Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Sugestii, laudă, critică

Propuneri pentru C.M

Ariel_9 (RO1)Ariel_9 (RO1) Postări: 80
editat 17.07.2017 în Sugestii, laudă, critică
Bună ziua.

Aţi observat deja cum s-au alocat monedele pentru activitate CM şi ce vom putea cumpăra cu ele, la finalul eventului :(
Aceste monede sunt alocate pe baza activităţii personale şi a poziţiei serverului în clasament.
(cineva care joaca pe serverul german, ocupând vineri poziţia 1474, cu 38392 pct., a primit 1226 monede / date publicate pe forumul internaţional aici: https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/en/discussion/156877/update-july-6th-worldwide-championship-wwc-new-horse-season-and-more-discussion/p15

Nu ştiu ce pondere are poziţia serverului, dar pare mult prea mare 
Pe forumul internaţional s-a propus încă de vineri să se renunţe la acest lucru, pentru acordarea monedelor să conteze doar activitatea individuală, întrucât există deja un sistem de recompense bazat pe poziţia serverului în clasament.
O altă propunere este legată de punctajul de la echitaţie: să se acorde o compensaţie pentru jucătorii care nu mai pot câştiga puncte provocându-i pe Lester, George  şi Tessa, nefiind corect sa fie penalizaţi dacă au terminat aceste sarcini mai de mult.
Unul dintre moderatorii forumului international a promis că


(In traducere aproximativă: „Luni vom transmite feedbackul dvs. privind calculul monedelor (care se bazează parțial pe clasamentul serverelor) și orice alte aspecte pe care doriți să le ridicați în legătură cu evenimentul. Rețineți că acesta este un eveniment uriaș care se desfășoară pentru prima dată, astfel încât toate feedback-urile privind fie calibrarea între  diferitele categorii, fie punctele necesare pentru recompense de activitate etc. sunt foarte apreciate.”

   Vă invit să vă spuneţi părerea, să votaţi dacă sunteţi de acord cu cele de mai sus şi să veniţi şi cu alte propuneri, şi îi rog pe moderatori să trimită acest feedback, că doar nu numai al celorlalţi o fi apreciat ;)

Distracţie plăcută!

Comentarii

  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    editat 17.07.2017
    Am vazut si voi transmite si eu feedbackul vostru, dar depinde de ei, eu nu pot face altceva

    Am vazut cand wabbit a transmis acele lucruri mai departe insa nu a primit raspuns (momentan), desii sunt lucruri bune.

    Dupa parerea mea singurul lucru pe care putem sa il facem e sa muncim impreuna si sa urcam serverul nostru mai mult in clasament, dar multi jucatori sunt mult prea aroganti si egoisti sa accepte sa lucreze impreuna cu alti jucatori :(


    Daca 100 de jucatori ar aplica metoda scrisa de mine dimineata pe forum, am ridica serverul destul de mult, dar nu stiu cati vor face asta  
    Post edited by BeoFarmer on
  • Ariel_9 (RO1)Ariel_9 (RO1) Postări: 80
    editat 17.07.2017
       Si eu am citit proopunerea ta, dar presupune cheltuieli destul de mari, chiar daca ai spus ca nu necesita investirea banilor reali. Daca ai adunat - mai greu sau mai usor cei 12k gold cat costa boosterul de la omar, nu stiu cati i-ar cheltui cu usurinta pe el, sau s-ar gandi ce mai pot face in ferme - parcele fertile, castele de apa s.a.m.d. Si cam cat ingrasamant mov crezi ca ar conta si ar face diferenta la punctaj?
    Eu doar am tradus cateva modificari care mi se par corecte si care nu presupun alte investitii din partea jucatorilor.

    Iti multumim, Beo, pentru ca incerci sa ne ajuti s transmiti mai departe!
    Post edited by Ariel_9 (RO1) on
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    editat 17.07.2017
       Si eu am citit proopunerea ta, dar presupune cheltuieli destul de mari, chiar daca ai spus ca nu necesita investirea banilor reali. Daca ai adunat - mai greu sau mai usor cei 12k gold cat costa boosterul de la omar, nu stiu cati i-ar cheltui cu usurinta pe el, sau s-ar gandi ce mai pot face in ferme - parcele fertile, castele de apa s.a.m.d. Si cam cat ingrasamant mov crezi ca ar conta si ar face diferenta la punctaj?
    Eu doar am tradus cateva modificari care mi se par corecte si care nu presupun alte investitii din partea jucatorilor.

    Iti multumim, Beo, pentru ca incerci sa ne ajuti s transmiti mai departe!
    Sustin feedback-ul transmis de wabbit si sper sa fie unele modificari, dar dupa cum am spus nu depinde de noi

    Depinde de la un jucator la altul, cei care au strans ingrasamantul au mult, iar dupa ce nu mai e ingrasamant se urgenteaza moara cu hrana gaini (se ia mai mult din moara, ingrasamantul e doar de incalzire, si oricum, la altceva nu e folosit)
    Post edited by BeoFarmer on
  • Gabriela_M (RO1)Gabriela_M (RO1) RO1 Postări: 140
    Buna  :)

    Foarte buna propunerea legata de punctajul de la echitatie, eu deja nu mai pot antrena calul cu Tessa, Lester si George, si am un calut de nivel mic.
    In ceea ce priveste numarul de monede, am primit mult mai putine pentru locul 3, iar daca ma uit la preturile care sunt la camion, nu stiu ce voi putea cumpara la sfarsitul campionatului .... poate doar aspecte :(

    Propunerea lui Beo s-ar putea aplica pentru recoltarea de pe ferme, unde oricum punctajul se face destul de usor,  mai greu este  la alte sectiuni: de exemplu la pescuit. Eu am nivel mare la pescuit, am deblocat toate retetele de la Golful Sirenei, pescuiesc in larg, cu Oleg si cu undita, dar punctajul acordat este prea mic.

    o zi frumoasa si spor in toate :smile:  :)  :)
  • Rody-rory (RO1)Rody-rory (RO1) RO1 Postări: 125
    editat 17.07.2017

    Buna ziua.

    Am citit stupefiata pe forum ca un jucator german cu 38392 puncte a primit 1226 de monede, iar eu locul 4 in clasament cu peste  96000 puncte am primit rusinoasa suma de 946 monede. Oare eu am muncit mai putin ca el? Ce legatura are munca mea cu clasamentul serverelor? Acolo ar trebui ca la sfirsit pt. clasare sa se dea anumite premii, iar toti jucatorii sa fim recompensati egal pt munca depusa, indiferent de pozitia serverului. Ma simt de parca am stat cu mina intinsa la mila GGS-ului si am primit si eu te miri ce. Cum vor dumnealor sa ne motiveze pe mai departe? Ma simt discriminata si in aceasta situatia sint toti jucatorii care au fost furati. Sper sa rezolve aceasta MARE NEDREPTATE.

    O zi frumoasa tuturor.


    Post edited by Rody-rory (RO1) on
  • juliiette 35 (RO1)juliiette 35 (RO1) RO1 Postări: 7
    Bună ziua.

    Aţi observat deja cum s-au alocat monedele pentru activitate CM şi ce vom putea cumpăra cu ele, la finalul eventului :(
    Aceste monede sunt alocate pe baza activităţii personale şi a poziţiei serverului în clasament.
    (cineva care joaca pe serverul german, ocupând vineri poziţia 1474, cu 38392 pct., a primit 1226 monede / date publicate pe forumul internaţional aici: https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/en/discussion/156877/update-july-6th-worldwide-championship-wwc-new-horse-season-and-more-discussion/p15

    Nu ştiu ce pondere are poziţia serverului, dar pare mult prea mare 
    Pe forumul internaţional s-a propus încă de vineri să se renunţe la acest lucru, pentru acordarea monedelor să conteze doar activitatea individuală, întrucât există deja un sistem de recompense bazat pe poziţia serverului în clasament.
    O altă propunere este legată de punctajul de la echitaţie: să se acorde o compensaţie pentru jucătorii care nu mai pot câştiga puncte provocându-i pe Lester, George  şi Tessa, nefiind corect sa fie penalizaţi dacă au terminat aceste sarcini mai de mult.
    Unul dintre moderatorii forumului international a promis că


    (In traducere aproximativă: „Luni vom transmite feedbackul dvs. privind calculul monedelor (care se bazează parțial pe clasamentul serverelor) și orice alte aspecte pe care doriți să le ridicați în legătură cu evenimentul. Rețineți că acesta este un eveniment uriaș care se desfășoară pentru prima dată, astfel încât toate feedback-urile privind fie calibrarea între  diferitele categorii, fie punctele necesare pentru recompense de activitate etc. sunt foarte apreciate.”

       Vă invit să vă spuneţi părerea, să votaţi dacă sunteţi de acord cu cele de mai sus şi să veniţi şi cu alte propuneri, şi îi rog pe moderatori să trimită acest feedback, că doar nu numai al celorlalţi o fi apreciat ;)

    Distracţie plăcută!

    Buna ziua!
    Sunt de acord sa nu mai conteze pozitia serverului in acordarea monedelor, ci doar activitatea individuala!
    Joc placut !
  • Dany71772 (RO1)Dany71772 (RO1) RO1 Postări: 445
    sa conteze doar pozitia noastra sau mutati-mi contul pe serverul german:)
    frumoasa propunere sper sa avem noroc si sa se aplice

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier