Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Cooperative Locul de întâlnire al cooperativelor

~ Locul 1 ~

                                                                     Locul 1
===================================================================================================
      Aici va putem tine la curent pe toata lumea despre toate schimbarile care se intampla in cooperativa noastra , trecerile de nivel cooperatist/sat si multe altele ca sa atragem membrii si sa vedeti ca noi , chiar daca suntem o cooperativa mica , muncim din greu ca sa evoluam si sa ajungem in realitate pe locul 1

Cine este Locul 1 ?
 Este o cooperativa care , sefa cooperativei ( @BlackAna5 (RO1) ) , a fondat-o pentru a aduce distractia , munca in echipa , bunul simt si sarguinta. Vom evolua doar cu ajutorul VOSTRU! Daca ne ajutati , poate intr-un an, doi ne vom alege , si noi si voi , cu o cooperativa mare , iar daca nu ne alaturati , nu ne suparam. Cooperativa Locul 1 este optimista si o sa avansam cat de bine putem.

 Ce facem in aceasta cooperativa?
 Asa cum am scris mai sus , incercam sa evoluam , ca sa ajungem in realitate pe locul 1 sau macar in top 50. Dar avem nevoie de ajutorul vostru , cum ati avut nevoie si voi de noi cand aveati coop mici. Sa nu mai ziceti unii ca ,, Ar trebui sa se stearga cooperativele mici" . De ce? Pentru ca vor si ele sa evolueze? Nu uitati ca si cooperativele  ,, Life" ,, Castigatoarea"
,, Golden League" ,,DACICA FARM " si multe altele de pe top 20 au fost si ele ca noi , cooperative mici , candva .

  Ce NU vrem noi de la voi?
 
Ce am scris mai sus , sa nu mai radeti de cooperativele mici. Nu radeti doar de noi , ci radeti si de trecutul cooperativelor care le-am enumerat mai sus , trecutul lor fiind , tot ca noi , cooperative mici , cu un Puiet al cooperativei , nu un Copac urias  al cooperativei cum au acum. Cand era BF la inceput , i-ati sustinut pe Castigatoarea , life etc.. pentru ca va ziceati ,, BF e la inceput , n-are cum sa aiba coop atat de mari cand e de doar o luna" Dar cand e BF de 3-4 maxim 5 ani , adica acum , ce faceti? Va bateti joc doar ca suntem ca de ex. D-nii Castigatori cand eram la inceput?? De care coop protestati din cele mari? Doar de Castigatoarea putin, ca ia numai locul 1 , 1 , 1 la cc. Din coop mici? De toate. Ei bine , mie nu-mi place asta.

Dar hai sa lasam toate astea , vrem cu bucurie sa va spunem ca in curand vom ajunge la nivelul 4 al cooperativei!!!
: 5 locuri libere pentru 5 fermieri harnici!
Va asteptam in ,, Locul 1 " !



 



 
                                                                                                                                     
                                                                                                                                    
                                                      
                                                                                                             

Post edited by luizazanuta (RO1) on
«1

Comentarii

  • luizazanuta (RO1)luizazanuta (RO1) Postări: 989
    editat 06.06.2017
    Aceea era introducerea.
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ANUNT!
    Se cauta cercetatori pentru cercetarea ,, Oua ecologice(Niv1).
    2/6 cercetatori
    Mai cautam inca 4 membrii
    CIne vine sa ne ajute va primi de la mine  3 talismane stravechi si 4x Perie suspecta
    Locul 1
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                                                                                                                                
       
                                                                                                                                          


    Post edited by luizazanuta (RO1) on
  • luizazanuta (RO1)luizazanuta (RO1) Postări: 989
    editat 07.06.2017
    Vreau sa va anunt ca mica noastra cooperativa a ajuns la nivelul 4 !!
    ,, saetta" a fost la noi in coop , dar a plecat :(
    Totusi , a facut o treaba foarte buna cat a fost!
    A donat multi bani in fondurile cooperativei , iti multumim!
    ne-a ajutat si am facut cercetarea ,, Oua ecologice" (Niv1) , iti multumim!
    Si va fi premiata cu talismanele pe care le-am zis in postarea trecuta!
    5 locuri libere pt 5 fermieri harnicii !!
    Locul 1
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Post edited by luizazanuta (RO1) on
  • ANUNT!
    ~~~~~~~~~~~~~~~~
    Satul nostru coop a ajuns la nivelul 4 !
    In continuare cautam membrii harnici!
    Locul 1
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  • luizazanuta (RO1)luizazanuta (RO1) Postări: 989
    editat 08.06.2017
    Este 21:44
    Arhitectul Steve ne face o vizita!
    Stiu ca nu are legatura cu coop , dar toata lumea il asteapta , si apare rar.,.

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Se cauta jucatori  pentru cercetarea ,,Recrutari(Niv2)" , ca sa facem loc pentru niste fermieri harnici ce o sa vina.
    Sunt locuri pentru 5 fermieri harnici , buni , seriosi , haiosi , generosi.
    Daca ne ajutati la cercetare  , veti primi 3 talismane si vom avea loc pentru 7 jucatori buni!
    Daca vreti odata sa veniti in cooperativa noastra si sa ne anuntati din timp despre venirea voastra , puteti scrie un mic ,, biletel" pe acest subiect sau deschidem o discutie privata , care sa aiba acest model:
    [Username]
    [Prenume(Sau porecla)]
    [Varsta]
    [Cate ore joci pe zi]

    [Mesaj]

    Mai exact , sa va fac un exemplu pentru cei ce n-au inteles modelul :

    ------------
    Username-ul este luizazanuta
    Ma cheama Luiza.
    Am 12 ani
    Joc 2-3 ore pe zi

    As vrea sa fiu membra a acestei cooperative care pare foarte prietenoasa. Nu veti avea de regretat , eu  voi fi activa si voi face tot ce pot ca sa fac cooperativa sa evolueze si sa aiba un nivel mare , multe cercetari , proiecte toate facute. Sper sa ma primiti in coop.
    Luizazanuta

    Il puteti semna doar daca vreti.
    Spor la joc!
    Locul 1
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~



    Post edited by luizazanuta (RO1) on
  • luizazanuta (RO1)luizazanuta (RO1) Postări: 989
    editat 09.06.2017
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Am facut din nou proiectul ,, Experienta cinematografica completa!" si am atins la aceast proiect urmatorul nivel de
    competenta!!! La ,, Se dau in vant dupa mere" aveam deja , l-am facut acum cateva zile. Acum sunt mai grele proiectele si ne trebuie membrii! Ne apropiem de nivelul 5 al Cooperativei !!! In plus , am completat donatiile pentru ,, Fabrica de minerale si metale" si dureaza 12 ore sa se construiasca , deci maine ne vom trezi cu Satul la nivelul 5 !! Ce sa spun , evoluam constant.
    Daca vreti sa aderati la aceasta cooperativa , nu va opreste nimeni. Daca aderati , aderati , daca nu , treaba voastra :)
    Locul 1
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    P.S : daca aveti o nelamurire in legatura cu cooperativa noastra , contactati pe
    @BlackAna5 (RO1)
    Sau :
    @luizazanuta (RO1)

  • ANUNT !
    ~~~~~~~~~
    Va aduc o veste foarte buna! Nu este inaintarea in nivel a cooperativei , nici cea a Satului ( desi am facut nivelul 5 ) , nici despre o cercetare facuta , este ceva ce are legatura cu acest topic si sigur o sa va intereseze! Sefa cooperativei in persoana va posta pe acest topic pentru prima oara! Pregatiti-va sa primiti un cuvant , poate chiar un discurs de la @BlackAna5 (RO1)  Chiar acum!!!
  • BlackAna5 (RO1)BlackAna5 (RO1) Postări: 932
    editat 10.06.2017
    Buna  :)
     Eu sunt Blackana5!(sefa cooperatie ,, locul 1'')! B)
    Ma numesc Zina ! o:)
    Am  10 ani ! ;)
    Sunt in clasa-a 5 -a !
    Imi plac pisicile <3 ca animale de companie!
    Cooperativa mea cauta membri activi! :|
    Ea este deschisa!  :)
    Avem nivelul  satului 5 si nivelul cooperativei 4 ! :D
    Avem un in proiect desfasurat  care ne va duce spre locul 5 al cooperativei ! ;)
    Dar sarcinile sunt tot mai grele :( ,si avem nevoe de membri activi! 
    proiectul nostru cooperatist e terminat pe jumatate :D si il vor reusi total  daca ne veti ajuta si voi <3 !
     Avem 5 locuri libere <3 , pentru 5 fermieri de incredere si cu bun simt :) !
                                                                
    cu drag BlackAna5 <3
  • Foarte frumos , Zina!
    Aplauze pentru @BlackAna5 (RO1) !
    Si eu sunt luizazanuta! ( adjunctul cooperativei ,, Locul 1 " )!
    Ma numesc Luiza!
    Am 12 ani!
    Sunt in clasa V-a !
    Si mie imi plac tot pisicile!
    Am niste intrebari pentru tine , sefa acestei coop active care cauta membrii :
    * Ce v-a facut sa creati cooperativa ,, Locul 1 " ?
    * Cum va simtiti , ca sefa a unei cooperative care chiar evolueaza?
    * O sa mai postati pe acest topic ?

  • ~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Fiesta membrilor!
    Tocmai au venit 3 membrii in aceeasi zi , la noi in coop!
    Sa vi-i prezint?
    1. Georgi01 (Lvl13)
    2. Eli 33 (Lvl13)
    3. T4ly (Lvl8)
    Acum mai sunt locul doar pentru 2 membri!
    Grabiti-va!
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    P.S: Cei inactivi vor fi dati afara.
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Mult succes cu cooperativa! :)
  • BlackAna5 (RO1)BlackAna5 (RO1) Postări: 932
    Multumim Beo ! :)
    Si acum  marile raspunsuri pentru luizazanuta si altii! o:)
    1)Ce v-a facut sa creati cooperativa ,, Locul 1 " ? 
    Mia venit initiativa de a face ceva frumos in joc 
    :) , inca o cooperativa care  va creste sre primul loc !
    2)
    Cum va simtiti , ca sefa a unei cooperative care chiar evolueaza?
    Ma simt extraordirar, :) cand lucrurile merg struna  si bine , ne dezvoltam vazand cu  ochii <3 !
    3)O sa mai postati pe acest topic ? 
    Desigur ;) , am  sa postez, doar e vorba despre cooperativa mea !


    Acum dupa cum vedeti mai sus au venit 3 membri noi si foarete activi B) care ne au ajutat sa finalizam proiectul de cooperativa :D care nea dus pe cararea nuvelului 5! :)

  • luizazanuta (RO1)luizazanuta (RO1) Postări: 989
    editat 11.06.2017
     Zina , dupa proiectul cu porumb , ce-ai zice sa facem unul din noile proiecte? Mare branza sau Oua batute
  • BlackAna5 (RO1)BlackAna5 (RO1) Postări: 932
    Da :p ,  am uitat sa va spun ca acum ce am trecut nivelul 5 :) avem acces la  4 proiecte cooperatiste deja. :D
    Si avem de muncit mult ! ;)
    mai avem 2 locuri libere  pentru 2 fermieri cu bun simt si harnici! :)
     
  • BlackAna5 (RO1)BlackAna5 (RO1) Postări: 932
    editat 11.06.2017
    Salutare ! :p
     Azi au mai vnit 2 membri in cooperativa noastra !
    Timea6(RO1)(Nivel 13)   :D
    Bigflavius(RO1)( Nivel  14) :D
  • Deci , coop plina ! B)
  • BlackAna5 (RO1)BlackAna5 (RO1) Postări: 932
    da o:)>:)
  • Dar stati! Nu va intristati , cei care n-au avut timp sa adere la cooperativa noastra! Mai avem nevoie de 1 cercetator , iar noi avem 2 membri care n-au participat la cercetare! Care cercetare? Cercetarea ,, RecrutariNiv2"  ! O sa fie loc pentru alti 2 membri!!
  • ~~~~~~~~~~~~
    Acum am inceput pentru prima oara proiectul ,, Oua batute" !
    Haide , toti din coop noastra care citesc aceasta postare sa ne ajute si sa depuna efort!
    Locul 1
    ~~~~~~~~~~~~
  • BlackAna5 (RO1)BlackAna5 (RO1) Postări: 932
    Salutare dragi fermieri!
     Dupa cum vedeti mesajul anterior am inceput prima data proiectul cooperatist ,,Oua batute''  !
    Iar acum avem o mica bucurie !
    Am finalizat primul proiect ,,Oua batute''!
    Am trecut nivelul 6 al cooperaivei!
    Uuuuurrrrraaaaaa!
  • O mica completare :
    Am facut nivelul de competenta 2 la acest proiect  , ,, Oua batute" !
    Dar asta nu e tot!  Mai sunt 6 ore si va fi gata Fabrica de Cherestea si Textile(Niv2) care va aduce si satul la lvl 6!
    Si nu in ultimul rand...
    In 9 ore va fi gata cercetarea ,, Recrutari(Niv2)" , deci va fi loc pentru alti 2 membri harnici!
    Zina , ce cercetare vom face dupa asta?
  • BlackAna5 (RO1)BlackAna5 (RO1) Postări: 932
    editat 14.06.2017
    Cercetare ? :/
    Pai stai sa ma gandesc! o:)
     A,da ! >:)
    ,,Mai multe soiuri de lapte(Niv1)'' <3
    Am ales  aceasta cercetare  deoarece e nevoe de mai putini membri si se  incepe cu dolari ! :)
    Dar cercetarea ,,Subventii ''(Niv1) necesita o suma maricica de galbeni: mai exact 5.000 galbeni pentru a o incepe si 7contribuitori. :(
    Sper sa ma intelegeti|! :D
    Post edited by BlackAna5 (RO1) on
  • nu ,, Optimizarea Proceselor(niv1) " e contra galbeni , ci ,, Subventii(Niv1)
  • Ne pare rau ca nu am postat. Nu prea s-a intamplat cine stie ce.. Dar azi am dat lovitura cu o provocare la ,, Liga satelor!" Am castigat inca una! Iar adversarii nostrii au avut 0.0  :p Si acum adversarii nostrii au 0.0 ( cooperativa ,, lylyy " ) pe cand noi avem deja 11.7 si va fi si mai mult pana diseara! , va promit! Facem un pariu , o sa va spun la ora 20:30 cat am facut si daca e cu muult mai mult decat acum , dam dovada ca suntem activi si poate veti vrea sa aderati la coop! Avem 2 locuri libere! N-am vazut pana acum , dar avem nivel de cercetare 2 !
    Ca sa il avansam , ne trebuie cercetatori pentru ,, Mai multe soiuri de lapte!
    Locul 1
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`
  • Am avut o mica intarziere :
    62.1% !!
    Am facut mult , nu gluma!
  • De cate ori vorbim despre cooperativa noastra in acest topic , primim cate un abuz sau un rade tare de tot.
    Hm.. se intampla ceva ciudat..
    .....................
    A inceput Campionatul Cooperativelor! Va tinem in curent in fuecare ora despre ce s-a mai intamplat in campionat , ce rasplati am castigat , care e scorul.
    Datele de acum ( 18.6.2017 2:55 )
    Scor :
    1| luizazanuta | 12.648
    2| BlackAna5 | 12.510
    3| T4ly | 391
    4| Timea6 | 0
    5| Georgi01 | 0
    6| Eli 33 | 0
    7| BigFlavius|0
    Strangem deja pentru rasplata 10.

  • Ne pare rau ca nu am putut sa facem acest mic proiect , sa va tinnem la curent in fiecare ora...
    Va tinem acum!
    Scor:
    1| luizazanuta | 33.951
    2| BlackAna5 | 27.687
    3| Georgi01 | 4.653
    4| T4ly |781
    5| Eli 33 | 0
    6| Timea6 | 0
    - | BigFlavius | Exclus din cooperativa din cauza inactivitatii ( bulina rosie)
    Suntem clasati in liga incepatorilor , pe locul 165 , totusi e bine pentru primul nostru campionat + ca sunt 913 coop in rang.
    Suntem la rasplata 14.
    Sunt locuri pentru 3 membrii harnici , iar cei ce se numara printre acestia pot adera la cooperativa mea , mai bine zis a @BlackAna5 (RO1)
    Multumim
    Locul 1
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  • BlackAna5 (RO1)BlackAna5 (RO1) Postări: 932
    @luizazanuta (RO1) te corectez 
    Coopearativa  noastra a finalizat Campionatul Cooperativelor pe LOCUL 170 din 922 Cooperative!
  • multumesc , dar sa stii ca am postat cu 4 ore inainte sa se termine Campionatul. Imi pare rau ca nu ai luat rasplata de membru , Ana! La urmatorul campionat te las sa o iei  :) dar tot voi face multe misiuni
  • BlackAna5 (RO1)BlackAna5 (RO1) Postări: 932
    Apropo am o intrebare care tin sa o intreb aici in acest topic:
    1) Ce rasplata ai primil la ,, Rasplata de membru''?
  • luizazanuta (RO1)luizazanuta (RO1) Postări: 989
    editat 21.06.2017
      Apropo , am un raspuns care tin sa il zic aici in acest topic!  :D
       1) Ce rasplata ai primit la ,, Rasplata de membru" ?
            La ,, Rasplata de membru" am primit ceva foarte folositor : 150 hrana de alge! :)

Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!