gresala la joc
buna. mi se pare ca este o probleme la joc adica varza o vand cu 5 dolari pe uniate si porci la fel. nu mi se pare logic pt ca sa faci porci te coasta bani in plus iar cand le vinzi aceasi suma ti se da. logic nar trebui sa fie mai scumi porci? deoarece te costa mai mult sai faci ca platesti si la moara pt hrana si platesi si cand le pui sa ti se faca.
Post edited by Leoaica91 on
0
Comentarii
dar toate produsele sunt profitabile, chiar daca nu in aceeasi masura.
tot ce trebuie sa urmaresti sunt costurile de operare, care depind de fericirea lucratorilor tai. urmareste indicatorul de fericire, sa fie pe verde. daca e pe rosu, mai construieste decoratiuni. cand e pe rosu, inseamna ca ai costuri de operare prea mari si e posibil sa mergi in pierdere sau cu profit foarte, foarte mic.
Ai facut o raportare bruta fara a lua in considerare elemente esentiale cum ar fi Punctele de Experienta oferite de Moara de Vant la producerea Hranei pentru Gaini si deasemenea Gunoiul de Grajd oferit de gaini necesar la producerea Ingrasamantului pentru Livezi.
ca din 27-30 de porumb faci 124-166 de oua te-ai gandit?
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
Ai omis să precizezi faptul că pentru a ajunge ca o cooperativă să ofere posibilitatea ca unele produse să poată fi vândute la preţuri mai mari, membri acesteia trebuie să contribuie substanţial cu dolari si galbeni.
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
Ce sunt Proiectele Subvenţii?
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
mai adauga si Optimizarea proceselor(care cere foarte multi galbeni) si la Recrutari de la un anumit nivel incepe sa ceara numai galbeni
eu inca n-am ajuns la nivelul acela, se pare
deocamdata ce vad eu din Optimizarea proceselor e pe dolari. de la ce nivel incep sa fie pe galbeni Optimizarea si Recrutarile?
Oătimizare de la nivelul 2(la nivelul 3 cere 40.000 de galbeni
credema ca atat cere sau poti sa intrebi pe alti din alte coop
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
Îţi mulţumesc frumos pentru răspuns dar nu m-ai lămurit. Ar fi interesant să se găsească un topic frumos colorat şi ilustrat referitor la cooperative în secţiunea FAQ a forumului. Astfel poate cei ce îşi doresc o cooperativă sau cei care doresc să adere la una să fie corect informaţi.
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
Despre cooperative nu am foarte multe cunoştinţe. În forumul în limba româna subiectul este vag prezentat iar în cele în limbi de circulaţie internaţională este neatractivă, plictisitoare prezentarea. Am găsit pe forumuri în limbi mai puţin cunoscute prezentări foarte reuşite dar traducerea cu google este dificilă.
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
http://ro.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?6556-Detalii-despre-cooperative
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
Acel topic către care m-ai trimis este o prezentare succintă a cooperativelor, fără detalii referitoare la costuri, fără o prezentare a fiecărui proiect în parte.
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
ar fi cu siguranta mai util decat sa critici toate greselile de gramatica, decat sa-ti prezinti misiunile la care ai participat etc., decat sa fii la limita flame-ului prin comentariile acide la intrebarile incepatorilor si nu numai...
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
Există vreun concurs de creaţie şi nu l-am observat eu, există vreun interes de a folosi inteligenţa şi telentele user-ilor în infrumuseţarea forumului şi nu l-am observat eu???
Userii nu sunt nişte oiţe ce trebuiesc moderate, forumul trebuie moderat. Ai useri cu talente ce cu siguranţă te vor impresiona, foloseşte-le. Ce înseamnă câteva sute de mii de galbeni oferite ca premii celor ce crează topicuri de calitate în economia jocului?
Am făcut cumva corecţii pe postările tale sau tu nu greşeşti? Care toate greşelile gramaticale? Trei, patru corecţii în situaţii de exprimare la limita bunului simţ sunt toate greşelile gramaticale? Pe mine poate să mă corecteze oricine. Nu mă supăr. Stiu ca fac greşeli în special la nicio şi niciun la ale caror ultime noutăţi nu m-am adaptat. Eu le mulţumesc anticipat. Data viitoare voi încerca să fiu mai atent.
Misiunile la care am participat le prezint cu scopul de a promova prezenţa în misiuni. Dacă am greşit poţi sterge sau muta topicul la arhivă şi mă voi abţine. Scuze, nu am ştiut că deranjează. Particip în mai multe misiuni dar timpul nu mi-a permis şi să le postez.
Am citit multe jigniri fără perdea pe forum şi nesancţionate dar daca micile corecţii gramaticale sau ortografice sunt considerate comentarii acide la limita flame-ului şi sunt abateri şi mai mult, abateri mai grave...
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~