Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Sugestii, laudă, critică

critici

Cel mai slab an in ceace priveste activitatile de Craciun si decoratiunile de iarna,atat la ferma cat si la cai.Fara zapada fara actune putem sa luam pauza pana la anu si LA MULTI ANI.

Comentarii

  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    Ai o obsesie cu zăpada asta pe ferme, mamaie! Moderatorii nu pot face nimic cu cei care spamează deschizând enşpe topicuri cu aceleaşi prostii? Repet ce ţi-am spus şi la postarea cealaltă: când o să trăieşti la ţară şi o să recoltezi mere şi varză cu mâinile goale, o să fie şi zăpadă pe ferme, dacă nu pricepi că PE FERME nu are nici un rost, plus albul ăla tâmpit care-ţi omoară ochii. Iar pentru cine vrea zăpadă în afara fermelor, sunt peisaje de cumpărat.
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna dimineata!
    S-a anuntat la începutul lunii ca in acest an nu vom avea zapada pe ferme pentru ca exista multi jucatori care au probleme cu sanatate din aceasta cauza.Singura solutie ca sa poata sa joace toata lumea a fost ca sa se renunte la zapada. Dar exista imaginea frumoasa cu ferma plina de zapada când ne logam si putem sa punem si un peisaj cu zapada la ferma noastra. De exemplu acesta:


    In acest fel putem sa fim multumiti, dar si impacati sufleteste ca nu sufera nimeni, mai ales in perioada Craciunului, care este poate cel mai frumos eveniment din an.
  • Gabriela_M (RO1)Gabriela_M (RO1) RO1 Postări: 140
    Multumim GGS ca ne-a auzit rugamintea si nu a mai pus zapada pe ferme. Peisajele de iarna sunt intr-adevar foarte frumoase si aduc pe ferme spiritul sarbatorilor de iarna :)
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    editat 19.12.2018
    Mersi de ''abuzuri''... le iau ca 'un punct de vedere', de aceea le transmit şi eu acelaşi 'punct de vedere' celor pe care i-am 'abuzat', dar a' la ciordache... cu ambele mâni! Nota bene: chiar şi aşa, zăpada tot va lipsi, spre bucuria adevăraţilor gameri!!! :smiley: 
    PS: ce fericire pe moderatoare că nu li se poate da ''abuz'', altfel vedeau ele  :smiley:  de la vajnicii adoratori ai zăpezilor! Ce să spun altceva decât că le doresc din inimă tuturor celor care-şi doresc cu disperare zăpadă pe ferme să aibă parte de nămeţii cei mai mari şi de troienele cele mai înalte oriunde îi vor purta paşii iarna asta, încât să se sature de zăpadă şi de 'atmosferă'!
    Post edited by G74 (RO1) on
  • aeli (RO1)aeli (RO1) RO1 Postări: 16
    Buna ziua si bine v-am regasit in noul an 2019
    Va doresc un an nou plin de bucurii si impliniri,dar eu am o intrebare:cand scapam de bulgarii astia de zapada,ca incarca jocul inca de anul trecut.Sau mai trebuie sa asteptam pana saptamana viitoare?
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna ziua!
    Am transmis toate problemele cu care ne-am confruntat in ultima perioada (inclusiv bulgarii de zapada si disparitia aurului si toate erorile) si sa speram ca se vor rezolva cat mai curând.
  • aeli (RO1)aeli (RO1) RO1 Postări: 16
    Multumesc frumos,IRIS
  • tzutzi74 (RO1)tzutzi74 (RO1) RO1 Postări: 40
    Buna ziua,

    Stie cineva de ce s-a oprit competitia la cai? Parca mai erau 17 zile ramase..



  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    nu s-a oprit da un restart cred ca este un bug vizual la tine 
  • tzutzi74 (RO1)tzutzi74 (RO1) RO1 Postări: 40
    Multumesc frumos  :)
  • Rody-rory (RO1)Rody-rory (RO1) RO1 Postări: 125
    Buna.
    Cind  se rezolva cu bulgarii de zapada? Sar atitea din parcele ca nici nu le mai vezi si incurca serios si la cules si semanat. Evenimentul cu omul de zapada s-a terminat de 2 saptamini si deranjeaza foarte mult.
    Sper sa ne auda cei de sus si pe noi.

    O zi frumoasa tuturor.
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna ziua!
    S-a auzit tot si se va rezolva in zilele urmatoare. Urmeaza in curând un anunt in acest sens.
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    Sperăm să se mai ''audă'' o doleanţă: pe lângă faptul că atunci când culegem, durează o grămadă să se termine de cules... mai durează ''mai mult de o grămadă'', în sensul rău şi enervant al cuvântului, până când produsele, figurinele şi diversele obiecte se împrăştie pe la locurile lor, fapt care te blochează între minim 20 de secunde până la spre un minut întreg. Întreb şi eu, ca omul: pentru fericirea ggs şi o mai bună desfăşurare a procesului de joc, ar fi chiar aşa o mare problemă dacă produsele culese ar 'dispărea' pur şi simplu, cum se întâmplă cu premiile de la nava de sat, în loc să ne mai treacă prin faţa cursorului în drumul lor spre nicăieri exact când avem mai multă grabă de a ne face treaba? Şi cred că oricine joacă de ex. la misiuni cu flori simple pricepe situaţia. Aş dori, dacă nu se schimbă nimic, măcar o minimă explicaţie de bun-simţ, nu una tip 'todorel'...'c-aşa vrem noi' pentru ce nu se simplifică un pic jocul şi în favoarea noastră şi care ar fi neajunsurile ptr. mecanica şi mentalitatea ggs. De restul problemelor nu mai zic, că ''e multe şi orice român ştiu'' ;)
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna seara!
    Si aceasta solicitare se afla pe lista.
  • dragi moderatori , dupa o urare frumoasa de AN Nou , cu toate cele bune ....va rog sa faceti ceva in ceea ce priveste preluarea sefiei cooperativelor....simplu...toate deciziile de drept ce le are un sef de cooperativa sa le detina si mebru fondator ..si asa este drept...este cooperativa celui care a infiintat-o...e corect sa aiba drept sa schimbe ca si seful coop. inclusiv seful...nu e corect deloc ca un nimeni venit din urma si umbra...sa ia munca si banii reali cheltuiti unui fondator...doar pt ca are un medical sau alt concediu sau laptop stricat...etc...LUATI MASURI DRASTICE....NU E CORECT....BIG FARM da nota aici ca este doar pe interesul financiar al lui...si nimic nu conteaza...NU ESTE DREPT...SCURT...
  • aeli (RO1)aeli (RO1) RO1 Postări: 16
    buna ziua,cu bulgarii de zapada cand se rezolva ca a trecut mos craciun,revelionul,boboteaza si noi suntem tot cu ei pe ferma.Deja devin insuportabili.Multumesc frumos ca mi-ati citit mesajul
  • CryM711  (RO1)CryM711 (RO1) RO1 Postări: 1
    editat 06.06.2019
    mi-a fost banat contul si-acum mi se cer date personale… nu cred ca este ok... sa inteleg ca de-acum cand cumpar galbeni trebuie sa le trimit lor datele personale sa verifice?!
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna ziua!
    Cine ti-a cerut date personale? Ai scris cumva la Support si ai primit de la ei un email in care iti erau solicitate datele personale? Deci nu ma refer la un mesaj in joc (care este ceva ilegal si contul respectiv a fost banat), ci la un e-mail primit de la GGS.
    Daca datele personale ti-au fost solicitate de catre cei care au facut jocul, atunci nu cred ca ai de ce sa te superi, pentru ca vor doar sa se asigure ca esti chiar tu si nu altcineva!
    Si sa retina toti jucatorii ca NICIODATA NU SE SOLICITA DATE PERSONALE PRIN MESAJ IN JOC!

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier