Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Update: Saptamana de aur Japoneza - Discutii

Salut fermieri,

Aici asteptam feedback-ul dvs in legatura cu actualizarea de maine :)
Post edited by BeoFarmer on
«1

Comentarii

  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    Grupele sunt pentru Saptamana Japoneza, sau pentru Lucratorul Harnic? Sper sa fie pentru Lucrator o:)
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    cvg9 (RO1) a zis:
    Grupele sunt pentru Saptamana Japoneza, sau pentru Lucratorul Harnic? Sper sa fie pentru Lucrator o:)
    Hahaha, era prea frumos sa fie pt lucrator

    Pentru Saptamana Japoneza sunt, dar incerc sa aflu ce se va face si la Lucratorul Harnic :) 
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    Se va reveni dupa up-ul de azi la limitarea depozitelor, sau se asteapta dupa 7 mai cand se termina si saptamana japoneza?
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    cvg9 (RO1) a zis:
    Se va reveni dupa up-ul de azi la limitarea depozitelor, sau se asteapta dupa 7 mai cand se termina si saptamana japoneza?
    Din pacate dupa acest update se revine la hambare :( Si mie imi place sa fie nelimitat dar asta e :/ 
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    Va fi o placere sa adunam ceea ce se cere daca se vor bloca iar parcelele / pajistile / gradinile. Sper sa se fi rezolvat eroarea.
  • adi41 (RO1)adi41 (RO1) RO1 Postări: 133
    Buna,
    Pe pagina de deschiderer a jocului anunta ceva nou la pescuit?La mine nu s-a schimbat nimic.
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    cvg9 (RO1) a zis:
    Va fi o placere sa adunam ceea ce se cere daca se vor bloca iar parcelele / pajistile / gradinile. Sper sa se fi rezolvat eroarea.
    Din cate stiu nu poti aduna chestiile de se cer de pe parcele, doar din productii :))
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    editat 26.04.2017
    cvg9 (RO1) a zis:
    Va fi o placere sa adunam ceea ce se cere daca se vor bloca iar parcelele / pajistile / gradinile. Sper sa se fi rezolvat eroarea.
    Din cate stiu nu poti aduna chestiile de se cer de pe parcele, doar din productii :))

    Colectarea colectibilelor se va putea face de pe toate cele 3 ferme principale ( doar de pe parcele, gradini si pajisti) - citat din "Update - Saptamana de aur japoneza"
    Post edited by cvg9 (RO1) on
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    cvg9 (RO1) a zis:
    cvg9 (RO1) a zis:
    Va fi o placere sa adunam ceea ce se cere daca se vor bloca iar parcelele / pajistile / gradinile. Sper sa se fi rezolvat eroarea.
    Din cate stiu nu poti aduna chestiile de se cer de pe parcele, doar din productii :))

    Colectarea colectibilelor se va putea face de pe toate cele 3 ferme principale ( doar de pe parcele, gradini si pajisti) - citat din "Update - Saptamana de aur jaopneza"
    Da, le-am inversat, scuze :(
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    editat 26.04.2017
    Monezile norocoase (primite la recoltare) se folosesc numai la Omar de tip japonez, sau mai au si alta utilizare? Sa nu ne trezim ca avem nevoie de monezi norocoase si nu avem ca am cumparat una-alta. Si ca putem cumpara acele monezi care ne trebuie in urma unei sume "modice" de galbeni.
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    cvg9 (RO1) a zis:
    Monezile norocoace (primite la recoltare) se folosesc numai la Omar de tip japonez, sau mai au si alta utilizare? Sa nu ne trezim ca avem nevoie de monezi norocoase si nu avem ca am cumparat una-alta. Si ca putem cumpara acele monezi care ne trebuie in urma unei sume "modice" de galbeni.
    Da, doar la Omar se folosesc
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    Multumesc
  • Buna ziua!

    La cat timp apare Tanuki?

  • Petre Vali (RO1)Petre Vali (RO1) RO1 Postări: 236
    editat 26.04.2017

    Buna ziua!

    La cat timp apare Tanuki?

    Apare din 4 in 4 ore ... :)
  • Buna seara!!! Am si eu o intrebare,cand incepe lucratoru harnic,deobicei incepea imediat dupa campionat, Multumesc!!!
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Buna seara!!! Am si eu o intrebare,cand incepe lucratoru harnic,deobicei incepea imediat dupa campionat, Multumesc!!!
    Salut,

    Nu detinem informatii despre asta insa din moment ce exista Saptamana de aur nu cred ca va fi
  • Multumesc frumos!!!
  • el toro (RO1)el toro (RO1) RO1 Postări: 6
    buna seara, am refugiu cu pesti koi la calitate 3.aceasta valoare pot sa o maresc? cum?
    sadisfactia si sadisfactia sat la ce ma ajuta?

  • Monezile norocoase nefolosite (necheltuite la bazarul lui Omar) vor dispărea la sfârşitul eventului, sau vor rămâne în stoc (aşa cum se întâmplă cu jetoanele sau cochiliile de la tropicală, de ex.), putând fi adunate şi folosite la o altă ediţie ''Tanuki'' din viitor pentru cumpărarea unei chestii mai scumpe şi mai preţioase?
  • nouggg (RO1)nouggg (RO1) Postări: 70
    buna seara, am refugiu cu pesti koi la calitate 3.aceasta valoare pot sa o maresc? cum?
    sadisfactia si sadisfactia sat la ce ma ajuta?

    Nu ma pot abtine sa nu raspund la acest mesaj. Am o rugaminte la tine, gandind ca stii sa citesti mai bine decat scrii. Incearca si verifica aceste informatii pe care ti le doresti in categoriile respective, categorii care sunt atat de clare si cu un spectru laaaaarg de informatii.Acolo gasesti inclusiv informatiile privind rolul SATISFACTIEI SAT si al SATISFACTIEI fiecarei deco.... ( si daca ai remarcat ti-as fi recunoascatoare daca ai si retine ca nu exista cuvantul SADISFACTIE in LEXICUL LIMBII ROMANE!!!! Multumesc !)....
  • @ Nouggg: a pretinde unora (multora...) dintre postacii pe acest forum să scrie corect în limba română e echivalent cu a-i înjura sau a-i supune la cazne. :) E plin forumul de exprimări de genul ''coop. mea caută membrii'' (blestemul lui 2 de ''i'' la plural) sau ''echipa vă v-a (!) ţine la curent cu...'' pentru a da doar 2 exemple banale, des întâlnite. Normal, nu poţi pretinde scrierea cu diacritice, câtă vreme nici instituţiile bine-plătite ale României şi bugetăraşii de prin ele nu le folosesc (doar au făcut facultatea... şi cred că şi limba română în relaţiile cu oamenii e ''facultativă''...  :s ). Dar a scrie corect, sau a corecta ce ai scris aiurea (că de asta ai buton de editare), ar fi o dovadă de minimă civilizaţie.
    Cine ştie, poate va apărea şi un concurs pe acest forum- pe lângă atâtea deja existente, deşi sunt paralele cu jocul căruia a fost destinat forumul- în care să fie premiaţi cei care postează 1)mult; 2)legat de joc şi 3)scris CORECT româneşte. 
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    editat 30.04.2017
    Reguli Forum:

    [1] Respectati-i pe ceilalti

    Nu va concentrati frustrarea asupra altor membri ai comunitatii (prin comentarii sau continutul pe care il faceti disponibil comunitatii).
    Critica constructiva este binevenita, abuzurile si atacurile asupra altor persoane nu sunt permise.
    Posturile si comentariile care sunt scrise cu scopul de a ataca alti membri ai comunitatii din cauza modului in care se exprima, a felului in care scriu, posturile care corecteaza gramatica altor jucatori nu sunt bine venite. Nu toata lumea vorbeste aceeasi limba. Asa ca va rugam sa tineti minte ca poate persoana pe care o criticati nu are aceeasi limba materna ca si voi
  • BeoFarmer a zis:
    Reguli Forum:

    [1] Respectati-i pe ceilalti

    Nu va concentrati frustrarea asupra altor membri ai comunitatii (prin comentarii sau continutul pe care il faceti disponibil comunitatii).
    Critica constructiva este binevenita, abuzurile si atacurile asupra altor persoane nu sunt permise.
    Posturile si comentariile care sunt scrise cu scopul de a ataca alti membri ai comunitatii din cauza modului in care se exprima, a felului in care scriu, posturile care corecteaza gramatica altor jucatori nu sunt bine venite. Nu toata lumea vorbeste aceeasi limba. Asa ca va rugam sa tineti minte ca poate persoana pe care o criticati nu are aceeasi limba materna ca si voi
    Moderator, tu chiar ai citit şi recitit ce ai scris? Nu vreau să intru în polemici puerile, dar a spune că ''nu contează modul în care se exprimă alţi membri ai comunităţii'' lasă loc la interpretări şi poate duce tocmai la acele abuzuri de care spui, pentru că nu au fost rare cazurile în care unii comentatori au confundat forumul cu maidanul...
    Că nu e binevenit să corectezi ''constructiv'' erorile GRAVE e de înţeles, în contextul în care trăim într-o societate (românească,  prin excelenţă) în care ''politic corect'' e un standard şi orice părere logică este văzută ca un abuz! Dar a aduce scuza că ''poate nu toată lumea vorbeşte aceeaşi limbă maternă/românească''... mă duce cu gândul că sunteţi (!) mulţi străini-jucători pe forumul/serverul românesc. Nu era mai simplu spus că poate nu toţi gamerii sunt interesaţi de normele limbii române şi că pe forum putem scrie oricum? Era mai apropiat de adevăr, consider eu.
    În fine... nu mai răpesc timpul cititorilor; scrieţi cum doriţi, dragi colegi, şi bucuraţi-vă de joc şi viaţă... dar nu uitaţi că în viaţă, greşelile (şi de scris, şi de exprimare), deseori se plătesc.
    Consider discuţia închisă; pe viitor voi consulta pentru informaţii forumurile în celelalte 5 limbi de circulaţie pe care le cunosc... chiar dacă nu îndeajuns de bine să ştiu dacă sunt scrise 100% corect. ;)
  • Monezile norocoase nefolosite (necheltuite la bazarul lui Omar) vor dispărea la sfârşitul eventului, sau vor rămâne în stoc (aşa cum se întâmplă cu jetoanele sau cochiliile de la tropicală, de ex.), putând fi adunate şi folosite la o altă ediţie ''Tanuki'' din viitor pentru cumpărarea unei chestii mai scumpe şi mai preţioase?

  • Ariel_9 (RO1)Ariel_9 (RO1) Postări: 80
    Monezile norocoase nefolosite (necheltuite la bazarul lui Omar) vor dispărea la sfârşitul eventului, sau vor rămâne în stoc (aşa cum se întâmplă cu jetoanele sau cochiliile de la tropicală, de ex.), putând fi adunate şi folosite la o altă ediţie ''Tanuki'' din viitor pentru cumpărarea unei chestii mai scumpe şi mai preţioase?
    ”Nu, monedele norocoase vor dispărea cel mai probabil odată cu terminarea evenimentului. Pentru a beneficia de ele, va trebui sa le cheltuiți la Omar, înainte de final.”
    sursa: Rowdy Rac, moderator
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/en/discussion/152043/update-apr-25th-japanese-golden-week-discussion/p6

  •   Salut , am cateva curiozitati legate de noul eveniment ,, Saptamana de aur japoneza
       1. De unde pot vedea cate monede norocoase am?
       2. Puteti sa imi spuneti cate flori trebuie adunate pt toate decourile gen. Insula pitoreasca , Iaz linistit etc ?
       3. O sa mai faceti si anul viitor SAptamana de aur japoneza?" Imi place eventul
    Sper sa imi raspundeti la intrebari
  • Catharsis (RO1)Catharsis (RO1) RO1 Postări: 89
    Iti pot raspunde la prima intrebare: pentru a vedea cate monezi norocoase ai click la inventar (in partea de jos a ecranului) iar de acolo intri la echipament (acea ladita)
  • ms
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    editat 01.05.2017
    Vreau sa fac un aviz legat de postarile anterioare: 
    1) Nu Beo a facut regulamentul forumului ci a fost stabilit de catre echipa si este standard pentru toate serverele (iar in unele chiar sunt jucatori care nu cunosc limba si folosesc google translate pentru a posta)
    2) Toti jucatorii au dreptul sa posteze pe forum, sa ceara raspunsuri la problemele pe care le au
    3) Chiar daca unii nu stiu sa scrie corect ori au scris in graba si au gresit vreo litera asta nu inseamna ca nu trebuiesc ajutati pana nu scriu corect cerinta.
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
      Salut , am cateva curiozitati legate de noul eveniment ,, Saptamana de aur japoneza
       1. De unde pot vedea cate monede norocoase am?
       2. Puteti sa imi spuneti cate flori trebuie adunate pt toate decourile gen. Insula pitoreasca , Iaz linistit etc ?
       3. O sa mai faceti si anul viitor SAptamana de aur japoneza?" Imi place eventul
    Sper sa imi raspundeti la intrebari
    Da, va fi in fiecare an, insa doar o singura data deoarece simbolizeaza si un eveniment din "real-life"

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier