Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Probleme tehnice şi bug-uri

Mare dezamagire .

Buna ziua .
Eu azi sunt dezamagita din nou de acest joc si de comportamentul celor de la ggs .Decoratiunea de la spiridus nu am primit-o ,deco de la campionat cea cu vacuta nu am primit-o si acum nici recompensa de la intreruperea jocului pe care din nou nu am primit-o .Sincer mi se pare cam mult sa dati asa mult doar intr-un singur jucator .

Comentarii

  • Buna ziua .
    Flory iti inteleg dezamagirea   , nu esti singura  care a patit asa ceva , au disparut inclusiv  compensatiile
      ** uluitoare ** ale ggs dupa dezastrul de ieri - ieri dat - azi ggs luat .Tudor Gheorghe  , are dreptate ,ar fi trebuit  compensatii ptr cat  am zapacit PC ul nestiind despre ce e vorba , caci Beo cu o viteza uluitoare , a postat abia dupa doua ore si ceva - dar il aveti   la voi in coop  si dincolo de postarile de pe forum , banui ca are acces direct , prin intermediul vostru  ,  la lista nemultumirilor  jucatorilor.
    Am si eu o nelamurire ; de ce in cadrul aceleasi  coop , in cutii exista premii  diferite , de ce cutiile  de aur  . contin seminte fructe ???
    Poate se intereseaza  Beo  .........)))))))))))))))))) scuza-ma  radeam de propria naivitate /
  • flory 2013 (RO1)flory 2013 (RO1) RO1 Postări: 181
    Buna Oana 
    Referitor la cutiile cu premii si noi aveam aceleasi  probleme si nemultumiri ,Moderatorul nu are nici o vina si el are ca si noi premiile dar sigur va transmite problemele noastre mai departe numai ca nu se stie daca si cand se vor rezolva .Eu sincer sunt tare dezamagita ca pe mine m-au ales de trei ori la rand :(
  • deniyanca (RO1)deniyanca (RO1) RO1 Postări: 80
    editat 29.03.2017
    buna fetelor:) eu nu prea o sa zic multe,ca de ieri pana azi,m-am mai calmat :P ....dar ar fi buna o greva.... :)):pensive:
    bine...nu ca ar rezolva ceva,sau ar interesa pe cineva...asa de plictiseala :))) asa ca si compensatiile primite :)
  • arabu.lolo (RO1)arabu.lolo (RO1) Postări: 22
    editat 29.03.2017
    Cred ca nemultumirile ajung de ordinul miilor al jucatorilor...cum e posibil ca incercand sa va *spalati* imensa problm. de ieri cu un detergent atat de  ieftin,cand suntem atatia jucatori ce va tin *afacerea* in picioare?!!!! Doar atat meritam?!!! NiSTE RECOMPENSE a' la alba neagra?uite recompensele,ba nu sunt...eu am tinut cont atunci cand am folosit jetoanele si fix cele 16 oferite cu *generozitate* si minim efort de voi,au fost luate...de celelalte premii nici nu imi pasa,sunt MINIONE si nesemnificative..asta arata cat de putina incredere trebuie sa avem de acum inainte in voi ....pppff m-am descarcat sunt asa furios pe voi...... >:)>:)>:)
  • deniyanca (RO1)deniyanca (RO1) RO1 Postări: 80
    stii de ce sunt mirata? ca suntem cam putini furiosi pe aici :) restul se pare ca sunt multumiti de generozitatea ggs -ului :pensive:
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    eu nu mai imi fac nervi, am ajuns sa nu ma mai intreseze,dar nici nu mai investesc joc doar de placerea de a fi alaturi de colegi si sa-mi omor timpul :)
    zgircenia GGSului nu ma mai mira demult , cred ca nici pe niste copii nu i-ar multuni premiile si recompensele lor, probabil ca creds ca vom face avere daca ar fi mai darnici:))))
  • clinn (RO1)clinn (RO1) RO1 Postări: 198
    Buna ziua .
    Flory iti inteleg dezamagirea   , nu esti singura  care a patit asa ceva , au disparut inclusiv  compensatiile
      ** uluitoare ** ale ggs dupa dezastrul de ieri - ieri dat - azi ggs luat .Tudor Gheorghe  , are dreptate ,ar fi trebuit  compensatii ptr cat  am zapacit PC ul nestiind despre ce e vorba , caci Beo cu o viteza uluitoare , a postat abia dupa doua ore si ceva - dar il aveti   la voi in coop  si dincolo de postarile de pe forum , banui ca are acces direct , prin intermediul vostru  ,  la lista nemultumirilor  jucatorilor.
    Am si eu o nelamurire ; de ce in cadrul aceleasi  coop , in cutii exista premii  diferite , de ce cutiile  de aur  . contin seminte fructe ???
    Poate se intereseaza  Beo  .........)))))))))))))))))) scuza-ma  radeam de propria naivitate /
    Buna Oana, vreau sa spun ca Beo a postat mai multe posturi si informatii de cat s-au postat pe forumul eng, si spre exemplu pe forumul spaniol nu era nici un anunt pana in seara zilei de ieri.
    Asa ca Beo si-a facut datoria cu varf si indesat in opinia mea.
    Personal...faptul ca nu a mers jocul a fost o chestie nesemnificativa...cand am remarcat ca nu se incarca am dat iama pe forum si m-am informat in secunda 2....e ca o procedura automata care s-a declansat...nah..big farm m-a facut un pic robot :))))))
    Treaba cu zapacitul pc-ului nu stiu de unde vine..sa deschizi si sa dai refresh la un explorer nu e mare chestie ptr pc.
    Si lasa-ma sa-ti raspund si la treaba cu cutiile....Parerea mea e ca diferentele astea sunt facute special pentru a baga zanzanie intre cei care sunt uniti doar din interes si nu din prietenie....E sa zicem un filtru de unde raman impreuna doar cei legati prin armonie,intelegere si respect. Eu personal, chiar daca voi continua sa primesc doar seminte simple in cutiile de aur, voi continua sa ma bucur la fel de mult cand un coleg de al meu va primii "bunatati" :)
    O seara frumoasa tuturor!
  • Buna seara Claudiu .
    Am o oarecare experienta si vechime in acest joc  , iti cunosc foarte bine opiniile si ti le respect   , asa cum ,sunt convinsa  , le stii si tu pe ale mele si doresc sa-mi fie respectate /

    ,, Eu personal, chiar daca voi continua sa primesc doar seminte simple in cutiile de aur, voi continua sa ma bucur la fel de mult cand un coleg de al meu va primii "bunatati"  **

    Repet , este opinia ta ,  din pacate eu fac parte din categoria celor , ca si Flory , simt dezamagire  vis=vis de unele aspecte ale jocului =sunt mai multe , nu numai premiile / cred ca am dreptul acesta  , sau NU ???
    No offense  Claudiu  , cred ca de fapt ai scris ptr ceilalti jucatori BF  , sa afle si ei   parerea ta  , noi am mai avut discutia asta , nu cred ca trebuie  sa continuam dezbaterea , sunt convinsa ca nici tu, nici eu , nu ne vom schimba parerea .
    O seara buna .
  • TLC (RO1)TLC (RO1) Postări: 49
     

    Buna Oana, vreau sa spun ca Beo a postat mai multe posturi si informatii de cat s-au postat pe forumul eng, si spre exemplu pe forumul spaniol nu era nici un anunt pana in seara zilei de ieri.
    Asa ca Beo si-a facut datoria cu varf si indesat in opinia mea.

    nu zau, scuze, dar chiar are nevoie de avocat ? .... parca erai profesor de mate  mai acum ceva timp ?!!!!!!!!!!
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    stii de ce sunt mirata? ca suntem cam putini furiosi pe aici :) restul se pare ca sunt multumiti de generozitatea ggs -ului :pensive:
    Sunt nemultumita de "generozitatea" GGS, dar am observant ca pentru GGS "cainii latra, caravana trece", adica ... in doare fix undeva de nemultumirile noastre. Asa ca ... ce rost are sa ne plangem degeaba. Cat despre greva .... slabe sanse. Stim bine ce s-a ales de boicotul de randul trecut. Iar rezultatul: 2 campionate pe luna cu premii de nimic.
    Am stat si am analizat unele lucruri, cred ca am gasit sursa numeroaselor bug-uri, si a multor probleme pe care le are jocul:
    GGS face economie, asa ca angajeaza studenti sau absolventi la informatica, pe perioada de proba, pentru a dezvolta jocul. Dupa ce trece perioada de proba, ori nu le prelungeste contractul, ori nu le mareste salariul, si atunci acestia pleaca. Raman sursele ... dar daca nu stii unde au fost bubele, nu stii nici cum sa le repari.
    Probabil ca exista si unii programatori cu state vechi, dar ei cred ca sunt folositi mai mult sa repare erorile aparute, si nu sa programeze.
    Si iar, probabil, ieri unul din programatorii cu vechime si-a negociat salariul. Si cred ca pana la urma a obtinut ce a vrut, pe nervii nostrii, dar ce conteaza?
    S-at putea sa ma insel, dar nu prea cred. Eu cred ca asta e singura explicatie logica. Si pentru niste absolventi, angajati cu salariu mic, cred ca se descurca destul de bine.
  • flory 2013 (RO1)flory 2013 (RO1) RO1 Postări: 181
    Buna dimineata !
    Ce sa spun ca sunt ei vinovati (ggs) ?Nu, ei nu au nici o vina ,eu sunt cea vinovata ca le acord multa atentie si dau importanta unui joc pe care ar trebui sa il tratez ca pe ceva nesemnificativ dar uite ca imi place asa de mult incat merg mai departe dar nu stiu cat ma vor mai tine nervii care sunt pe cale sa cedeze .
    Multumesc celor care au fost alaturi de mine in acest subiect ,va stimez mult ,conteaza pentru mine :)
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    editat 30.03.2017
    TLC (RO1) a zis:
    nu zau, scuze, dar chiar are nevoie de avocat ? .... parca erai profesor de mate  mai acum ceva timp ?!!!!!!!!!!
    Salut,
    In calitate de moderator:
    Imi cer scuze dar nu inteleg, conteaza asa de mult profesia din viata reala in postarea pe forum?

    In plus prin postarea de mai sus ai incalcat 3 reguli ale forumului:
    1. spam
    2. off-topic
    3. comportament ofensiv asupra unui membru a comunitatii
    Aceasta a fost doar o notificare de aceea nu vei fi sanctionat pe forum momentan

     in calitate de JUCATOR, nu de moderator:
    In plus nu pot sa inteleg ce aveti voi impotriva mea, este un fel de complot? In ultimul timp se pare ce sunt cativa jucatori din Castigatoarea care "ma ataca prin cuvinte"

    , caci Beo cu o viteza uluitoare , a postat abia dupa doua ore si ceva 

    Imi cer scuze dar am si eu o viata de trait la fel ca voi toti, in plus, nu sunt singurul moderator disponibil pentru BigFarm RO, iar in apararea mea mai pot spune ca pe unele comunitati sa anuntat doar SEARA sau DELOC iar eu dupa ce am intrat pe forum am anuntat totul CU O VITEZA ULUITOARE atat aici cat si pe forumul Empire

     dar il aveti   la voi in coop  si dincolo de postarile de pe forum , banui ca are acces direct , 

    Deci eu acum sunt lasat lata. Este problema ca joc in cooperativa CROP SHOP? Nu vreau sa sune rautacios, desi nu cred ca suna dupa parerea mea: ABSOLUT orice jucator are dreptul de a juca in orice cooperativa doreste,corect?!
    In plus eu nu am fost invitat in Crop Shop, eu am trimis cerere de aderare, si era pe aproape sa fiu eliminat deoarece la inceput nu faceam fata cu baremele de puncte  de reputatie la campionat, @clinn (RO1)o poate confirma.
    Pe langa asta, daca @Dyanabolik (RO1)isi mai aduce aminte, imediat dupa ce am intrat in Crop Shop am primit oferta de a adera la cooperativa Castigatoarea, oferta pe care am refuzato 
     Ultimul mesaj  primit de la Diana a fost ceva de genul " O sa fiu cu ochii pe tine"

    Eu pana acum NU am deranjat cu nimic cooperativa  CASTIGATOAREA si de aceea am pretentia ca nici voi sa nu ma deranjati pe mine luand la "misto" liderul cooperativei si pe mine

    Mesaj scris in calitate de JUCATOR, nu de moderator!

    Cu respect,
    BeoFarmer.
    Post edited by BeoFarmer on
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    editat 30.03.2017
    BeoFarmer a zis:
     
    Aceasta a fost doar o notificare de aceea nu vei fi sanctionat pe forum momentan.

    Mesaj scris in calitate de JUCATOR, nu de moderator!

    Cu respect,
    BeoFarmer.
    Oare un jucator poate sanctiona?
    Aveti grija ce scrieti, ca iar va fi inchis topic-ul!
    Si ca sa fiu in topic, chiar m-ai dezamagit!
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    BeoFarmer a zis:
     
    Aceasta a fost doar o notificare de aceea nu vei fi sanctionat pe forum momentan.

    Mesaj scris in calitate de JUCATOR, nu de moderator!

    Cu respect,
    BeoFarmer.
    Oare un jucator poate sanctiona?
    Aveti grija ce scrieti, ca iar va fi inchis topic-ul!
    Si ca sa fiu in topic, chiar m-ai dezamagit!
    Salut,

    Da, sunt nevoit sa iti dau dreptate deoarece a fost o mica greseala de exprimare a mea, prima bucatica de text e in calitate de moderator. Iti multumesc pentru atentionare, voi edita comentariul!
  • arabu.lolo (RO1)arabu.lolo (RO1) Postări: 22
    editat 30.03.2017
    Buna ziua .
    Flory iti inteleg dezamagirea   , nu esti singura  care a patit asa ceva , au disparut inclusiv  compensatiile
      ** uluitoare ** ale ggs dupa dezastrul de ieri - ieri dat - azi ggs luat .Tudor Gheorghe  , are dreptate ,ar fi trebuit  compensatii ptr cat  am zapacit PC ul nestiind despre ce e vorba , caci Beo cu o viteza uluitoare , a postat abia dupa doua ore si ceva - dar il aveti   la voi in coop  si dincolo de postarile de pe forum , banui ca are acces direct , prin intermediul vostru  ,  la lista nemultumirilor  jucatorilor.
    Am si eu o nelamurire ; de ce in cadrul aceleasi  coop , in cutii exista premii  diferite , de ce cutiile  de aur  . contin seminte fructe ???
    Poate se intereseaza  Beo  .........)))))))))))))))))) scuza-ma  radeam de propria naivitate /
    Draga oana,am cantarit bine dc sa scriu sau nu...dupa cum vezi am decis sa scriu...in primul rand nu conteaza rangul ptr a juca bigfarm,Beo e un player pe joc si moderator pe forum.,in astfel de situatie sunt si alti moderatori,e decizia lor in ce coop joaca,spre ghinionul altora el a  ales cu sufletul si mintea nu cu portofelul....cat despre ,te citez *dar il aveti   la voi in coop  si dincolo de postarile de pe forum , banui ca are acces direct , prin intermediul vostru  ,  la lista nemultumirilor  jucatorilor.
    Am si eu o nelamurire ; de ce in cadrul aceleasi  coop , in cutii exista premii  diferite , de ce cutiile  de aur  . contin seminte fructe ???* asta vad ca va macina,va roade enorm SI IMI PLACE LA NEBUNIE...ca sa va roada si mai mult,aici imi finalizez mesajul fara prea multe detalii...Beo e un om minunat si un jucator de rang,tocmai de aceea e in coop noastra,cine se aseamana se aduna...mor de ciuda sa vad ca intotdeauna se gasesc sa comenteze negativ cei ce datorita*profului de mate* au ajuns in C,daca nu ne calcati candva umbra,fiti siguri ca  NU ajungeati in C,sunt asa pretentiosi incat tot ce scuipa CROP SHOP ajunge in C..pupici 
  • Buna arabu,lolo- imi cer scuze ca folosesc ID-ul , dar erai atat de sters/a , ca jucator in CS  , incat nu te retin - inca o data scuze.
    Ptr stiinta ta , vreau sa te anunt  ca am mai fost in Castigatoarea , cu mult inainte de a  face proasta alegere  de a veni la voi -desi aleg  partea plina a paharului - am aflat la prima mana ce fel de oameni sunteti. Daca ai incercat cu interventia ta , sa dai  masura inteligentei si  elegantei tale  individuale , ai reusit , felicitari.!!!!
    Mai am un motiv sa-ti multumesc ptr postare : am realizat abia acum  , ca desi topicul este deschis de o   jucatoare CS nu de  noi , eu doar am sustinut-o , voi ar fi trebuit sa o faceti , tot circul care a urmat a fost provocat de imensa voastra ranchiuna , ciuda, ura  ca nu puteti sub nici o forma  sa  ne depasiti  ati facut o adevarata obsesie care apare voalat si in prezentarea coop..Ptr tot acest circ  si laturi varsate in public , imi cer scuze celorlalti jucatori BF care au fost nevoiti sa asiste la asa ceva .
    Exista un proverb - desteptul cedeaza -asa ca   aceasta discutie ptr mine este inchisa 

    ps.Beo , da ai dreptate , de data asta  am fost off topic - accept cartonasul .
  • arabu.lolo (RO1)arabu.lolo (RO1) Postări: 22
    editat 31.03.2017
    daca u zici ...corect,bine ai zis, asa te=ai evidentiat facand naveta de la o coop la alta,in functie de cum batea vantul ...iti doresc un joc placut si haotic,eu prefer sa raman un jucator sters, dar care sa isi faca treaba,sa isi respecte colegii si coop .. nu unul robotic(nu e si cazul tau)sau plimbaret(aici e cazul tau)...nu uita ca ai inceptu prin a o *sustine*pe colega noastra si ai terminat prin a lovi in colegi ...si ca sa iau si eu in considerare proverbul tau...si ptr mn va fii inchisa aceasta discutie iscata de tn. prin ciuda ce o porti fata de unii colegi .....nu cred ca sunt asa nesemnificativ o data ce tu mi-ai luat seama 

    ps. daca tineai cont de proverb nu veneai cu nicio replica,dar nu te-ai putut abtine,asa ca sub ochii mei proverbul nu e valabil ptr tn
    Post edited by arabu.lolo (RO1) on
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Subiect inchis la cererea creatorului!
Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!