Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Întrebări cu privire la joc

GGS si red bull

Ca nu se dau premiile de fiecare data, stim bine. Targul satelor a fost un fel de abracadabra ( mai corect s-ar numi alba-neagra ). Pana azi mi-a fost lehamite sa mai scriu ceva pe forum, indiferent daca am primit sau nu premiile. Dar a fost "amuzant", retineti ghilimele, cu aspectul de toamna. L-am vazut "zburand" spre depozit dupa vreo 2-3 ore de la sfarsitul evenimentului. Dar a "zburat" exact ca o frunza de toamna :))) Cu aripi de... red bull :))) Si dus a fost ca nu e nicaieri. Nu plang dupa el, dar ma gandesc la cei ce si-l doreau... Iar pentru premiile de la Targul satelor cred ca ar trebui sa luam legatura cu Samantha din serialul Ce vraji a mai facut nevasta mea. Asa poate mai avem vreo sansa :))) 

Comentarii

  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    Să-mi fie cu iertare, dar am impresia că ggs testează jucătorii ggs ca să vadă până unde îşi poate bate joc de ei, cât pot îndura. Şi oare cum să arate consideraţie faţă de nişte gameri care joacă 'în orb', fără să vadă ce premii sunt puse în joc (cine garanta că nu s-au operat alte 'schimbări îndrăzneţe' ca ultima dată?), doar pe baza unor promisiuni făcute şi alea-n brexiteză? Chestia cu neputinţa reparării în timpul jocului, dar care totuşi s-a întâmplat, o las la latitudinea judecării fiecăruia... dacă zic că asta frizează minciuna, o să fiu contrazis şi nu am chef. Dar depinde de fiecare cum vrem să ne poziţionăm faţă de atitudinea ggs, atitudine dictată fie de neputinţă, fie de rea-voinţă: prin acceptarea tacită şi prin participarea mai mult decât activă la eventurile în bătaie de joc oferite de ggs doar încurajăm perpetuarea acestor erori grosolane şi atitudinea de 'las' că merge, că proştii oricum bagă'.
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    Nu ştiu exact pentru care dintre nenumăratele gugumănii făcute în ultima vreme s-au dat acele compensaţii-  deloc de lepădat, ce-i drept-, dar faptul că apare de două ori selectarea răsplăţii la alegere urmată de blocarea paginii este el în sine o eroare care ar merita încă un pachet de compensaţii. Deci, fiind +/-, nici o mulţumire pentru asta, gujgăs!
  • Markoni (RO1)Markoni (RO1) RO1 Postări: 114
    A fost o "Despagubire pentru recompensarea activitatii la Targul satelor". A anuntat-o Iris ieri. E prima postare la Discutii recente. 
     
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    editat 15.11.2019
       Deci se poate da 'compensaţie' şi pentru o coop care nu face nimic la târg, cu scopul declarat de a retrograda voluntar până în liga în care se pot lua premii folositoare şi fără a băga în disperare ;)
        Redevenind serioşi, mă întreb câte ediţii trebuie să treacă pentru ca târgul să-şi revină la normal, adică să se vadă premiile de la început, să se dea premiile de final fără să mai fie nevoie de încă enşpe mii de draci şi de mailuri la suportul ăsta depăşit, şi să apară la toţi fereastra de finalizare.
       La ediţia viitoare voi fi unde am dorit, în aur. Dacă la primele 2 ediţii de 'târg îndrăzneţ' (aşa îl voi denumi de acum pentru a-l diferenţia de vechiul tip de târg, cel cu 3 albastre) am comentat de pe margine, la următoarea ediţie voi participa pentru a lua ce şi cât doresc ca răsplăţi. Sper că e timp destul, erorile s-au văzut şi fixat, aşa că nu va mai fi nici o scuză dacă va mai apărea vreo eroare sau furăciune din partea ggs.   
       Anunţ şi avizez de acum pe toţi cei în drept să o facă să anunţe ggs că dacă se vor repeta erorile şi animalismele, pe ''forumul lor'' se va dezlănţui iadul, şi nu va fi tolerat nimeni care le-ar ţine partea, indiferent de consecinţele reciproce! Aşa că, vorba cuiva drag mie, ''LA TREABĂ!'', ca să nu avem discuţii despre politeţe şi conduită data viitoare.  
       Succes!

    PS: şi ca o minimă dovadă de decenţă şi de bun-simţ, aş ruga pe acei dintre gameri care lucrează în învăţământ şi mai ales pe cei care predau limba română să facă o cerere de respect la ggs ca să repare cocălărismul dănciulezian (ar dura fix 2 minute!) cu ''publica comentRariul''. Chiar, doamnelor şi domnilor plătiţi din bani publici să educaţii copiii şi tineretul, nu vă zgârie pe ochi chestia asta? Sau nu aţi văzut-o? Sau aţi raportat-o şi aţi fost trataţi cu ignorare şi dispreţ de gujgăs? Măcar să ştim şi noi, proletariatul...
    Post edited by G74 (RO1) on

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier