Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discutii: Modificari La Regiunea De Pescuit

211

Comentarii

  • Maci4 (RO1)Maci4 (RO1) RO1 Postări: 145
    editat 16.08.2017
    Buna ziua .
    M-am simtit foarte bine ,cat timp am putut pescuii,desi mi-am pierdut echilibrul :-de cand am pescuit mi-am putut cumpara toate terenurile ,cea ce nu am putut face in cei peste 4 ani ,de cand joc Big Farm...Am progresat mai rapid si nici nu am observat  ca acest lucru ce mult a daunat sanatatii mele ...
       Bine ca cineva are grija ,de sanatatea mea ...Multumesc frumos...
      Simt ca incep sa-mi recapat echilibrul...si incep sa cant ,fiindca imi place sa cant ...cand ma simt si cand nu ma simt in echilibru ...:,,Minden jóban az a rossz, és minden rosszban az a jó ,hogy vége lesz egyszer ,.-sose felejtsd el -,minden múlandó,,-in limba maghiara,dar va traduc esenta :-In tot ce-i bun ,este ceva rau,si in tot ce-i rau este ceva bun...se sfarseste o data,nu uita nici o data ,totul e trecator... 
  • narcis9944 (RO1)narcis9944 (RO1) RO1 Postări: 5
    niste tigani astia de la bf.
  • CyberJohn (RO1)CyberJohn (RO1) RO1 Postări: 643
    Beo, hai ca, comentez si aici, ca acolo e plin forumul.

    E normal asa ceva zimi si mie poate sunt eu PROST SI IDIOT.

    Pe 306 Hering primeam cand vindeam normal 4 milioane de dolari si uite cat se da pe 306 hering in contracte.

    update de cacat.


  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Cand va creste valoarea contractelor se va obtine profit mai mare, dar profit ca inainte nu se va mai obtine niciodata

  • o mare minzerie au facut cei de la ggs, ori ce inceput are si un sfarsit;((((   eu lunar bagam 90 ron in joc incepand de acum nici un chior de leu nu o sa mai bag......
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    editat 16.08.2017
    Se pare ca stridiile sunt mai profitabile la piata decat hering-ul

    Celalalt contract tot cu stridii e, doar ca cere 106
  • probook650g1 (RO1)probook650g1 (RO1) RO1 Postări: 91
    Asa ... Cosmin ! ... bravo !.. nici eu !! .. :)).
    Dupa o asa mizerie de update.
  • al13 (RO1)al13 (RO1) RO1 Postări: 79
    Deocamdata avem valoare bonus 0, cand vom avea 99%, alta va fi situatia. Eu am cod de dat de 8 765 000. E mai putin, ce-i drept, dar nu ma mai gandesc la ce nu e. Adaugand si pe Lester si privind in perspectiva :))) la cei 99 %, o sa se stranga. :dizzy:

    (noroc cu ce am agonisit, pana acum :))))))
  • Ambramburica (RO1)Ambramburica (RO1) RO1 Postări: 138
    Aici, chiar cred că au dat-o în bară cu update-ul. Mie nu mi se părea deloc plictisitor faptul că avansam mai repejor. Din contră, mi se pare plictisitor să te chinui o lună pentru un teren. Zic și eu. Altfel îți venea cheful să intri pe fermă știind că ai bani să faci ce vrei... oare costurile construcțiilor, ale terenurilor, orele alea enorme care trec până când e gata o îmbunătățire, faptul că vine arhitectul din an în paște și atunci nu îl putem prinde decât o dată, pentru că durează 30 de ore + un staul îmbunătățit, oare pe astea nu le văd? Cum dracu s-au împiedicat tocmai de faptul că facem noi bani prea mulți și prea repede?
  • probook650g1 (RO1)probook650g1 (RO1) RO1 Postări: 91
    al13 (RO1) a zis:
    Deocamdata avem valoare bonus 0, cand vom avea 99%, alta va fi situatia. Eu am cod de dat de 8 765 000. E mai putin, ce-i drept, dar nu ma mai gandesc la ce nu e. Adaugand si pe Lester si privind in perspectiva :))) la cei 99 %, o sa se stranga. :dizzy:

    (noroc cu ce am agonisit, pana acum :))))))
    ehh.. pe naiba.. vei avea cu +25% mai mult fata de cat se ofera acum cand ai bonus 0.. deci ..rabdare si tutun !  :))
    succes dragilor!..

    ps.
    oricum ggs-ul cica gandeste pe termen lung.... avantajati sunt cei care au mostenitori.. NU?.... :)))
  • yourdreams132 (RO1)yourdreams132 (RO1) RO1 Postări: 27
    E mai frumos jocul  fara peste...
    Ne costa sa echipam navele pt a le trimite dupa peste, il dam la piata pe nimicuri... greble, puncte karma perii..
    De ce nu putem plati  echipamentul navei cu perii sau obiecte de colectie, gen  tractoare, boluri, sau chiar punctele de la   Campionatul mondial ce  ni le-au dat la event cu ozn?
    Mult timp v-a  sta  zona de pescuit, la mine, inchisa
    Nu-i vad sensul si nici profitul
  • CyberJohn (RO1)CyberJohn (RO1) RO1 Postări: 643
    al13 (RO1) a zis:
    Deocamdata avem valoare bonus 0, cand vom avea 99%, alta va fi situatia. Eu am cod de dat de 8 765 000. E mai putin, ce-i drept, dar nu ma mai gandesc la ce nu e. Adaugand si pe Lester si privind in perspectiva :))) la cei 99 %, o sa se stranga. :dizzy:

    (noroc cu ce am agonisit, pana acum :))))))
    ehh.. pe naiba.. vei avea cu +25% mai mult fata de cat se ofera acum cand ai bonus 0.. deci ..rabdare si tutun !  :))
    succes dragilor!..

    ps.
    oricum ggs-ul cica gandeste pe termen lung.... avantajati sunt cei care au mostenitori.. NU?.... :)))
    o sa ma duc maine pe la piata poate gasesc vreo fata care vrea un copil, ii zic,, atunci cand va creste ii voi lasa contul de bigfarm mostenire  sa termine el de construit ce mai trebuie.
  • al13 (RO1)al13 (RO1) RO1 Postări: 79
    editat 16.08.2017
    al13 (RO1) a zis:
    Deocamdata avem valoare bonus 0, cand vom avea 99%, alta va fi situatia. Eu am cod de dat de 8 765 000. E mai putin, ce-i drept, dar nu ma mai gandesc la ce nu e. Adaugand si pe Lester si privind in perspectiva :))) la cei 99 %, o sa se stranga. :dizzy:

    (noroc cu ce am agonisit, pana acum :))))))
    ehh.. pe naiba.. vei avea cu +25% mai mult fata de cat se ofera acum cand ai bonus 0.. deci ..rabdare si tutun !  :))
    succes dragilor!..

    ps.
    oricum ggs-ul cica gandeste pe termen lung.... avantajati sunt cei care au mostenitori.. NU?.... :)))
    nu ai surprins ironia mea ;)
    Post edited by al13 (RO1) on
  • Aceasta noua modificare a jocului, de a nu mai putea vinde pestele pescuit oceanic ne-a taiat  orice posibilitate de a ne putea dezvolta fermele! Este cel mai urat mod de a ne determina sa nu mai jucam Big Farm!

    Piata organica cu produse nu a insemnat si  eliminarea  lor de a le putea vinde separate!

    De ce sa nu fie la fel si la piata cu peste! Sa nu mai poti vinde pestele, e ca si cum am ramane fara maini si fara picioare!

    Rusine, Big Farm!

  • Ariel_9 (RO1)Ariel_9 (RO1) Postări: 80
    In martie a.c a aparut pe forumul international un membru al echpei GGS, Meela, "omul cifrelor" - 'game balancer' spunea ca se numeste oficial. Presupun ca este persoana responsabila de aceasta ...echilibristica - financiara :)


    Promitea atunci ca va raspunde oricaror intrebari legate de cifrele din joc - dar nu aici, ci acolo
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/en/discussion/147658/hi-im-meela-the-numbers-guy#latest

    Eu il rog frumos pe moderatorul nostru sa-l invite si la noi (ca sa fie cat se poate de transparent), sau sa-i traduca intrebarile noastre si sa i le transmita.

    Propun sa incepem sa le adunam - daca e nevoie intr-un subiect separat...

    Eu as vrea sa stiu pentru inceput daca a calculat de cat timp are nevoie un jucator cu ferme mediu dezvoltate (upgradarile cu Steve la nivelul maxim nu se amortizeaza intr-un timp rezonabil de joc) cu profit substantial - sa adune
    dolarii necesari upgradarii laboratorului - nici nu indraznesc sa spun la nivel maxim - dar el poate sa raspunda :)
    De cat timp are nevoie,
    fara profitul de la pescuitul de mare adancime - pe care a hotarat sa il scoata, intrucat avansarea in joc era mult prea rapida, nu?

    Despre gradul de placere oferit de joc si de provocarile lui cred ca se ocupa altcineva din echipa...
  • qwerty (RO1)qwerty (RO1) RO1 Postări: 68
    editat 16.08.2017

    Şi până la urmă prostia asta se mai repară azi? sau pe săptămâna viitoare, că vorba aia... mâine e joi şi început de week-end? :(

    errorCode_UNABLE_TO_PRODUCE

    Support-Info:
    Command: PBMainmarketGetcontractsResponse
    ErrorCode: 4
    Timestamp: 1502891337
    Zone: 23
    PID:1140265


    PS: pe programul-minune AFP 26, care cât de cât a făcut jocul să ruleze mai acceptabil, cum se pot şterge ''kukis'' şi celelalte bazaconii, istoric şi ce drac o mai fi? Spasiva! ;(

  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Salut @qwerty (RO1) :lol:

    Te rog sa stergi memoria cache si cookie, problema se rezolva automat!
  • qwerty (RO1)qwerty (RO1) RO1 Postări: 68
    BeoFarmer a zis:
    Salut @qwerty (RO1) :lol:

    Te rog sa stergi memoria cache si cookie, problema se rezolva automat!
    Revin cu întrebarea, pt că ai răspuns înainte de a apărea editarea: pe programul-minune AFP 26, care cât de cât a făcut jocul să ruleze mai acceptabil, cum se pot şterge ''kukis'' şi celelalte bazaconii, istoric şi ce drac o mai fi? Spasiva! ;(
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
  • BeoFarmer a zis:   bla-bla-bla...

    Mai pe româneşte spus, dacă e baiul ăsta, se curăţă kuki&etc de pe internet explorer, unde rulează AFP26 în default. Danke schon şi spor la pescuit, că vom avea nevoie cu toţii la ''preţurile'' oferite la contracte...
  • Dany71772 (RO1)Dany71772 (RO1) RO1 Postări: 445
    editat 16.08.2017
    daca facem o cerere sa se elimine regiunea de pescuit sau daca nu mai intra tot serverul cateva zile se schimba ceva sau o sa se tina cont ca si pana acum de noi?
  • ArmynaSoryna (RO1)ArmynaSoryna (RO1) RO1 Postări: 151
    mda..nu inteleg de ce mai avem zona de pescuit daca ne-am intors la vechiul ggs.cu preturi imense,profit 0.nu faceti decat sa ne  ingreunati si mai mult jocul, sa ne plictisim sa alergam dupa dolari,cat despre noua''piata''ne cam luati la misto..greble,perii.cativa dolarei..sincer e o pierdere totala,solutia ptr mn este sa trimit barcile neechipate,sa prinda cat si ce vor,mai sus intrun com,scria cineva ca striidile se dau bn la piata,pai normal..si pun pariu ca si scoicile si crevetii...doar astea se fol. cel mai des ptr cutii
  • ArmynaSoryna (RO1)ArmynaSoryna (RO1) RO1 Postări: 151
    acum  flota e un mare fas.. inet incet,unul cate unul va abanona jocul
  • yourdreams132 (RO1)yourdreams132 (RO1) RO1 Postări: 27
    Scapam si de  flota..nu-i stres, demolarea navelor si luam parte din dolarii cheltuiti  pe ele..
    Tare mult mi-as  dori un buton  care sa il atcionez si sa imi dispara  zona de pescuit, E inutila.
  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    O ruşine de update, de parcă retrăgeam dolarii ăia în contul personal, nu-i cheltuiam aici pe tot felul de update-uri cu costuri ameţitoare.
    Să vă fie ruşine.
  • Dany71772 (RO1)Dany71772 (RO1) RO1 Postări: 445
    editat 16.08.2017
    macar ca sa fie cat de cat corect as propune sa putem vinde din nou pestii dar pe preturi mai mici produsele de la piata organica se pot vinde si separat aici de ce nu s-ar putea lucrul acesta?
    sa fie diferenta dintre contract si preturile normale tot de 25% sau 20% cat e si la cea oraganica cand ajungi la maxim cu contractele


  • cristi si ferma (RO1)cristi si ferma (RO1) RO1 Postări: 1,062
    JOSNICCC!
    NU MAI POTI VINDE PESTELE.
    ITI BAGA PIATA PE GAT PUR SI SIMPLU !
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Eu sambata discutasem cu wabbit, moderator pe forumul englez, despre aceasta actualizare.

    Noi ne-am gandit ca era mai bine daca ar fi scazut pretul pestilor in vanzare, iar la piata de peste sa il fi putut vinde mai scump, dar nici azi nu am primit un raspuns de la cineva din echipa privind conversatia noastra

    Dar voi sunteti de acord cu ideea, da? Caci voi insista cu ea 
  • Dany71772 (RO1)Dany71772 (RO1) RO1 Postări: 445
    BeoFarmer a zis:
    Eu sambata discutasem cu wabbit, moderator pe forumul englez, despre aceasta actualizare.

    Noi ne-am gandit ca era mai bine daca ar fi scazut pretul pestilor in vanzare, iar la piata de peste sa il fi putut vinde mai scump, dar nici azi nu am primit un raspuns de la cineva din echipa privind conversatia noastra

    Dar voi sunteti de acord cu ideea, da? Caci voi insista cu ea 

    eu unul cred ca e solutie corecta ca sa nu fie piata ca o obligatie
  • yourdreams132 (RO1)yourdreams132 (RO1) RO1 Postări: 27
    Nu mai  bine ar  scoate update asta si sa il regandeasca pt alta  data in  alta formula ?
    Ne-a iritat pe toti... Nu se gandesc ca vor pierde din jucatori?

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier