Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Întrebări cu privire la joc

Calendar luna august

Buna ziua, 
Imi poate da si mie, va rog, cineva calendarul pe luna august? 
Multumesc frumos!

Comentarii

  • lynu (RO1)lynu (RO1) RO1 Postări: 115
    nu mai exista calendarul lunar, l-au scos
    macar de s-ar face anunturile cu o zi inainte sa inceapa eventurile
    (eu unul primesc anuntul cu ce urmeaza doar daca dau refresh la joc, adica dupa ce deja este inceput eventul)

  • roxhanik89 (RO1)roxhanik89 (RO1) RO1 Postări: 84
    Multumesc frumos pentru raspuns. 
    Era bine macar cum spui tu, sa fie anuntat cu o zi inainte evenimentul.
    Offf, ne prindea bine un calendar...asa stam in dilema. 
    Multumesc inca odata, o zi frumoasa sa ai! 
    :) 
  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    Bună ziua! 
      
    Mulțumim pentru ajutor, lynu! 
      
    Din păcate așa este, nu mai avem program cu evenimentele :( 
      
    Campionatul Cooperativelor cel puțin se lasă anunțat cu 24 ore înainte de a începe, însă nu ne putem da seama când încep și celelalte evenimente. Ar fi foarte bine dacă am fi anunțați măcar cu câteva ore înainte de a începe un eveniment, și o să mai insistăm la GG cu această sugestie. 
      
    Singurul lucru pe care pentru moment putem să îl facem este să nu ne strângem fermele și să ne așteptăm la orice.  
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    ''Singurul lucru pe care pentru moment putem să îl facem este să nu ne strângem fermele și să ne așteptăm la orice.'': asta sună ca şi 'nu mai intrăm pe joc, că oricum nu ştim ce vine'' ;) Măcar o explicaţie de genul ''cu ce i-ar încurca'' sau ''ce-ar avea de pierdut dacă ne anunţă'' ar putea da ggs, ca să nu ne mai dăm noi cu părerea... sau cum spunea 'cineva, persoană importantă', să nu-i mai jignim tocmai pe forumul lor. A, da, că nu le-ar conveni deloc să fim pregătiţi cu un porumb sau un peşte, acolo, pricepem şi noi, doar cui i-ar conveni să se fure startul şi să scadă cumpărările de galbeni? *)

  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    editat 20.08.2019
    Bună seara!

    Nu, te rog să nu faci această comparație pentru că nu ăsta este lucrul care am vrut eu să îl fac să se înțeleagă. Am spus asta pentru a da tuturor un simplu sfat pentru o mai bună gestionare a startului unui eveniment. Evenimentele încep înainte de amiază, dacă în respectiva dimineață nu colect
    ăm, atunci când începe ceva o să fim pregătiți pentru start.

    Din ce am înțeles amândouă moderatoarele, unul dintre motivele pentru care nu se mai dau calendare este că compania a dorit un alt mod de comunicare. Este adevărat că înainte a fost mult mai bine, îți spun cu sinceritate că și mie îmi displace noul lor mod de a comunica cu jucătorii.

    Încă o mititică frază: avem obligația de a păstra o ambianță plăcută și prietenoasă pentru toată lumea, acesta este motivul pentru care IRIS a subliniat faptul "să nu-i mai jignim tocmai pe forumul lor".
    Din câte știm, mai sunt jucători care evită să mai posteze pe forum deoarece nu toată lumea își exprimă părerile în cel mai politicos mod, fie că este vorba despre un comentariu adresat dezvoltatorilor, fie că este un comentariu adresat unui alt jucător, fie că se vorbește la modul general.

    O seară frumoasă! 
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    În linii mari, apreciez şi sunt de acord cu cele transmise de tine, @Artemis. Bineînţeles, mai sunt câteva tuşe fine care ar putea fi trasate, dar când e vorba de lucruri care te fac să râzi ca să nu te enervezi, e mai greu... cum ar fi chestia cu ''alt mod de comunicare'', mai enervant se vede, apoi se miră de ce jucătorii îşi varsă frustrarea pe forumul 'lor'; poate ar fi mai potrivit să facem un grup pe FB unde să ne postăm nemulţumirile dacă aici nu prea se mai poate, mai ales din cauza 'limbajului' pe care unii îl consideră 'nepoliticos', de parcă acţiunile ggs sunt mereu 'politicoase'. Dar ce să-i faci, unii aplică politeţea doar la cuvinte, nu şi la fapte, şi asta e una din cauzele stării generale a societăţii noastre. Şi ca să închei, dau un exemplu de sezon: e politicos să ţipi la cineva? Nuuuu....; şi din cauza asta mulţi salvamari nu mai ţipă 'nepoliticos' la cei care sfidează steagul roşu de furtună, şi apoi au de lucru recuperatorii. Concluzia? Ggs ar trebui să ia din comentariile nepoliticoase esenţa şi motivaţia, să rezolve cu celeritate gogomăniile, apoi va fi o atmosferă senină şi aici. 
    O zi minunată.
    PS: oare pe empire, de unde au copiat chestiile cu liga şi cu eventul lunar, tot aşa au schimbat ordinea de prezentare anticipată a evenimentelor de 4 zile? Poate ar trebui să ia tot ce e bun de acolo, nu doar să reinventeze apa caldă din cauza unei enervante 'originalităţi'.
  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    editat 21.08.2019
    Tot eu moderez empire, pentru moment, cel puțin. Ei nu mai au moderator, asa că mă ocup eu de anunțurile lor. Nici ei nu mai au calendar cu evenimente, dar se postează pe forum în momentul în care încep. La noi nu se postează pe forum, apare doar în joc anunțul, care oricum este inutil.  
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    ...păcat, au reuşit să strice şi jocul ăla; bănuiesc că nici nu au avut BUNUL SIMŢ să ofere o explicaţie plauzibilă pentru asta, nu gogoriţa cu ''alt mod de comunicare'', pentru că asta numai comunicare nu e. M-aş mira să aud că acelui cap pătrat care a venit cu ideea asta îi comunică şeful sarcinile cu 5 minute înainte de a fi gata pentru ele, sau nevasta doar de dimineaţă când... mda, aici completează fiecare ce crede potrivit. Încă o dată, păcat...
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    Tocmai am făcut un cont pe empire şi văd că acolo în cadrul evenimentului lunar apare ordinea în care vin eventurile de 4 zile care se contorizează pentru ligă. Dar bănuiesc că aşa ceva 'ar dăuna grav intereselor ggs' şi 'ar strica mecanica jocului', de aceea nu se implementează un astfel de sistem şi la noi...mda... Ori big farm e considerat un joc de mâna a doua, iar jucătorii de aici mai reduşi? Şi să nu-mi spuneţi că sunt alte echipe şi dezvoltatori: chiar nu cred şi nu accept explicaţii de genul ''jocuri diferite, strategii diferite'', prefer să rămân la explicaţia evidentă şi pusă în vedere de mulţi, dar pe care nu o mai amintesc pe ''forumul lor'' :(
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna dimineata!
    Cum tocmai acum completam feedback-ul saptamanal, voi traduce si posta in el si comentariul tau, ca sa se vada pulsul forumului *la cald*. Poate asa se mai intampla o minune si reapare calendarul.
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    'La cald', v-aş sugera să vă uniţi toţi moderatorii de pe toate forumurile şi să IMPUNEŢI celor din ggs voinţa gamerilor, MAI ALES CÂND AVEM DOVEZI că acest lucru e posibil şi e vorba doar de reaua voinţă a dezvoltatorilor big farm. Dacă nu acceptă, puteţi intra în grevă anunţată jucătorilor, şi cred că inclusiv cei din coop fruntaşe care se bat la premii de top v-ar putea susţine demersurile suspendând achiziţia şi cheltuirea de aur. Dar voi ştiţi cel mai bine ce sunteţi dispuşi/dispuse să faceţi şi pentru ce, nu mă pot pune în locul vostru pentru că altfel poate aş fi acolo ;)
  • roxhanik89 (RO1)roxhanik89 (RO1) RO1 Postări: 84
    Ar fi indicat sa reintroduca calendarul, ne era de mare folos!
    Chiar nu inteleg de ce l-au scos, ar trebui sa se faca chestii ce le sunt folositoare si jucatorilor. Investim destul timp liber in acest joc. 

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier