Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discutii - Centrul De Lucru

Salut,

Aici asteptam parerile voastre privind urmatoarea noastra actualizare ;)

Spor la joc! :)
«1

Comentarii

  • ArmynaSoryna (RO1)ArmynaSoryna (RO1) RO1 Postări: 151
    buna seara ideile sunt bune...am insa o intrebare când barca revine din călătoria sa de la pescuit vom putea vedea numărul de pești capturați in bulina de deasupra,nu si denumirea capturii?
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    buna seara ideile sunt bune...am insa o intrebare când barca revine din călătoria sa de la pescuit vom putea vedea numărul de pești capturați in bulina de deasupra,nu si denumirea capturii?
    Se va vedea numarul si tipul de peste prins
  • ArmynaSoryna (RO1)ArmynaSoryna (RO1) RO1 Postări: 151
    super multumesc....e un inceput bun..imi plac noile idei..
  • geniale idei ....felicitari ..pe cand va fii up=ul? 
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    geniale idei ....felicitari ..pe cand va fii up=ul? 
    Nu exista o data sigura. In mod normal e planificat pe joi dar se poate intampla orice pana atunci. O sa va informez in anuntul actualizarii cand va avea loc mai exact
  • daniel fermier (RO1)daniel fermier (RO1) RO1 Postări: 546
    Doar vesti bune..Multumim! :)
    Nu stii la ce nivel al laboratorului vom putea face cutiile cu mistere?
  • gabriel1992 (RO1)gabriel1992 (RO1) RO1 Postări: 14
    iti trebuie o gramada de bani pentru modernizarea laboratorului asa ca luativa gandul.
  • BeoFarmer a zis:
    geniale idei ....felicitari ..pe cand va fii up=ul? 
    Nu exista o data sigura. In mod normal e planificat pe joi dar se poate intampla orice pana atunci. O sa va informez in anuntul actualizarii cand va avea loc mai exact

    multumesc ptr raspuns..asteptam cu nerabdare ..
  • daniel fermier (RO1)daniel fermier (RO1) RO1 Postări: 546
    iti trebuie o gramada de bani pentru modernizarea laboratorului asa ca luativa gandul.

    Si ce daca e scump? De la ultimul update se pot scoate si 50 mil de dolari pe zi...Asa ca nu e greu.. doar sa nu fii lenes.. :smirk:
  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    bun update-ul, din păcate la eventul fermierului cu peşti tot se va putea întâmpla să nu ai balta cu peştele care-ţi trebuie ...
  • arabu.lolo (RO1)arabu.lolo (RO1) Postări: 22
    editat 07.06.2017
    moon light...la urmatorul up asta vor avea grija sa nu se mai intample..asa ca ne vom putea bucura cu totii de siloz 
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Doar vesti bune..Multumim! :)
    Nu stii la ce nivel al laboratorului vom putea face cutiile cu mistere?
    Bronz: 10
    Argint: 20
    Aur: 30
  • daniel fermier (RO1)daniel fermier (RO1) RO1 Postări: 546
    BeoFarmer a zis:
    Doar vesti bune..Multumim! :)
    Nu stii la ce nivel al laboratorului vom putea face cutiile cu mistere?
    Bronz: 10
    Argint: 20
    Aur: 30
    Perfect! Merci! ;)
  • waww ce aspect frumos are pepiniera de la f3 
  • Unde e centrul de lucru?
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    Cand ai spus in mesaj:
    "Cladirile nu ar trebui sa dispara cand folositi vederea schema" - am crezut ca au rezolvat problema cu deco ratacite si au reintrodus vederea schema. Chiar ma bucuram ... dar m-am bucurat degeaba. :(
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    cvg9 (RO1) a zis:
    Cand ai spus in mesaj:
    "Cladirile nu ar trebui sa dispara cand folositi vederea schema" - am crezut ca au rezolvat problema cu deco ratacite si au reintrodus vederea schema. Chiar ma bucuram ... dar m-am bucurat degeaba. :(

    Unde e centrul de lucru?
    In curand ajunge  :p
    Azi se face actualizarea
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    Nu vazusem butonul ala, scuze :blush:
  • BlackAna5 (RO1)BlackAna5 (RO1) Postări: 932
    si unde este amplasat ecesc centru de lucru?
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    si unde este amplasat ecesc centru de lucru?

  • BlackAna5 (RO1)BlackAna5 (RO1) Postări: 932
    ok
  • adi41 (RO1)adi41 (RO1) RO1 Postări: 133
    • Decoratiunea oferita ca recompensa la ferma bomboanelor ar trebui sa aiba fericire pentru sat
    • Eu nu am nicio dec de la ev cu bomboane
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    Poate sa mi spuna cineva la ce Laborator se fac cutiile ?
  • miky62 (RO1)miky62 (RO1) RO1 Postări: 10
    e adevarat ca parcelele blocate in urma recoltarii plantelor de bordura, vor ramane asa (blocate) pana vei planta si recolta din nou cu penalizarea de 60% (respactand timpul de penalizare)? pana acum nu am mai patit asa ceva - timpul se scurgea si daca nu plantam nimic. acum ramanem blocati pana recoltam cu reducere? 
    am citit:
    penalitatile de producție ale plantelor de bordura a scăzut cu 10% (70% -> 60%)
    dar nu spune nimic despre blocare
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    editat 08.06.2017
    • Decoratiunea oferita ca recompensa la ferma bomboanelor ar trebui sa aiba fericire pentru sat
    • Eu nu am nicio dec de la ev cu bomboane
    Daca donezi bomboane la conacul bomboanelor, cand ajungi la pragurile galbene se primesc decoratiuni. Pentru nivelul 1 se primeste conacul bomboanelor, care are 5 fericire pentru sat, la nivelul 2 se primeste Castelul bomboanelor, cu 10 fericire pentru sat, iar la nivelul 3 se primeste Palatul bomboanelor, cu 20 fericire pentru sat.

    syby (RO1) a zis:
    Poate sa mi spuna cineva la ce Laborator se fac cutiile ?
    La Laboratorul Fermei, care se poate construi pe oricare din fermele principale. Il gasesti la cladiri special, acolo unde este si pepiniera, sau cusca catelului, castel de apa, etc


    Nu stiu ce au incercat sa repare cu scurta oprire, dar barcile mele pescuiesc undeva, nu se stie unde. Banuiesc ca voi vedea ce au reusit sa prinda cand ajung dimineata la debarcader.

  • al13 (RO1)al13 (RO1) RO1 Postări: 79
    cvg9 (RO1) a zis:
    Nu stiu ce au incercat sa repare cu scurta oprire, dar barcile mele pescuiesc undeva, nu se stie unde. Banuiesc ca voi vedea ce au reusit sa prinda cand ajung dimineata la debarcader.

    "Cand lucrurile merg prost undeva, au tendinta sa mearga prost oriunde." Murphy

    Ma confrunt cu aceeasi problema.  :neutral:


  • saetta (RO1)saetta (RO1) Postări: 266
    va rog, sa ne anuntati si pe noi cand o sa faceti un lucru bun in asa fel incat sa nu stricati altele 10, nepriceputilor :(
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    dupa primul update mergea oarecum bine dar au trebuii sa mai faca citeva sa strice tot ce au facut bine:)))
    era prea frumos sa mearga cum trebuie:)))))
  • nouggg (RO1)nouggg (RO1) Postări: 70

    Buna BeoFarmer!!!
    Anuntul tau de astazi continea o informare in ceea ce priveste rezolvarea ariilor de pescuit. Probabil ca s-au rezolvat la unii pentru ca la mine, la aria de pescuit, este VARZA!!!! Fiecare vas pescuieste ce vrea si mai ales pe unde vrea...noroc ca balta-i mare si au gasit unde sa se pozitioneze ca altfel ajungeau sa pescuiasca in piscina-deco de la ferma principala....In fine, am vrut doar sa stii ca problema nu e rezolvata si as indrazni sa spun ca e mai rau ca ieri.
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853

    Buna BeoFarmer!!!
    Anuntul tau de astazi continea o informare in ceea ce priveste rezolvarea ariilor de pescuit. Probabil ca s-au rezolvat la unii pentru ca la mine, la aria de pescuit, este VARZA!!!! Fiecare vas pescuieste ce vrea si mai ales pe unde vrea...noroc ca balta-i mare si au gasit unde sa se pozitioneze ca altfel ajungeau sa pescuiasca in piscina-deco de la ferma principala....In fine, am vrut doar sa stii ca problema nu e rezolvata si as indrazni sa spun ca e mai rau ca ieri.
    Barcile respective au fost trimise inainte sau dupa remediere?

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier