Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

patchnotes 10.09 : Noutati pentru cooperative

Salut!

Aici puteti citi mai multe pe marginea urmatorului update si in cadrul acestui subiect puteti sa va exprimati opiniile cu privire la el.

Toate cele bune,
Echipa Big Farm
Post edited by Pittiplatsch on
«1

Comentarii

  • clinn (RO1)clinn (RO1) RO1 Postări: 198
    editat 08.09.2014
    Buna seara.
    Se pare ca sunt primul care are onoarea sa comenteze aici.
    Chiar asa de neinteresant vi se pare update-ul?
    Hai sa-l fac eu mai interesant :))
    Politica "porti deschise" e interesanta si buna pentru "managerii" care sunt singuri in cooperativele lor.
    Acum se vor putea trezi brusc cu niste membrii "fara sa miste un deget" ci numai dand un click pentru setarea optiunii respective.
    Asa cum stim, jucatorii buni se gasesc doar prin cautari intense si incarcate de rabdare si perseverenta....de genul trimiti 20 de mesaje si nu te baga nimeni in seama...nu conteaza..al 21-lea poate fi cu succes...pastrand intotdeauna decenta si bunul simt....
    Proiecte cooperatiste noi - un lucru cu singuranta bun (la baza)....doar ca pentru a fi cu adevarat bun, ar trebui sa se intample cel putin una din urmatoarele conditii:
    1. Sa nu stai jumate de an pana strangi obiectele de colectie necesare, chiar daca esti activ zilnic (a se vedea cazul mustelor spre ex la toate proiectele ce se deblocheaza la nivel mai mare:flora autohtona, innot impotriva curentului, piure de mere cu humus)
    Poate nu ma credeti: mustele vin doar de la siloz si moara cu hrana de vaci - puse in cantitati mari....
    daca faci de 2 ori pe zi maxim sau aproape maxim cu siloz nivel 5..adica sa zicem 320 si resp 400 ingrasamant, primesti la recoltare intre 1 si 4 muste, iar daca noaptea merge moara cu 150-200 hrana de vaci, primesti cam intre 4 si 7 muste..in medie....deci sa zicem un total de MAXIM 13 muste pe zi....2500 muste necesare la pr cu flora (fara cercetari) sau 2250 cu cercetare nivel 2.....2250:13=173 zile....183 de zile e totusi jumate de an....de activitate zilnica cu moara de nivel maxim si siloz de nivel maxim :(

    2. Sa avem la domnul Omar si oferte cu reduceri de 30-40% la obiecte de colectie...asa ar mai merge cumparate

    3. Toate coop care ating nivelul 56 (sau 54-56 pe acolo) deblocheaza si ultima cercetare posibila...cea cu sapunuri nivel 3...si practic se incheie misiunea pr cooperatiste...de aici in colo e doar munca care nu mai aduce nimic..nici o motivatie...coop din top 10 se intrec intre ele realizand chiar si un proiect pe ora..doar ca asa vor...
    insa se bat pe...nimic..eu nu gandesc asa..cine e curios aveti mai jos solutia propusa de mine

    Propunere concreta: Cine se impaca bine cu engleza si e curios :
    http://en.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?118742-co-op-reform&p=1389913#post1389913

    4. Sa se poata face ceva concret si cu milioanele de dolari care nu mai pot fi cheltuite odata ce se termina toate cercetarile SAU sa se poata cumpara obiecte de colectie cu discount cu galbenii donati de membrii cooperativei si care raman acolo blocati fara a mai putea face nimic cu ei.

    Sunt multe de spus, cu alta ocazie voi reveni,
    O seara palcuta tuturor!
    Cu apreciere, Clinn
  • Ioana_brojbeanu (RO1)Ioana_brojbeanu (RO1) Postări: 931
    editat 08.09.2014
    De ce Milky Way?
  • krisanda (RO1)krisanda (RO1) Postări: 943
    editat 08.09.2014
    De ce Milky Way?

    :)poate pentru ca adresa completa a noastra e :
    nr.street.country.continent,constellation adica Milky Way (CALEA LACTEE)-UNIVERS.:) si sa nu sa se piarda jucatorii prin univers cautand cooprativa
  • Ioana_brojbeanu (RO1)Ioana_brojbeanu (RO1) Postări: 931
    editat 08.09.2014
    krisanda2 a scris: »
    :)poate pentru ca adresa completa a noastra e :
    nr.street.country.continent,constellation adica Milky Way (CALEA LACTEE)-UNIVERS.:) si sa nu sa se piarda jucatorii prin univers cautand cooprativa

    Aweee :) How sweet :))) M-am uitat si pe international dar parca era alt titlu :P Poate CM viseaza frumos...sau vrea un baton de milky way :X
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    editat 09.09.2014
    clinn a scris: »

    ai perfecta dreptate si solutia propusa de tine mi se pare foarte buna.
    cine stie, poate chiar o vor lua in considerare :)

    ar fi bine totusi sa o expui si aici, in romaneste, macar in rezumat. nu toti cititorii de aici se descurca si acolo :)
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    editat 09.09.2014
    De ce Milky Way?

    am modificat. a fost o eroare de traducere.
  • jon35 (RO1)jon35 (RO1) Postări: 1,254
    editat 09.09.2014
    Nu imi place pt ca upda-teul e in timpul evenimentului ...dinou .
  • cosmincosyyy (RO1)cosmincosyyy (RO1) Postări: 20
    editat 09.09.2014
    era varba ca este programat antre orele 10 , 12 deocamdata nu se antampla nimic...
  • jon35 (RO1)jon35 (RO1) Postări: 1,254
    editat 09.09.2014
    cosmincosyyy a scris: »
    era varba ca este programat antre orele 10 , 12 deocamdata nu se antampla nimic...

    Suntem in 9 septembrie . Upda-teul va fi maine . In 10 septembrie .
  • cosmincosyyy (RO1)cosmincosyyy (RO1) Postări: 20
    editat 09.09.2014
    Update-ul este planificat intre orele 10 si 12 nicidecum data uitate mai atent.....
  • Ioana_brojbeanu (RO1)Ioana_brojbeanu (RO1) Postări: 931
    editat 09.09.2014
    cosmincosyyy a scris: »
    Update-ul este planificat intre orele 10 si 12 nicidecum data uitate mai atent.....

    "Patchnotes 10.09. : Noutati pentru cooperative" adica in ziua de 10 septembrie, adica maine, adica nu au gresit cu nimic inca.
  • jon35 (RO1)jon35 (RO1) Postări: 1,254
    editat 10.09.2014
    Ce se intmpla ? Nu trebuia sa inceapa de 20 de minute update-ul ?
  • cocuta42 (RO1)cocuta42 (RO1) Postări: 114
    editat 10.09.2014
    jon352 a scris: »
    Ce se intmpla ? Nu trebuia sa inceapa de 20 de minute update-ul ?

    e specificat ca o sa fie intre 10-12 asa ca poate sa apara oricand in acest interval
  • jon35 (RO1)jon35 (RO1) Postări: 1,254
    editat 10.09.2014
    cocuta42 a scris: »
    e specificat ca o sa fie intre 10-12 asa ca poate sa apara oricand in acest interval

    Am crezut ca el o sa dureze intre ora 10 si 12 . Dar ms ca mai luminat, ca sa zic asa .:)
  • andreea_2015andreea_2015 Postări: 35
    editat 10.09.2014
    sunt total de acord cu tn clinn
  • ArianaUser43ArianaUser43 Postări: 451
    editat 10.09.2014
    e update-ul acum :(

    dar mai specific cat dureaza update-ul?
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    editat 10.09.2014
    ArianaUser43 a scris: »
    e update-ul acum :(

    dar mai specific cat dureaza update-ul?

    s-a terminat. puteti intra pe joc.
  • cap de aurcap de aur Postări: 405
    editat 10.09.2014
    Scafa pentru hrana : pentru a gasi interactioneaza cu :" POMPA GRADINA "-asta nu este decoratiunea de la Omar ?
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    editat 10.09.2014
    cap de aur a scris: »
    Scafa pentru hrana : pentru a gasi interactioneaza cu :" POMPA GRADINA "-asta nu este decoratiunea de la Omar ?

    ba da. e o eroare, echipa de suport investigheaza acum problema :)

    edit: s-ar putea sa fie vorba doar de "Gradina", nu de "Pompa de gradina". am aflat ca se primeste Scafa la cultura de Papadie...
  • ArianaUser43ArianaUser43 Postări: 451
    editat 10.09.2014
    SUPER UPDATE-UL e prima data cand prind unul si e super
  • scorpiuta75 (RO1)scorpiuta75 (RO1) Postări: 39
    editat 10.09.2014
    Un alt update dezamăgitor. Trei proiecte cooperatiste noi la care se așteaptă de asemenea să cumpărăm obiecte pe galbeni.
    Mi se pare exagerat de mare numărul de obiecte de colecție cerute la proiecte, mai ales că sunt foarte puține, deși la noi în cooperativă este activitate.
    În condițiile în care avem făcute și toate cercetările de micșorare a numărului de obiecte. la nivel 1, la proiectul Mai bine decât concurența - 36 de puncte de cooperativă - se cer 490 de Lucru în echipă. Asta în condițiile în care la Ouă bătute, la nivel 5 - 64 de puncte de cooperativă - se cer doar 455.
    Nici nu vreau să mă gândesc câte va cere la level 5...
    Știu că subiectul acesta e repetat și tot repetat pe forum, dar ar trebui să se facă ceva cu problema obiectelor de colecție, mai ales că unele din ele sunt mai rare ca diamantele. Stai și o zi întreagă pe joc, culegând și abia îți dă câteva.
  • Raza de Soar3 (RO1)Raza de Soar3 (RO1) Postări: 39
    editat 10.09.2014
    scorpiuta75 a scris: »
    Un alt update dezamăgitor. Trei proiecte cooperatiste noi la care se așteaptă de asemenea să cumpărăm obiecte pe galbeni.
    Mi se pare exagerat de mare numărul de obiecte de colecție cerute la proiecte, mai ales că sunt foarte puține,
    ....

    Intru totul de acord cu tine, Scorpiuta.
    As mai adauga ca ma deranjeaza modificarea pozitiei copacului cooperativei, care nu mai este la fel de usor de vazut ca inainte, si ca astept de cateva saptamani sa fie din nou activ butonul de acces direct la forum.
    La ce este utila expunerea unei masini de ferma?
  • jon35 (RO1)jon35 (RO1) Postări: 1,254
    editat 10.09.2014
    Raza de Soar3 a scris: »
    Intru totul de acord cu tine, Scorpiuta.
    As mai adauga ca ma deranjeaza modificarea pozitiei copacului cooperativei, care nu mai este la fel de usor de vazut ca inainte, si ca astept de cateva saptamani sa fie din nou activ butonul de acces direct la forum.
    La ce este utila expunerea unei masini de ferma?

    Nu prea este deloc .Sincera sa fiu nici mie nu imi place unde este acum asezat copacul cooperativei ..
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    editat 10.09.2014
    pozitia copacului a starnit o adevarat furtuna de nemultumiri si pe forumul international.. sa speram ca il vor aduce inapoi, intr-un loc mai vizibil... :)
    puteti continua discutia despre copac aici:
    http://ro.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?36787-Copacul-cooperativei

    intre timp, ce parere aveti de noile decoratiuni care au aparut in Turn, pe etajele 11-12? :cool:
  • cap de aurcap de aur Postări: 405
    editat 10.09.2014
    Nici nu le observasem :) foarte frumoase.
  • CyberJohn (RO1)CyberJohn (RO1) RO1 Postări: 643
    editat 10.09.2014
    mariachi a scris: »
    pozitia copacului a starnit o adevarat furtuna de nemultumiri si pe forumul international.. sa speram ca il vor aduce inapoi, intr-un loc mai vizibil... :)

    intre timp, ce parere aveti de noile decoratiuni care au aparut in Turn, pe etajele 11-12? :cool:

    Sti cumva la ce sunt disponibile acele deco? Event pe joc, concurs pe forum, prime day, prime spending, Omar, roata norocului?
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    editat 10.09.2014
    CyberJohn a scris: »
    Sti cumva la ce sunt disponibile acele deco? Event pe joc, concurs pe forum, prime day, prime spending, Omar, roata norocului?

    va fi un eveniment. cel mai probabil pe joc. sunt cam multe decoratiuni pentru un event pe forum...
  • Gicuta6 (RO1)Gicuta6 (RO1) Postări: 127
    editat 10.09.2014
    mariachi a scris: »
    va fi un eveniment. cel mai probabil pe joc. sunt cam multe decoratiuni pentru un event pe forum...

    Cred ca GGS ne pregateste un eveniment de halloween,cu asa deco ciudate.
  • Ioana_brojbeanu (RO1)Ioana_brojbeanu (RO1) Postări: 931
    editat 10.09.2014
    Eu vreau castelul ala :) Cu povestea care incepe ca cea din frumoasa si bestia =)))
  • Pantera1000Pantera1000 Postări: 5
    editat 10.09.2014
    Gicuta6 a scris: »
    Cred ca GGS ne pregateste un eveniment de halloween,cu asa deco ciudate.

    Despre ce decoratiuni este vorba? eu nu le observ...:confused:

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier