Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Update 09.09.2013 - Arhitectul Steve

19

Comentarii

  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    editat 11.09.2013
    kitty8 a scris: »
    DA NU INTELEG CEVA...M-ATI AMETIT!IERI SI ALATAIERI PARCA GARDUL ERA de piatra IAR ACU IAR L-AU FACUT DIN LEMN...?CE SE INTAMPLA ,...IERI DE PIATRA AZI DE LEMN...INCA NU S-AU HOTARAT CE SA PUNA?:)))

    nu s-a mai schimbat nimic la grafica de la update incoace. ori din motive de cache nu-ti afisa tie corect, ori ai incurcat tu zilele cumva :)
  • doramdoram Postări: 1
    editat 11.09.2013
    Ar fi bine sa se gindeasca pe parcurs si la ceva parcele ca la toate sau gindit dar dupa updatele noi ne trebuie decoratiuni dar loc ii cam putin.
    Ce sa facem ?
    de am ajuns la nivel mare nu ne mai jucam
  • andreyutza a2andreyutza a2 Postări: 11
    editat 11.09.2013
    Hammar a scris: »
    Mie imi place si ma asteptam la acest update fiindca este unul asemanator si pe Empire ,deci...
    dap e :) imi place de el :)
  • licurici752licurici752 Postări: 13
    editat 11.09.2013
    Mie mi se pare bun update-ul. In special pentru compost, deoarece nu faceam fata la timpcu el pentru a face ingrasamantul necesar doar pentru restaurant si floricol. Plus ca am atatea seminte de trandafiri care asteapta saracile inactive sa faca trandafiri. Intrebarea mea este cand o sa mai rapara evenimentul cu Steve cam cat tine el ca timp? AS propune un nou udpate, ca la cladirea restaurant si la magazin sa fie posibilitate de a se creste cantitatea de productie ( asa cum exista procedeul la cladirile procesare) deoarece eu deja am surplus de materii prime care nu pot sa le folosesc, ci doar sa le vand.
  • andy7702andy7702 Postări: 47
    editat 11.09.2013
    licurici752 a scris: »
    Mie mi se pare bun update-ul. In special pentru compost, deoarece nu faceam fata la timpcu el pentru a face ingrasamantul necesar doar pentru restaurant si floricol. Plus ca am atatea seminte de trandafiri care asteapta saracile inactive sa faca trandafiri. Intrebarea mea este cand o sa mai rapara evenimentul cu Steve cam cat tine el ca timp? AS propune un nou udpate, ca la cladirea restaurant si la magazin sa fie posibilitate de a se creste cantitatea de productie ( asa cum exista procedeul la cladirile procesare) deoarece eu deja am surplus de materii prime care nu pot sa le folosesc, ci doar sa le vand.

    Dar inca nu a aparut Steve...ne-a bagat updateul sa ne obinjuim cu el
  • ral1 (RO1)ral1 (RO1) Postări: 3
    editat 12.09.2013
    A venit Steve, insa functioneaza numai la ferma principala daca sint deja cladirile la penultimul nivel.
    Din celelalte 2 ferme numai casele se pot imbunatati pina la niv 4 si atit (oricum e bine ca nu mai ocupam spatiu cu alte case). Ar fi fost bune si 1-2niv in plus la laptarie care are doar niv max 3.
  • fata tatii (RO1)fata tatii (RO1) Postări: 8
    editat 12.09.2013
    a plecat deja steve. ce face, apare doar noaptea sau functioneaza dupa alt fus orar?
  • LikeMe2LikeMe2 Postări: 252
    editat 12.09.2013
    astatzi dimineata la 6:30 mi-a aparut un mesaj de la arhitectul steve cum ca ar fi tarziu si trebuie sa plece.sa plece de unde?nu era afisat niciunde langa ferma.vorba colegului lucreaza doar noaptea steve???
  • krisanda (RO1)krisanda (RO1) Postări: 943
    editat 12.09.2013
    fata tatii a scris: »
    a plecat deja steve. ce face, apare doar noaptea sau functioneaza dupa alt fus orar?

    Steve just came to say hello :):)
  • alexa-diana2alexa-diana2 Postări: 38
    editat 12.09.2013
    fata tatii a scris: »
    a plecat deja steve. ce face, apare doar noaptea sau functioneaza dupa alt fus orar?

    o intrebare buna si pertinenta, asteptam raspuns din partea celor avizati
  • ~Valentin~ (RO1)~Valentin~ (RO1) Postări: 828
    editat 12.09.2013
    Chiar asa "Steve" apare doar noaptea?
    Nu s-a anuntat nimic despre Steve ca sa fim pregatiti sa ne facem nivel 5 la case si la celelalte.
    Pe cand vad ca deja unii jucatori au nivel maxim la case,laptari,cotete gaini.
    Astept un raspuns!
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    editat 12.09.2013
    ~Valentin~ a scris: »
    Chiar asa "Steve" apare doar noaptea?
    Nu s-a anuntat nimic despre Steve ca sa fim pregatiti sa ne facem nivel 5 la case si la celelalte.
    Pe cand vad ca deja unii jucatori au nivel maxim la case,laptari,cotete gaini.
    Astept un raspuns!

    evenimentul apare in acelasi timp pe toate serverele. la noi a fost noapte, dar la americani zi. poate data viitoare va fi la o ora convenabila si pentru europeni. sa speram.
  • resita2resita2 Postări: 83
    editat 12.09.2013
    a aparut steve (din nou) iar preturile sunt acceptabile
  • LikeMe2LikeMe2 Postări: 252
    editat 12.09.2013
    in sfarsit a venit Arhitectul :))
  • Ioana385 (RO1)Ioana385 (RO1) Postări: 66
    editat 12.09.2013
    E foartea aiurea treaba asta cu venitul si plecatul arhitectului, ca nu stii cand poti baga cladiri la upgrade, sunt multe cladiri de ridicat pana la penultimul nivel care necesita o durata lunga de timp; de ex. eu de dimineata cand am vazut ca nu mai e arhitectul am bagat gardul la upgrade, care dureaza vreo 15 ore, apoi a venit arhitectul si nu am apucat sa ridic nimic pe perioada sederii lui. E foarte enervanta abordarea asta, sa nu stii cand vine, cat sta si asa mai departe. Mai reganditi un pic procedeul, ca are hibe.
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    editat 12.09.2013
    Ioana385 a scris: »
    E foartea aiurea treaba asta cu venitul si plecatul arhitectului, ca nu stii cand poti baga cladiri la upgrade, sunt multe cladiri de ridicat pana la penultimul nivel care necesita o durata lunga de timp; de ex. eu de dimineata cand am vazut ca nu mai e arhitectul am bagat gardul la upgrade, care dureaza vreo 15 ore, apoi a venit arhitectul si nu am apucat sa ridic nimic pe perioada sederii lui. E foarte enervanta abordarea asta, sa nu stii cand vine, cat sta si asa mai departe. Mai reganditi un pic procedeul, ca are hibe.

    de acord cu tine. exact asa am patit si eu :( insa, in timp vom reusi sa imbunatatim toate cladirile.
    cred ca asa e gandit, cand vine sa poti face o singura imbunatatire pana la nivelul maxim. pentru urmatoarea il astepti sa vina data viitoare.. sau contribui galbenei ;)
    acum a fost de doua ori intr-o zi, sper sa vina asa si pe viitor, ca macar sa nu trebuiasca sa stam noapte de noapte ca sa-l prindem :)
  • MickyGhost (RO1)MickyGhost (RO1) RO1 Postări: 274
    editat 12.09.2013
    Buna ziua.
    Update-ul este interesant, ideea este buna, dar .... (intotdeauna trebuie sa existe un dar?) ce este neplacut: nu stim cand vine si mai ales cat sta acest arhitect. Nu-i bai, poate la urmatoarea vizita pot face cunostinta cu el in mod direct, acum eram ocupata sa fac up si ... aveam var pe maini. Noaptea nu il voi intalni cu siguranta pentru ca nu sunt Connect-R. Spor sa aveti.
  • LikeMe2LikeMe2 Postări: 252
    editat 12.09.2013
    am reusit si eu sa pun o casa.ma asteptam macar 24h sa stea Steve. :(
  • LikeMe2LikeMe2 Postări: 252
    editat 12.09.2013
    mariachi a scris: »
    evenimentul apare in acelasi timp pe toate serverele. la noi a fost noapte, dar la americani zi. poate data viitoare va fi la o ora convenabila si pentru europeni. sa speram.

    Sincer la faza cu aspetul cladirilor la acest update eram ok,dar am citit mai atent mesajele de pe forum,si aflu ca Steve vine noaptea pentru ca merge in acelasi timp pe toate serverele.pai atunci de ce nu l-au urcat la americani daca ei sunt prioritari.sa speram ca va fi mai des ziua prezent Steve.
  • MiauMiau23 (RO1)MiauMiau23 (RO1) Postări: 536
    editat 12.09.2013
    ce-mi plac vilele mele :))=))
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    editat 12.09.2013
    LikeMe2 a scris: »
    Sincer la faza cu aspetul cladirilor la acest update eram ok,dar am citit mai atent mesajele de pe forum,si aflu ca Steve vine noaptea pentru ca merge in acelasi timp pe toate serverele.pai atunci de ce nu l-au urcat la americani daca ei sunt prioritari.sa speram ca va fi mai des ziua prezent Steve.

    intre timp, a fost si pentru europeni. a stat azi cam intre orele 11 si 15.
  • LikeMe2LikeMe2 Postări: 252
    editat 12.09.2013
    mariachi a scris: »
    intre timp, a fost si pentru europeni. a stat azi cam intre orele 11 si 15.

    si asa va sta mereu?4 ore?nimic mai mult?
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    editat 12.09.2013
    nu stiu. posibil. se spune in anunt ca nu sta mult. :(
  • Georgy_AnahyGeorgy_Anahy Postări: 11
    editat 12.09.2013
    A aparut din nou arhitectul Steve,la ora 19:00.
  • valentin39bvalentin39b Postări: 4
    editat 12.09.2013
    pe fermele 2 si 3, casele pana la ce nivel pot fi upgradate? numai pana la 4?
  • Foxyy7730Foxyy7730 Postări: 5
    editat 12.09.2013
    Naspa update! Cum sa fac cladire de 7 daca nu ma lasa sa fac intai de 5 si apoi de 6? Bani si muncitori am! Nu-mi place de loc!
  • BoubleRevineBoubleRevine Postări: 181
    editat 12.09.2013
    Sincer, casa la nivel 4 este mai frumoasa decat casa la nivel 5 :)
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    editat 12.09.2013
    Foxyy7730 a scris: »
    Naspa update! Cum sa fac cladire de 7 daca nu ma lasa sa fac intai de 5 si apoi de 6? Bani si muncitori am! Nu-mi place de loc!

    bineinteles ca te lasa sa faci nivelele 5 si 6. daca ai nivelul de joc necesar si banii necesari.
  • Diana_Niko (RO1)Diana_Niko (RO1) Postări: 115
    editat 13.09.2013
    Am observat ca arhitectul Steve sta cate 4 ore cand apare. Pentru a verifica cat timp mai are de stat pe ferma ta, trebuie sa intri in meniul "Construieste" si sa dai la unul dintre submeniuri. De exemplu, la submeniul "Sectii de productie" si sa dai clic pe o constructie, de exemplu, "Cocina de porci". In partea dreapta iti va aparea submeniul "Previzualizeaza." Acolo dai clic pe sageata inainte si ajungi la ultimul nivel al constructiei, in acest caz nivelul 7. In partea de jos iti vor aparea informatii despre constructie la acel nivel: puncte de experienta dupa ce ai construit, lucratori necesari, timp de constructie si sub acest timp de constructie iti va mai aparea un timp, adica timpul ramas pana la terminarea evenimentului. Acest timp va aparea numai atunci cand evenimentul este activ.
    O zi buna in continuare!
  • bigfarmer71 (RO1)bigfarmer71 (RO1) Postări: 85
    editat 13.09.2013
    Diana_Niko a scris: »
    Am observat ca arhitectul Steve sta cate 4 ore cand apare. Pentru a verifica cat timp mai are de stat pe ferma ta, trebuie sa intri in meniul "Construieste" si sa dai la unul dintre submeniuri. De exemplu, la submeniul "Sectii de productie" si sa dai clic pe o constructie, de exemplu, "Cocina de porci". In partea dreapta iti va aparea submeniul "Previzualizeaza." Acolo dai clic pe sageata inainte si ajungi la ultimul nivel al constructiei, in acest caz nivelul 7. In partea de jos iti vor aparea informatii despre constructie la acel nivel: puncte de experienta dupa ce ai construit, lucratori necesari, timp de constructie si sub acest timp de constructie iti va mai aparea un timp, adica timpul ramas pana la terminarea evenimentului. Acest timp va aparea numai atunci cand evenimentul este activ.
    O zi buna in continuare!
    Foarte utila informatia,multumim:)

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier