Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Sugestii, laudă, critică

tratati cu ignoanta

ArmynaSoryna (RO1)ArmynaSoryna (RO1) RO1 Postări: 151
editat 21.12.2017 în Sugestii, laudă, critică
BeoFarmer asa cum iti sta in fire ne reduci la tacere inchizand subiectele ,Credeti ca niste scuze va face ca jucatorii sa mai bage bani intr-un joc nesigur?
 e normal sa fim revoltati cand suntem luati la misto mereu indiferent din ce coop facem parte ,doar nu o sa tac doar ca sunt din cs...eu cred ca toti suntem egali si asa ar trebui sa fim tratati..indiferent din ce coop facem parte...nu doar de cei din cs esti certat ci de toti juc. doar ca ai u copilarisme legat de unii jucatori ...dar te inteleg esti un copi, mai ai timp sa te maturizezi si sa ne tratezi ca atare cum zicea cineva ai grija ca si mirachi facea ca tn.. si u ai niste reguli de respectat...numai bine,nu uita sa inchizi si subiectul asta ,ca doar sunt un cs..cum se zice la voi in popor
«1

Comentarii

  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    eu nu sunt din cs si la caderea lui mariachi am contribuit din plin iar daca si beo se considera sef  sau Dumnezeu am sa contribui si la a lui si mariachi se credea Dumnezeu si de neinlocuit !!!
  • ArmynaSoryna (RO1)ArmynaSoryna (RO1) RO1 Postări: 151
    editat 21.12.2017
    pai asa se crede....eu unul  sunt  satul sa mi se aduca mereu aminte ca fac parte dintr-o anumita coop  un moderator ar trebui sa fie impartial,drept,nu sa se comporte asa
  • BeoFarmer

    • Beo sa inteleg ca eu am beneficiat de bug de cand am inceput jocul?, la aceasta concluzie a ajuns GGS, sau cum a ajuns la fabuloara sume pe care au returna-to ......73.000 dolari?
      Multumesc


      PS vad ca ai inchis repede subiectul.
    • Cati dolari ai avut inainte de bug?
      Cati dolari ai avut dupa ce ai folosit bug-ul (daca ai facut asta)
      Cat ai folosit intre timp
      Cat ai avut dupa retragere

      Dupa ce stiu raspuns la aceste intrebari putem face calculele
    • indiferent ce am construit , la nivelul meu nu a putut costa cu aproximatie 685.000.000 deci degeaba ma ei la intreberi ca nu se pupa cu aceasta cheltuiala de 685.000.000 dolari deci fa-mi un bine si punei pe cei de la GGS sa sape adand activitatea mea.

      Multumesc
    Multumesc initiatorului acestei discutii

  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    un moderator ar trebui sa reprezinte jucatori nu sa vina cu sloganuri marca GGS sa transmita ca ii injura toata comunitatea  nu sa ii pupe undeva pe GGSistisa se zbata sa fim tratati corect si cu respect nu sa ne ia la misto
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Te asigur ca nu am ceva personal cu nici un jucator indiferent din ce cooperativa se afla, cu exceptia celor care au ei ceva cu mine!

    Tu ai inceput sa ma ataci dimineata in subiectul cu hotfix cum ca am profitat si eu de bug ca sa imi dezvolt fermele si sa cumpar toate extinderile! Te anunt ca pe ferma principala le am pe toate (cu exceptia celor noi) din vara! Iar modificarile de pe f2 si f3 sunt facute de mai bine de 2 saptamani!

    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/ro/discussion/comment/3764374#Comment_3764374
    Inca ai mai dat si 2 imagini, una cu ferma principala iar alta cu ferma floricola

    Te informez ca fara sa ai acces la datele mele de jucator e imposibil sa judeci acest lucru, iar acuzatiile trebuie sa se bazeze pe dovezi, nu pe ipoteze! Aceste lucruri intra si in regulile forumului la partea cu comentarii defaimatorii despre altii (denigrare) 

    Am mai observat ca ti-a pasat de banarea mea, tin sa te anunt si despe asta faptul ca da, am fost banat si eu pentru ca a fost produsa o eroare si datorita faptului ca NICI UN DOLAR nu a fost folosit  si au putut fi retrasi toti, am fost deblocat imediat
  • ArmynaSoryna (RO1)ArmynaSoryna (RO1) RO1 Postări: 151
    tocmai de aceea nimic nu functioneaza in avantajul nostru,nu avem nicio siguranta ca problemele noastre ajung unde trebuie..cat despre colegii de joc care au ,,profitat,, de bug ii felicit pe cei care au avut inspirati sa foloseasca dolarii nu sa ii pastreze in conturi,4 ore de ban nu mai conteaza regret pe cei care au avut pierderi
  • in ce a constat expertiza celor de la GGS? in resetarea contorilor de la Dolari?, pentru 4000 de jucatori banati au nevoie de cel putin 2 luni in care sa dea un raspuns cat de cat pertinent situatiei, deci din nou o mare bataie de joc adusa jucatorilor.

    Am nevoie de un punct de vedere al celor de la GGS nu de un calcul facut de tine pe genunche ca asta pot face si eu.

    Am mai avut in trecut o disparitie de 500.000 dolari la care am primit la fel un raspuns ....din carti,

    inainte sa-mi ies cu totul din pepeni si sa raman la statutul de jucator astept un raspuns oficial (nu conteaza canalul prin care il primesc) dar asta dupa ce-mi va fi luata fiecare linie si fiecare punct din toata activitatea pe care am avut-o pe acest joc.

    Multumesc
  • ArmynaSoryna (RO1)ArmynaSoryna (RO1) RO1 Postări: 151

    BeoFarmer

    • Beo sa inteleg ca eu am beneficiat de bug de cand am inceput jocul?, la aceasta concluzie a ajuns GGS, sau cum a ajuns la fabuloara sume pe care au returna-to ......73.000 dolari?
      Multumesc


      PS vad ca ai inchis repede subiectul.
    • Cati dolari ai avut inainte de bug?
      Cati dolari ai avut dupa ce ai folosit bug-ul (daca ai facut asta)
      Cat ai folosit intre timp
      Cat ai avut dupa retragere

      Dupa ce stiu raspuns la aceste intrebari putem face calculele
    • indiferent ce am construit , la nivelul meu nu a putut costa cu aproximatie 685.000.000 deci degeaba ma ei la intreberi ca nu se pupa cu aceasta cheltuiala de 685.000.000 dolari deci fa-mi un bine si punei pe cei de la GGS sa sape adand activitatea mea.

      Multumesc
    Multumesc initiatorului acestei discutii
    foarte corecta postarea ta,cum eu unt din crop shop,sunt tratat cu indiferenta  
  • ArmynaSoryna (RO1)ArmynaSoryna (RO1) RO1 Postări: 151
    editat 21.12.2017
    bun mi-ai raspus mie,din carti si de pe genunchi..acum nu te fofila. chiar u ai zis ca ai profitat de bug si ai fost banat ptr cateva minute,e normal sa ni se para o nedreptate si sa izbiucnim      acum vino cu un raspuns  concret si oficial ptr postarea colegei de joc mother...
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    @MotherRussia (RO1) Ai dat dovada de neseriozitate
    O discutie privata dintre un jucator si moderator trebuie sa ramana privata, iar cand doresti sa gasesti raspuns la o problema trebuie sa raspunzi la intrebarile care iti sunt adresate. Nu am facut niciodata diferente intre jucatori daca acei jucatori au bun simt!


    @adrianflorin (RO1)
    Nu are rost sa te victimizezi pe aici, se vede foarte clar ca aceste discutii sunt deschise de voi prin acuzatii false la adresa mea iar mai sus sunt exemple foarte clare
    Adevarul e ca de cand am parasit Crop Shop si am intrat in Castigatoarea, din invidia pe care unii din voi o aveti ( nu toti) exista tot felul de acuzatii false la adresa mea, si mereu trebuie sa existe cineva de acolo care sa deschida un subiect de jignire la adresa mea iar eu am dreptul de a va raspunde si de a incerca sa spun lucrurile REALE asa cum sunt ele, nu cum o spui tu sau altii. Daca as deschide eu acum un subiect pe forum in care sa spun tuturor lucruri false despre tine nu ai reactiona?

    Mereu cand ramai fara replica repeti lucrurile si spui ca fac diferente intre jucatori sau alte lucruri la care doar tu poti sa te gandesti
    Uite, hai sa punem capat odata acestei invidii pe care o aveti voi la adresa mea. Va anunt ca maine dupa ce va pleca palnia o sa parasesc cooperativa din care fac parte in acest moment, va fac o bucurie imensa de Craciun, dar eu voi ramane la fel cum sunt in acest moment, adica o sa raspund la fel la atacurile primite din partea voastra!
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    ..."e adevarat ca vanzarea produselor si castigarea unei sume foarte mari de dolari a fost daunatoare economiei jocului, .."
    nu ai cumva o traducere ? nu pricep nimic ..economia jocului consta in dolarii virtuali al fiecarui jucator ? sau in banii reali pe care i folosim cumparand gold ? 

  • Ambra. (RO1)Ambra. (RO1) Postări: 12
    In atentia domnului moderator Beofarmer !

    Stimate domn, nu ma cunosti, nu te cunosc, si sincer, citind postarile dumneavoastra, nici nu-mi doresc sa va cunosc, dar.....

    Aici sunteti in calitate de reprezentant al comunitatii romane care a investit incredere, si nu numai atat, in acest joc. Care e pozitia dumneavoastra ? De partea cui sunteti ? Pe cine reprezentati ? Sau in urma contractului semnat cu dezvoltatorii, fireste,recompensata, aveti obligatia de a-i apara pe acestia si implicit de a va erija intrun fel de Despot pentru comunitatea romana. Va rugam sa nu uitati ca si dumneavoastra sunteti jucator, si daca nu ati avea statutul de privilegiat, ati fi suportat pedeapsa la fel ca ceilalti jucatori. Conform celor declarate de d-voastra, nu ati fost corect, ati profitat de BUG, indiferent ca ati utilizat castigul, sau nu, asa ca va rog, daca aveti demnitate, sa nu va considerati mai presus de restul jucatorilor. Intentia, ca si gravitate, este egala cu fapta, si reciproc, indiferent de avantajul obtinut. Ideea e ca daca ai aruncat cu piatra si nu ai lovit capul adversarului la fel ca altii, nu scuza atentatul la viata victimei. Deci, nu va postati pe picior de forta cu jucatorii, pentru ca nu e constructiv nici pentru d-voastra, nici pentru ceilalti. Din punctul meu de vedere, este absurd sa subminezi propria retea de jucatori ca sa fii de partea unui dezvoltator care nu-si urmareste decat propriul interes, in speta , Banul real. Daca considerati ca nu sunteti capabil sa relationati, sa va aparati propria comunitate, si va satisface doar orgoliul si propriul interes, lasati pe altcineva la carma si dumneavoastra priviti doar oglinda propriei constiinte. O seara frumoasa !
  • ArmynaSoryna (RO1)ArmynaSoryna (RO1) RO1 Postări: 151
    editat 21.12.2017
    pai nu vad ce treaba are cs in afara ca sunt un membru al acestei coop.,nu tre sa generalizezi si sa-i bagi pe ei in discutiile noatre,eu vb ptr mn si spun ce ma deranjeaza nu au ei nicio leg cu e am postat eu pana acum..aici problm e la tn crezi ca tot cs-ul are ceva cu tn., eu nu vb cu nimeni pe chat nici in privat,doar salut ..nu am nimic cu tn decat ca in unele cazuri nu procedezi corect,inceteaza cu gandul asta,cand ai ales sa fii moderator ai stiut ca oalele se vor sparge mereu in capul tau indiferent ca e un jucator din cs sau de oriunde,si daca ai fii in camp sau in alta coop,la fel va fii...hai sa fie paceeeee
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    si daca stiati cine s a folosit de bug ..de ce a fost nevoie sa banati atatia jucatori ..majoritatea nevinovati ? ...victime colaterale ...
    mie una imi pare rau ca n am beneficiat de bug :D ...imi terminam de cumparat terenurile ca au niste preturi ametitoare ...si mi se destabilizeaza bugetul meu real punandu mi mintea cu voi ...
    incercati totusi sa ne priviti ca niste oameni care muncesc pe bune si isi aloca un procent din salariul real pentru satisfactii efemere pe ...acest joc 
    noi va sustinem financiar ..nu invers 
  • flori2007 (RO1)flori2007 (RO1) Postări: 131
    Eu pun o alfel de intrebare
     Cum se asteapta GGS-ul sa calculez de fiecare cand vand ceva daca vand la pretul impus de joc sau de un bug?
    Acum intamplator am aflat de la altii si am facut prima data niste calcule inainte sa vand ceva adica am vandut 1 produs sa observ ce se adauga in cont dar deobicei cand vreau sa construiesc ceva sau sa cumpar ceva vand pur si simplu produsele care imi convin ca si pret pentru a avea capitalul necesar.
    Deci inainte sa vand ceva va trebui sa fac calcule ok
    dar cum stiu ca atunci cand vand se adauga mai mult sau nu- ma refer inainte sa vand ceva?
    Suntem cumva la scoala primara la ora de matematica?
    Inteleg ca dauneaza dezvoltarii jocului dar avertismentul nu mi se pare chiar corect/
    Tare as vrea sa vina GGS-ul cu lamuriri. Deci ma repet intamplator am aflat ca este un bug si da m-am folosit de el dar ce se intampla daca sunt primul care vinde, asa cum s-a intamplat si acum unui jucator de la care au mai aflat si altii, si beneficiez de bug fara a o face insa intentionat? voi fi penalizat?
    Anallizati va rog si aceasta problema !!!
    Chestia cu vor fi penalizati cei care profita mi se pare un pic ciudata ma astept ca o echipa de joc sa aiba si alte solutii la indemana.
    In plus despre mesajul din email nici o vorba. In continuare ma simt jicnita si nu ca si jucator ci ca om. Am fost catalogata cu multa nesimtire, as indrazni sa zic. Da domnilor bam profitat de bug dar am profitat toti pana la urma voi ati dat dolari iar noi galbeni, da pentru acest lucru puteti sa penalizati (pedepsiti) dar nu aveti NICI UN DREPT SA MA JICNITI. Nici eu nu am facut-o , eventual niste ironii la adresa DVS. Mesajul putea sa aiba un al continut va aduc aminte ca nu suntem niste nescoliti nici voi dar nici noi.
    As dori sa aveti in vedere pe viitor si acest aspect , sa aveti grija si de departamentul de relatii cu clientii, nu toti jucatorii avem 10 ani sa nu intelegem un mesaj acuzator si injositor.
    Multumesc/
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    ..."e adevarat ca vanzarea produselor si castigarea unei sume foarte mari de dolari a fost daunatoare economiei jocului, .."
    nu ai cumva o traducere ? nu pricep nimic ..economia jocului consta in dolarii virtuali al fiecarui jucator ? sau in banii reali pe care i folosim cumparand gold ? 

    Conteaza si numarul de dolari, adica de exemplu daca cu bug-ul de ieri au existat jucatori care au dus laboratorul la nivel foarte mare, acest lucru e incorect fata de cei care nu au reusit sa faca acest lucru, acesta e doar un exemplu
    In atentia domnului moderator Beofarmer !

    Stimate domn, nu ma cunosti, nu te cunosc, si sincer, citind postarile dumneavoastra, nici nu-mi doresc sa va cunosc, dar.....

    Aici sunteti in calitate de reprezentant al comunitatii romane care a investit incredere, si nu numai atat, in acest joc. Care e pozitia dumneavoastra ? De partea cui sunteti ? Pe cine reprezentati ? Sau in urma contractului semnat cu dezvoltatorii, fireste,recompensata, aveti obligatia de a-i apara pe acestia si implicit de a va erija intrun fel de Despot pentru comunitatea romana. Va rugam sa nu uitati ca si dumneavoastra sunteti jucator, si daca nu ati avea statutul de privilegiat, ati fi suportat pedeapsa la fel ca ceilalti jucatori. Conform celor declarate de d-voastra, nu ati fost corect, ati profitat de BUG, indiferent ca ati utilizat castigul, sau nu, asa ca va rog, daca aveti demnitate, sa nu va considerati mai presus de restul jucatorilor. Intentia, ca si gravitate, este egala cu fapta, si reciproc, indiferent de avantajul obtinut. Ideea e ca daca ai aruncat cu piatra si nu ai lovit capul adversarului la fel ca altii, nu scuza atentatul la viata victimei. Deci, nu va postati pe picior de forta cu jucatorii, pentru ca nu e constructiv nici pentru d-voastra, nici pentru ceilalti. Din punctul meu de vedere, este absurd sa subminezi propria retea de jucatori ca sa fii de partea unui dezvoltator care nu-si urmareste decat propriul interes, in speta , Banul real. Daca considerati ca nu sunteti capabil sa relationati, sa va aparati propria comunitate, si va satisface doar orgoliul si propriul interes, lasati pe altcineva la carma si dumneavoastra priviti doar oglinda propriei constiinte. O seara frumoasa !

    Corect, nu ma cunosti, nu te cunosc, nu ne cunoastem, ceea ce inseamna ca nu ai de unde sa stii adevarul despre mine, iar din moment ce nu cunosti un om nu ai ce sa spui despre el. Eu reprezint ADEVARUL, iar cand se aduc acuzatii false si minciuni eu reactionez aducand la iveala lucrurile adevarate. O seara frumoasa si tie!

    pai nu vad ce treaba are cs in afara ca sunt un membru al acestei coop.,nu tre sa generalizezi si sa-i bagi pe ei in discutiile noatre,eu vb ptr mn si spun ce ma deranjeaza nu au ei nicio leg cu e am postat eu pana acum..aici problm e la tn crezi ca tot cs-ul are ceva cu tn., eu nu vb cu nimeni pe chat nici in privat,doar salut ..nu am nimic cu tn decat ca in unele cazuri nu procedezi corect,inceteaza cu gandul asta,cand ai ales sa fii moderator ai stiut ca oalele se vor sparge mereu in capul tau indiferent ca e un jucator din cs sau de oriunde,si daca ai fii in camp sau in alta coop,la fel va fii...hai sa fie paceeeee
    Daca nu ai nimic cu mine, de ce tot timpul trebuie sa ma acuzi despre diferite lucruri? Nu ai nici macar o dovada, insa tu incepi cu acuzatiile la adresa mea! Se poate vedea foarte bine cine a venit cu acuzatia, deoarece pana sa apari tu cu ea era totul bine pe forum iar eu va informam si va raspundeam in legatura cu problema din joc

    si daca stiati cine s a folosit de bug ..de ce a fost nevoie sa banati atatia jucatori ..majoritatea nevinovati ? ...victime colaterale ...
    mie una imi pare rau ca n am beneficiat de bug :D ...imi terminam de cumparat terenurile ca au niste preturi ametitoare ...si mi se destabilizeaza bugetul meu real punandu mi mintea cu voi ...
    incercati totusi sa ne priviti ca niste oameni care muncesc pe bune si isi aloca un procent din salariul real pentru satisfactii efemere pe ...acest joc 
    noi va sustinem financiar ..nu invers 
    Nu stiu ce sa raspund aici
    Eu pun o alfel de intrebare
     Cum se asteapta GGS-ul sa calculez de fiecare cand vand ceva daca vand la pretul impus de joc sau de un bug?
    Acum intamplator am aflat de la altii si am facut prima data niste calcule inainte sa vand ceva adica am vandut 1 produs sa observ ce se adauga in cont dar deobicei cand vreau sa construiesc ceva sau sa cumpar ceva vand pur si simplu produsele care imi convin ca si pret pentru a avea capitalul necesar.
    Deci inainte sa vand ceva va trebui sa fac calcule ok
    dar cum stiu ca atunci cand vand se adauga mai mult sau nu- ma refer inainte sa vand ceva?
    Suntem cumva la scoala primara la ora de matematica?
    Inteleg ca dauneaza dezvoltarii jocului dar avertismentul nu mi se pare chiar corect/
    Tare as vrea sa vina GGS-ul cu lamuriri. Deci ma repet intamplator am aflat ca este un bug si da m-am folosit de el dar ce se intampla daca sunt primul care vinde, asa cum s-a intamplat si acum unui jucator de la care au mai aflat si altii, si beneficiez de bug fara a o face insa intentionat? voi fi penalizat?
    Anallizati va rog si aceasta problema !!!
    Chestia cu vor fi penalizati cei care profita mi se pare un pic ciudata ma astept ca o echipa de joc sa aiba si alte solutii la indemana.
    In plus despre mesajul din email nici o vorba. In continuare ma simt jicnita si nu ca si jucator ci ca om. Am fost catalogata cu multa nesimtire, as indrazni sa zic. Da domnilor bam profitat de bug dar am profitat toti pana la urma voi ati dat dolari iar noi galbeni, da pentru acest lucru puteti sa penalizati (pedepsiti) dar nu aveti NICI UN DREPT SA MA JICNITI. Nici eu nu am facut-o , eventual niste ironii la adresa DVS. Mesajul putea sa aiba un al continut va aduc aminte ca nu suntem niste nescoliti nici voi dar nici noi.
    As dori sa aveti in vedere pe viitor si acest aspect , sa aveti grija si de departamentul de relatii cu clientii, nu toti jucatorii avem 10 ani sa nu intelegem un mesaj acuzator si injositor.
    Multumesc/
    In mare parte e corect ceea ce spui, chiar a recunosct echipa ca ei sunt vinovati pentru aceasta problema ci nu jucatorii, de aceea au fost deblocate conturile. Scopul era de a bloca jucatorii care au profitat de bug si au obtinut sume uriase de dolari care deja au fost folosite, insa se pare ca au fost blocati si ucatori care nu au avut de a face prea mult cu asta sau nici macar nu au vandut ceva cand era bug.
    Cat despre mesajul de pe mail, acela a fost trimis de catre serviciul clienti, altceva nu am de spus despre mail.
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    ,,Corect, nu ma cunosti, nu te cunosc, nu ne cunoastem, ceea ce inseamna ca nu ai de unde sa stii adevarul despre mine, iar din moment ce nu cunosti un om nu ai ce sa spui despre el. Eu reprezint ADEVARUL, iar cand se aduc acuzatii false si minciuni eu reactionez aducand la iveala lucrurile adevarate. O seara frumoasa si tie!"      
           vezi din raspunsul asta pe care il dai unui jucator pe care nu il cunosti  arata ca esti tot timpul in ofensiva si dai raspunsuri evazive si arogante daia esti tot timpul acuzat pentru ca nu ne intereseaza parerile tale personale ne intereseaza sa transmiti ce cerem noi si nemultumirile si sa vi cu raspunsuri pertinente nu cu pareri sau cu arogante
      PS mai bine las-o pa andreea singura pe forum este mai diplomata ca tine  parerea mea, poate si a altora 
  • flori2007 (RO1)flori2007 (RO1) Postări: 131
    Ma mai scarpina o intrebare in crestet/
    Daca vand ceva si este bug in acel timp de unde stiu ca nu este un bug doar vizual cum a fost si la grajduri, parcele?
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    editat 21.12.2017
    inainte de ori ce vinzare il intrebi pe Beo  care le stie pe toate :))))))
    este impartial si este omul numai si numai al adevarului:)))GGS bine inteles 
  • Ambra. (RO1)Ambra. (RO1) Postări: 12

    In atentia domnului moderator Beofarmer !

    Stimate domn, nu ma cunosti, nu te cunosc, si sincer, citind postarile dumneavoastra, nici nu-mi doresc sa va cunosc, dar.....

    Aici sunteti in calitate de reprezentant al comunitatii romane care a investit incredere, si nu numai atat, in acest joc. Care e pozitia dumneavoastra ? De partea cui sunteti ? Pe cine reprezentati ? Sau in urma contractului semnat cu dezvoltatorii, fireste,recompensata, aveti obligatia de a-i apara pe acestia si implicit de a va erija intrun fel de Despot pentru comunitatea romana. Va rugam sa nu uitati ca si dumneavoastra sunteti jucator, si daca nu ati avea statutul de privilegiat, ati fi suportat pedeapsa la fel ca ceilalti jucatori. Conform celor declarate de d-voastra, nu ati fost corect, ati profitat de BUG, indiferent ca ati utilizat castigul, sau nu, asa ca va rog, daca aveti demnitate, sa nu va considerati mai presus de restul jucatorilor. Intentia, ca si gravitate, este egala cu fapta, si reciproc, indiferent de avantajul obtinut. Ideea e ca daca ai aruncat cu piatra si nu ai lovit capul adversarului la fel ca altii, nu scuza atentatul la viata victimei. Deci, nu va postati pe picior de forta cu jucatorii, pentru ca nu e constructiv nici pentru d-voastra, nici pentru ceilalti. Din punctul meu de vedere, este absurd sa subminezi propria retea de jucatori ca sa fii de partea unui dezvoltator care nu-si urmareste decat propriul interes, in speta , Banul real. Daca considerati ca nu sunteti capabil sa relationati, sa va aparati propria comunitate, si va satisface doar orgoliul si propriul interes, lasati pe altcineva la carma si dumneavoastra priviti doar oglinda propriei constiinte. O seara frumoasa !

    Corect, nu ma cunosti, nu te cunosc, nu ne cunoastem, ceea ce inseamna ca nu ai de unde sa stii adevarul despre mine, iar din moment ce nu cunosti un om nu ai ce sa spui despre el. Eu reprezint ADEVARUL, iar cand se aduc acuzatii false si minciuni eu reactionez aducand la iveala lucrurile adevarate. O seara frumoasa si tie!


    si daca stiati cine s a folosit de bug ..de ce a fost nevoie sa banati atatia jucatori ..majoritatea nevinovati ? ...victime colaterale ...
    mie una imi pare rau ca n am beneficiat de bug :D ...imi terminam de cumparat terenurile ca au niste preturi ametitoare ...si mi se destabilizeaza bugetul meu real punandu mi mintea cu voi ...
    incercati totusi sa ne priviti ca niste oameni care muncesc pe bune si isi aloca un procent din salariul real pentru satisfactii efemere pe ...acest joc 
    noi va sustinem financiar ..nu invers 
    Nu stiu ce sa raspund aici
    Domnule, nu aveam mari pretentii, dar dupa raspunsul dat, mi-ati dovedit cat sunteti de infantil. Conform Sfintei Evanghelii,dupa Ioan:  " Iisus i-a zis: Eu sunt Calea, Adevărul şi Viaţa. Nimeni nu vine la Tatăl Meu decât prin Mine."

    Deci, totusi, sa pastram proportiile, daca nu va e cu suparare, dumneavoastra nu reprezentati NIMIC, cu atat mai putin ADEVARUL. Sunteti la fel de vinovat ca toti cei care au beneficiat de BUG, fiind unul dintre beneficiari. Deci , ideal ar fi sa va vedeti lungul nasului. Referitor la raspunsul oferit mie, v-am catalogat infantil, si asta ca sa fiu eleganta, dar dupa raspunsul oferit jucatoarei Dicu Isabela, va pot numi incompetent. Oare de ce va mai petreceti timpul pe forumuri, si va erijati in lider, cand in acesta perioada, abunda magazinele de jucarii gen lopatica si.....sau, alte variante. O seara linistita!
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    ,,Corect, nu ma cunosti, nu te cunosc, nu ne cunoastem, ceea ce inseamna ca nu ai de unde sa stii adevarul despre mine, iar din moment ce nu cunosti un om nu ai ce sa spui despre el. Eu reprezint ADEVARUL, iar cand se aduc acuzatii false si minciuni eu reactionez aducand la iveala lucrurile adevarate. O seara frumoasa si tie!"      
           vezi din raspunsul asta pe care il dai unui jucator pe care nu il cunosti  arata ca esti tot timpul in ofensiva si dai raspunsuri evazive si arogante daia esti tot timpul acuzat pentru ca nu ne intereseaza parerile tale personale ne intereseaza sa transmiti ce cerem noi si nemultumirile si sa vi cu raspunsuri pertinente nu cu pareri sau cu arogante
      PS mai bine las-o pa andreea singura pe forum este mai diplomata ca tine  parerea mea, poate si a altora 
    Eu nu sunt in ofensiva ci in DEFENSIVA, cei care sunteti in ofensiva sunteti chiar voi! In special persoana care a venit cu acuzatii false
    Daca cineva ar fi spus acele lucruri despre tine tu cum ai fi procedat, stiind ca acele lucruri nu sunt adevarate? Ai fi inghitit in sec si iti vedeai de treaba? NU cred!

    Tu spuneai ca vechiul moderator, mariachi, se comportase exact ca mine. Pai ce era sa fac saracul om in situatii din astea? Si se pare ca dupa atatia ani doar eu il inteleg, pentru ca sunt in aceasi situatie!

    Ma mai scarpina o intrebare in crestet/
    Daca vand ceva si este bug in acel timp de unde stiu ca nu este un bug doar vizual cum a fost si la grajduri, parcele?
    Cand mai exista erori de genul trebuie sa raportezi problema cat de repede posibil, asta ar putea sa ajute si sa se solutioneze problema rapid, iar cu putin noroc sa nu existe nici sanctiuni. Daca jucatorii sunt onesti ei nu sunt sanctionati
  • Ambramburica (RO1)Ambramburica (RO1) RO1 Postări: 138
    editat 21.12.2017
    "Scopul era de a bloca jucatorii care au profitat de bug si au obtinut sume uriase de dolari care deja au fost folosite, insa se pare ca au fost blocati si jucatori care nu au avut de a face prea mult cu asta sau nici macar nu au vandut ceva cand era bug."
    Adică GGS nici măcar atât n-a fost în stare să facă? să ne blocheze NUMAI pe ăștia de-am profitat? (da, GGS, mi-am luat toate terenurile atât pe cât îmi permite nivelul, iar cu restul de 3 miliarde care mi-au rămas și pe care mi-ați luat înapoi să vă ștergeți la bot cu ei, incompetenților!).

    Deci atât de  ... de lipsiți de orice profesionalism sunt cei din echipa GGS încât nu au fost în stare nici măcar să ne blocheze conturile doar nouă, profitorilor. I-ați băgat pe cei ce nu au profitat (pentru că nu au știut) în aceeași oală cu noi. Vai și amar de voi băieți! Bag seama că de asta ați retras blocările, nu că vă cereți scuze, ci că v-ați dat seama că sunteți inapți să blocați doar conturile noastre. Vai și amar, repet! Mai bine duceți-vă acasă, că sunteți praf!
  • ArmynaSoryna (RO1)ArmynaSoryna (RO1) RO1 Postări: 151
    incearca sa ignori mesajele care crezi ca te jignesc si da importanta problemelor reale de pe joc ,un jucator cere cu disperare sa i se deblocheze contul,dar nu e bagata in seama si mai are cateva postari.

    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/ro/discussion/169669/big-farm#latest

    nu mai da curs discutiilor si fa ce face si arwyn ..si .tie iti place sa mentii focul aprins si sa iti atragi antipatii..
  • ArmynaSoryna (RO1)ArmynaSoryna (RO1) RO1 Postări: 151
    da...scz ai raspuns ...bravo
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    editat 21.12.2017
    incearca sa ignori mesajele care crezi ca te jignesc si da importanta problemelor reale de pe joc ,un jucator cere cu disperare sa i se deblocheze contul,dar nu e bagata in seama si mai are cateva postari.

    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/ro/discussion/169669/big-farm#latest

    nu mai da curs discutiilor si fa ce face si arwyn ..si .tie iti place sa mentii focul aprins si sa iti atragi antipatii..
    Daca ignor mesajele imi spuneti ca va ignor si ca am ceva cu voi,
    Daca va raspund la unele probleme imi spuneti ca nu va pasa de parerile mele personale, cand de fapt acele pareri personale de cele mai multe ori sunt raspunsurile unui superior cu care m-am consultat inainte de a da raspunsul, 
    Daca vad ca scrieti lucruri false despre mine (treaba cu fermele) si va raspund, iar nu e bine, ca moderatorul e rau si se comporta urat!
    Daca raspund la acuzatii false despre mine, nu e bine
    Daca sunt intrebat ce naiba am, si spun ca incerc sa spun adevarul si sa ma apar, primesc replici din Biblie

    Daca incerc sa raspund si sa ma apar de acuzatii false vin alti 10 sa ma ingroape! Asa e romanu'!

    Craciun fericit tutoror, pana anul viitor cand o sa am alte treburi pe forum ma voi mai ocupa doar cu concursul in desfasurare! 
  • Cartus3 (RO1)Cartus3 (RO1) RO1 Postări: 43
    bun, le-a mers programul (jocul) prost pt. o perioada, iar noi am vandut articole din fermele noastre si am castigat in urma vanzarii lor mai multi bani decat era normal. Evident, vazand atata banet, l-am investit in parcele (ca sa nu trebuiasca sa las mostenire copiilor / nepotilor stresul cumpararii lor) si am lasat si vreo 2 melearde deoparte pt. zile negre!
     ...a urmat "hot fixul" si m-am trezit cu impresionanta suma de 25.000 dolari in cont (inainte de problema lor cu softul aveam un pic peste 300 milioane); dupa care am fost facut hot, infractor si banat!
    Dupa ce si-au dat seama ce tampiti sunt, mi-au redat accesul la joc (practic au incalcat tot hotararea lor si practic recunosc ca au gresit prin masurile luate)
    ..in aceasta situatie, te rog frumos Raul, spune-mi ce este de facut pt. ca sa recapat acele 2 miliarde ce le aveam in cont inainte de hot-fix. Erau in contul meu, s-a clarificat ca nu am folosit un patch sau cheat pt. acei dolari ci i-am castigat prin vanzarea (sa spunem la oferta!) a bunurilor din magazia proprie.
     Consider ca acei 2 miliarde ce mi-au fost luati cu "japca" ar trebui deindata returnati pt. ca nu este altceva decat furt calificat din partea ggs.
    Aplicabil mie si tuturor celor in situatia mea!

    Multumesc
  • Ambra. (RO1)Ambra. (RO1) Postări: 12
    Domnule moderator,dumneata ai spus ca reprezinti ADEVARUL, citatul din Biblie era legat de afirmatia dumneavoastra, deci dumneavoastra nu reprezentati adevarul....sunteti un pion intre dezvoltatori si ceilalti jucatori, asta daca recunoasteti adevarul, de data asta scris cu litere mici.

  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Domnule moderator,dumneata ai spus ca reprezinti ADEVARUL, citatul din Biblie era legat de afirmatia dumneavoastra, deci dumneavoastra nu reprezentati adevarul....sunteti un pion intre dezvoltatori si ceilalti jucatori, asta daca recunoasteti adevarul, de data asta scris cu litere mici.

    Da, si in cazul nostru e vorba despre asta: https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/ro/discussion/comment/3765851#Comment_3765851
    Nicidecum despre ce ai spus tu

    Va rog sa ma contactati in privat pentru intrebari de acum
  • nela paraschiv (RO1)nela paraschiv (RO1) RO1 Postări: 123

    BeoFarmer

    • Beo sa inteleg ca eu am beneficiat de bug de cand am inceput jocul?, la aceasta concluzie a ajuns GGS, sau cum a ajuns la fabuloara sume pe care au returna-to ......73.000 dolari?
      Multumesc


      PS vad ca ai inchis repede subiectul.
    • Cati dolari ai avut inainte de bug?
      Cati dolari ai avut dupa ce ai folosit bug-ul (daca ai facut asta)
      Cat ai folosit intre timp
      Cat ai avut dupa retragere

      Dupa ce stiu raspuns la aceste intrebari putem face calculele
    • indiferent ce am construit , la nivelul meu nu a putut costa cu aproximatie 685.000.000 deci degeaba ma ei la intreberi ca nu se pupa cu aceasta cheltuiala de 685.000.000 dolari deci fa-mi un bine si punei pe cei de la GGS sa sape adand activitatea mea.

      Multumesc
    Multumesc initiatorului acestei discutii

    salut beo  as dori si eu un raspuns de la u,sau de la incompetentii care gestioneaza acest joc,eu aveam pe cont 830 milioane de dolari,cei drept am vandut produse  si am strans in jur de 3 miliarde  de dolari,nu am cheltuit nici un dolar,dc mi-a luat si banii mei si ma lasat pe 0,pe ce motiv daca  ii  cheltuiam  m-ai ziceam,dar nu am cheltuit de loc,si ma bagat in faliment ,astept un raspuns   dar nu in bataie de joc,o seara buna
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    nu iti poate raspunde el doar isi da cu parerea  deci poti primi doar o parere de a lui singurul raspuns pe care il poate da real este contacteaza serviciul suport ca el nu o face :))defapt nu face nimic nu trimite nimic mai deoparte din ce se discuta aici :)) Andreea da se zbate este mai ocupata da cind este vorba de a rezolva ceva ea chiar se zbate !!!!
Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!