Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Probleme tehnice şi bug-uri

Noi Vrem Respect!

13

Comentarii

  • wizardmt13 (RO1)wizardmt13 (RO1) RO1 Postări: 68

    Sincer,am ajuns la concluzia ca primim atat respect cat meritam si din pacate se dovedeste ca meritam foarte putin:(

    Trist

  • probook650g1 (RO1)probook650g1 (RO1) RO1 Postări: 91
    editat 02.04.2016
    Daca este vorba despre liga de aur la primele trei coop din top absolut toate baga gold.
    Ii poti prinde pe la misiuni daca vei fi atent cu cine concurezi.
    Eu personal am prins la o misiune de flori pe cineva din castigatoarea care a bagat gold si deloc putin. Pe durata a 30min eu fac fara pic de gold 20mii iar respectiva(ul) care m-a depasit a facut dublu cat mine cu doar 5 parcele normale, eu avand 12 fertile si plecand din start cu 12 speciale+humus de +100% avute pregatite.
    La fel si cu cei din crop shop la misiune de oua. eu cu F1+F2 fac aprox 20000 cu 21 ratze+8Gaini el(ea) 6 gaini+10 ratze facand 40000. deci poti face si singur un calcul, plus de asta din cele 3 coop. (primele din top-ul actual) nimeni nu a afirmat ca nu vor folosi gold. cei care au afirmat ca joaca ECO au fost din QV si se pare ca se tin de cuvant (bravo lor!). Ideea este ca tot timpul va exista cineva care va baga banutzi in joc. cine vrea si isi permite o va face mereu.
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    editat 02.04.2016

    Asa ca sa ne facem ascultati si intelesi noi incercam o forma de protest forma ECO dupa cum o denumim noi sa nu investim gold o perioada si atunci ei isi pun semne de intrebare de ce nu mai baga gold jucatorii din Romania

    Noi am luat deja hotararea de a juca fara galbeni atat cat mai avem rabdare si asa v-om face.Ne-am saturat sa platim pentru mizerii.

    2 Faptul ca renuntam la a juca cu gold nu este ca sa lasam locul altora sa bage gold ci ca sa protestam impotriva practicilor GGS de a stoarce cat mai multi bani livrand in schimb un joc plin de baguri si erori.




    Imi pare bine sa ati renuntat la boicot. Chiar era o decizie proasta :)
  • Wow.... 10.140 de hrana :| Cineva chiar isi doreste copacul ala.
  • wizardmt13 (RO1)wizardmt13 (RO1) RO1 Postări: 68
    editat 02.04.2016

    Nu Mariachi,spre dezamagirea ta nu am renuntat.Dar ma bucur ca tu si echipa ta il sustineti si boicotati competitia ca de obicei:)


  • fau5ta (RO1)fau5ta (RO1) RO1 Postări: 44

    Asa ca sa ne facem ascultati si intelesi noi incercam o forma de protest forma ECO dupa cum o denumim noi sa nu investim gold o perioada si atunci ei isi pun semne de intrebare de ce nu mai baga gold jucatorii din Romania

    Noi am luat deja hotararea de a juca fara galbeni atat cat mai avem rabdare si asa v-om face.Ne-am saturat sa platim pentru mizerii.

    2 Faptul ca renuntam la a juca cu gold nu este ca sa lasam locul altora sa bage gold ci ca sa protestam impotriva practicilor GGS de a stoarce cat mai multi bani livrand in schimb un joc plin de baguri si erori.




    Imi pare bine sa ati renuntat la boicot. Chiar era o decizie proasta :)

    Tu ai ceva cu QV ! Sunt sigura ca daca scoti punctele lui progresiv nu se vor duce nici macar un loc mai jos,,, esti bun la calcule si poti s-o faci. In plus ar trebui sa constientizezi ca nu poti obliga 60 oameni sa joace cu sau fara gold.

  • alina10 (INT1)alina10 (INT1) Postări: 34
    ma intreb eu...100..cum mama masii  sunt in misiune cu cei...20,20,16,40....cum pot face pkt daca astia baga doar 200 flori....? boicot sau  scriem in germania?  cine e cu ?....

  • Tu ai ceva cu QV ! Sunt sigura ca daca scoti punctele lui progresiv nu se vor duce nici macar un loc mai jos,,, esti bun la calcule si poti s-o faci. In plus ar trebui sa constientizezi ca nu poti obliga 60 oameni sa joace cu sau fara gold.

    Mie imi pare rau ca dupa toata discutia cauzata si tot circul care a fost, nu ati dat dovada voi de o echipa unita. Daca erati sinceri in ideea de boicot mi s-ar fi parut normal ca macar seful si adjunctii sa inspire ideea intregii echipe.. ca doar de'aia e echipa. Argumentul ca nu poti obliga 60 de oameni ai propriei voastre cooperative sa joace cu sau fara gold, venit in urma incercarii de a convinge toti jucatorii sa se alature boicotului vostru mi se pare cam amuzant :)
  • wizardmt13 (RO1)wizardmt13 (RO1) RO1 Postări: 68
    Ioana , JDO cred avea mare dreptate,iti cam place sa te bagi in seama si de obicei esti pe langa subiect...hai sa ii lasam pe altii care stiu ce inseamna competitia sa se exprime,nu vrei?
  • probook650g1 (RO1)probook650g1 (RO1) RO1 Postări: 91
    editat 02.04.2016
    Suparati-i voi pe cei din QV ca nu va vad bine! :D
    Asa ca daca mai vrea si altcineva sa castige stati linistiti!.
    Nu uitati ca au avut punctaj aproape de dublu si inca jumatate cat a avut urmatoarea clasata punctaj acumulat (adica coop de pe locul 2).

  • Ioana , JDO cred avea mare dreptate,iti cam place sa te bagi in seama si de obicei esti pe langa subiect...hai sa ii lasam pe altii care stiu ce inseamna competitia sa se exprime,nu vrei?
    Adica doar cei care joaca in liga de aur au voie sa isi exprime opiniile pe acest forum? Si doar cei care baga aur in joc stiu ce inseamna competitia? Wow!!! Cat fair-play, cata colegialitate!!! Sunt atat de pe langa subiect incat in loc sa imi contra-argumentezi comentariul intr-un mod rational, preferi sa ataci la persoana. Scuza-ma, dar este o alegere josnica :) 
    Ar fi fost mai util sa nu exprimi atata aroganta in propriul tau mesaj :) Era mai healthy pentru imaginea de oameni buni pe care vreti sa o transmiteti :>
  • furina (RO1)furina (RO1) Postări: 37
    Eu tot imi sustin ideea si voi face misiuni fara gold, nu o sa dau inapoi dar si cand o sa am acces la el aoleu prapad fac
  • wizardmt13 (RO1)wizardmt13 (RO1) RO1 Postări: 68

    Nu am sustinut in nici un caz ca suntem buni,suntem chiar rai:))Ti-am spus si data trecuta ca nu imi plac polemicile si nu o sa dau curs nici acum.

  • Nu am sustinut in nici un caz ca suntem buni,suntem chiar rai:))Ti-am spus si data trecuta ca nu imi plac polemicile si nu o sa dau curs nici acum.

    Atunci trebuia sa fii baiat fin si sa te abtii de la comentarii :) Te-ai inclus singur in polemica. Daca nu te interesa sau nu iti placeau, te abtineai :> Good game :>
  • probook650g1 (RO1)probook650g1 (RO1) RO1 Postări: 91
    editat 02.04.2016
    Eu cred ca interpretati gresit modul cum a procedat liviu.... cu M... cand au picat la misiune. A vrut omul sa-i demonstreze ca-i mai bun ca sa-l atace putzin :D , chiar cu riscul de a folosi gold. Asta nu inseamna ca daca foloseste o data gold intr-o misiune ..gata! .. s-a dat drumu' la robinet cu gold in QV!. :smiley:
    Interesant era daca cineva mai avea curajul sa se intreca cu QV fara a folosi gold! eu asa vedeam o competitie clara si curata.
    Eu chiar as propune celor de la GGS macar o data sa desfiinteze butonul de a grabi productia pe perioada competitiei. dar cred ca o ''sa le fiarba sangele in cap'' celor de la GGS ca nu o sa le mai intre in buzunarele bunutzii nostri !!! :D
  • mocarina (RO1)mocarina (RO1) Postări: 26
    dragii mei, daca noi QV jucam cu gold acum am fi fost pe locul 1 si la sfarsitul competitiei ati fi admirat un nou record...vorba lui mircea noi nu bagam gold ca sa fim pe locurile 2-20 :)


  • wizardmt13 (RO1)wizardmt13 (RO1) RO1 Postări: 68
    Culmea este ca erau unii care strigau din toti bojocii ca nu pot castiga din cauza noastra ca bagam galbeni. Le-am dat sansa sa ne bata corect ,dar ghici ce,acum si-au amintit ca au si ei galbeni...sa nu razi??
  • fau5ta (RO1)fau5ta (RO1) RO1 Postări: 44

    Tu ai ceva cu QV ! Sunt sigura ca daca scoti punctele lui progresiv nu se vor duce nici macar un loc mai jos,,, esti bun la calcule si poti s-o faci. In plus ar trebui sa constientizezi ca nu poti obliga 60 oameni sa joace cu sau fara gold.

    Mie imi pare rau ca dupa toata discutia cauzata si tot circul care a fost, nu ati dat dovada voi de o echipa unita. Daca erati sinceri in ideea de boicot mi s-ar fi parut normal ca macar seful si adjunctii sa inspire ideea intregii echipe.. ca doar de'aia e echipa. Argumentul ca nu poti obliga 60 de oameni ai propriei voastre cooperative sa joace cu sau fara gold, venit in urma incercarii de a convinge toti jucatorii sa se alature boicotului vostru mi se pare cam amuzant :)

    Tu faci cateva confuzii in legatuta cu mine si QV. Ii sustin, dar nu fac parte din echipa. Am fost cu ei, poate am sa revin ca am motive, insa asta decidem eu cu ei. Esti libera sa te exprimi unde vrei, cand vrei, cum vrei, dar nu-ti da dreptul sa si judeci dupa particularitati. Argumentul meu e bun, corect si realist vis a vis de 60 de oameni pe care nu ii poti obliga sa joace dupa voia ta sau a echipei. Sunt multe echipe care au sustinut acest boicot si daca alte dati erau printer primii, acum sunt pe locuri inferioare, dar poate nu s-a observat disperarea si multimea de pachete 1+1 de aseara pana acum, oferte care nici cand vine mosneagul ala o data la luna nu sunt atat de dese si enervante.
    Ti-as fi recunoascatoare ca data urmatoare cand te exprimi sa fii informata sa nu ma incluzi intr-o coop fara voia mea sau a lor... nu de alta dar asta te face sa fii total pe langa subiect.
    In legatura cu "circul" provocat daca nu ai inteles ideea iti explic cum stau lucrurile... multi s-au prins, altii prefera polemicile. Sunt multe nemultumiri ale jucatorilor care cotizeaza in mod constant si sustin financiar acest joc.
    Am spus pe pagina anterioara si asta se poate calcula ochiometric. Top 50 jucatori si se vede clar punctajul PR al jucatorilor care cotizeaza in acest moment pentru "copacul fermecat". Dar de ce sa nu dam cu pietre si sa vanam momente magice...si daca putem sa ne dam cu parerea chiar daca nu ne priveste.
    Cu stima !


  • Tu faci cateva confuzii in legatuta cu mine si QV. Ii sustin, dar nu fac parte din echipa. Am fost cu ei, poate am sa revin ca am motive, insa asta decidem eu cu ei. Esti libera sa te exprimi unde vrei, cand vrei, cum vrei, dar nu-ti da dreptul sa si judeci dupa particularitati. Argumentul meu e bun, corect si realist vis a vis de 60 de oameni pe care nu ii poti obliga sa joace dupa voia ta sau a echipei. Sunt multe echipe care au sustinut acest boicot si daca alte dati erau printer primii, acum sunt pe locuri inferioare, dar poate nu s-a observat disperarea si multimea de pachete 1+1 de aseara pana acum, oferte care nici cand vine mosneagul ala o data la luna nu sunt atat de dese si enervante.
    Ti-as fi recunoascatoare ca data urmatoare cand te exprimi sa fii informata sa nu ma incluzi intr-o coop fara voia mea sau a lor... nu de alta dar asta te face sa fii total pe langa subiect.
    In legatura cu "circul" provocat daca nu ai inteles ideea iti explic cum stau lucrurile... multi s-au prins, altii prefera polemicile. Sunt multe nemultumiri ale jucatorilor care cotizeaza in mod constant si sustin financiar acest joc.
    Am spus pe pagina anterioara si asta se poate calcula ochiometric. Top 50 jucatori si se vede clar punctajul PR al jucatorilor care cotizeaza in acest moment pentru "copacul fermecat". Dar de ce sa nu dam cu pietre si sa vanam momente magice...si daca putem sa ne dam cu parerea chiar daca nu ne priveste.
    Cu stima !

    Imi pare rau daca te-am considerat inca parte a cooperativei lor, dar eu asa te stiam. Imi cer scuze pentru confuzie. 
    In ceea ce priveste argumentul, voi continua sa mi-l sustin avand in vedere ca stiu ca exista cu certitudine cooperative care nu primesc/dau afara membrii care nu cheltuie o anumita suma de galbeni. Logica poate fi oricand inversata, si prin urmare poti obliga membrii sa respecte o regula. Prin simpla masura de a-i da afara daca nu o respecta. 
    Inca o data imi cer scuze ca te-am inclus unde nu erai :) Dar cu sau fara tine acolo, ramane aceeasi problema. 
    Este parerea mea proprie si personala bazata pe 3 ani de joc intr-o cooperativa, ca daca exista intelegere si respect intre membrii, se poate respecta un regulament de catre toti :) Dar desigur, fiecare poate avea o alta parere. 
    Am sustinut dintotdeauna ca nu exista fair-play, iar cei care se plang de modul in care functioneaza jocul au tot dreptul sa o faca. Singura chestie impotriva careia nu am fost de acord a fost varsarea intregii probleme in capul moderatorului :-??
    Imi cer scuze daca te-am jignit, deranjat sau provocat vreun disconfort in orice fel, nu asta era intentia mea :) 
    Campionat placut in continuare!
  • fau5ta (RO1)fau5ta (RO1) RO1 Postări: 44

    Tu faci cateva confuzii in legatuta cu mine si QV. Ii sustin, dar nu fac parte din echipa. Am fost cu ei, poate am sa revin ca am motive, insa asta decidem eu cu ei. Esti libera sa te exprimi unde vrei, cand vrei, cum vrei, dar nu-ti da dreptul sa si judeci dupa particularitati. Argumentul meu e bun, corect si realist vis a vis de 60 de oameni pe care nu ii poti obliga sa joace dupa voia ta sau a echipei. Sunt multe echipe care au sustinut acest boicot si daca alte dati erau printer primii, acum sunt pe locuri inferioare, dar poate nu s-a observat disperarea si multimea de pachete 1+1 de aseara pana acum, oferte care nici cand vine mosneagul ala o data la luna nu sunt atat de dese si enervante.
    Ti-as fi recunoascatoare ca data urmatoare cand te exprimi sa fii informata sa nu ma incluzi intr-o coop fara voia mea sau a lor... nu de alta dar asta te face sa fii total pe langa subiect.
    In legatura cu "circul" provocat daca nu ai inteles ideea iti explic cum stau lucrurile... multi s-au prins, altii prefera polemicile. Sunt multe nemultumiri ale jucatorilor care cotizeaza in mod constant si sustin financiar acest joc.
    Am spus pe pagina anterioara si asta se poate calcula ochiometric. Top 50 jucatori si se vede clar punctajul PR al jucatorilor care cotizeaza in acest moment pentru "copacul fermecat". Dar de ce sa nu dam cu pietre si sa vanam momente magice...si daca putem sa ne dam cu parerea chiar daca nu ne priveste.
    Cu stima !

    Imi pare rau daca te-am considerat inca parte a cooperativei lor, dar eu asa te stiam. Imi cer scuze pentru confuzie. 
    In ceea ce priveste argumentul, voi continua sa mi-l sustin avand in vedere ca stiu ca exista cu certitudine cooperative care nu primesc/dau afara membrii care nu cheltuie o anumita suma de galbeni. Logica poate fi oricand inversata, si prin urmare poti obliga membrii sa respecte o regula. Prin simpla masura de a-i da afara daca nu o respecta. 
    Inca o data imi cer scuze ca te-am inclus unde nu erai :) Dar cu sau fara tine acolo, ramane aceeasi problema. 
    Este parerea mea proprie si personala bazata pe 3 ani de joc intr-o cooperativa, ca daca exista intelegere si respect intre membrii, se poate respecta un regulament de catre toti :) Dar desigur, fiecare poate avea o alta parere. 
    Am sustinut dintotdeauna ca nu exista fair-play, iar cei care se plang de modul in care functioneaza jocul au tot dreptul sa o faca. Singura chestie impotriva careia nu am fost de acord a fost varsarea intregii probleme in capul moderatorului :-??
    Imi cer scuze daca te-am jignit, deranjat sau provocat vreun disconfort in orice fel, nu asta era intentia mea :) 
    Campionat placut in continuare!
    Ioana, supărarea mea nu e de fapt motivul confuziei ca nu mi-e rusine cu QV.  Tot un campionat am stat si in Legendary si la momentul ala aveam multe si mari aprecieri pentru Mariachi. Ma oftica faptul ca moderatorul (fostul) tinteste numai catre ei, si nu e tocmai corecta confruntarea. Ce spui tu despre echipe, perfectionism si masuri radicale... daca vrei sa fii corecta cu tine recunosti ca e irealizabil, ca si in viata reala de altfel ca pana la urma suntem niste reali in mediul online. Eu părăsesc aceasta discutie inutila, care de fapt a lăsat mult in urma subiectul initial care tinea de respectul jucătorilor in favoarea unei lupte corp la corp QV si Mariachi cu interventii si ajutoare pe alocuri. 

  • Citesc si ma minunez.
    Ioana e in contradictie cu absolut oricine nu e pe aceeasi lungime de unda cu ea. Da Ioana ai dreptate e ca tine ce sa mai zic ? As avea o rugaminte la tine nu te intinde mai mult decat poti sa duci. (e un sfat nu il lua altfel).
    Cand am avut interviul cu mariachi si l-am intrebat cum ar fi mariachi daca nu ar fi moderator pe forum? el mi-a raspuns ceva de genul " Mai acid si mai incisiv ... probabil as lua ban destul de des ".
    Cand vin si "critic" practicile GGS in defavoarea jucatorilor si spun supararea mea pe forumul nostru acelasi om de la interviu imi sterge comentariul, motivul ca instig alti oameni la nu stiu ce, cand de fapt eu mi`am exprimat un feedback legat de joc. 
    Aceeasi nemultumire a fost scrisa de catre un jucator si pe forumul international https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/en/discussion/122368/i-am-done-with-ggs#latest si nu a luat nici ban si nici nu i-a fost sters mesajul... eu numesc asta exces de zel domnule moderator sau (fost moderator).

    Legat de varianta ECO daca 90% din QV joaca pe varianta ECO eu zic ca intreaga cooperativa joaca ECO. Vad ca mesajul nostru de a juca ECO a intarit puterea altor cooperative de a baga gold e sansa lor de a ocupa locul 1.
    Au judecat la modul daca nu se baga QV avem si noi o sansa si incearca sa o fructifice parerea mea dragilor este urmatoarea: Daca alegeti sa ne bagam singuri bete in roate vom plati impreuna pentru BUG`uri si practici murdare de a stoarce bani din buzunarul fiecaruia si nu vom avea de castigat nici NOI cei din QV si nici VOI din restul cooperativelor care umpleti acum buzunarele GGS.
    DIn cand in cand veti mai auzi de cate un jucator de nivel mare care s-a retras din joc. Mai devreme sau mai tarziu acelasi lucru il veti face cu totii.
    Trag urmatoarea concluzie:
    Nu vrem sa fim ascultati deci nu vom fi ascultati!

    PS Ioana nu o lua personal m-am invatat sa nu citesc comentariile tale :smile: 
     
  • furina (RO1)furina (RO1) Postări: 37
    e dragut cand celelalte coop stiu ca esti vulnerabil si te ataca direct stiind ca nu poti face nimik fara gold, e chiar haios sa joc fara gold pe bani altora :)))))
  • alina10 (INT1)alina10 (INT1) Postări: 34
    editat 06.04.2016
    1...  CAND  ati castigat
     marul cu gold .. a dat  ...cu  biciul? acum dupa ce ati transformat jocul intr-o mare.... .. acum doriti sa jucati in forma de protest fara bani?ati dat exemplu ca totul se cumpara chiar si un joc....acei bani bagati in joc puteati sa ai donati orfanilor sau batranilor....dar... acum  ce doriti respect? ...cine a respectat jucatorul care nu baga bani?respectul pe care  demult ...oferit...acel respect astazi al primiti....succes..in goana top 1 dor ca acum ar costa de 10 ori mai multi bani....bani si efort fizic.....
    Post edited by alina10 (INT1) on
  • wizardmt13 (RO1)wizardmt13 (RO1) RO1 Postări: 68
    editat 06.04.2016

    Mary,nici nu ma asteptam sa inteleaga toata lumea despre ce este vorba:))Vezi si tu ca unii se simt chiar abuzati:))

    Mult success si tie

  • alina10 (INT1)alina10 (INT1) Postări: 34
    intelegem.... si daca altii din urma baga bani..lasa-i sa bage....diferenta este...sunt determinati sa detroneze..coop puternice...daca intri pe big far italia germania etc.... crede-ma acolo se arunca sume  cu multe zerouri...asa ca ...nu se  poate face nimic.....
  • fau5ta (RO1)fau5ta (RO1) RO1 Postări: 44
    Bag seama ca tot ce spun cei din QV este un mare abuz. Ei au deschis subiectul care practic ar fi trebuit sa fie interesant si pentru ceilalti jucatori. Faptul ca nu sunteti de acord cred ca se putea discuta cu bune cu rele, cu argumente pro sau contra, dar s-a ajuns la insulte si spam-uri. Se sterg comentarii, se dau ban-uri.
    Cred ca meritam si noi un anunt official cu noul moderator, sau oare sa fi invatat nemtii romana peste noapte, ori serviciul suport sta zi si noapte in intampinarea jucatorilor?
  • krisanda (RO1)krisanda (RO1) Postări: 943
    De foarte mult timp numai sunt intr-o coop,de foarte mult timp nu mai scriu pe forum ,de foarte mult timp numai joc BigFarm,pentru ca m-am convins ca imi pierd timpul si banii cu un joc mediocru unde GGS e in foame de bani si nu stie ce sa mai inventeze ca sa-i castige si unde niste incepatori de programatori pe care nu-i duce nici mintea si nici calificarea se chinuie sa scoata ceva ,ceea ce ei cred ca e joc . Imi place vorba romaneasca "cu rahat nu poti face bici si nici sa-l faci sa pocneasca"
    Dau dreptate celor care s-au revoltat si ii blamez pe lingai.Vad ca multi v-ati desteptat,e bine,speriati sunt cei care nu baga bani in joc si le e frica ca numai au ce sa joace daca GGS inchide jocul.Cand e gratis ce mai conteaza niste bug-uri.
    Mult timp le-am luat apararea si chiar i-am incurajat pe cei de la GGS in speranta ca odata cu trecerea timpului se vor perfectiona si jocul va creste in calitate,dar m-am inselat amarnic
  • Dj_deea90Player (RO1)Dj_deea90Player (RO1) RO1 Postări: 899
    krisanda (RO1) a zis:
    [...]
    speriati sunt cei care nu baga bani in joc si le e frica ca numai au ce sa joace daca GGS inchide jocul.Cand e gratis ce mai conteaza niste bug-uri.
    [...]
    Ba ne doare fix la basca daca inchid jocul. E internetul plin de ele, timp sa fie.
    Cat despre bug-uri...va dati seama ca jucam acelasi joc, nu? Aceleasi bug-uri ne supara in acelasi fel ca si pe voi, zei ai goldului.

  • krisanda (RO1)krisanda (RO1) Postări: 943
    Da,jucam acelasi joc,dar dupa pozitii diferite,una e sa primesti carne stricata (vorba lui JDO) de pomana si una e sa o platesti.Carne stricata frumos ambalata si parfumata sa nu-i simti de prima data mirosul de hoit.Tu o arunci fara resentimente ,eu plang ca am dat bani pe ea.Ca te doare "fix in basca"ma indoiesc sa fie asa ,te doare ca ai muncit la ferme sa le ridici si sa le dezvolti si nu prea cred ca e placut sa o iei de la capat
  • fau5ta (RO1)fau5ta (RO1) RO1 Postări: 44
    Da,jucam acelasi joc,dar dupa pozitii diferite,una e sa primesti carne stricata (vorba lui JDO) de pomana si una e sa o platesti.Carne stricata frumos ambalata si parfumata sa nu-i simti de prima data mirosul de hoit.Tu o arunci fara resentimente ,eu plang ca am dat bani pe ea.Ca te doare "fix in basca"ma indoiesc sa fie asa ,te doare ca ai muncit la ferme sa le ridici si sa le dezvolti si nu prea cred ca e placut sa o iei de la capat
    De foarte mult timp numai sunt intr-o coop,de foarte mult timp nu mai scriu pe forum ,de foarte mult timp numai joc BigFarm,pentru ca m-am convins ca imi pierd timpul si banii cu un joc mediocru unde GGS e in foame de bani si nu stie ce sa mai inventeze ca sa-i castige si unde niste incepatori de programatori pe care nu-i duce nici mintea si nici calificarea se chinuie sa scoata ceva ,ceea ce ei cred ca e joc . Imi place vorba romaneasca "cu rahat nu poti face bici si nici sa-l faci sa pocneasca"
    Dau dreptate celor care s-au revoltat si ii blamez pe lingai.Vad ca multi v-ati desteptat,e bine,speriati sunt cei care nu baga bani in joc si le e frica ca numai au ce sa joace daca GGS inchide jocul.Cand e gratis ce mai conteaza niste bug-uri.
    Mult timp le-am luat apararea si chiar i-am incurajat pe cei de la GGS in speranta ca odata cu trecerea timpului se vor perfectiona si jocul va creste in calitate,dar m-am inselat amarnic

    curand iti calcam pe urme :smiley: 
    multumim de sustinere kris ! :smile: 

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier