Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Update 31.03.2016 - Schimbari la Campionatul Cooperativelor (II) - Discutii

24

Comentarii

  • Sora13 (RO1)Sora13 (RO1) Postări: 32
    Atata timp cat nu ai informatii esentiale ( cum ar fi durata) cum poti vota un nivel de dificultate?
    Cati pot face pe modul dificil (40%rep) 100 mil. reputatie in 5 zile? 1-2 coop.?
    Si durata Campionatului este un criteriu in alegerea nivelului de dificultate. O sa votam in ultimele secunde daca mai apucam.
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    cate zile sant in camp[onat?
    inca nu stim. vom vedea cand incepe.
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    "Copacul Rosu al Cooperativei va aduce un bonus la rata de aparitie a obiectelor de 100% pana la 300%, in functie de nivelul de dificultate ales." 

    Copacul Rosu al Cooperativei   il ia  doar  cine castiga  locul 1 in liga  de aur ?  E in locul  livezii de mere, sau  il  castiga  toti  cei  clasati  in liga de aur  ?
    sincer nu m-am lamurit nici eu cine castiga acel copac rosu. am intrebat pe cativa din Germania, dar n-am primit nici un raspuns.
    din cate se vede in fereastra de votare, se da unor "cooperative fruntase", deci mai multe.. insa cate, nu stiu. in plus, ar putea fi si o eroare de traducere si de fapt sa fie doar una... 

    cand si daca aflu ceva sigur, va spun.
  • Alevinta (RO1)Alevinta (RO1) Postări: 12
    am studiat toate forumurile pe care le pot intelege in alta limba decat romana. chiar toti vor sa stie durata exacta a campionatului. si chiar e important pentru a putea vota. la o durata de timp definita anterior....se poate face o apreciere asupra punctelor pe care le va putea lua o cooperativa
  • Alevinta (RO1)Alevinta (RO1) Postări: 12
    scuze mariachi daca te agasam....dar tare bine ne-ar prinde asemenea informatii. respect pt munca care o faci aici. :)
  • Vio Vio (INT1)Vio Vio (INT1) INT1 Postări: 10
    Multumesc pt raspuns :)
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    scuze mariachi daca te agasam....dar tare bine ne-ar prinde asemenea informatii. respect pt munca care o faci aici. :)
    va inteleg, dar chiar nu stiu. poate aflam maine.
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    Asa va arata decoratiunea animata, 2x2 :)))))

  • alina10 (INT1)alina10 (INT1) Postări: 34
    si totusi ca la noi nicaieri mai bine....las-o ma ca merge asa......demult ..mi-a scris un jucator cu .. n conturi ..dupa ce am fost eliminat ca jucator dintr-o coop..........E DULCE MARUL?dar marul   a cam lipsit de..mult timp din acea coop.....asa este la noi...... B)
  • Dj_deea90Player (RO1)Dj_deea90Player (RO1) RO1 Postări: 899
    Asa va arata decoratiunea animata, 2x2 :)))))

    Ce minunatie! Ce ieftina pare :)))
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    editat 31.03.2016
    am studiat toate forumurile pe care le pot intelege in alta limba decat romana. chiar toti vor sa stie durata exacta a campionatului. si chiar e important pentru a putea vota. la o durata de timp definita anterior....se poate face o apreciere asupra punctelor pe care le va putea lua o cooperativa
    campionatul va dura o saptamana. dar durata exacta in ore se va vedea dupa ce incepe :)


    Copacul Rosu al Cooperativei   il ia  doar  cine castiga  locul 1 in liga  de aur ?  E in locul  livezii de mere, sau  il  castiga  toti  cei  clasati  in liga de aur  ?
    premiile pentru Liga de Aur vor fi dupa cum urmeaza:

    locul 1: Copacul Rosu si boost pentru potcoave
    locurile 1 si 2: decoratiunea 2x2
    locurile 1, 2 si 3: 44 seminte de floarea-soarelui

    o schema asemanatoare se aplica si celorlalte ligi, doar ca premiile vor fi altele.
  • Vio Vio (INT1)Vio Vio (INT1) INT1 Postări: 10
    Multumesc mult  , acum stim  pentru ce ar trebui sa  ne  agitam :)
  • Rody-rory (RO1)Rody-rory (RO1) RO1 Postări: 125
    Buna ziua.
    Fiecare nivel de dificultate are un copac si boost pt potcoave. Deci premiile vor fi dupa nivelul de dificultate ales. Locul 1 am inteles , dar pt locul 2 si 3 vor fi aceleasi premii? Nivelele de dificultate sa fie diviziile despre care se vorbea?
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    Buna ziua.
    Fiecare nivel de dificultate are un copac si boost pt potcoave. Deci premiile vor fi dupa nivelul de dificultate ales. Locul 1 am inteles , dar pt locul 2 si 3 vor fi aceleasi premii? Nivelele de dificultate sa fie diviziile despre care se vorbea?
    doar premiul pentru locul 1 este in functie de nivelul de dificultate ales, pentru ca doar locul 1 ia copacul rosu si bonusul la potcoave.
    pentru locurile 2 si 3 premiile se dau indiferent de nivelul de dificultate.

    nu, dificultatea nu are legatura cu diviziile. utilitatea diviziilor inca n-am descoperit-o :)
  • clinn (RO1)clinn (RO1) RO1 Postări: 198
    Copacul Rosu mi se pare un premiu foarte bun insa el este gandit de dezvoltatori nu ca un premiu musai ci ca o metoda de a combate mercenarismul, care cel putin la noi pe server daca nu si pe altele devenise o moda!!
    O moda care afecta si strica jocul!
    Acum te duci intr-o coop sa iei locul 1...daca pleci de acolo..lasi trofeul acolo..nu-l mai poti lua cu tine..si evident nu te mai poti folosi de avantajele sale, adica sa generezi mai multe obiecte de colectie.
    Partea mai delicata...cand se anunta noua intrecere...cooperativa pierde trofeul si trebuie sa-l recastige...interesant pentru a pastra interesul viu..
    Ce nu este deloc este urmatorul apect:
    Pe nici un forum nu se mai pomeneste nimic de divizii!!
    Castigatoarea care va lua copacul rosu...este ca si pana acum ..unica...sau va lua copacul rosu fiecare castigatoare de divizii?
    Succes tuturor in noul format!
  • Rody-rory (RO1)Rody-rory (RO1) RO1 Postări: 125
    Multumesc. O zi buna.
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    editat 31.03.2016
    Ce nu este deloc este urmatorul apect:
    Pe nici un forum nu se mai pomeneste nimic de divizii!!
    Castigatoarea care va lua copacul rosu...este ca si pana acum ..unica...sau va lua copacul rosu fiecare castigatoare de divizii?
    Succes tuturor in noul format!

     tocmai am aflat ca in Liga de Aur nu exista divizii. deci, Copacul Rosu este unic, o singura cooperativa il poate avea.
  • Rody-rory (RO1)Rody-rory (RO1) RO1 Postări: 125
    Ce nu este deloc este urmatorul apect:
    Pe nici un forum nu se mai pomeneste nimic de divizii!!
    Castigatoarea care va lua copacul rosu...este ca si pana acum ..unica...sau va lua copacul rosu fiecare castigatoare de divizii?
    Succes tuturor in noul format!

     tocmai am aflat ca in Liga de Aur nu exista divizii. deci, Copacul Rosu este unic, o singura cooperativa il poate avea.
    Si acea cooperativa il poate avea in functie de nivelul de dificultate ales?
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
     tocmai am aflat ca in Liga de Aur nu exista divizii. deci, Copacul Rosu este unic, o singura cooperativa il poate avea.
    Si acea cooperativa il poate avea in functie de nivelul de dificultate ales?
    dupa cum se vede in fereastra de votare, in functie de dificultatea aleasa copacul are alt aspect :)
    efectul este si el diferit. bonusul la obiectele de colectie merge intre 100% (normal) si 300% (expert).
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    editat 31.03.2016
    premiile pentru celelalte ligi (aici se pare ca premiile vin pentru castigatorii fiecarei divizii, deci in fiecare liga vor fi mai multe locuri 1, 2, 3 etc.):

    Silver League:
    50 Hardwork rewards (Top one = Quality 5 Teamwork Tree deco - 15 mill RP)
    Ranking rewards:
    1st = Quality 6 Teamwork Tree deco
    1st, 2nd & 3rd = 11 Sunflower seeds

    Bronze League:
    50 Hardwork rewards (Top one = Gold Mining License - 6 mill RP)
    Ranking rewards:
    1st = Quality 5 Teamwork Tree deco
    1st - 5th = 8 Spin Coins

    Rookie League:
    50 Hardwork rewards (Top one = 4 Sunflower seeds - 3 mill RP)
    Ranking rewards:
    1st = 2 Goldflower seeds
    1st - 10th = 4 Spin Coins
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    Am si eu o intrebare, daca nu s-a facut nici un up-date pana cum, se mai face azi, sau il lasa sa-l faca maine, eventual dupa ce incepe competitia?
  • valentin19922 (RO1)valentin19922 (RO1) RO1 Postări: 55
    foarte bun ultimul update aplauze !!!
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    desi din ceea ce discutasem cu cei din Germania, intelesesem ca acel Copac Rosu creste sansa de aparitie a obiectelor de colectie de pe ferme, se pare, conform anuntului din joc, ca va creste doar numarul obiectelor care vin din culegerea copacului, dupa udarea completa.


  • Rody-rory (RO1)Rody-rory (RO1) RO1 Postări: 125
    atat??? ceata e mai densa acum! ne-am lamurit bustean!
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    atat??? ceata e mai densa acum! ne-am lamurit bustean!
    deci, Copacul Rosu are urmatorul efect: numarul obiectelor de colectie pe care le primesti cand culegi copacul creste cu 100% pana la 300%, in functie de nivelul de dificultate ales.
    in rest, totul ramane la fel. nu primesti nimic in plus, nimic mai des, de pe ferme.

    de exemplu, acum la culegere oarecare primesti, sa zicem, 7 tractoare, 12 bilete si 3 mana de lucru.
    daca vei avea Copacul Rosu pentru dificultate normala, vei primi 14 tractoare, 24 bilete si 6 mana de lucru.

  • atat??? ceata e mai densa acum! ne-am lamurit bustean!
    deci, Copacul Rosu are urmatorul efect: numarul obiectelor de colectie pe care le primesti cand culegi copacul creste cu 100% pana la 300%, in functie de nivelul de dificultate ales.
    in rest, totul ramane la fel. nu primesti nimic in plus, nimic mai des, de pe ferme.

    de exemplu, acum la culegere oarecare primesti, sa zicem, 7 tractoare, 12 bilete si 3 mana de lucru.
    daca vei avea Copacul Rosu pentru dificultate normala, vei primi 14 tractoare, 24 bilete si 6 mana de lucru.

    Si teoretic pentru asta ar trebui sa lupte o cooperativa in liga de aur la cel mai mare nivel de dificultate... si sa atinga 100 mil. pr. Nici nu vreau sa imi imaginez cat timp si cati bani ar trebui cheltuiti sa ajungi acolo. Sorry dar rasplata e meschina rau de tot... Daca livezile aveau un farmec aparte, copacul si balonul ala creepy nu prea au :(
  • alina10 (INT1)alina10 (INT1) Postări: 34
    'si ce sfat ne dai mariachi? sa nu mai jucam?'''''Si teoretic pentru asta ar trebui sa lupte o cooperativa in liga de aur la cel mai mare nivel de dificultate... si sa atinga 100 mil. pr. Nici nu vreau sa imi imaginez cat timp si cati bani ar trebui cheltuiti sa ajungi acolo. Sorry dar rasplata e meschina rau de tot... Daca livezile aveau un farmec aparte, copacul si balonul ala creepy nu prea au ''''asa te tin gsl  ..in functie?sa deziluzionezi jucatoriii?sa dai blok aiurea?

  • 'si ce sfat ne dai mariachi? sa nu mai jucam?'''''Si teoretic pentru asta ar trebui sa lupte o cooperativa in liga de aur la cel mai mare nivel de dificultate... si sa atinga 100 mil. pr. Nici nu vreau sa imi imaginez cat timp si cati bani ar trebui cheltuiti sa ajungi acolo. Sorry dar rasplata e meschina rau de tot... Daca livezile aveau un farmec aparte, copacul si balonul ala creepy nu prea au ''''asa te tin gsl  ..in functie?sa deziluzionezi jucatoriii?sa dai blok aiurea?

    Ce?
  • alina10 (INT1)alina10 (INT1) Postări: 34
    asta am inteles eu din spusele lui......'''''''''''''Si teoretic pentru asta ar trebui sa lupte o cooperativa in liga de aur la cel mai mare nivel de dificultate... si sa atinga 100 mil. pr. Nici nu vreau sa imi imaginez cat timp si cati bani ar trebui cheltuiti sa ajungi acolo. Sorry dar rasplata e meschina rau de tot... Daca livezile aveau un farmec aparte, copacul si balonul ala creepy nu prea au '''''
  • asta am inteles eu din spusele lui......'''''''''''''Si teoretic pentru asta ar trebui sa lupte o cooperativa in liga de aur la cel mai mare nivel de dificultate... si sa atinga 100 mil. pr. Nici nu vreau sa imi imaginez cat timp si cati bani ar trebui cheltuiti sa ajungi acolo. Sorry dar rasplata e meschina rau de tot... Daca livezile aveau un farmec aparte, copacul si balonul ala creepy nu prea au '''''
    Vezi ca nu citezi bine cum citezi. In loc sa il citezi pe el ma citezi pe mine :))) Si nici nu inteleg de ce...

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier