Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discutii: Happy Hours si Festivalul Bon

2

Comentarii

  • Blurr01 (RO1)Blurr01 (RO1) RO1 Postări: 84
    am blocat de 2 zile vapoarele cu produse si asta inseamna multi banuti lipsa in visterie !!!!!!


  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    de ce au bagat palnia cu produse de ferma si recompense puncte la campionatul mondial care, s a terminat ?poate sa mi explice careva ?



  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    syby (RO1) a zis:
    de ce au bagat palnia cu produse de ferma si recompense puncte la campionatul mondial care, s a terminat ?poate sa mi explice careva ?



    Am raspuns la aceasta intrebare >>>aici<<<
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    motivul este pueril...urma palnia la doc....ei nu au timp iar noi, se pare ca avem  timp de pierdut
  • Dany71772 (RO1)Dany71772 (RO1) RO1 Postări: 445
    editat 14.08.2017
    BeoFarmer a zis:
    syby (RO1) a zis:
    de ce au bagat palnia cu produse de ferma si recompense puncte la campionatul mondial care, s a terminat ?poate sa mi explice careva ?



    Am raspuns la aceasta intrebare >>>aici<<<
    Intrbarea cred ca trebuia sa fie: de ce nu a fost si silozul cu peste de 2 ori la CM sau de ce nu a urmat dupa campionat cel cu peste sau de ce nu s-a trimis la support aceasta problema?
    Acum asta e, facem o ciorba ca la moderatori nu le pasa de noi dar punem sare si piper pentru ca de aceasta data am fost anuntati cand incepe cel cu peste dar se poate sti si ora(ca ziua a fost anuntata si la silozul din timpul CM dar a fost extrem de nefolositoare ca a inceput la o ora din noapte)?
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    editat 15.08.2017
    BeoFarmer a zis:
    syby (RO1) a zis:
    de ce au bagat palnia cu produse de ferma si recompense puncte la campionatul mondial care, s a terminat ?poate sa mi explice careva ?



    Am raspuns la aceasta intrebare >>>aici<<<
    Intrbarea cred ca trebuia sa fie: de ce nu a fost si silozul cu peste de 2 ori la CM sau de ce nu a urmat dupa campionat cel cu peste sau de ce nu s-a trimis la support aceasta problema?
    Acum asta e, facem o ciorba ca la moderatori nu le pasa de noi dar punem sare si piper pentru ca de aceasta data am fost anuntati cand incepe cel cu peste dar se poate sti si ora(ca ziua a fost anuntata si la silozul din timpul CM dar a fost extrem de nefolositoare ca a inceput la o ora din noapte)?
    Daca doar crezi, tot  ceea ce ai scris dupa cuvantul "cred" este null

    Ce problema sa se transmita la support, daca nu exista nici una??? Si chiar de ar fi, de ce sa o transmit la support din moment ce eu pot lua legatura cu testerii, developeri si ceillatii??? 

    In privinta silozului, asa a fost planificat de echipa, iar in privinta orei, daca ai fi citit cu atentie tot ce am scris eu pana acum, ai fi inteles ca dupa ce CM dispare evenimentele se vor desfasura in mare parte in mod obisnuit, asta inseamna ca incep la ora 15:00

    In privinta punctelor pentru CM, nici acolo nu este problema, acelea pot fi scoase doar printr-o intretinere, adica intr-o actualizare.

    Daca tu crezi ca mie nu imi pasa de comunitate, din momentul acesta eu nu mai fac NIMIC! Eu unul m-am saturat sa imi dau toata silinta aici iar apoi sa imi zica  unul ca tine care nu e atent si nu citeste nimic din ce spun eu ca nu imi pasa

    Pai uite, de acum nu o sa imi mai pese daca voi asta credeti despre mine, despre noi!
  • yoyobz (RO1)yoyobz (RO1) RO1 Postări: 43
     Ajuta cuiva aceste ,,intepaturi"?
    Oare a fost mai bine cand nu am avut moderator?
    Lasati va rog orgoliile si calm....calm...
    Sarbatoare frumoasa tuturor:)
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    Beo, nu e cazul sa te ambalezi pt orice nimic...nemultumirile sunt oricum si tu esti singurul cal de bataie deci.. fi tare
  • Dany71772 (RO1)Dany71772 (RO1) RO1 Postări: 445
    editat 15.08.2017
    In privinta silozului, asa a fost planificat de echipa, iar in privinta orei, daca ai fi citit cu atentie tot ce am scris eu pana acum, ai fi inteles ca dupa ce CM dispare evenimentele se vor desfasura in mare parte in mod obisnuit, asta inseamna ca incep la ora 15:00
    Cum chiar tu ai scris "in mare parte", o sa ghicesc de acum care event incepe normal si care nu in loc sa intreb, scuze ca eu nu citesc cu atentie.
    Deja sti ca imi place ca un lucru sa fie bine facut cel putin pe mine nu ma ajuta cu nimic jumatate din informatie.
    Cand a fost acea intrerupere la evenimentul shinkey, nu am primit recompensele si cand am scris pe forum unii mi-au spus ca ei le au am cautat pe englez raspunsul unui moderator in care zicea ca o sa se mai faca o intrerupere si o sa primeasca toti din top in loc sa vad anuntul pe forumul romanesc, dar scuze ca mi-am facut eu opinia asta.
  • Gabriela_M (RO1)Gabriela_M (RO1) RO1 Postări: 140
    Buna ziua tuturor si La multi ani sarbatoritilor :)

    Dany, nu este vina moderatorilor ca evenimentele sunt programate in acest mod. Si chiar daca transmit mai departe nemultumirile noastre, nu ei decid ce, cum si cat din ele se vor rezolva.
    E bine ca avem moderator ....  si multumim frumos pentru ajutor :)

    o zi frumoasa tuturor
  • Dany71772 (RO1)Dany71772 (RO1) RO1 Postări: 445
    Nu am spus ca e vina lui, doar am cerut ca sa fim si noi informati in intregime. E un lucru rau?
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    Numai ca daca ai fi citit, si nu aici - ca nu aici era locul unde trebuia anuntat, ai fi vazut ca a anuntat ca incepe fermierul clasic cu 2 zile inainte sa inceapa. Poate ca iti place lucrul bine facut ... daca te avantajeaza pe tine.
  • Dany71772 (RO1)Dany71772 (RO1) RO1 Postări: 445
    editat 15.08.2017
    cvg9 (RO1) a zis:
    Numai ca daca ai fi citit, si nu aici - ca nu aici era locul unde trebuia anuntat, ai fi vazut ca a anuntat ca incepe fermierul clasic cu 2 zile inainte sa inceapa. Poate ca iti place lucrul bine facut ... daca te avantajeaza pe tine.

    Poate nu ai inteles dar l-am intrebat de ora, daca tie iti place sa stai 24 din 24 dupa un eveniment pe joc si ai nevoie doar sa fie anuntata ziua felicitari pentru timpul acordat jocului, eu am nevoie si de ora la care incepe din pacate:(
  • IULYAN2120 (RO1)IULYAN2120 (RO1) RO1 Postări: 88
    editat 15.08.2017
    Buna Ziua cand va fi urmatorul update >???? vinera aceasta ??? ca eu vreau acea peata mai repede ! in zona de pescuit !
  • IULYAN2120 (RO1)IULYAN2120 (RO1) RO1 Postări: 88
    Si inca ceva la happy-hours de azi nu sa redus timpul la cladirile din sat asa cum arata ......

  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Buna Ziua cand va fi urmatorul update >???? vinera aceasta ??? ca eu vreau acea peata mai repede ! in zona de pescuit !
    Maine
    Si inca ceva la happy-hours de azi nu sa redus timpul la cladirile din sat asa cum arata ......

    E eroare de display care va fi rezolvata in actualizarea de maine
  • IULYAN2120 (RO1)IULYAN2120 (RO1) RO1 Postări: 88
    editat 15.08.2017


    BeoFarmer a zis:
    Buna Ziua cand va fi urmatorul update >???? vinera aceasta ??? ca eu vreau acea peata mai repede ! in zona de pescuit !
    Maine
    Si inca ceva la happy-hours de azi nu sa redus timpul la cladirile din sat asa cum arata ......

    E eroare de display care va fi rezolvata in actualizarea de maine

    dar pe servaru de testare cand va fi acest updeit
  • Salut. De 2 zile ( luni si marti) am un semn de interzis pentru intervalul de la 18.00 la Happy Hour, desi un conectat nonstop. Stie cineva  ce s-a intamplat?  Multumesc
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    Ai fost conectat in toate intervalele? Eu am patit-o cand am "sarit" peste unul din intervale, cel de dimineata sau cel de la pranz. Afisajul lor e de vina, ar fi trebuit sa faca cumva cu 1, 2, 3, si nu se mai confunda cu ora. Ideea lor, cred eu a fost ca se dau bonusuri din ce in ce mai mari pe parcursul zilei. Cum nu ai luat unul din ele la timp, nu iti dadea 80% dupa 20%.
  •  Da. Am fost conectat, chiar activ si aseara si acum , si culmea intervalul nu este terminat.
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    Nu ma refeream la intervalul 18-21, ci la unul din intervalele 07-10 sau 12-15. De asta am zis ca afisajul e prost ... trebuia sa scrie acolo ceva gen: prima conectare - 20%, a doua conectare - 40%, a treia conectare - 80% (indiferent de intervale). Si atunci se intelegea mai usor ca daca ai ratat una din conectari, nu mai primesti bonusul intervalului in care te-ai conectat, ci cel al conectarii curente (1, 2 sau 3). Iar daca stai non-stop pe joc, primesti toate cele 3 bonusuri.
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    eu stau non- stop pe joc si totusi, vineri seara nu am avut bifata intrarea nr.3 si in consecinta, nu am primit nici bonusurile....traiasca GGS si eu, ca sa le bag bani in buzunar
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    editat 16.08.2017
    Nu e suficient ca pc-ul sa fie deschis cu bigfarm, trebuie sa fie si utilizatorul. Daca sistemul nu detecteaza ceva miscare sau un clic nu primesti bonusul
    Post edited by BeoFarmer on
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    ms beo...mea culpa
  • Eu am fost activ in aceste intervale, peste tot,  de aceea m-a surprins semnul. Multumesc pentru raspunsuri!
  • IULYAN2120 (RO1)IULYAN2120 (RO1) RO1 Postări: 88
    ce sa intanplat cu happy hours ?? de ce  nu mia este ???
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    ce sa intanplat cu happy hours ?? de ce  nu mia este ???
    Nu stiu, am raportat problema insa va mai dura cam o ora pana se va observa, inca nu a sosit personalul 
  • SPYSPY Postări: 41
    DE CE AM PIERDUT PRIMUL BOOSTER?EU LA 9 ERAM
  • Mutzy (RO1)Mutzy (RO1) RO1 Postări: 358
    Nici la mine nu s-a contorizat prima vizita pe ferma. Am intrat inainte de 9. 
  • Georgiana Iza (RO1)Georgiana Iza (RO1) RO1 Postări: 69
    Daca tot d-ati happy hour, introducetil de la 7 dimineata. Azi l-ati introdus abia acum, asa ca din start am pierdut o happy, asa ca nu voi l-ua si marirea de 80%. Scotetil de tot

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier