Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Sugestii, laudă, critică

JETOANE DE CONSTRUCȚIE

Gabitzu09 (RO1)Gabitzu09 (RO1) RO1 Postări: 24
editat 17.05.2019 în Sugestii, laudă, critică
Azi a început Campionatul Mondial unde multe dintre recompense constau în jetoane de construcție.
Înainte de a începe acest Campionat, mai îmi trebuiau 4 jetoane pentru a face 50 și a debloca compartimentul. Am intrat acum câteva minute pe joc și deja multe recompense au fost câștigate. Am ales jetoanele de construcție, am ajuns la 56 de jetoane, dar nu am reușit să le folosesc pentru că au continuat să apară ferestre cu aceste recompense la alegere despre care vă vorbesc (și din care eu aleg mereu jetoanele de construcție). Am ales în continuare jetoane de construcție. Când mă uit, aceleași 56 de jetoane, pentru că de ce nu, cantitatea maximă este de 50.
Și cred că am mai adus o dată problema asta în discuție.
Deocamdată nu vin cu nicio soluție, dar mi se pare de-a dreptul superficială toată chestia. Adică nu m-am ales nici cu jetoane, nici cu alte premii ce le puteam alege din recompensele la alegere.

motiv de editare: cantitatea maximă este de 50.

Comentarii

  • Gabitzu09 (RO1)Gabitzu09 (RO1) RO1 Postări: 24
    Deci nu se poate face nimic... Eram doar curios. 
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Din pacate cu aceasta problema ne confruntam absolut toti jucatorii si toti ne dorim reglementarea ei, dar se pare ca  mai trebuie sa asteptam. Problema jetoanelor de constructie este mereu adusa in discutie si este foarte cunoscuta, dar nu de noi depinde luarea unei decizii.
  • Gabitzu09 (RO1)Gabitzu09 (RO1) RO1 Postări: 24
    IRIS a zis:
    Din pacate cu aceasta problema ne confruntam absolut toti jucatorii si toti ne dorim reglementarea ei, dar se pare ca  mai trebuie sa asteptam. Problema jetoanelor de constructie este mereu adusa in discutie si este foarte cunoscuta, dar nu de noi depinde luarea unei decizii.
    Tocmai din acest motiv, am vrut să fiu una dintre vocile care cer o schimbare. Dacă acest aspect a fost transmis mai departe, apoi eu sunt mai mult decât mulțumit. GGS ar trebui să știe să ia decizii în ceea ce privește aceste jetoane de construcție. Mulțumesc, @IRIS!
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    editat 20.05.2019
    Buna dimineata!
    Am transmis acum la feedback-ul saptamanal urmatoarele:
    - problema cu jetoanele
    - eliminarea erorilor existente in joc
    - dorinta jucatorilor de a nu avea multe evenimente care ruleaza in paralel si genereaza intarzieri in joc, dar si stres
    - Parcul de distractii nu este un eveniment atractiv, deoarece genereaza pierderi jucatorilor si nu are recompense atractive si sa nu mai fie lansate evenimente care nu sunt definitivate
    - am transmis si parerea unor jucatori ca problemele de conectare au fost din vina GGS, care nu si le-a asumat si ca acestea au afectat nu doar cativa jucatori, ci si echipele, deoarece au rulat evenimente colective: Fermierul harnic coperativ si Targul satului
    Post edited by IRIS on

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier