Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Probleme tehnice şi bug-uri

lipsa muncitori de la combina

clinn (RO1)clinn (RO1) RO1 Postări: 198
Buna seara,
Astazi am reusit sa imi fac si eu combina la nivel 1, acum e in upgrade spre nivel 2.
In ferma principala aveam 0 oameni liberi, dupa finalizarea combinei de nivel 1, a aparut sus in bara ca am un muncitor liber.
Mi-am facut un cotet de gaini cu steve bazandu-ma pe acest om.
Din pacate desi am restartat jocul de mai multe ori, PROBLEMA PERSITA!
CU toate ca apre omul liber si combina construita, cand dau click pe cotetul de gaini ptr a asigna omul, grafic omuletul se duce insa instant apare urmatoarea eroare:
ATENTIE, limita a fost depasita
Support-Info:
Command:BPFarmAssignWorkersResponse
ErrorCode: 5
Timestamp: 1401740003
Zone: 23
PID: 630786
Mentionez inca odata ca am restartat jocul de mai multe ori..aceeasi eroare si nu pot asigna omul si nu pot folosi cotetul de gaini, iar case noi nu mai vreau sa construiesc, ma bazam pe acesti oameni
S-au promis oameni si de fapt nu functioneaza????????????
Multumesc anticipat pentru ajutor!
Post edited by clinn (RO1) on

Comentarii

  • ~Valentin~ (RO1)~Valentin~ (RO1) Postări: 828
    editat 02.06.2014
    clinn a scris: »
    Buna seara,
    Astazi am reusit sa imi fac si eu combina la nivel 1, acum e in upgrade spre nivel 2.
    In ferma principala aveam 0 oameni liberi, dupa finalizarea combinei de nivel 1, a aparut sus in bara ca am un muncitor liber.
    Mi-am facut un cotet de gaini cu steve bazandu-ma pe acest om.
    Din pacate desi am restartat jocul de mai multe ori, PROBLEMA PERSITA!
    CU toate ca apre omul liber si combina construita, cand dau click pe cotetul de gaini ptr a asigna omul, grafic omuletul se duce insa instant apare urmatoarea eroare:
    ATENTIE, limita a fost depasita
    Support-Info:
    Command:BPFarmAssignWorkersResponse
    ErrorCode: 5
    Timestamp: 1401740003
    Zone: 23
    PID: 630786
    Mentionez inca odata ca am restartat jocul de mai multe ori..aceeasi eroare si nu pot asigna omul si nu pot folosi cotetul de gaini, iar case noi nu mai vreau sa construiesc, ma bazam pe acesti oameni
    S-au promis oameni si de fapt nu functioneaza????????????
    Multumesc anticipat pentru ajutor!
    Pai daca ai doar un om liber cum vrei sa construiesti un cotet de gaini?
    Pentru un cotet de gaini ai nevoie de 5 lucratori liberi.
  • CyberJohn (RO1)CyberJohn (RO1) RO1 Postări: 643
    editat 03.06.2014
    ~Valentin~ a scris: »
    Pai daca ai doar un om liber cum vrei sa construiesti un cotet de gaini?
    Pentru un cotet de gaini ai nevoie de 5 lucratori liberi.

    N-ai inteles. El avea deja cotetul de gaini la nivel 6 si a vrut sa il ridice la nivel 7 cu arhitectul si pentru asta iti trebuie doar 1 om.
  • clinn (RO1)clinn (RO1) RO1 Postări: 198
    editat 03.06.2014
    Prostia mea sau Lipsa de bun simt/Profesionalism din partea GGS?
    Aseara am accelerat 10 ore (1200 galbeni) cotetul de gaini upgradat cu steve ca sa-l folosesc ATUNCI. Peste 10 ore ar fi fost oricum pe gratis. Si fiindca nu aveam oameni liberi dar pusesem combina la facut, am accelerat-o si pe aceea 50 de galbeni aproximativ, ptr omul liber sa folosesc ATUNCI cotetul.
    Evident asa cum am scris aseara, nu merge da eroare.
    Azi noapte am lasat la facut combina spre nivel 2.
    ACUM apare ca am liberi 3 oameni si nici unul nu e bun pentru cotet.
    Peste 1 ora se fac cele 10 ore ptr care am platit in avans aseara si de care nu am beneficiat de loc din cauza GGS.
    Logic si de bun simt nu ar fi sa primesc galbenii inapoi?
    Daca de la magazin cumperi un produs, platesti ,dar vanzatorul spune ca produsul e blocat pe raft si nu ti-l poate da..nu primesti banii inapoi??????
    Trecand pe aceste lucruri de bun simt, stimati dezvoltatori, voi ati testat sa vedeti daca oamenii dati de combina chiar pot fi alocati????
    am 3 liberi acum si am nevoie doar de 1..nu merge, am restartat jocul de n ori...
    Sun convins ca multi aveau oameni liberi si de la case si nu au intampinat aceasta problema sau nu au apucat inca sa INCERCE SA-I foloseasca...
    Astept niste raspunsuri pertinente..
    Multumesc
    PS:Pentru jucatorii care vadca nu cunosc, tin sa-i informez:
    O cladire nu poate fi construita daca nu ai oamenii liberi necesari INSA poate fi upgradata chiar daca NU AI oamenii necesari.
    Odata upgradata, pana nu aloci oamenii necesari:
    nu poti sa o folosesti
    nu poti sa o muti
    nu poti sa o demolezi...
  • krisanda (RO1)krisanda (RO1) Postări: 943
    editat 03.06.2014
    Da e o problema,asta inseamna programe insuficient testate si date drumul asa la repezeala,sau poate ca se doreste ca noi sa fim cei care le testam.Cred ca stii bine ca numai cei de la suport iti pot rezolva problema.
  • CyberJohn (RO1)CyberJohn (RO1) RO1 Postări: 643
    editat 03.06.2014
    Ma gandesc acum ca daca ceea ce zici tu, ca lucratorii primiti din garaj nu functioneaza, oare acele +35% certificate si puncte de reputatie functioneaza?Acele +42 fericire functioneaza.
  • Jaff (RO1)Jaff (RO1) Postări: 208
    editat 06.06.2014
    Probabil ca muncitorii suplimentari sint contorizati separat de ceilalti iar la punerea lor la treaba nu se calculeaza totalul real al lor. Trimite tichet la suport.
  • Ossane (RO1)Ossane (RO1) RO1 Postări: 46
    editat 10.06.2014
    am combina nivel 2. cand vreau sa cresc la 3 imi da eroare
    Attachment not found.Attachment not found.
    Ai atins limita.

    Support-Info:
    Command: PBFarmmachineUpgradeFarmMachineResponse
    ErrorCode: 7
    Timestamp: 1402413387
    Zone: 23
    PID:756285
  • andydragutzaandydragutza Postări: 1,842
    editat 10.06.2014
    asa imi zicea si mie cand trimiteam o cerere la coop
  • Ossane (RO1)Ossane (RO1) RO1 Postări: 46
    editat 10.06.2014
    nu stiu cum , dar s-a rezolvat :D
    desi, daca nu poti folosi oamenii, ce rost mai are ?!
  • bogatudoru (RO1)bogatudoru (RO1) Postări: 29
    editat 18.06.2014
    La mine nu apare omul castigat in urma urcarii combinei la nivel 1, si au trecut deja 2-3 zile...
  • artem marinartem marin Postări: 34
    editat 18.06.2014
    am inbunatatit combina la nivel 2 si am primit un singur muncitor in loc de 3, 1000 de certificate s-au luat cand am ridicat-o de la nivel 1 la nivel 2, nu trebuia sa dea 3 muncitori? cand am facut-o la nivel 1 a dat un muncitor la prima ferma , e corect, dar acum la nivel 2 , tot un muncitor? nu mai este corect, zice la combina ca 3 da. va rog sa corectati si sa primim corect ce se cuvine, pe data de 17.06 am facut inbunatatirea. multumescsi sper sa se reglementeze problema, altfel ma simt furat
  • kicsi3kicsi3 Postări: 10
    editat 26.06.2014
    buna seara,am dat combina la marit ,nivel 1.combina nu a ajuns la nivelul 1,nu am 1 muncitor,dar mi s-au luat uneltele,(uneltele au disparut).nu inteleg ce s-a intamplat ,dar cred ca sunt probleme tehnice.

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier