Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Întrebări cu privire la joc

Cotet de rate

Salutari.Imi poate spune si mie cineva de ce este mai convenabil sa cumperi salata pentru cotelele de rate,decat sa o cultivi pe parcele? Avand in vedere profitul mic pe oua..

Comentarii

  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    Pentru misiuni, pentru proiecte si pentru eventurile la care se cer oua. Pana acum, la misiunile la care aveai de strans oua, punctele de reputatie primite erau mari, chiar foarte mari (de ordinul zecilor de mii). Ca sa castigi, iti trebuie rate, numai cu gaini ajungi pe locul 4-6, si ai punctaj mic. Nu stiu cum va fi de maine incolo. Sunt jucatori care prefera sa cumpere produse pentru hrana de pe ferma 2, si sa castige spatiu pentru rate. Dar ... incearca asta cand vei ajunge la nivel mai mare, si ai ferma 3 dezvoltata. De la un anumit nivel in sus, ferma 3 iti poate sustine celelalte 2 ferme, chiar daca ai costuri de productie mari (si pozitive).
  • Seful5 (RO1)Seful5 (RO1) Postări: 12
    cvg9 (RO1) a zis:
    Pentru misiuni, pentru proiecte si pentru eventurile la care se cer oua. Pana acum, la misiunile la care aveai de strans oua, punctele de reputatie primite erau mari, chiar foarte mari (de ordinul zecilor de mii). Ca sa castigi, iti trebuie rate, numai cu gaini ajungi pe locul 4-6, si ai punctaj mic. Nu stiu cum va fi de maine incolo. Sunt jucatori care prefera sa cumpere produse pentru hrana de pe ferma 2, si sa castige spatiu pentru rate. Dar ... incearca asta cand vei ajunge la nivel mai mare, si ai ferma 3 dezvoltata. De la un anumit nivel in sus, ferma 3 iti poate sustine celelalte 2 ferme, chiar daca ai costuri de productie mari (si pozitive).
    Multumesc !!
  • Jaff (RO1)Jaff (RO1) Postări: 208
    Eu aş merge pe produs şi transformat în hrană super cu ajutorul laboratorului Matildei deoarece nu mai eşti limitat la stocare. Cînd crezi că ţi-ai făcut plinul înlocuieşte parcelele cu coteţe. Banii pentru salată trebuie să-i produci altundeva dacă mergi pe varianta de cumpărare.
  • Ariel_9 (RO1)Ariel_9 (RO1) Postări: 80
    editat 10.05.2016
    Jaff (RO1) a zis:
    Eu aş merge pe produs şi transformat în hrană super cu ajutorul laboratorului Matildei deoarece nu mai eşti limitat la stocare. Cînd crezi că ţi-ai făcut plinul înlocuieşte parcelele cu coteţe. Banii pentru salată trebuie să-i produci altundeva dacă mergi pe varianta de cumpărare.
    In laboratorul agricol poti produce hrana premium (retetele pt. hrana super inca nu au fost deblocate), iar cea pentru rate este disponibila de la nivelul 10 al acestuia. Ori, costurile in dolari pentru nivelul 10 ajung la 283.411.000!!   :) (conform listei postate de Beopmin aici:
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/ro/discussion/123586/laborator-agricol-preturi/p1 

    [....] Avand in vedere profitul mic pe oua..
    Ouale pot deveni destul de profitabile, pe masura ce faceti cercetari, iar valoarea lor creste daca le folosesti in retetele de la brutarie, sau completezi contractele de la piata organica.

    cvg9 (RO1) a zis:
    [...]  Sunt jucatori care prefera sa cumpere produse pentru hrana de pe ferma 2, si sa castige spatiu pentru rate. Dar ... incearca asta cand vei ajunge la nivel mai mare, si ai ferma 3 dezvoltata. De la un anumit nivel in sus, ferma 3 iti poate sustine celelalte 2 ferme, chiar daca ai costuri de productie mari (si pozitive).
    Intru totul de acord, cu mentiunea ca daca iti place eventul Lucratorul harnic, nu poti participa fara gold, daca renunti la gradinile din f2.
    Spor la joc! 

    Post edited by Ariel_9 (RO1) on

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier