Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discutii: Docuri, pescuit si altele

136

Comentarii

  • Ladaru12Player (RO1)Ladaru12Player (RO1) RO1 Postări: 94
    da sunt multi pe doc apare doar info
  • adi41 (RO1)adi41 (RO1) RO1 Postări: 133
    Buna ziua 
    Am primit un voucher pe e-mail ,l-am activat dar cadourile nu le-am primit.
    Stiti cumva din ce cauza?
    multumesc
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    Se renunta la Lucratorul clasic, sau va aparea si el vineri ca de obicei?
  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    Probabil costruieşti altceva pe altă fermă, de aceea apare. Am reuşit să încep şi misiunile astea noi, nu am fost atent ce le-a deblocat, am dus docul la nivelul 2 şi am început să fac mix-uri, una din ele a declanşat şi respectivele misiuni.

    În altă ordine de idei, recompensele de la fermierul harnic sunt foarte-foarte mici. Faci sau nu faci eventul, e cam acelaşi lucru, din acest punct de vedere.
  • yourdreams132 (RO1)yourdreams132 (RO1) RO1 Postări: 27
    Buna ziua tuturor,
    Cu riscul de a deranja, am si eu un comentariu de facut, o nemultumire
    Inca o gaselnita .. fermierul harnic modificat.. Am reusit sa dau la palnie 2 tipuri de pesti din .. marele ocean cu noile  barci... Cand a  venit insa urmatorul tip de peste, n-am avut de unde sa il aduc. pentru ca heringul la mine nu exista in nici o balta de  pescuit    cu noile ambarcatiuni... Unde e? De ce nu exista? Am orice, in afara de hering!
    in alta ordine de idei...
    Eu nu inteleg  ce cauta  flota oceanica  la ferma. Astept cu  nerabdare un aeroport spatial, o zona comerciala cu blocuri si de ce nu?  Poate si o noua planeta, pentru ca asta au aglomerat-o de tot...
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Buna ziua tuturor,
    Cu riscul de a deranja, am si eu un comentariu de facut, o nemultumire
    Inca o gaselnita .. fermierul harnic modificat.. Am reusit sa dau la palnie 2 tipuri de pesti din .. marele ocean cu noile  barci... Cand a  venit insa urmatorul tip de peste, n-am avut de unde sa il aduc. pentru ca heringul la mine nu exista in nici o balta de  pescuit    cu noile ambarcatiuni... Unde e? De ce nu exista? Am orice, in afara de hering!
    in alta ordine de idei...
    Eu nu inteleg  ce cauta  flota oceanica  la ferma. Astept cu  nerabdare un aeroport spatial, o zona comerciala cu blocuri si de ce nu?  Poate si o noua planeta, pentru ca asta au aglomerat-o de tot...
    Salut,

    Sari cu 100 gold

    cvg9 (RO1) a zis:
    Se renunta la Lucratorul clasic, sau va aparea si el vineri ca de obicei?
    Nu sa renuntat dar nu stiu cand va aparea
  • BlackAna5 (RO1)BlackAna5 (RO1) Postări: 932
    editat 25.05.2017
    dar la mine cand intru pe vechiul pescuit ,(la oleg) imi arta toata apa plina cu pesti dar arunc carligul si nu prinde trece peste ei si ii prinde pe cei de la fund.
  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    editat 25.05.2017
    Ţinta de 1.200.000 puncte este foarte nerealistă . Când vom avea flotă mare, probabil că se va obţine acel prag, dar în faza asta a jocului e o aiureală. Faptul că nu putem vedea ce peşte are fiecare barcă în ea, este un mare dezavantaj, nu ştii în ce ordine să recoltezi. Alt mare dezavantaj e că recoltezi 3 tipuri de peşte şi se poate întâmpla ca după ce aduni să-ţi ceară la event unul din tipurile recoltate deja chiar din barca anterioară. Dar cea mai mare problemă e că nu avem în acelaşi timp toate tipurile de peşte dsponibile: se poate întâmpla să ai la event necesar două tipuri de peşte pe care nu le ai nicăieri, deci singura soluţie este să goleşti un banc şi să zici o rugăciune pentru cel care va urma sau să foloseşti gold, ceea ce va însenina fruntea dezvoltatorului :). Probabil se va ajusta eventul, harta nouă, acum e foarte complicat să faci o strategie pentru astfel de eventuri, aici.

    Post edited by -moon_light- (RO1) on
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Ţinta de 1.200.000 puncte este foarte nerealistă . Când vom avea flotă mare, probabil că se va obţine acel prag, dar în faza asta a jocului e o aiureală. Faptul că nu putem vedea ce peşte are fiecare barcă în ea, este un mare dezavantaj, nu ştii în ce ordine să recoltezi. Alt mare dezavantaj e că recoltezi 3 tipuri de peşte şi se poate întâmpla ca după ce aduni să-ţi ceară la event unul din tipurile recoltate deja chiar din barca anterioară. Probabil se va ajusta eventul, harta nouă, acum e foarte complicat să faci o strategie pentru astfel de eventuri, aici.

    Da, e cam imposibil de facut fara gold mult. O sa propun sa se faca ceva astfel incat sa se observe pestele din fiecare barca, in curand o sa ofer echipei feedback-ul general despre discutiile voastre din aceasta tema
  • CyberJohn (RO1)CyberJohn (RO1) RO1 Postări: 643
    de cate ori se poate cumpara aceeasi barca? eu am cumparat de 2 ori barca cu motor.
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    editat 25.05.2017
    de cate ori se poate cumpara aceeasi barca? eu am cumparat de 2 ori barca cu motor.
    Nu stiu daca exista o limita sau care este numarul maxim de barci ce pot fi cumparate, dar de exemplu eu am 9 barci cu motor si inca mai am permisiunea de a cumpara
  • CyberJohn (RO1)CyberJohn (RO1) RO1 Postări: 643
    mersi pentru raspuns. era bine daca era o limita.
  • Rody-rory (RO1)Rody-rory (RO1) RO1 Postări: 125

    Buna ziua.

    Cum sa fac eu sarcina la siloz cu hering daca nici un ochi de apa nu imi arata ca pot pescui acolo hering ? Cum se poate cere ceva ce nu mi-a dat ? In mod normal ar fi trebuit sa-mi ceara ce am eu in ochiurile de apa. S-a dat drumul la ceva ce nu a fost testat indeajuns  si uite asa apar erorile.



  • cate misiuni sunt? fac misiuni de 2-3 ore si parca nu se mai termina!!!
  • de cate ori se poate cumpara aceeasi barca? eu am cumparat de 2 ori barca cu motor.

    Eu am 5 salupe deocamdata. Dar imi voi mai lua macar inca 5. Vad ca fac treaba buna daca le si echipezi.
  • daniel fermier (RO1)daniel fermier (RO1) RO1 Postări: 546

    Maximul de barci-de orice fel se pare ca e de 14.

    Si eu am vazut ca imi urma hering la siloz... si nu aveam in nici o arie de pescuit.. dupa cateva ore de asteptat a aparut hering la 3 arii de pescuit.. Deci daca ajungi la siloz la ceva ce nu poti pescui..ori astepti sa se repopuleze ariile de pescuit, ori sari cu 100 gold cum a spus BeoFarmer

  • bebelusha92 (RO1)bebelusha92 (RO1) RO1 Postări: 50
    Am reusit sa pescuiesc toti crevetii, are cineva idee cum fac rost de altii ..sau cum?
  • Rody-rory (RO1)Rody-rory (RO1) RO1 Postări: 125
    editat 26.05.2017

    Asta stiam si eu, dar nu vreau sa fiu obligata sa sar cu gold daca vreau sa continui evenimentul.  Dupa cum am observat nu exista egalitate de sanse pt toti, unii au de toate, altii doar o parte. Ar trebui sa avem toti aceleasi arii de pescuit si apoi sa intervina dibacia si munca noastra pt a face cit mai multe puncte.Cum spunea cineva pe forum ,, e un eveniment selectiv,, sau e pentru toti ? Eu ma dau batuta, las in sarcina GGS-ului sa faca mai departe. Heringi nu am , stridii nu am si gold nu bag obligata. Daca o fac vreodata o fac la alegerea mea.

    O zi buna si fir intins celor norocosi.

    Post edited by Rody-rory (RO1) on
  • dariusica27 (RO1)dariusica27 (RO1) RO1 Postări: 9
    BeoFarmer a zis:
    Din imaginea oferita de tine reiese faptul ca nu ai facut misiunile. 
    Pai eu fac misiuni de vreo 3 zile,si inca nu mi apare sa pot imbunatatii docul sau sa cumpar barci,plus ca mi a mai aparut azi si fermierul harnic...la care nu pot sa pescuiesc nimic,primele sunt sridiile,de unde le iau?
  • MickyGhost (RO1)MickyGhost (RO1) RO1 Postări: 274
    Buna ziua.

    Sa imi exprim si eu parerea referitor la acest update: pescuitul este interesant, devii amiral al unei flote cu care nu te distrezi dar ajungi la evenimentul fermierul harnic. Acest eveniment mi se pare o noua metoda de enervare sau de cheltuire a goldului, in situatia in care doresti sa obtii cele 2 autorizatii de la sfarsit si, pana la ele, acele premii derizorii. 

    Mi se pare ca nu este gandit bine, trimiti la pescuit barcile, sosesc la mal dar nu stii cu ce incarcatura si colectezi soiuri pe care ar trebui sa le pastrezi pentru etapa la care esti la eveniment.

    In rest, multa munca de a devenit jocul frustrant. Spor!!!
  • deal1 (INT1)deal1 (INT1) Postări: 6
    docul meu de pe Romania1 nu are decat bulina de informatii, nu-l pot upgrada, nu pot construi barci, nu pot face mix-uri, ce trebuie sa fac? sa bag bani? de asta este facut docul?
  • mihaela.denisa (RO1)mihaela.denisa (RO1) RO1 Postări: 33
    trebuie sa termini toate sarcinile de la oleg,cauta pe ferme si ai sa gasesti
  • Shosho (RO1)Shosho (RO1) Postări: 4
    Buna, nu stiu pe care dintre lista cu bug-uri sa scriu.
    Problema mea este ca nu am primit barca si celelalte chestii pe mail. Toti din coop au cam primit, eu nu. Care sa fie problema?? 
    Mail  eding.auto@gmail.com
  • sin_axel (RO1)sin_axel (RO1) RO1 Postări: 396
    Rezolvati chestia  cu mincarea de gaini la descarcarea barcilor devine enervant !!!!! >:)
  • monica1885 (RO1)monica1885 (RO1) RO1 Postări: 3
    salutare,
    am 6 Balti de pescuit la "regiunea de pescuit", dar in nici una nu gasesc stridii, cu toate ca imi sunt cerute de lucratorul harnic!
     Este alt "bug" sau pur si simplu ghinion?
    Pentru ce s-a mai bagat si lucratorul harnic daca nu ai in balti ce se cere acolo?
    Din 6 Balti disponibile, 5 sunt pline cu homar si una cu ceva pesti care nu mi se cer la palnie!
  • yourdreams132 (RO1)yourdreams132 (RO1) RO1 Postări: 27
        Daca ieri  ma plangeam ca nu am hering in  balti... si am fost sfatuita sa il  sar  dand 100 de gold, azi heringul mi-a revenit la palnie  dar in balti nu...
     Si asta nu-i tot. Heringul e urmat de  ton, dar  si acesta e lipsa cu  desavarsire...nu exista nicaieri sa il pescuiesc
    Cum v-a fi rezolvata aceasta problema?
    Ori gold ori abandon? 
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
        Daca ieri  ma plangeam ca nu am hering in  balti... si am fost sfatuita sa il  sar  dand 100 de gold, azi heringul mi-a revenit la palnie  dar in balti nu...
     Si asta nu-i tot. Heringul e urmat de  ton, dar  si acesta e lipsa cu  desavarsire...nu exista nicaieri sa il pescuiesc
    Cum v-a fi rezolvata aceasta problema?
    Ori gold ori abandon? 
    Totul depinde de STRATEGIE
  • lucpac (RO1)lucpac (RO1) RO1 Postări: 77
    BeoFarmer, vorbesti serios? Sau pui sare pe rana? Ce strategie sa adopti daca nu ai in balti pestele care se cere la palnie? Strategia goldului? Daca asta se vrea, din partea mea...sa astepte-asa cum astept si eu pestele potrivit.
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    BeoFarmer, vorbesti serios? Sau pui sare pe rana? Ce strategie sa adopti daca nu ai in balti pestele care se cere la palnie? Strategia goldului? Daca asta se vrea, din partea mea...sa astepte-asa cum astept si eu pestele potrivit.
    Iti pregatesti barcile de dinainte, iar cand iti vine pestele esti pregatit
  • lucpac (RO1)lucpac (RO1) RO1 Postări: 77
    Nu pricep. Poate sunt eu grea de cap. Ce sa pregatesc la barci? Am de pescuit ton si acesta nu apare in nicio balta inca de dimineata. Nu mai spun ca nu vezi ce barca trimiti la pescuit, adica de ce nivel si atunci cand revine nu stii ce incarcatura are..

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier