Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discutii: Modificari La Regiunea De Pescuit

Salutare fermieri,

Aici puteti discuta si pune intrebari despre actualizarea de maine!
Post edited by BeoFarmer on
«1311

Comentarii

  • CyberJohn (RO1)CyberJohn (RO1) RO1 Postări: 643
    editat 15.08.2017
    nu e nimic de discutat, e exact la ce ma asteptam, jalnic si josnic din partea lor.
    auzi, avansam prea repede, o sa lasam mostenire prin testament conturile nepotilor.
    eu joc din 2013 si nici ferma principala nu am terminat de dus toate la maxim, ce sa mai zic de F2 si F3, sa vezi cand o sa vina si ferma vulcanica.

    nu pot sa injur ca o faceam, da o sa fie sters.

    edit: abia astept sa vad ce feedback va avea acest update SUPER GROZAV. deja lumea a inceput pe INT.

    edit 2: cum zice un jucator pe INT, ca sa facem laboratoarele pe toate fermele + copacul lui lester + scoala matildei o sa ne ia 10 ani. macar scadeti preturile pentru ca sunt uriase.
  • Ai mare dreptate . 
         A fost foarte bine pana acuma dar nimic nu tine mult .
     Avand in vedere regiunea de pescuit toata lumea se baza pe ea sa castige dolari , iar nimeni nu mai baga gold ca sa ia dolari si asta poate ia cam enervat .
          :smile::neutral:
  • AddY37Add (RO1)AddY37Add (RO1) RO1 Postări: 161

    buna ziua

    astiar or uitat de preturile astronomice de la laborator , copacul lester ,si scoala maltildei puls alte cladiri care necesita multi dolari

    ce am cistigat din pesti e o nimica toata fata de preturile care se cer pentru cladiri

    ar trebui sa reduca preturile de ridicare si la aceste cladiri

    si mai un lucru : un joc prea complicat si prea greu nu e jucat de nimeni cu placere

    aceste sint zise ei ce vor sa ne faca sa ne lasam de joc in loc sa jucam in continuare

    sau sa bagam mai mult sa le merarga lor bine ?

    fiecare face ce vrea

  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    Se vor elimina sau reduce costurile de echipare ale barcilor? Nu o sa ne permitem sa le echipam..
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    Plus reducerea costurilor la Lester, Matilda, etc.asa ar trebui..
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    Plus ca eu am investit in laboratorul fermei ca sa produc cutii cu mistere, acum o sa mai produc in veci....
  • IULYAN2120 (RO1)IULYAN2120 (RO1) RO1 Postări: 88
    Buna In legatura cu pestel cel care il avem de ex: eu am 21.000 de peste spada ca nu lam vandut pana acuma sa il vanda sau sa il lasa ???
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    Buna In legatura cu pestel cel care il avem de ex: eu am 21.000 de peste spada ca nu lam vandut pana acuma sa il vanda sau sa il lasa ???
    vinde l, de maine nu mai poti, maine e actualizarea. faci altul pentru piata
  • IULYAN2120 (RO1)IULYAN2120 (RO1) RO1 Postări: 88
    Plus ca eu am investit in laboratorul fermei ca sa produc cutii cu mistere, acum o sa mai produc in veci....

    vad ca ai doar un laborator care e la doar de level 10 ! ! si barci de  de alia mari de nivel 1 ... le poti face la level 3 la nivelul care il ai ! UITATE LA MINE EU AM X3 laboratoare ! unu e la level 16 pe f1 pe f 2 la nivelul 10 si cel de pe f3 la nivelu 8 ! ! si mai am si peste ne vundut dar no sa il vand pe tot ! 
  • Ariel_9 (RO1)Ariel_9 (RO1) Postări: 80

    astiar or uitat de preturile astronomice de la laborator , copacul lester ,si scoala maltildei puls alte cladiri care necesita multi dolari

        Nu, nu au uitat, dimpotriva! :))
    Acestea au fost destinate de la inceput marilor cumparatori de gold - carora le multumim ca sustin acest joc si datorita carora am avut si noi avantaje -mai multe monede la CM, de exemplu.
    Perspectiva de a obtine insa toate acestea si pe dolari e cea care i-a inspaimantat in asemenea masura , incat au hotarat ca  se strica "echlibrul pe termen lung" al jocului, si "progresul mult prea rapid - dauneaza sentimentului placut oferit de joc".
      
       Insa tocmai aceste posibilitati oferite de "pescuitul la mare adancime" au readus pentru multi dintre jucatorii cu ceva vechime placerea jocului. Posibilitatea de a obtine o recompensa intr-un termen rezonabil, de a accesa o cladire cu unele dintre facilitatile ei (laboratorul) - in aceasta viata...
    Adica... ce inseamna "echlibru pe termen lung"? Cat de lung? Nu de alta, dar Soarele nu mai are de trait decat vreo 7-8 miliarde de ani...:P:P:P

       S-ar putea sa asistam insa la punerea in practica de catre GGS a psihologiei "biciul si zaharelul".
    Dupa aceasta veste despre vanzarea pestelui doar la contracte, avand drept consecinta reducerea drastica a veniturilor din ferme, sa urmeze una foarte buna: "facem acest sacrificiu pentru voi, va lasam sa il vindeti ca si inainte - cu o reducere a pretului insa...".
    Si sa vedeti atunci cati se vor sau cat ne vom bucura si vom lauda GGS ...:))))


  • IULYAN2120 (RO1)IULYAN2120 (RO1) RO1 Postări: 88
    editat 15.08.2017

    astiar or uitat de preturile astronomice de la laborator , copacul lester ,si scoala maltildei puls alte cladiri care necesita multi dolari

        Nu, nu au uitat, dimpotriva! :))
    Acestea au fost destinate de la inceput marilor cumparatori de gold - carora le multumim ca sustin acest joc si datorita carora am avut si noi avantaje -mai multe monede la CM, de exemplu.
    Perspectiva de a obtine insa toate acestea si pe dolari e cea care i-a inspaimantat in asemenea masura , incat au hotarat ca  se strica "echlibrul pe termen lung" al jocului, si "progresul mult prea rapid - dauneaza sentimentului placut oferit de joc".
      
       Insa tocmai aceste posibilitati oferite de "pescuitul la mare adancime" au readus pentru multi dintre jucatorii cu ceva vechime placerea jocului. Posibilitatea de a obtine o recompensa intr-un termen rezonabil, de a accesa o cladire cu unele dintre facilitatile ei (laboratorul) - in aceasta viata...
    Adica... ce inseamna "echlibru pe termen lung"? Cat de lung? Nu de alta, dar Soarele nu mai are de trait decat vreo 7-8 miliarde de ani...:P:P:P

       S-ar putea sa asistam insa la punerea in practica de catre GGS a psihologiei "biciul si zaharelul".
    Dupa aceasta veste despre vanzarea pestelui doar la contracte, avand drept consecinta reducerea drastica a veniturilor din ferme, sa urmeze una foarte buna: "facem acest sacrificiu pentru voi, va lasam sa il vindeti ca si inainte - cu o reducere a pretului insa...".
    Si sa vedeti atunci cati se vor sau cat ne vom bucura si vom lauda GGS ...:))))



    Asa a fost lume nervoasa cand a scazut satisfactia de la +300 la +500 % si de la -100% reducere la maxim -95 cu oricate decoaratiuni ai avea ! 
  • IULYAN2120 (RO1)IULYAN2120 (RO1) RO1 Postări: 88
    editat 15.08.2017
    acuma doi anii de ex: puneai 6 decoratiuni cu 70 si aveai -80 !
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    nu e nimic de discutat, e exact la ce ma asteptam, jalnic si josnic din partea lor.
    auzi, avansam prea repede, o sa lasam mostenire prin testament conturile nepotilor.
    eu joc din 2013 si nici ferma principala nu am terminat de dus toate la maxim, ce sa mai zic de F2 si F3, sa vezi cand o sa vina si ferma vulcanica.

    nu pot sa injur ca o faceam, da o sa fie sters.

    edit: abia astept sa vad ce feedback va avea acest update SUPER GROZAV. deja lumea a inceput pe INT.

    edit 2: cum zice un jucator pe INT, ca sa facem laboratoarele pe toate fermele + copacul lui lester + scoala matildei o sa ne ia 10 ani. macar scadeti preturile pentru ca sunt uriase.
    Din pacate nu se vor mai putea obtine sume asa de mari de dolari prin vanzarea pestelui, din cate am aflat o sa putem obtine dolari si cu ajutorul pietei de peste, daca exista noroc se pot obtine aproximativ 10-15 miliaone de dolari (posibil si mai mult, dar foarte posibil si mai putin). Stiu ca asta e un mare nimic pe langa ce se poate obtine in prezent, insa o spun ca sa o stiti si voi

    Ai mare dreptate . 
         A fost foarte bine pana acuma dar nimic nu tine mult .
     Avand in vedere regiunea de pescuit toata lumea se baza pe ea sa castige dolari , iar nimeni nu mai baga gold ca sa ia dolari si asta poate ia cam enervat .
          :smile::neutral:
    Acum sa fim sinceri, nimeni nu cred ca folosea gold sa cumpere dolari

    Se vor elimina sau reduce costurile de echipare ale barcilor? Nu o sa ne permitem sa le echipam..
    Nu, barcile trebuie echipate in continuare, insa echipamentele de care nu mai ai nevoie pot fi aruncate

    Cu privire la laborator, scoala agricola a Matildei si copacul lui Lester:

    Am discutat cu un membru al echipei BigFarm, acesta spunand ca aceste cladiri au fost proiectate pentru a scoate dolarii din joc
    Eu voi propune unele modificari, si astept propuneri si din partea voastra, poate un feedback bine punctat va putea ajuta cu ceva
  • IULYAN2120 (RO1)IULYAN2120 (RO1) RO1 Postări: 88
    editat 15.08.2017
  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    Când a apărut această posibilitate de obţine dolari, m-am gândit că ăsta a fost motivul pentru care GGS a băgat nişte preţuri astronomice la up-urile sus amintite de alţi jucători. Am crezut că acolo, la GGS, este cineva care a gândit acele up-uri pe termen lung, ştiind că se va introduce posibilitatea de a obţine dolarii mai uşor. Dar se pare că m-am înşelat. Pentru jucători acest up este dezastruos. Nu mă număr printre cei care susţin material acest joc, implicit nu am cum să-i penalizez astfel, dar sunt convins că doar aşa pot fi penalizaţi: prin boicot de cheltui sume reale de bani pe joc.
  • CosminManager18 (RO1)CosminManager18 (RO1) RO1 Postări: 35
    editat 15.08.2017
     Eu  cred ca foloseau , dar foarte putini .
  • Lua (RO1)Lua (RO1) Postări: 67
    editat 15.08.2017
    Nu ma mir, era de asteptat sa se intample asta. Nimic in viata asta nu se castiga usor! In plus, orice minune se termina o data si o data!  :|:(:s
    Post edited by Lua (RO1) on
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    Plus ca eu am investit in laboratorul fermei ca sa produc cutii cu mistere, acum o sa mai produc in veci....

    vad ca ai doar un laborator care e la doar de level 10 ! ! si barci de  de alia mari de nivel 1 ... le poti face la level 3 la nivelul care il ai ! UITATE LA MINE EU AM X3 laboratoare ! unu e la level 16 pe f1 pe f 2 la nivelul 10 si cel de pe f3 la nivelu 8 ! ! si mai am si peste ne vundut dar no sa il vand pe tot ! 
    Da am unu ca asa am vrut si la nivel 10 pot sa fac cutii cu mistere. am zis ca e de ajuns unul. barci am doar mari aproape si am si de nivel 2 de astea mari dar nu am avut timp sa le maresc, bani au fost, doar ca mereu apare cate o insulara etc O sa le fac de 3 logic pana la urma. Oricum sunt de acord sa se vanda mai putin, dar nu sa il scoata de tot, parerea mea
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    BeoFarmer a zis:
    nu e nimic de discutat, e exact la ce ma asteptam, jalnic si josnic din partea lor.
    auzi, avansam prea repede, o sa lasam mostenire prin testament conturile nepotilor.
    eu joc din 2013 si nici ferma principala nu am terminat de dus toate la maxim, ce sa mai zic de F2 si F3, sa vezi cand o sa vina si ferma vulcanica.

    nu pot sa injur ca o faceam, da o sa fie sters.

    edit: abia astept sa vad ce feedback va avea acest update SUPER GROZAV. deja lumea a inceput pe INT.

    edit 2: cum zice un jucator pe INT, ca sa facem laboratoarele pe toate fermele + copacul lui lester + scoala matildei o sa ne ia 10 ani. macar scadeti preturile pentru ca sunt uriase.
    Din pacate nu se vor mai putea obtine sume asa de mari de dolari prin vanzarea pestelui, din cate am aflat o sa putem obtine dolari si cu ajutorul pietei de peste, daca exista noroc se pot obtine aproximativ 10-15 miliaone de dolari (posibil si mai mult, dar foarte posibil si mai putin). Stiu ca asta e un mare nimic pe langa ce se poate obtine in prezent, insa o spun ca sa o stiti si voi

    Ai mare dreptate . 
         A fost foarte bine pana acuma dar nimic nu tine mult .
     Avand in vedere regiunea de pescuit toata lumea se baza pe ea sa castige dolari , iar nimeni nu mai baga gold ca sa ia dolari si asta poate ia cam enervat .
          :smile::neutral:
    Acum sa fim sinceri, nimeni nu cred ca folosea gold sa cumpere dolari

    Se vor elimina sau reduce costurile de echipare ale barcilor? Nu o sa ne permitem sa le echipam..
    Nu, barcile trebuie echipate in continuare, insa echipamentele de care nu mai ai nevoie pot fi aruncate

    Cu privire la laborator, scoala agricola a Matildei si copacul lui Lester:

    Am discutat cu un membru al echipei BigFarm, acesta spunand ca aceste cladiri au fost proiectate pentru a scoate dolarii din joc
    Eu voi propune unele modificari, si astept propuneri si din partea voastra, poate un feedback bine punctat va putea ajuta cu ceva
    Vedem maine, o sa fie haos iar :))
  • kalahari (RO1)kalahari (RO1) RO1 Postări: 61
    Nu stiu daca mai merita sa upgradati vasele de pescuit.
    De data aceasta, costurile, atat cele cu echiparea, cat si cele cu upgradarea vor trebuie sa fie atent corelate cu castigurile, incat:
    Cei care au produs mult pana acum si care au vasele upgradate, isi vor permite sa produca in continuare si sa aiba vase si mai bune.
    Cei care nu au facut-o, vor stagna, caci nu au bani de cheltuit.
    Astfel se va naste un hiatus  intre cei care au fost mai abili si care au profitat din plin de pescuit si cei care abia sunt la inceput.
    Primii nu vor pierde nimic, cel mult vor stagna cu noile modificari, iar ultimii veniti nu au castigat mare lucru din aceasta oportunitate.
    Este ca si cum ai spune ca, pentru cei care au inceput mai devreme jocul, fermele au mai multe extensii.
    O solutie mult mai buna era de reducere a cantitatii de peste ce se poate pescui, precum si a tipului de peste (mai putin spada, mai mult hering).
  • Pfff ... ce update nasol :rage:
  • GabrielGC (RO1)GabrielGC (RO1) RO1 Postări: 128

    Cel mai nasol Update de cand joc eu BigFarm , dezamagire totala, abia astept haosul de maine.


  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    editat 16.08.2017
    Intrebarea care se pune e alta: ce rost are sa dezvolt docul daca nu am beneficii in urma lui, doar pentru lucratorul harnic cu peste e suficient si un doc mai nedezvoltat atata timp cat am grija sa nu cresc foarte mult nivelul de pescuit. In concluzie, idea ar fi sa nu se mai investeasca in docuri, si atunci ... poate s-ar sesiza si ar face in asa fel incat docul sa functioneze si pentru altceva decat piata de peste si lucratorul harnic cu peste. Cu toate ca sunt sanse infime pentru asta. Amintiti-va ce scandal a fost cand ne-au luat autorizatiile si florile de aur de la CC. Si a fost degeaba. Ca au facut tot ce au vrut si noi jucam mai departe.
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    N o sa mai fie lucratorul harnic cu peste cred, atata timp cat creste timpul de pescuit
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    am si eu o intrebare: GGS are experti economici sau face modificari dupa ureche ?
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    N o sa mai fie lucratorul harnic cu peste cred, atata timp cat creste timpul de pescuit
    Va mai fi ocazional, nu se va renunta la el

    syby (RO1) a zis:
    am si eu o intrebare: GGS are experti economici sau face modificari dupa ureche ?
    Cred ca da, au, dar nepriceperea deja e alta poveste :joy:
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    sa nu fim tristi, o sa avem mai mult timp pt noi ca la ferma nu mai ai mare lucru de facut, de la un anumit nivel timpul de modernizare e mare, barcile vor sta mai mult la pescuit, banii vor fi mai putin deci....mare plictiseala, acum inteleg de ce copii de 9, 10, 13 ani, au cate 10, 20, 30 de conturi, sa nu se plictiseasca
  • CyberJohn (RO1)CyberJohn (RO1) RO1 Postări: 643
    pe INT sau strans intr-o zi 273 de comentari impotriva acestui update printre care ma numar si eu, dar oricum nu conteaza.
  • yourdreams132 (RO1)yourdreams132 (RO1) RO1 Postări: 27
    GGS canta.. noi jucam, chiar  daca nu ne place.. continuam, sperand  ca ne  vom face o super-mega-extra ferma puternica, unde  sa ne relaxam. Ne bucuram ca reusim sa adunam dolari care pe urma ii stricam in a imbunatati continuu constructii interminabile ca durata de constructie, ne  bucuram ca  obtinem diferite recompense  de la multitudinea de evenimente ce se  succed  rapid...Au inmultit evenimentele in saptamana, au indesit campionatele...ne inbata cu apa rece ca e spre binele nostru pt  diversificarea jocului,ca e din ce  in ce mai prosper pt  ferme si  pt a nu interveni plictiseala...
     Dar  e mult prea incarcat, au cumulat mai multe jocuri intr-unul singur, s-au incalcit in calcule si acum  le  da cu  virgula, nu le ies socotelile cum  ar fi dorit...si le-a venit inca o idee minunata , sa modifice  ce merge mult prea  bine.
    S-au gandit ca zona de  pescuit  e prea  buna si.. hai sa o modifice un pic... sa nu mai mearga asa  bine...
    Dar nu se gandesc  ca la un moment dat... tot  punandu-se atatea piedici in a avansa la o  ferma in nivel, s-ar putea  sa ne saturam de... atata stres si alergatura?
    Ne vaitam cei care suntem avansati in nivel... dar cei  care au nivele de sub 100 sau sub 50.. cum se descurca??
     
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    pe INT sau strans intr-o zi 273 de comentari impotriva acestui update printre care ma numar si eu, dar oricum nu conteaza.
    Pai si pe RO de ce nu se fac comentarii? 

    Deageaba avem noi propriul forum, daca lumea merge pe EN, pot face cerere linistit pentru stergerea forumului romanesc daca romanii nu il folosesc!

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier