! 
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
     In concluzie, interesul pt joc a scazut....a devenit aglomerat, frustrant, stresant si fara satisfactii
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    aaa, sa nu uit Beo...nu sunt deacord nici cu varianta voastra...sa astept 30 ore o nava dotata cu dolari la greu ,ca sa vand pestele pe nimic, mai bine renunt ca mai sunt si alte jocuri interesante
  • Blurr01 (RO1)Blurr01 (RO1) RO1 Postări: 84
    pana acum contractele nu mi-au dat decat perii si greblle.... cu ce ajuta ferma mea aceste itemuri?
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    Beo, hai ca, comentez si aici, ca acolo e plin forumul.

    E normal asa ceva zimi si mie poate sunt eu PROST SI IDIOT.

    Pe 306 Hering primeam cand vindeam normal 4 milioane de dolari si uite cat se da pe 306 hering in contracte.

    update de cacat.


    Mama si eu ma vaitam cu un contract de 1 milion. Ce bataie de joc, nu ne scoatem nici investitia in echipamente. Oricum e gandita prost, ne dau 30 40 de milioane pe zi dintr o data, apoi hai sa le luam ca asa vrem noi..ca la niste catei :( Unde a fost logica? Mai bine o faceau asa de la inceput si nu mai stiam ce pierdem, ne multumeam cu asta..
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297

    Ce dragut..
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297

    BeoFarmer a zis:
    Eu astept atunci si alte propuneri din partea voastra, atat in ceea ce priveste regiunea de pescuit, cat si in ceea ce priveste laboratorul,scoala si copacul

    Eu o sa transmit tot feedback-ul echipei si sa speram ca se va face ceva, tinandu-se cont de parerea comunitatii
    In primul rand sa scada pretul la Lester si pretul pentru echiparea barcilor, am dat 310 mii pentru 10 congelatoare de trauler si vand pestele pe o grebla.  Isi bat joc?? Si sa ai posibilitatea sa alegi daca vrei sa vinzi pestele sau sa faci contract la piata, ca si la celelalte. Chiar daca peste mai putin si putin mai ieftin, dar nu pe greble :(( Nu o sa mai folosim docul si nu o sa mai pescuim cu costurile astea mari. Nu zice nimeni sa faci 50 de milioane pe zi, oricum greseala lor, ei s au aruncat la sume de astea si cand si au dat seama de gafa ne arunca cu praf in ochi. Am investit si acum isi bat joc.
  • Cel mai naspa update :/

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier