Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discutii - Centrul De Lucru

2»

Comentarii

  • nouggg (RO1)nouggg (RO1) Postări: 70
     Unele inainte insa si cele trimise ulterior ( situatie concreta , daca poti vizualiza , la noile balti unde barcile stau aruncate ici- colo , fara noima....barci trimise la la orele 19 si 21....).
     
  • nouggg (RO1)nouggg (RO1) Postări: 70
    As vrea sa siu daca se mai confrunta cineva cu o situatie similara cu a mea. Am durata prezentei baltilor pentru pescuit foarte mare iar cantitatile de peste, mici. Cu aceasta normare a duratei de inlocuire a baltilor sunt conditionata sa dotez barcile asa incat sa pescuiasca o cantitate mica de peste , cantitate care uneori nici nu acopera costurile iar uneori chiar sunt nevoita sa le las la mal. Ma intreb si poate ca cineva are raspunsul , de ce mai exista posibilitatea de a achizitiona 14 vase de pescuit daca balta nu are...peste?
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    As vrea sa siu daca se mai confrunta cineva cu o situatie similara cu a mea. Am durata prezentei baltilor pentru pescuit foarte mare iar cantitatile de peste, mici. Cu aceasta normare a duratei de inlocuire a baltilor sunt conditionata sa dotez barcile asa incat sa pescuiasca o cantitate mica de peste , cantitate care uneori nici nu acopera costurile iar uneori chiar sunt nevoita sa le las la mal. Ma intreb si poate ca cineva are raspunsul , de ce mai exista posibilitatea de a achizitiona 14 vase de pescuit daca balta nu are...peste?
    Cati pesti ai intr-o balta?
  • al13 (RO1)al13 (RO1) RO1 Postări: 79
    editat 11.06.2017
    BeoFarmer a zis:
    As vrea sa siu daca se mai confrunta cineva cu o situatie similara cu a mea. Am durata prezentei baltilor pentru pescuit foarte mare iar cantitatile de peste, mici. Cu aceasta normare a duratei de inlocuire a baltilor sunt conditionata sa dotez barcile asa incat sa pescuiasca o cantitate mica de peste , cantitate care uneori nici nu acopera costurile iar uneori chiar sunt nevoita sa le las la mal. Ma intreb si poate ca cineva are raspunsul , de ce mai exista posibilitatea de a achizitiona 14 vase de pescuit daca balta nu are...peste?
    Cati pesti ai intr-o balta?
    Buna! Ai dispunerea ariilor ca si la mine si observ ca ai si neacoperite. Homarii dau f bine la pret. Ai cea mai buna/profitabila arie (aceea cu peste-spada, somon, cod) neacoperita. Cred..eu..ca ambarcatiunile trebuie ridicate, ca lvl si dotate cu exact ceea ce se cere pe ambarcatiunea respectiva. Ariile acestea apar si la noi.. si am si 100 mil.dolari, cand am terminat toate cele 6 arii, dar am traulere si nu las nicio "farama" pe arie/ chiar si 7 creveti :) Pierzi putin, intr-o parte, castigi, in cealalta, mai mult. Cand nu mai e niciun peste, astepti putin/schimbi fermele si apar altele. Eu spun din experienta mea, atat, cu vasele mele. Dar cred ca e "formula" generala.
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    cat inseamna un sezon pt lucratorii de la casa de joburi ?
  • Cum pot afla timpul necesar unei barci sa ajunga la o arie de pescuit? Aria de pescuit mai are 2 ore timp ramas, insa nu stiu cat va dura pana barca mea ajunge acolo, daca mai are rost sa o trimit sau nu. Multumesc
  • al13 (RO1)al13 (RO1) RO1 Postări: 79
    editat 12.06.2017
    Cum pot afla timpul necesar unei barci sa ajunga la o arie de pescuit? Aria de pescuit mai are 2 ore timp ramas, insa nu stiu cat va dura pana barca mea ajunge acolo, daca mai are rost sa o trimit sau nu. Multumesc
    Buna! Eu am "tratat" ariile, similar arenelor de cai..m-am incadrat in acel timp, chiar daca pescuitul dura mai mult/peste termenul pe care il aveam. Nu am ratat nimic. ..cel putin nu am observat eu..la bani ;) ca as fi in pierdere.
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    Buna, ma ajuta si pe mine cineva, pls: am angajat un lucrator la casa de joburi de vreo 2 zile, dar nu s a modificat nimic de ieri pana azi, adica: http://prntscr.com/fmzalg , imi apare tot 0/3 de ieri, mai trebuie sa fac ceva? Nu am inteles cum functioneaza. Multumesc!
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    Buna, ma ajuta si pe mine cineva, pls: am angajat un lucrator la casa de joburi de vreo 2 zile, dar nu s a modificat nimic de ieri pana azi, adica: http://prntscr.com/fmzalg , imi apare tot 0/3 de ieri, mai trebuie sa fac ceva? Nu am inteles cum functioneaza. Multumesc!
     Trebuie sa l pui la treaba....3 iti indica nr. de lucrari pt care ai platit
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    syby (RO1) a zis:
    Buna, ma ajuta si pe mine cineva, pls: am angajat un lucrator la casa de joburi de vreo 2 zile, dar nu s a modificat nimic de ieri pana azi, adica: http://prntscr.com/fmzalg , imi apare tot 0/3 de ieri, mai trebuie sa fac ceva? Nu am inteles cum functioneaza. Multumesc!
     Trebuie sa l pui la treaba....3 iti indica nr. de lucrari pt care ai platit
    Cum il pun la treaba? nisip am pus pe parcele de ieri..am platit o singura data 120 mii de dolari rurali si apoi a aparut ca angajat, dar nu stiu cum sa l pun la treaba

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier