Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Probleme tehnice şi bug-uri

In cinstea naturii

Doar 2 zile pentru event? Sper ca e o greseala...
«1

Comentarii

  • TomV (RO1)TomV (RO1) Postări: 211
    poate e doar un bug vizual ?:/

  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    maine se intoarc la birou angajatii GGS. abia atunci vom sti cu siguranta ce s-a intamplat.
  • Buna ziua ,nu se poate asa ceva 2 zile pt eveniment  ( In cinstea naturii ) cand azinoapte cand am inceput afisa 6 zile ... sigur e o greseala,un bug,daca e 2 zile  mai bine nu ma apuc,dar nu era asa !!!!!!
  • babalacul (RO1)babalacul (RO1) RO1 Postări: 45
    La evenimetul In cinstea naturii (avand ca decoratiune tabara) ce a inceput in data de 28.03.2016, la timpul total apar doar 2 zile si ceva, aprox. 62-63 de ore.
    Nu stim daca e bug sau evenimentul acum are doar 2 zile si ceva, dar... un lucru e sigur: daca e bug putem accepta prostia ggs, ca aveti o sansa sa va reveniti sau sa reparati, dar daca e doar o noua initiativa a ggs, atunci... cu felicitarile de rigoare pentru echipa ggs pot sa afirm cu certitudine ca ati atins prostia maxima.
    Poate cineva ne si lamureste care e treaba cu timpul.................

  • TLC (RO1)TLC (RO1) Postări: 49
    editat 28.03.2016
    maine se intoarc la birou angajatii GGS. abia atunci vom sti cu siguranta ce s-a intamplat.


    chiar toti angajatii sunt catolici ? :)

    sper ca nu iau vacanta si de Pastele ortodox


  • lucpac (RO1)lucpac (RO1) RO1 Postări: 77
    Revin si-si cer scuze. Cum au facut de Craciun. Noi nu contam, dar banii nostri - da.
  • MickyGhost (RO1)MickyGhost (RO1) RO1 Postări: 274
    editat 28.03.2016
    Dupa ce am ascultat povestile de seara sau de noapte buna referitoare la boicoturi, bug-uri si alte mici probleme, revin si eu si spun ca daca nu esti in stare sa faci un lucru bun, nu te apuca de el. Eu ce am facut, m-am apucat de event cu gandul ca fac un lucru bun, il duc pana la capat si am ales nivelul la care il fac de obicei, fara a arunca un ochi ( si a-l recupera... ochiul) la timpul alocat eventului. Acum pe seara m-am uitat si, surpriza, dureaza mai putin de jumatate decat de regula. Surpriza mai neinspirata nu am avut, dar..... astept, oricum nu putem face altceva (explicatia o stim toti- bug, greseala, scuze etc, insa vreau sa vad cum e formulata).
    Jocul era interesant la inceput, dar a devenit extrem de ...... plin de oferte benefice pentru dezvoltator. Ok, este un joc online, este indicat sa cheltuim ceva banuti reali pentru ca jocul sa evolueze, dar nu ma umple pe mine de toate ofertele de .... (urma un cuvant neelegant, dar care exista in dictionarul limbi romane).

    PS: povestea preferata este cea cu boicotul si mi-am insusit morala. Multumesc povestitorului. :*



  • TomV (RO1)TomV (RO1) Postări: 211
    poate e doar un bug vizual si de fapt evenimentul tine 7 zile...
    daca asa sta treaba partea nasoala e ca multe persoane s-au oprit din eveniment cand au vazut eroarea asta si nu mai e timp destul pt a termina ev :)
  • Din ce s-a raspuns pe alt forum, se pare ca nu e bug, ci un test. Mesajul original mentiona ca s-a testat o varianta a eventului, ca schimbarea nu va fi permanenta si nu se va aplica decat de aceasta data si ca isi cer scuze ca nu au anuntat. 
    Asa ca.. meh.

    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/en/discussion/32541/heres-to-nature-tessa-camping-event#latest
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    tocmai citeam si eu.. intr-adevar, se pare ca timpul acesta scurt este intentionat, nu este un bug.
  • Nu inteleg ce au sperat sa obtina :-? 
  • TomV (RO1)TomV (RO1) Postări: 211
    apai asta cam e nesimtire..
    sa dea drumu' la un eveniment si de fapt sa fie test
    fara sa anunte...
    unii au trecut la pasul 2 si au donat o gramada de mere..ce fac acum ? raman fara mere si cu buza umflata ?
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    baga bani adica galbeni daca vrei sa opti ceva , asa cum ne spune cei ce administreaza forumul  placera se plateste :)
  • Si ca sa fie totul si mai roz... desi initial au spus ca nu se va mai repeta acest tip de event, in urmatorul comentariu lasa de inteles ca vor incerca sa modifice fereastra de selectare a nivelului, astfel incat sa afiseze si durata lui. Deci suna de parca au planificat sa injumatateasca timpul pentru toate eventurile... 

    "CM Latten  14:38
    I'm sorry I can't bring better news  

    I was in a lot of talks about this today though, and I explained the situation - it was completely missed (accidentally) that you can only see the length of the event after you selected your difficulty, and we will see if we can find a good way to share this info directly in the first event window, or to make the needed items adapt better to the event lenghts. "

    Se pare ca sunt in cautare de motive sa ne faca sa renuntam la joc :D
  • MickyGhost (RO1)MickyGhost (RO1) RO1 Postări: 274
    Nu inteleg de ce aceasta decizie de a injumatati timpul unui event. Mai bine s-ar chinui sa schimbe eventurile, sa vina cu ceva nou in acest domeniu, oricum au devenit plictisitori avand in vedere ca repeta 3 eventuri: In cinstea naturii, Timpul pentru basme si O sugestie despre Hawaii. 


  • blurix (RO1)blurix (RO1) Postări: 4
    Urata figura   :s
    Am luat maxim ca stiam ca pot face, asa am donat mere de 1.300.000 dolari, foarte mult pentru mine :'(
    Credeam ca e bug si am mers inaite, se pare ca nu este.....de 3 ori RUSHINE !!!
    Cum se numeste, fault in careu sau hentz ( ca si-au folosit mana.....)   ?!
  • blurix (RO1)blurix (RO1) Postări: 4
    editat 30.03.2016
    am revenit;;;;
    sa va fie de 30 de ori rusine.....adica de 710 urme, si probabil 100000000000000000000000 de mape.....



    Post edited by blurix (RO1) on
  • lucpac (RO1)lucpac (RO1) RO1 Postări: 77
    GGS da dovada din nou de lipsa consideratiei fata de jucatori si lipsa de profesionalism. Comercialul isi pune amprenta din ce in ce mai puternic, parca stralucirea aurului orbeste programatorii....prefer sa cred in orbire, nu in nepricepere. Am jucat cu drag pana acum si as dori sa o fac in continuare, dar daca bataia de joc continua, s-ar putea sa-mi parasesc ferma. Am anuntat si eu...asa, nu ca i-ar pasa GGS-ului. 
  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    Nu vi se pare că s-a terminat cam repede timpul la eventul ăsta? De fiecare dată l-am făcut pe maxim şi am avut timp. Acum am jucat ca de obicei, dar nu am ajuns nici la pasul 5 ... Nu am notat, dar eu am impresia că s-a terminat cam repede. Data viitoare o să fac şi nişte prtscr-uri, ca să nu trăiesc uc impresia că am fost păcălit.
  • blurix (RO1)blurix (RO1) Postări: 4
    pai am fost pacaliti toti, timpul redus la jumatate fara nicio avertizare......
    cacarezelor care sunteti GGS.... :p

  • lucpac (RO1)lucpac (RO1) RO1 Postări: 77
    Imi pun si eu o intrebare...imi pun mai multe, dar acum una este presanta: GGS a comunicat ceva legat de gafa aceasta cu timpul eventului? Aici, la anunturi oficiale nu vad nimic si normal ar fi sa fie. Cred ca au revenit la munca si sper ca au primit informatii despre cat de "multumiti" suntem. Sper sa nu raman cu intrebarea...
  • TomV (RO1)TomV (RO1) Postări: 211
    au scris pe forumul englez
    daca vrei sa citesti ai link-ul pe aici pe undeva printre comentarii 
  • lucpac (RO1)lucpac (RO1) RO1 Postări: 77
    Multumesc, TomV, dar nu vreau sa citesc pe alte forumuri. Eu joc in Romania, forumul asta e cel romanesc si aici vreau sa citesc.
  • lucpac (RO1)lucpac (RO1) RO1 Postări: 77
    ...in romaneste
  • TomV (RO1)TomV (RO1) Postări: 211
    Din ce s-a raspuns pe alt forum, se pare ca nu e bug, ci un test. Mesajul original mentiona ca s-a testat o varianta a eventului, ca schimbarea nu va fi permanenta si nu se va aplica decat de aceasta data si ca isi cer scuze ca nu au anuntat. 
    Asa ca.. meh.

    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/en/discussion/32541/heres-to-nature-tessa-camping-event#latest
    Si ca sa fie totul si mai roz... desi initial au spus ca nu se va mai repeta acest tip de event, in urmatorul comentariu lasa de inteles ca vor incerca sa modifice fereastra de selectare a nivelului, astfel incat sa afiseze si durata lui. Deci suna de parca au planificat sa injumatateasca timpul pentru toate eventurile... 

    "CM Latten  14:38
    I'm sorry I can't bring better news  

    I was in a lot of talks about this today though, and I explained the situation - it was completely missed (accidentally) that you can only see the length of the event after you selected your difficulty, and we will see if we can find a good way to share this info directly in the first event window, or to make the needed items adapt better to the event lenghts. "

    Se pare ca sunt in cautare de motive sa ne faca sa renuntam la joc :D
    aici cred ca nu s-a postat deoarece inca nu avem echipa de suport romaneasca ;P
    in fine..oamenii si-au cerut scuze, au zis ca a fost o chestie intentionata, ca e un test si ca "accidental" au uitat sa mentioneze
  • Nu a fost nici un comentariu oficial nicaieri. Chiar si pe forumul international au fost doua comentarii din partea moderatorului aruncate intr-o postare, nu la anunturi oficiale. Deci este o lipsa de respect din partea conducerii GGS, nu a moderatorilor sau a community manager..
  • lucpac (RO1)lucpac (RO1) RO1 Postări: 77
    Multumesc, Ioana. De ce nu ma mir, oare? Poate ca au ajuns la suficienta, nu le mai trebuie jucatori sau vor sa inchida. Cam asa se deduce din atitudinea lor.
  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    Ideea e simplă: vreţi să terminaţi şi eventul ăsta? Băgaţi cardul la înaintare...
  • edu9 (RO1)edu9 (RO1) Postări: 4
      Ma intreb, oare ce s-ar intampla daca 90% dintre noi, fani Bigfarm, am lua o pauza de vreo cateva zile. Ce am pierde? Cateva zile de relax, cateva plimbari in aer liber, sau un pic de relax la ochi? :):) Sa vezi bombardari cu mail-uri, ca esti jucator inactiv. Poate o lectie din asta le-ar fi invatatura......
    Zic si eu... parerea mea!

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier