Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Întrebări cu privire la joc

Alge

Cum pot sa curat pesti ca sa primesc alge ?
La meniul 'nevoile fermei' prima pozitie este 'alge', la informatii spune ca poti sa produci humus.
Stie cineva ?

Comentarii

  • ana_10 (RO1)ana_10 (RO1) Postări: 10
    mda...aceeasi nedumerire o am si eu...ia algele de unde nu-s...
  • BGD_2 (RO1)BGD_2 (RO1) RO1 Postări: 459
    probabil - nu stiu, zic si eu asa - algele le vom aduna de pe ce prindem in golful sirenelor. algele cresc in ape calde,  putin adanci.
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    ce sa prinzi in Golful Sirenelor acolo e un restaurant produci niste preparate din peste si alte ingrediente ce le avem pe ferme!!!!

  • BGD_2 (RO1)BGD_2 (RO1) RO1 Postări: 459
    ce sa prinzi in Golful Sirenelor acolo e un restaurant produci niste preparate din peste si alte ingrediente ce le avem pe ferme!!!!

    Ai dreptate - ce prost sant - n-am observat ca la restaurant ii zice Golful Sirenei. M-am uitat astazi putin pe tutorialul asta : http://crazybigfarm.tk/farm/oleg/oleg_inflatable_raft.htm . Aici am vazut ca algele (seaweed) le aduni dupa ce pleci la pescuit cu barca.
  • sin_axel (RO1)sin_axel (RO1) RO1 Postări: 396
    Am inteles, trebuie sa ai nivel 15 la Oleg si atunci o sa poti sa inchiriezi barca (nu este vorba de barca din meniul cerc)
  • eu am inchiriat barca, am fost la pescuit, l-am trimis si pe oleg. rezultat- 0 alge.
  • sin_axel (RO1)sin_axel (RO1) RO1 Postări: 396
    La fel am patit si eu
  • jaise (RO1)jaise (RO1) Postări: 31
    cum treci de la un nivel la altul la golful sirenei?
  • Ariel_9 (RO1)Ariel_9 (RO1) Postări: 80
    editat 14.01.2017
    Cum pot sa curat pesti ca sa primesc alge ?
    La meniul 'nevoile fermei' prima pozitie este 'alge', la informatii spune ca poti sa produci humus.
    Stie cineva ?
    Algele pot fi obtinute in urma prelucrarii pestelui la restaurantul Golful Sirenei pentru a obtine "platou sushi" din meniu - dupa atingerea nivelului 61 (px pescuit). B)
    Din ele poti obtine hrana din alge in laboratorul fermei de la nivelul 11 al acestuia (celelalte produse din alge sunt disponibile la niveluri mai mari).

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier