Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Sugestii, laudă, critică

Eventuri caritate

MamaLeone (RO1)MamaLeone (RO1) RO1 Postări: 106
editat 15.03.2013 în Sugestii, laudă, critică
As sugera ca aceste eventuri care se fac sa fie unele din ele cu recompense in galbeni.
Dar totodata as mentiona,ca la eventuri jucatorii sa fie grupati dupa nivele,astfel incat si cei mici sa poata avea posibilitatea sa castige.
Va multumesc.
O seara placuta!
Post edited by MamaLeone (RO1) on

Comentarii

  • MEFISTOFELES2MEFISTOFELES2 Postări: 359
    editat 11.03.2013
    As sugera ca aceste eventuri care se fac sa fie unele din ele cu recompense in galbeni.
    Dar totodata as mentiona,ca la eventuri jucatorii sa fie grupati dupa nivele,astfel incat si cei mici sa poata avea posibilitatea sa castige.
    Va multumesc.
    O seara placuta!

    O cantitate mica de galbeni 30-50 ar fi bine venita. La cea de a doua propunere am unele rezerve bazate pe faptul ca cei cu nivele mici au o gramada de satisfactii, cei cu niveluri mari doar la eventuri se mai pot remarca.
  • MamaLeone (RO1)MamaLeone (RO1) RO1 Postări: 106
    editat 11.03.2013
    Eu cred ca toti merita o sansa,nu stiu de ce satisfactii vorbesti la cei de lv mici,dar si ei trebuie sa se dezvolte,nu uita ca si tu tot de jos ai inceput.
    Iar referitor la suma de galbeni mentionata de tine,mi se pare ridicola,deoarece este o recompensa la ceva ce oferim.
  • stefanfan203stefanfan203 Postări: 15
    editat 11.03.2013
    Maria eu zic ca recompensa spusa de el e chiar foarte buna si asa mai multe de 100 de galbeni la misiuni nu cred ca exista :/
  • balauru3 (RO1)balauru3 (RO1) Postări: 49
    editat 11.03.2013
    sunt de acord cu tine
  • MamaLeone (RO1)MamaLeone (RO1) RO1 Postări: 106
    editat 12.03.2013
    stefanfan203 a scris: »
    Maria eu zic ca recompensa spusa de el e chiar foarte buna si asa mai multe de 100 de galbeni la misiuni nu cred ca exista :/
    Eu nu vorbesc de misiuni,vorbesc de acele concursuri gen orfelinat.
  • Tinutza969Tinutza969 Postări: 17
    editat 12.03.2013
    As sugera ca aceste eventuri care se fac sa fie unele din ele cu recompense in galbeni.
    Dar totodata as mentiona,ca la eventuri jucatorii sa fie grupati dupa nivele,astfel incat si cei mici sa poata avea posibilitatea sa castige.
    Va multumesc.
    O seara placuta!
    Eu sunt de acord cu Maria Luminita,eventurile ar trebuie facute dupa nivele,sa zicem intre nivelul 1 si 5 este un grup,nu putem compara pe cei cu nivelul 1 fata de cei cu niv 10,e absurd .
  • MEFISTOFELES2MEFISTOFELES2 Postări: 359
    editat 12.03.2013
    Eu cred ca toti merita o sansa,nu stiu de ce satisfactii vorbesti la cei de lv mici,dar si ei trebuie sa se dezvolte,nu uita ca si tu tot de jos ai inceput.
    Iar referitor la suma de galbeni mentionata de tine,mi se pare ridicola,deoarece este o recompensa la ceva ce oferim.

    Cei mici au foarte multe sarcini de efectuat, odata ce cresti in nivel sarcinile incep sa scada, mai ales dupa nivelul 50.

    Suma de bani mentionata de mine este realista, cum spunea si un interlocutor mai devreme, peste 100 de galbeni ar fi ridicol sa primesti, deoarece moneda virtuala in joc este dolarul, galbenul este moneda reala, moneda pe care o cumperi, o achizitionezi.

    Nimic in universul acesta nu este gratuit, cei ce joaca investind doar timpul lor, joaca multumita celor ce investesc bani reali si numai datorita acestora.

    Sunt milioane de jocuri online care nu supravietuiesc tocmai datorita lipsei celor care sa investeasca bani reali.
  • MamaLeone (RO1)MamaLeone (RO1) RO1 Postări: 106
    editat 13.03.2013
    MEFISTOFELES2 a scris: »
    Cei mici au foarte multe sarcini de efectuat, odata ce cresti in nivel sarcinile incep sa scada, mai ales dupa nivelul 50.

    Suma de bani mentionata de mine este realista, cum spunea si un interlocutor mai devreme, peste 100 de galbeni ar fi ridicol sa primesti, deoarece moneda virtuala in joc este dolarul, galbenul este moneda reala, moneda pe care o cumperi, o achizitionezi.

    Nimic in universul acesta nu este gratuit, cei ce joaca investind doar timpul lor, joaca multumita celor ce investesc bani reali si numai datorita acestora.

    Sunt milioane de jocuri online care nu supravietuiesc tocmai datorita lipsei celor care sa investeasca bani reali.
    Sunt level 51 si stiu ce vorbesc...da stiu ca sarcinile scad,dar mai stiu un lucru si anume ca alti bani,vorbesc de dolari castigi la lev mare si alti bani se castiga la lv mic,unde cativa galbeni i-ar ajuta sa se dezvolte putin mai repede.
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    editat 13.03.2013
    As sugera ca aceste eventuri care se fac sa fie unele din ele cu recompense in galbeni.
    Dar totodata as mentiona,ca la eventuri jucatorii sa fie grupati dupa nivele,astfel incat si cei mici sa poata avea posibilitatea sa castige.
    Va multumesc.
    O seara placuta!

    gruparea pe nivele am propus-o deja, imediat dupa aparitia eventului de caritate.
    voi transmite si varianta cu recompensele in galbeni.
  • MEFISTOFELES2MEFISTOFELES2 Postări: 359
    editat 13.03.2013
    mariachi a scris: »
    gruparea pe nivele am propus-o deja, imediat dupa aparitia eventului de caritate.
    voi transmite si varianta cu recompensele in galbeni.

    Revin cu acelasi rationament logic. Daca 10 jucatori de nivele intre 21-31 avand 4 parcele de nivelul 4 participa la misiunea de colectare a verzei, cine castiga primul loc??? Findca toti termina teoretic fara apel la galbeni cu aceeasi cantitate de recolta efectuata in timpul impus.
  • MamaLeone (RO1)MamaLeone (RO1) RO1 Postări: 106
    editat 13.03.2013
    mariachi a scris: »
    gruparea pe nivele am propus-o deja, imediat dupa aparitia eventului de caritate.
    voi transmite si varianta cu recompensele in galbeni.
    Multumesc mariachi.Si ca o paranteza nu pentru mine fac aceasta propunere,ci pentru cei care nu-si permit sa cumpere galbeni...oricine viziteaza ferma mea poate sa observe ca am investit bani,desi pe a doua nu,deoarece ma enerveaza extrem de tare sa ies de pe una si sa intru pe cealalta,am senzatia ca joc doua jocuri diferite la cat de greu se misca.
  • MamaLeone (RO1)MamaLeone (RO1) RO1 Postări: 106
    editat 13.03.2013
    MEFISTOFELES2 a scris: »
    Revin cu acelasi rationament logic. Daca 10 jucatori de nivele intre 21-31 avand 4 parcele de nivelul 4 participa la misiunea de colectare a verzei, cine castiga primul loc??? Findca toti termina teoretic fara apel la galbeni cu aceeasi cantitate de recolta efectuata in timpul impus.
    Imi cer scuze,dar tu esti gigi contra:)...lasa sa se faca propunerea,nu mai fi tu ca in povestea drobului de sare....si fii convins ca nu toti termina pe acelasi loc...este vorba si de timpul acordat jocului si un event dureaza ceva timp.
  • MEFISTOFELES2MEFISTOFELES2 Postări: 359
    editat 14.03.2013
    Imi cer scuze,dar tu esti gigi contra:)...lasa sa se faca propunerea,nu mai fi tu ca in povestea drobului de sare....si fii convins ca nu toti termina pe acelasi loc...este vorba si de timpul acordat jocului si un event dureaza ceva timp.

    Am dat un exemplu concret care dovedeste faptul ca daca propunerea este pusa in practica nu face decat sa creeze alte probleme. In cazul misiunii exemplificate de mine, durata acestea este de 4 ore iar varza de poare recolta dupa 45 de minute, despre ce timp alocat jocului vorbim, pur si simplu cei 10 participanti se logheaza odata la 45 de minute timp de 4 ore si culeg varza.

    Imi pare rau dar daca o propunere nu priveste situatia in ansamblu si in loc sa rezolve o nemultumire creeaza alte nemultumiri este o propunere proasta. Se pot da o infinitate de exemple in care departajarea s-ar putea face doar prin folosirea de galbeni. Si atunci misiunile vor fi castigate exclusiv de catre cei care folosesc galbeni.

    Alt exemplu: Avem 10 jucatori care participa la misiunea de colectare a porcilor, jucatorii au nivelul cuprins intre 29-38, au cate 3 cocini fiecare de nivel 3. Cine castiga misiunea???
  • Crock22Crock22 Postări: 59
    editat 14.03.2013
    pro
    sunt de acord
  • MamaLeone (RO1)MamaLeone (RO1) RO1 Postări: 106
    editat 15.03.2013
    MEFISTOFELES2 a scris: »
    Am dat un exemplu concret care dovedeste faptul ca daca propunerea este pusa in practica nu face decat sa creeze alte probleme. In cazul misiunii exemplificate de mine, durata acestea este de 4 ore iar varza de poare recolta dupa 45 de minute, despre ce timp alocat jocului vorbim, pur si simplu cei 10 participanti se logheaza odata la 45 de minute timp de 4 ore si culeg varza.

    Imi pare rau dar daca o propunere nu priveste situatia in ansamblu si in loc sa rezolve o nemultumire creeaza alte nemultumiri este o propunere proasta. Se pot da o infinitate de exemple in care departajarea s-ar putea face doar prin folosirea de galbeni. Si atunci misiunile vor fi castigate exclusiv de catre cei care folosesc galbeni.

    Alt exemplu: Avem 10 jucatori care participa la misiunea de colectare a porcilor, jucatorii au nivelul cuprins intre 29-38, au cate 3 cocini fiecare de nivel 3. Cine castiga misiunea???
    Eu nu vorbesc despre misiuni...ce-i asa de greu de inteles...vorbesc despre eventuri,gen cel cu orfelinatul,sau orice altceva.
    Iar legat de timpul alocat jocului,ce-i atat de greu,un event dureaza doua,trei zile,sau mai mult...nu toti jucatorii aloca 10 ore,sau mai mult jocului si clar ca departajarea se face...si clar vorbesc de eventuri in care sa nu se poata folosi galbeni,ci pur si simplu pe productia din ferma...de aceea am si sugerat impartirea pe grupe tinandu-se cont de nivelul fermei.

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier