Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Comunitate Discutii generale & Subiecte interesante

Intrebare Beo: e cinstit fata de unii dintre noi?

Draga BeoFarmer,
iti adresez aceasta intrebare pentru ca mi se pare de neacceptat ca la misiunile de la campionat sa participe cei care au lvl 53 cu cei care au lvl 593!!! Pot intelege si tolera multe din erorile acestui joc ( desi e o concurenta neloiala de multe ori) insa asta imi pare de netolerat. La fel de bine inteleg ca scopul acestui joc e de a ne determina sa cheltuim cat mai multi galbeni,  sa achizitionam iar si iar altii, in speranta ca poate reusim sa tinem pasul cu cei mari dar te intreb: cand cauza e pierduta din start, crezi ca te mai motiveaza ceva sa te arunci in lupta? Eu cred ca nu....de aceea pana cand nu o sa comunici celor in masura sa faca schimbarile necesare si sa gaseasca solutii pentru aceasta problema, nu vad de ce as mai juca. Rolul meu in acest campionat nu ar fi decat acela de a le asigura rolul de competitor celor cu lvl dublu, triplu sau chiar cvadruplu, etc.   Sunt convinsa ca suntem foarte multi cei care ne aflam in aceasta situatie. Astept cu mare interes o explicatie plauzibila din partea ta iar din partea celor cu reponsabilitati pe aceasta linie, o solutionare cu celeritate a acestei probleme devenita deranjanta rau.Multumesc.

Cel mai bun răspuns

  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    editat 17.06.2017 Răspunde ✓
    Salut,

    Da, iti dau dreptate, si eu intalnesc foarte des jucatori mai mari ca mine in nivel, dar mai mare nu inseamna neaparat mai bun (in unele cazuri)
    Dar da, ceea ce spui tu este corect, si mie mi-ar placea ca in misiuni sa fie jucatori de aceasi categorie

    Eu nu lucrez la GGS in Hamburg si nu detin informatii TOP SECRETE, insa @Marowit trebuie sa fie in masura sa ofere un raspuns la aceasta intrebare, un raspuns mai bun ca al meu, deoarece el este Game Designer si lucreaza direct la sediul din Hamburg

    P.S: Cand am citit titlul m-am cam speriat putin :p  :)

răspunsuri

  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    editat 17.06.2017 Răspunde ✓
    Salut,

    Da, iti dau dreptate, si eu intalnesc foarte des jucatori mai mari ca mine in nivel, dar mai mare nu inseamna neaparat mai bun (in unele cazuri)
    Dar da, ceea ce spui tu este corect, si mie mi-ar placea ca in misiuni sa fie jucatori de aceasi categorie

    Eu nu lucrez la GGS in Hamburg si nu detin informatii TOP SECRETE, insa @Marowit trebuie sa fie in masura sa ofere un raspuns la aceasta intrebare, un raspuns mai bun ca al meu, deoarece el este Game Designer si lucreaza direct la sediul din Hamburg

    P.S: Cand am citit titlul m-am cam speriat putin :p  :)
  • nouggg (RO1)nouggg (RO1) Postări: 70
    Multumesc pentru raspuns insa as vrea sa stiu daca aceasta nemultumire trebuie sa o comunic lui Marowit sau daca poti tu intermedia asta. Multumesc mult!
  • Draga BeoFarmer,
    iti adresez aceasta intrebare pentru ca mi se pare de neacceptat ca la misiunile de la campionat sa participe cei care au lvl 53 cu cei care au lvl 593!!! Pot intelege si tolera multe din erorile acestui joc ( desi e o concurenta neloiala de multe ori) insa asta imi pare de netolerat. La fel de bine inteleg ca scopul acestui joc e de a ne determina sa cheltuim cat mai multi galbeni,  sa achizitionam iar si iar altii, in speranta ca poate reusim sa tinem pasul cu cei mari dar te intreb: cand cauza e pierduta din start, crezi ca te mai motiveaza ceva sa te arunci in lupta? Eu cred ca nu....de aceea pana cand nu o sa comunici celor in masura sa faca schimbarile necesare si sa gaseasca solutii pentru aceasta problema, nu vad de ce as mai juca. Rolul meu in acest campionat nu ar fi decat acela de a le asigura rolul de competitor celor cu lvl dublu, triplu sau chiar cvadruplu, etc.   Sunt convinsa ca suntem foarte multi cei care ne aflam in aceasta situatie. Astept cu mare interes o explicatie plauzibila din partea ta iar din partea celor cu reponsabilitati pe aceasta linie, o solutionare cu celeritate a acestei probleme devenita deranjanta rau.Multumesc.
    S-ar putea
    - pune interdictie de nivel la cooperativa . Adica: fiecare cooperativa sa-si poata selecta nivelul minim al unui jucator care sa poata intra in respectiva cooperativa. 
    - sa se faca o medie a nivelul cooperativei. (toate nivelurile membrilor adunate , apoi impartite la cati membriii sunt )
    - sa se imparta campionatul pe categorii de medii ale cooperativei.
    Adica: 
    Media unei cooperative : 1-10; 11-20 ; 21-20 ... 501-510. Si tot asa. 
    Bine cei drept, dupa modelul acesta, foarte multe cooperative ar avea castig.
    Singura problema e urmatoarea:
    Nivelul e infinit. Asadar daca e vreo cooperativa care are media sa: 600 si care ramane in top si creste in nivel si incearca sa progreseze, In veci nu v-a putea vre-o alta cooperativa cu media 200 s-o intreaca , oricat s-ar straduii. 

    Asadar: 
    Sistemul actual e destul de bun intrucat nu face sa fie imposibil sa intreci pe unui de nivel mai mare ca tine intr-un campionat. 
    Apoi: Gandeste-te ca si tu la randul tau, dai de cineva mai mic decat tine, pe care il vei bate. 
    Deci totul e echilibrat.
  • carm123 (RO1)carm123 (RO1) Postări: 57
    editat 19.06.2017
    Mai bine sa ramana asa, cum este acum in situatia actuala; aceasta problema am vrut sa o ridic si eu, dar m-am linistit cand am vazut raspunsurile primite de nouggg.Este foarte OK , oricum se castiga daca se doreste.

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier