Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Sugestii, laudă, critică

Sugestii diverse

Aragon14 (RO1)Aragon14 (RO1) Postări: 69
editat 09.03.2016 în Sugestii, laudă, critică
Am cateva idei, nu am citit retul posturilor sa vad daca se repeta, ma anuntati in caz contrar. Iata la ce m-am gandit:
- cercetare pt pct de satisfactie
- cercetare pt galbeni (fiecare primeste o suma de galbeni zilnica ori o autorizatie de minerit la un anumit interval de timp)
- sa se adauge in bonusurile alea zilnice care apar cand te conectezi si autorizatii de minerit aur
-  sau cand strangi 2k galbeni din bonusuri sa iti dea recompensa o autorizatie de minerit
- optiune de conversie a dolarilor in galbeni

Comentarii

  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    Unele idei sunt inedite, altele s-au mai enuntat de-a lungul timpului.

    1. cam la ce te-ai gandit, concret, cu punctele de satisfactie? care sa fie efectul cercetarii?
    2-4. interesante. le voi trimite mai departe.
    5. nu se va face. s-a propus in multe randuri, si intotdeauna raspunsul a fost negativ.
  • Mi se pare ca toate sugestiile au ca scop acumularea mai facila a galbenilor in joc.. adica fara prea mare efort din partea jucatorului. Doar se logheaza si primeste o autorizatie. Parerea mea este ca sunt extrem de slabe sansele sa se faca asa ceva in joc :(
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    ar fi o sansa la cercetare, daca e platita cu galbeni, bineinteles :)
  • Aragon14 (RO1)Aragon14 (RO1) Postări: 69
    da sa fie cercetarea ca si cele de la subventii si recrutari, sa se plateasca cu galbeni, iar toti jucatorii primesc un anumit nr de pcte de satisfactie, ceva gen niv 1 cercetare-10 pcte, niv 2-15 pcte- etc pana la 100

  • Aragon14 (RO1)Aragon14 (RO1) Postări: 69
    crede-ma ca nu sunt multi cei care cumpara galbeni, de asta nici nu doneaza, nu ma refer sa primeasca zilnic autorizatie din bonus ci la un anumit interval, de ex cum apare arhitectul


  • getagabi (RO1)getagabi (RO1) RO1 Postări: 7

    buna eu as vrea ca la misiuni locul 1,2,3 sa fie in galbeni si dolari asa ar juca mai multi  pentru autorizati nu prea ai pofta sa joci incercati  sa vedeti cum are sa fie mai multi   multumesc


  • Aragon14 (RO1)Aragon14 (RO1) Postări: 69
    Depinde de fiecare, mie mi se par mai avantajoase autorizatiile
  • Aragon14 (RO1)Aragon14 (RO1) Postări: 69
    As mai avea o idee: - misiuni zilnice la lapte si mere

  • grala47 (RO1)grala47 (RO1) RO1 Postări: 11
    Astea  cum  pun   ouale  l-a gramada  s-au  la  bucata daca  tot  iasa  iepusasi  de  ciocolata  si   am   terminat   de   ce   nu-l  sacate   sa   sa  faca   repetir
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    grala47 (RO1) a zis:
    Astea  cum  pun   ouale  l-a gramada  s-au  la  bucata daca  tot  iasa  iepusasi  de  ciocolata  si   am   terminat   de   ce   nu-l  sacate   sa   sa  faca   repetir
    da
  • Arwyn (RO1)Arwyn (RO1) RO1 Postări: 403
    Mai am o idee: Sa se deschida un panou de discutii al coop, ca sa putem deschide o sectiune de prezentare. De exemplu Sa ne cunoastem mai bine!- iar acolo sa poti posta date despre tine (nume, varsta, de unde esti, experienta de joc, etc) , dar si una de ajutor gen Sfaturi! si jucatorii noi ne pot intreba ceva ce nu stiu, ca majoritatea nu conspecteaza forumul.
  • Arwyn (RO1)Arwyn (RO1) RO1 Postări: 403
    editat 23.03.2016
    Cu asta ma refeream sa apara in acelas meniu cu chatul dar in fereastra alaturata, de exemplu cand deschizi chatul in fereastra mare sus apar si ferestrele pt cercetare, proiecte etc., ei dupa cea de cercetare sa apara inca una dedicata discutiilor cooperativei!
  • lili (RO1)lili (RO1) RO1 Postări: 36
    buna ziua!
    propun sa se ia in calcul posibilitatea extinderii fermelor (la cea principala merge mutata mina si pus inca un
    rand de teren agricol).
  • Arwyn (RO1)Arwyn (RO1) RO1 Postări: 403
    -da mina sa fie in locul unde a fost videoshow-ul
  • lili (RO1)lili (RO1) RO1 Postări: 36
    ai dreptate Arwyn, acolo i-ar fi locul...
    stam cu depozitele pline de livezi castigate in competitii si decoratiuni, e pacat ca nu avem unde le pune..
    daca exista posibilitatea dpdv tehnic ar fi bine sa se ia in considerare propunerea...
  • Aragon14 (RO1)Aragon14 (RO1) Postări: 69
    editat 30.03.2016
    Alte idei-- Nu inteleg o chestie, am mai jucat si varianta Empire de la GGS iar acolo fiecare castel avea spatiul sau pentru constructie, niv max mai mic (70) iar daca cumparai si macara iti puteai debloca inca un spatiu, respectiv 2(daca ridicai niv macaralei) . Aici dupa ce ca e un sir lung de niv avem si un singur spatiu de constructie, asa ca ma gandeam la 2 solutii:
    - posibilitate de inchiriere cu galbeni pt o saptamana a inca unui spatiu de constructie( ca sa avem 2), daca nu se poate pentru o saptamana macar pentru 48h.
    - introducerea unei constructii pe care o cumperi cu galbeni (cum e castelul de apa sau atelierul) cu ajutorul careia sa iti mai poti debloca un spatiu de constructie.

    ...sau introducerea unei masini de ferma cu max 3 niv care sa deblocheze spatiu pentru constructie
    Post edited by Aragon14 (RO1) on
  • Aragon14 (RO1)Aragon14 (RO1) Postări: 69
    Si o alta idee spatiu de stocare pentru picturile de apa cel putin de 500, iar pentru lazi de 100;
  • Aragon14 (RO1)Aragon14 (RO1) Postări: 69
    --boostere pentru punctele de clasament de la cai (sa fie cumparate cu dolari sau cu potcoave de competitie)
  • Arwyn (RO1)Arwyn (RO1) RO1 Postări: 403
    editat 17.04.2016
    - sa fie marita limita de caractere pentru mesajele de cooperativa;
    - cand apar ofertele  sa apara direct sus nu si pe ecran ( asa evitam ca sa cumparam ceva fara sa vrem, apoi sa dam in lunga poveste cu suportul pentru recuperarea galbenilor), consider ca e destul de evidenta sus si pe cine il intereseaza poate da click pe ea pentru detalii;
    -  pentru proiectul cu laptele sa se mareasca cantitatea la colectare si la puncte, sa fie asemanator cu ouale;

    Post edited by Arwyn (RO1) on
  • Aragon14 (RO1)Aragon14 (RO1) Postări: 69
    -- sectiune de realizari pentru incarcatul navei asa cum e si cu datul de mancare la caine (incarci nava complet de x ori si primesti pct autocolante), iar recompensele sa contina  potcoave si jetoane
    -- sa se mai bage oferta cu obiecte de colectie!!!!
  • Aragon14 (RO1)Aragon14 (RO1) Postări: 69
    editat 17.06.2016
    -- membrii cu cea mai buna contributie la proiecte sa primeasca o rasplata, asa devin  motivati sa participe mai mult si restul, iar rasplata sa difere: odata primesc alge, alta data jetoane, potcoave, 50-100 aur, cutii de mistere,obiecte de colectie, odata puncte karma etc
    --sau li se da 3 tipuri de recompense si ei au voie sa isi aleaga una, de exemplu 3 jetoane, 300 potcoave, 3 puncte karma sau 2 humus alge, 2 cutii de mistere, 50 aur, etc. 
  • Archangel (RO1)Archangel (RO1) Postări: 145
    Foarte buna sugestia! te sustin jucatorii au mereu tendinta de a se culca pe o ureche cand e vorba de proiecte.
  • Arwyn (RO1)Arwyn (RO1) RO1 Postări: 403
    editat 17.06.2016
    --daca nu ni se da posibilitatea sa mai avem inca un spatiu pentru constructie atunci dati recompense cu salt in timp, de 1min-5min-10min-30min-1h-5h pe care sa le putem folosi de ex cand avem deja ceva in constructie si vine arhitectul (care sta cateva ore iar tu ai in rulare constructie de 24h), cu 5 salturi de 5h castigate o termini si rulezi ce ai nevoie cu arhitectul, si ar fi bune bagate la competitia cooperativelor.
    -- masina de productie pentru produsele din magazin ca si cel pentru brutarie

  • Arwyn (RO1)Arwyn (RO1) RO1 Postări: 403
    --Optiune prin care sa putem verifica istoricul de cheltuieli al galbenilor, ca sa evitam momentele in care dispar galbenii si nu stim ce si cum s-a intamplat (de exemplu am 5k Gold si apare vreo oferta pe ecran, dau click pe ea aiurea dorind sa se inchida fereastra mai repede, apoi mai tarziu observ ca lipsesc mai multi galbeni, primul gand GGS mi-a furat goldul, dau mesaj la suport desigur; insa nu ar fi mai usor si pentru noi si pentru suport sa avem posibilitatea de a ne verifica pe ce am cheltuit goldul ?) Astept pareri!--Asa i-am cauta numai in cazu in care cumperi gold, si nu iti apare suma respectiva in cont

  • vichi2005 (RO1)vichi2005 (RO1) RO1 Postări: 42
    Ar fi minunat sa am un extras de cont cu gg.Sunt de acord cu propunerea ta.
  • Aragon14 (RO1)Aragon14 (RO1) Postări: 69
    Posibilitatea de a juca BF si de pe telefon
  • Aragon14 (RO1)Aragon14 (RO1) Postări: 69
    - Alte tipuri de evenimente- asemanatoare ,,Competitiei lui Kala" de pe GE care tine mai mult si in care acumulezi puncte iar recompensele pentru cooperativa sa fie in dolari si in galbeni (Aici numai cand ridici nivelul cooperativei castigi dolari si gold pt coop)
    - sa castigam pachete cadou pentru colegi (pachet de 5 humus alge, pachet de 5 jetoane, pachet de 3 pcte karma, pachet de 2 cutii de mistere, pachet de produse--lapte, oua, gunoi, fructe <<mere, cirese, migdale etc>>) ca mai apoi sa le putem darui cui dorim noi.
    - constructii noi speciale--depozit din care putem transporta o anumita cantitate de produse colegilor din coop, sa se construiasca cu gold si daca cineva doreste sa mareasca cantitatea ii poate ridica nivelul tot cu gold
    - lista cu sarcini zilnice nu doar cele 2 cu activarea masinilor de productie si de a face o misiune, sa fie gen 10 misiuni (- conecteaza-te zilnic, scrie pe chat, incarca nava macar odata, hraneste cainele odata, uda copacul la 10 colegi, fa o misiune, activeaza o masina de productie, doneaza produse la piata, strange 10 buline de la muncitorii din curte, fa 10 cereri de la clientii de la piata, pune seminte in sera de 5 ori, fa o intrecere  cu caii, fa un dresaj la cai etc)-- sa primim recompense diverse de ex pt conectare sa primim dolari, pt scrierea pe chat xp, pt incarcatul navei primim potcoave, de la caine ceva surpriza, de la udat picaturi de apa, de la misiune certificate, de la masina din garaj cutie cu unelte, doneaza produse la piata dolari, xp sau potcoave, de la muncitori satisfactie bonus 12 h, pt semntele de sera sa primim seminte speciale la x nr puneri de seminte sau humus de sera, la cai potcoave aurii-- etc
  • Arwyn (RO1)Arwyn (RO1) RO1 Postări: 403
    -tipuri de evenimente care tin 2 sau 3 zile care au ca recompensa finala nu deco ci altceva, ca de exemplu pachet de jetoane, set cutii de mistere, set seminte speciale etc.
    - eveniment principal care le cuprinde pe restul in cadrul caruia cand strangi puncte din celelalte sa castigi atat tu singur cat si coop dolari si gold sau set de obiecte pt proiecte

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier