Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Anunţuri oficiale

E timpul să echilibrăm balanța!

IRISIRIS Guest Postări: 1,305

nume imagine

Bună, fermieri!

Am nevoie de ajutorul vostru! O furtună mare a distrus ferma unui bun prieten. Animalele sunt bine, dar recoltele sale sunt distruse. Credeți că-l putem ajuta? Am început deja să ambalez lăzi cu ajutoare și să pregătesc avionul, când am observat că avionul e cam mic, iar lăzile trebuie să aibă cam aceeași greutate pe ambele părți, astfel încât să ajungem acolo întregi. Vă pot arăta lăzile deja ambalate iar voi mă ajutați să umplu mai multe cu aceeași greutate, bine? Mulțumesc! Bun venit la evenimentul Livrare urgentă!

Evenimentul Livrare urgent

Evenimentul Livrare urgentă este un eveniment complet nou în care echilibrezi lăzile cu produse de fermă înainte de a fi încărcate într-un avion pentru a fi livrate. Ambele părți ale avionului sunt pline de lăzi pe care trebuie să le umpli. O ladă este complet goală, cealaltă ladă are deja câteva bunuri în ea, cuprinse între o cantitate minimă și o cantitate maximă definite. Scopul este de a echilibra balanța adăugând bunuri de la fermă în ambele lăzi astfel încât să fie cât mai aproape posibil ca greutate. 

Evenimentul Livrare urgent

Vă voi da detalii printr-un exemplu. Să spunem că vrei să donezi mere pentru livrare. Primești o ladă goală și o ladă care are deja mereu înăuntru. Lada preîncărcată cu mere are deja în ea 400 - 700 mere. Sarcina ta este acum de a umple lada goală cu mere, cât mai aproape posibil ca greutate față de lada preîncărcată cu mere. Cu cât te apropii mai mult de cantitatea preîncărcată, cu atât va fi mai bun multiplicatorul de scară și aceasta înseamnă mai multe puncte la final. Poți dona până la 5 ori per încercare de echilibrare, deci dacă echilibrezi balanța din prima încercare, poți folosi cele 4 donații rămase pentru a dona și mai multe mere în ambele lăzi pentru mai mulți dolari de fermă și un scor și mai mare! Un scor mai mare înseamnă mai multe răsplăți la final, iar cooperativa ta obține de asemenea avantaje din aceasta, având chiar și un element axat pe spiritul de echipă 

Semine de morcovi

Odată cu evenimentul Livrare urgentă, vom introduce un nou tip de produse de fermă pentru tine - Semințe de morcovi. Aceste semințe tematice vor fi disponibile în evenimentul Livrare urgentă și vor fi vândute la Centrul comercial. Atunci când livrăm morcovi în evenimentul Livrare urgentă, multiplicatorii de scară sunt și mai buni decât în mod normal! 

Acesta este planul nostru de joc pentru evenimentul Livrare urgentă. Să ne asigurăm că putem trimite acele avioane perfect echilibrate pentru o livrare lină și o mulțime de răsplăți grozave!

Johnny Apple de la Big Farm

Sign In to comment.